Jump to content

Cb-Za Walki


42 replies to this topic

#21 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 07 May 2014 - 03:31 AM

Zdarzają się pojedyncze mecze, gdzie dobry gracz może prawie samodzielnie wygrać. Mój rekord to 8 fragów z 12. Ale działa to na zasadzie "jestem bogiem wśród tych nowicjuszy, których w ogóle nie powinienem spotkać", a nie "sam zniszczyłem dwie lance dobrych graczy".

Aktualne i planowane zmiany mechanizmu budowania meczy (3/3/3/3 to tylko początek) mogą pomóc. Dopóki nie zostaną zaimplementowane i odpluskwione, zaglądam więcej na forum niż do gry.

Jedyna zaleta FTP (wracając do tematu zarobków w meczach) jest taka, że ktoś wciąż nad tym pracuje, a nie sprzedał i olał (hello, Battlefield). Wymuszenie grindu to niestety dość skuteczny środek sugerujący ludziom wydawanie pieniędzy na utrzymanie całego bałaganu. Optymalnie byłoby kupować tylko garaże i nieistotne duperele (kolory, dodatki do kokpitu), ale aby to zarabiało, potrzeba wielokrotnie więcej graczy i mądrzejrzych ludzi od marketingu.

Edited by Modo44, 07 May 2014 - 03:35 AM.


#22 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 07 May 2014 - 03:55 AM

Nic ci nie odejmując Modo, ale same fragi wiele nie znaczą. To, że skutecznie dobijałeś wrogów jest oczywiście godne pochwały, taki wynik znaczy że kontrolowałeś całą grę i nie siedziałeś w jednym miejscu. Jednak zastanów się sam: jeśli jesteś sam kontra 3 nieuszkodzone wrogie mechy, to jakie masz szanse? Żadne.

Jeżeli wróg ma przewagę liczebną to jedyna opcja to snajpienie z daleka - może mają gorszego cela od ciebie. W otwartej walce nie ma szans.

Mój rekord to 7 na 8 fragów w zamkniętej becie, co ciekawe Dragonem :-)

#23 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 07 May 2014 - 04:08 AM

Nic mi nie odejmujesz -- dobrze wiem, że to był przypadek. Z tych ośmiu fragów dwa, może trzy były w całości moim dziełem. Reszta to byli wrogowie mocno obici przez moją stronę, którzy spotykali niestety mnie. Raz tylko oglądałem mecz, gdzie jeden gracz (JagerXII solo) praktycznie samodzielnie zwyciężył, a nie głównie dobijał wrogów. I tam też powodem byli raczej słabi gracze po obu stronach. Zgrana lanca nie dałaby się ograć.

W naprawdę fajnych meczach 1-2 fragi to jest OK wynik, bo oznacza, że prawie każdy coś musiał zrobić, aby wygrać.

Dragon to dobry mech. :)

#24 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 07 May 2014 - 04:21 AM

Dragon był dobry, gdy nie było jeszcze DHS i nikt nie używał PPC :-) Teraz zbiera po nochalu alfy 30 dmg i szybko pada. LRMy też wchodzą mu w centrala jak w masło. Często widzi się Dragony padające z pełnym pancerzem, za wyjątkiem centrala.


A np. taki Thunderbolt może zamontować niemal tą samą broń a przeżywa srogie baty. Mój rekord: 19% życia i dożyłem końca meczu używając silnika XL. Kumpel na standardowym dożył na 6%. (został mu kokpit, central i jedna noga - wszystko czerowne :-)

Edited by Kmieciu, 07 May 2014 - 04:23 AM.


#25 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 07 May 2014 - 04:48 AM

Eee, nadal jest OK, dopóki grasz solo (tzn. nie trafiasz wyłącznie na PPC+AC5). Szybkością nadrabia kiepską sylwetkę. Problemy mają ludzie przyzwyczajeni do skakania, generalnie stania w miejscu i nieumiejący strzelać z ręki w ruchu.

#26 Rataxas

    Member

  • PipPip
  • Big Brother
  • 22 posts

Posted 07 May 2014 - 05:12 AM

View PostKmieciu, on 07 May 2014 - 03:07 AM, said:

Jestem wielkim miłośnikiem mechwarriora od 1995 roku - odkąd zagrałem w demko MW2 dołączonego na Secret Service CD. Jednak przyznam, że MWO jest bardzo frustrujące, nawet jeśli PUG-uje się w lancy.

