Jump to content

Odczucia Clans Mech's


29 replies to this topic

#1 bo_lubie

    Rookie

  • The Stryker
  • The Stryker
  • 4 posts

Posted 29 June 2014 - 11:37 AM

Hej, macie jakieś odczucia po wprowadzeniu patch'a ? O mnie za mnie nowe clans mechs sa zajebi*** OP. Jestem fanem linii Stalker, opracowałem pewne zachowania i taktyki, a teraz wszystko poszło w łeb. Staty ładnie szły w górę jak na swierzaka teraz ... hmmm dostaje cięgi, baty.
Macie jakieś informacje czy nowe dostaną nerfa ? Czy może tak już zostanie ? Może to wina nowego mechmaking'u ?

Edited by pacous, 01 July 2014 - 02:15 AM.


#2 MechWarrior Black Knight

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • The Crimson Sentinel
  • The Crimson Sentinel
  • 164 posts
  • LocationPoland

Posted 29 June 2014 - 03:59 PM

ja sobie swietnie daje rade na moich wszystkich 53 mechach tylko 3 sa klanowe, mechy klanowe sa poprostu inne, troche inaczej trzeba nimi grac mało z nich ma ams , a tylko kitfox ma ecm, sa plusy i minusy

#3 bo_lubie

    Rookie

  • The Stryker
  • The Stryker
  • 4 posts

Posted 30 June 2014 - 11:29 AM

Hej, 53 mechy to już kupa doświadczenia. Rozwiń proszę pod jakim względem są inne, raczej żadnego nie będę miał ale warto wiedzieć. "Nie mają AMS" niemal nie wkładałem bo w dużej mierze potrafiłem unikać LRM'S, ale w Clans mechs maja chyba niższą trajektorie lotu i lecą szybciej ? no i ten deszcz. "Tylko Kitfox ma ecm" mało cieżkich i Assault ma takowy.
Ps. jestem starym dziadkiem prawie:) wiec wole coś wolnego, dobrze opancerzonego i z dobrze ustawionymi harpointami. I nie jestem fanem LRM

#4 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 30 June 2014 - 09:13 PM

IGP przesadziło z chciwością. Było wiadomo, że wyjdą przegięcia. Wystarczyło udostępnić sztukę albo dwie za Cbills od pierwszego dnia (tak jak z pakietem Phoenix). A tak, do listopada tylko lekkie mechy IS mają sens, a reszta to stricte pay to win -- płacisz albo leżysz. Nie, łatwe kopanie losowych cieniasów w złotych mechach nie czyni "równowagi".

#5 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 01 July 2014 - 12:16 AM

Wszystkie klanowe mechy mają możliwość zamontowania AMS, ale często wybierają bardziej ofensywne omnipody.
Ogólnie rzecz biorąc klanowe mechy mają większe możliwości konfiguracji broni za cenę mniejszych możliwości konfiguracji silnika/typu pancerza/ struktury wewnętrznej.

Klanowe ultra-autocannony z jednej strony posiadają dwukrotnie większą siłę ognia w porównaniu do IS, z drugiej jednak rozkładają obrażenia w czasie. Początkującemu graczowi łatwiej będzie grać mechem klanowym, jednak doświadczony pilot docenia możliwość zadania punktowych, natychmiastowych obrażeń.

Najlepszym przykładem może być starcie Atlasa vs Daishi. Ten drugi może zamontować nieprawdopodobną liczbę autocannonów i ppców. Strzeli dwa razy i się przegrzeje. Atlas zamontuje skromne AC20+3xSRM6 +2xML plus silnik STD350. Jest dzięki temu szybszy, zwinniejszy, a na dystansie 270 metrów zadaje 68 obrażeń co 4 sekundy, a dokładniej to jedną sekundę zadaje obrażenia, a 3 pozostałe zasłania się ręką. Daishi zasłaniać się nie może bo wtedy przestaje zadawać obrażenia, poza tym ma słaby skręt tułowia i z każdej pozycji można mu trafić w centralny korpus. Poza tym Altasik ma ECMa, przez co trudno go namierzyć i zlokalizować słaby punkt. Słaby punkt Daishi zna każdy.

Podsumowując - Atlas jest lepszym tankiem i nadaje się do pojedynków 1vs1, natomiast Daishi to ciężkie wsparcie ogniowe, ale relatywnie łatwo jest go rozwalić. Nie można jednoznacznie orzec, że jeden jest lepszy od drugiego.

PS. Stalker bez LRM to oksymoron :-)

Edited by Kmieciu, 01 July 2014 - 12:17 AM.


#6 bo_lubie

    Rookie

  • The Stryker
  • The Stryker
  • 4 posts

Posted 01 July 2014 - 02:28 AM

„PS. Stalker bez LRM to oksymoron :-)” Dzięki B) mam jednego dopakowanego LRMami i najrzadziej po niego sięgam, wole konfiguracje 3 – 4 ERLL i resztę streak + tag lub srm, silniki 285 - 300. Kto co lubi. Do patcha świetnie się spisywały. Po wynikach na końcu bitw widać co clanowe potrafią wyczyniać nie widywałem takich wyników tak często wcześniej.

#7 MechWarrior Black Knight

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • The Crimson Sentinel
  • The Crimson Sentinel
  • 164 posts
  • LocationPoland

Posted 02 July 2014 - 02:34 AM

Swoja przygodę zaczełem od MechWarriora 3 pózniej 4 , grałem też w mechcommandera i interesowałem się ogólnie światem battle tech poza grami, no więc tak jak już Kmieciu częsciowo porównał atlasa do Daishi to chciałbym to trochę rozwinąć,

Ale zaczne może tak:
W oryginalnym battetech klanowe mechy ich budowa oraz technologia była dużó bardziej rozwinieta i nowocześniejsza przypominam że mamy rok 3049 (w grze) wtedy właśnie rozpoczyna się inwazja klanó (mniej wiecej 3050)
Inner sphere ma przestarzała ponad 300 letnia technologię od 2700roku w grze czyli 300lat temu do teraz w inner sphere niewiele sie zmieniło , klanowe mechy w fabule masakrowały te z inner sphere , no ale tyle spójrzmy bardziej na grę:

klanowe mechy moga zamocować ogromną ilośc broni dlatego że:
maja lekkie XL silniki to raz , gdy wpakujemy do atlasa xl 300 silnik bedzie mial on tyle samo dostepnych TON co daishi na włożenie broni oczywiscie nie ma tylu hardpointów by zaszaleć jak daishi.
Tak jak kmieciu już powiedział atlas to bardziej Brawler a Daishi Long Range Support , mam wszystkie atlasy ponad 2.5 miliona exp na moim DDC i powiem tyle pilotowanie atlasa a daishi to jak bycie baletnicą a