Moim zdaniem Modo trafił w sedno - za dużo losowości, tzn. za mały wpływ jednostki na wynik meczu. W konkurencyjnym Warthunderze, mimo że gra się 16vs16 widziałem wiele razy, jak jeden fenomenalny gracz wygrywał grę i miał 20+ fragów. Albo tak skutecznie bombardował cele, że drużyna wygrywała mimo że zbierała tęgie cięgi przez cały mecz. W MWO jeden gracz, a nawet jedna lanca gry nie wygra, jeśli reszta drużyny to idioci.

W MWO liczy się drużyna i współdziałanie, a to dlatego że zniszczyć mecha w pojedynkę jest trudno i trwa to długo. Jeden mech gry nie wygra. Co więcej, nie widziałem nigdy żeby jeden mech pokonał więcej niż 3 wrogów naraz*. Nawet jeśli 3 średniaków trafi na jednego mega-wymiatacza, to po prostu go zadepczą.

Najmilej wspominam czasy, gdy można było grać 8-osobowym zespołem kontra 8 wrogów. Teraz bardzo trudno jest skompletować 12 osób do wspólnej gry. Jedna musi kończyć i reszta zostaje na lodzie. Szkoda, że nie ma opcji tworzenia grup o dowolnej wielkości.



* masz grupy na privacie chyba można robić mecze własne z ustaloną ilością ludzi.

* dla chcącego nic trudnego , jeśli :
- masz mikrofon / słuchawki
- jesteś w miare normalny ( nie bluzgasz ludzi etc )
- znasz jezyk polski / angielski

To my sie bawimy w grupach srednio po 3-6 osób ( gramy od 3 dni ? ). Dla mnie grupa ludzi do zrobienia to betka ( w eve prowadziłem korpy i floty po 50-80 osób ) a sorki MWO do EVE ma się jak mrówka do słońa :)
Tak więc ja jestem chętny do pogrania zawsze w dobrej kapitalnej grupie.

* To co dla Ciebie jest wadą dla innych jest zaletą , jak chcesz gracza co wymiata sam całe drużyny i być bogiem internetu to graj nie wiem w CoDa albo CSa nawalaj milion fragów skacz po dachach przez okna i mniej miliard spawn żyć , nikt nikomu nie broni prawda ?
Jak dla mnie rodzaj rozgrywki jaki oferuje MWO jest świetny , ( w EVE jak Cie zajebali do nie tylko kupowałeś nowy statek ale jeszcze czasem postać i ją doskillować musiałeś ). Właśnie chodzi mi o PVP w którym utrata każ**** kolesia na polu walki jest odczuwalna dla grupy. To nie prawda że musisz mieć 12 osob , 4-6 osób już można nieźle powymiatać ( mówi Ci to koleś co gra 3-4 dni ).

PS . Do voice playa używamy mumbla ver. 125 , mamy wlasny serwer roczny , ilosc slotów 10 ale moge zwiekszyć w 3-4 sekundy nawet do 50 osób jak bedzie trzeba. Najłatwiej złapać mnie albo na MWO albo na STEAM albo na MUMBLE.

#27 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 07 May 2014 - 05:35 AM

View PostRataxas, on 07 May 2014 - 05:12 AM, said:

* masz grupy na privacie chyba można robić mecze własne z ustaloną ilością ludzi.

Płatne. Darmowe mecze są z losowym trybem i wymagają 24 osób.

Nie chodzi o możliwość zebrania kilku ludzi do grania razem. To jest łatwe. Chodzi o to, że poza płatnymi meczami prywatnymi gra jest bardzo losowa lub wymaga sporej, stabilnej grupy (24 ludzi). Nawet naprawdę zaawansowani gracze w czwórkach są na łasce tej losowości, o nowicjuszach czy grających solo nie wspominając. To nie jest oczywiste na starcie, ale po roku czy dłużej zmienia się punkt widzenia.

Edited by Modo44, 07 May 2014 - 05:36 AM.


#28 Rataxas

    Member

  • PipPip
  • Big Brother
  • 22 posts

Posted 08 May 2014 - 01:09 AM

View PostModo44, on 07 May 2014 - 05:35 AM, said:

Płatne. Darmowe mecze są z losowym trybem i wymagają 24 osób.

Nie chodzi o możliwość zebrania kilku ludzi do grania razem. To jest łatwe. Chodzi o to, że poza płatnymi meczami prywatnymi gra jest bardzo losowa lub wymaga sporej, stabilnej grupy (24 ludzi). Nawet naprawdę zaawansowani gracze w czwórkach są na łasce tej losowości, o nowicjuszach czy grających solo nie wspominając. To nie jest oczywiste na starcie, ale po roku czy dłużej zmienia się punkt widzenia.



Dla mnie to jest bardzo oczywiste , wręcz nad wyraz i mnie to cieszy że nie mogę być Bogiem Internetu i zajebijać milionem fragów i zawstydzać MWO community. Właśnie o to chodzi że tu nie ma herosów , tu sa potrzebni dowódcy !

EDIT : ah jeśli dla Ciebie to taki problem żeby wydać te 7 $ po to by móc się cieszyć prywatnymi meczami płatnymi i trenować z grupą , to spoko sugeruje pograć w oklepana DOTE albo CSa nie wiem. Dla mnie 7 dolców miesięcznie jeśli gra się podoba jest bardzo niską stawka. Premium na dzien wychodzi około 250 MC ? (tak?) za 7 dolców masz chyba 1500 MC ? czyli w sumie 6 dni ( tydzien ) jesli masz grupe 20 osobów to się umawiacie ze w tym miesiącu 4 osoby kupuja premium i beda hostami a w drugim nastepne 4 , więc w gruncie rzeczy może Cie wyjść tak na serio z 7 baksów na kilka miesięcy.
A jeśli wyskoczysz z tekstem teraz że no tak ale z tych 20 osob nie wszyscy codziennie graja , - no nie ... dla tego moga po 2-3 osoby kupować. A jeśli sam nie grasz zbyt często no to po co w ogóle płakać na ten temat. Ja jestem w stanie poświecić 3-4 godziny dziennie na MWO lub wiecej jeśli mam ochote lub mniej. Jeśli grasz raz na 3 dni no to jesteś " kazuality " wiec ta dyskusja z Tobą na temat tego że są mikro transakcje nie ma sensu.
Swoją drogą wole płacić za opcje konta premium i dodatkowe funkcje w grze jak priv mecze , nowe malowania , itd itd niż za mechy bo boli mnie to że nigdy nie pobiegam sobie jakimś hero / champ mechem :)

Edited by Rataxas, 08 May 2014 - 01:15 AM.


#29 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 08 May 2014 - 01:14 AM

Nadal nie rozumiesz. Aktualnie częste są sytuacje, gdzie nie ma znaczenia, co umiesz i robisz. Na przykład przeciwko głównie nowicjuszom automat wystawia doświadczoną czwórkę lub dwie. Na przykład poziom umiejętności jest podobny, ale jedna strona dostaje ponad 200 ton przewagi nad drugą. Wynik jest przesądzony, zanim padnie pierwszy strzał.

#30 Rataxas

    Member

  • PipPip
  • Big Brother
  • 22 posts

Posted 08 May 2014 - 01:35 AM

View PostModo44, on 08 May 2014 - 01:14 AM, said:

Nadal nie rozumiesz. Aktualnie częste są sytuacje, gdzie nie ma znaczenia, co umiesz i robisz. Na przykład przeciwko głównie nowicjuszom automat wystawia doświadczoną czwórkę lub dwie. Na przykład poziom umiejętności jest podobny, ale jedna strona dostaje ponad 200 ton przewagi nad drugą. Wynik jest przesądzony, zanim padnie pierwszy strzał.


no takie sa gry publiczne chyba nie ? nie znam gry w sumie w której bieganie z randomami przeciwko zgranej ekipie było zbalansowane.

#31 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 08 May 2014 - 01:40 AM

Nadal nie rozumiesz. W dobrych meczach po obu stronach są silne grupy albo gracze na podobnym poziomie. Wychodzi albo zorganizowana bitwa, albo 12 walk 1 na 1, a wynik nie jest przesądzony. Problem jest w tym, że MWO generuje bardzo dużo kiepskich meczy, które wyżej opisałem -- o wiele więcej niż można by było osiągnąć. Nawet PGI to przyznaje i aktualnie pracują nad poprawieniem systemu.

Mecze prywatne nie są rozwiązaniem, gdy wydawca i producent gry uważają mecze prywatne za główny target. Ma być cały system niby-kampanii, w którym liczy się każdy mecz (ogólnie wzorowany na EVE z tego, co wiem). W takiej sytuacji odpowiedź "możesz se pograć prywatnie z kolegami" nie wystarcza.

Edited by Modo44, 08 May 2014 - 01:48 AM.


#32 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 08 May 2014 - 10:48 PM

W Warthunder prywatne mecze są za darmo, a wszystko można sobie ustawić. Można nawet pograć z kumplami w misje cooperative przeciwko AI. Tylko dynamiczne kampanie są dla graczy premium.

PGI nie chce przyznać, że niektóre mechy są po prostu gorsze od innych. A różnice są i to mocne. Klasyczny przykład to Locust konta Jenner. Przyjmując takie same umiejętności pilotów, Locust nie ma cienia szansy. Podobnie Commando lub Spider 5V. Jeżeli piloci są ogarnięci to 6 laserów pokonuje 2. Prosta kalkulacja.

Modo wspomniał o tonażu, ale np. Cataphract 3D albo Victor są skuteczniejsze w boju niż Atlas. Jumpjety i odpowiednie hardpointy połączone z optymalnymi hitboxami powodują że pilotując te mechy masz większą faktyczną wytrzymałość oraz masz możliwość zadania większej liczby obrażeń przeciwnikowi.

Dopóki matchmaker nie będzie uwzględniał "Battle Rating" mechów, dopóty mecze będą bardzo jednostronne.

#33 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 08 May 2014 - 10:54 PM

View PostKmieciu, on 08 May 2014 - 10:48 PM, said:

Modo wspomniał o tonażu, ale np. Cataphract 3D albo Victor są skuteczniejsze w boju niż Atlas. Jumpjety i odpowiednie hardpointy połączone z optymalnymi hitboxami powodują że pilotując te mechy masz większą faktyczną wytrzymałość oraz masz możliwość zadania większej liczby obrażeń przeciwnikowi.

Dopóki matchmaker nie będzie uwzględniał "Battle Rating" mechów, dopóty mecze będą bardzo jednostronne.

To może być uwzględnione przez rozdzielenie wartości Elo na mechy (aktualnie są dla całych klas wagowych). Na słabszym mechy miałbyś po prostu niższe Elo. Taki system jest dokładniejszy od BR czy podobnych, bo uwzględnia aktualną jakość sprzętu oraz umiejętności graczy na danym sprzęcie (np. nie wszyscy umieją używać mechów skaczących).

#34 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 08 May 2014 - 11:10 PM

Elo to może być dodatek, a nie podstawa. Sam mówiłeś, że pojedynczy gracz nie ma dużego wpływu na wynik bitwy. A Elo kształtuje się właśnie na podstawie wygranych i przegranych meczy. Czasami nic nie zrobię a wygrywam, czasami wypruwam sobie żyły i nic to nie daje. Nie mam zielonego pojęcia, jak wygląda moje Elo ale czuję że ma niewielki związek z moimi dokonaniami w grze.

W Warthunderze nawet jeśli jesteś najlepszym pilotem dwupłatów w grze, to nigdy nie trafisz na nooba w odrzutowcu. Tam podstawą jest właśnie BR, jest maksymalny zakres spoza którego nigdy nie wyjdziesz. Może ci się trafić przeciwnik w trochę gorszym lub trochę lepszym sprzęcie, ale zawsze masz szansę powalczyć. Poziom pilota i stosunek wygranych do przegranych daje jedynie niewielki modyfikator do BR.

W MWO jeśli grasz Locustem to maksymalnie powinieneś trafiać na Commando, Trebuchety, Dragony i Awesomy. Locust z czterema ML ma szanse wygrać z Awesomem 3xPPC. Ale z Victorem 2xPPC 2xAC5 - już raczej nie.

Edited by Kmieciu, 08 May 2014 - 11:12 PM.


#35 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 08 May 2014 - 11:27 PM

Nie rozumiesz. Dobry gracz w gorszym mechu ma równe szanse ze słabym graczem w dobrym mechu. Elo gwarantuje takie zestawienia. Próby ręcznego określania, co jest dobre a co nie, skutkują zaciemnieniem obrazu i nieprzewidywalnymi błędami.

#36 ssm

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 574 posts
  • LocationPoland

Posted 14 May 2014 - 03:42 AM

View PostKmieciu, on 07 May 2014 - 02:10 AM, said:


W Mechwarrior 4 w trybie multiplayer wszytko było dostępne dla każ**** gracza. Ludzie grali w multi prawie 12 lat i się nie nudzili. Potem PGI wpłynęło na Microsoft, żeby odebrał grupie MekTek prawo do dystrybuowania gry. (od 2010 gra była za darmo), bo była zbyt dużą konkurencją dla MWO.

Gry F2P robią graczom wodę z mózgu. Próbuje się zaszczepić pomysł, że aby mieć dostęp do wszystkiego co oferuje gra, trzeba "grindować". Gra staje się pracą. Wyobraźcie sobie szachy F2P. Na początek dostajesz 4 pionki. Zagraj 1000 gier to dostaniesz resztę. Czy taki pomysł nie wydaje się idiotyczny?

Oczywiście z punktu widzenia wydawcy gry jest to świetny model: kiedyś mając niekompletny produkt nic by nie zarobili. Teraz za niekompletny produkt niektórzy gracze płacą setki, tysiące dolarów. (złote mech za $500...)

W ogólności się zgadzam, ale:

1) Nie mozna mieć pretensji do Microsoftu że postanowił zarobic na licencji, za którą w końcu kiedyś zapłacił.

2) Wszyscy wiedzą jak kiepskim (zwłaszcza dla portfeli) modelem jest F2P, ale przy wzrastających kosztach produkcji itd. to jest tak naprawdę jedyna szansa dla gier którymi nie interesują się wydawcy (czyli nie będących kolejną cześcią CoD czy innego Assassin's Creed)

Takie czasy.

#37 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 16 May 2014 - 04:16 AM

Z punktu widzenia PGI genialnym pomysłem było wprowadzenie opłaty za mechbay. Wydałem na nie w MWO już ok $60.
W grę Warthunder gram znacznie krócej, nie zapłaciłem ani grosza i mam w tym momencie 115 samolotów. Gra mi się mega przyjemnie a nic na mnie nie zarobili... aż mi trochę głupio z tego powodu. Do tego wprowadzają właśnie siły lądowe...

Z drugiej strony duża liczba zadowolonych "darmowych" graczy to też pewien zysk dla twórców gry. Ci, którzy płacą nie muszą czekać w kolejce, gdyż chętnych do gry jest zawsze pod dostatkiem. Moim zdaniem PGI powinno więcej dawać darmowym graczom, jednocześnie zwiększając profity dla tych, który płacą. Powinni zwiększyć nagrody, jak i bonus za używanie czasu premium i hero mechów.

Ostatnio można było załapać się na 2 darmowe mechy + mechbay. Mam nadzieję że będą kontynuować tą strategię.

Edited by Kmieciu, 16 May 2014 - 04:25 AM.


#38 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 16 May 2014 - 04:23 AM

Ostatnio ludzie z PGI obudzili się, że można graczy zachęcić i bardziej otworzyć darmowy aspekt gry. Na moich kontach do trollowania, założonych na początku roku, mam już po 7 garaży i po kilka dni premium time w zapasie -- wszystko z promocji globalnych. Na w pełni zbudowanych mechach gram w tej samej "lidze" co na koncie głównym, choć nie wydałem tam ani złotówki. W tym kontekście marudzenie na własny brak pohamowania uważam za smutne i śmieszne zarazem.

#39 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 16 May 2014 - 04:43 AM

View PostModo44, on 16 May 2014 - 04:23 AM, said:

W tym kontekście marudzenie na własny brak pohamowania uważam za smutne i śmieszne zarazem.


Można by zadać pytanie, czy PGI daje graczom darmowym za mało, czy też Gaijin Entertainment daje za dużo. Większość ludzi ma w naturze zbieractwo i kolekcjonerstwo, więc możliwość zdobycia wszystkich "niepremiowych" samolotów (i czołgów) na pewno do nich przemawia. To tłumaczy popularność gier o pokemonach.

Do tego w WT jest motywacja, żeby używać różnych maszyn, także tych słabszych, ze względu na matchmaking oparty o "battle rating" i ery. W MWO gdy weźmiesz beznadziejny wariant mecha, to i tak będziesz walczył przeciw najlepszym mechom. Obecnie posiadam ponad 50 mechów, ale używam 4-5 gdyż reszta jest po prostu gorsza i nie warto nimi grać. Przez to gra staje się nudna: albo gram mechami którymi zaliczyłem setki dropów, albo sztucznie się ograniczam biorąc coś gorszego.

Moim zdaniem kluczem do zwiększenia popularności MWO są mechbay sprzedawane za C-Bills oraz matchmaker biorący pod uwagę "użyteczność" mecha.

#40 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 16 May 2014 - 04:48 AM

Można by zadać pytanie, kto inny ma aktualnie grę o mechach. :) Nie, CoD ze skinami (Hawken) nie jest odpowiedzią.

A na poważnie to kierownictwo IGP/PGI powinno dostać kopa w dupę. Niestety jakoś wyrabiają zakręt, więc jest jak jest. Zupełnie się zgadzam, że można sprzedawać dodatki (kosmetyczne i przyspieszające zakupy/rozwój postaci), a nie same miejsca na mechy. Ale to wymaga włożenia większych środków z góry w dopieszczenie produktu. Najwcześniej wrzucenie MWO na Steam może coś zmienić.

Edited by Modo44, 16 May 2014 - 04:54 AM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users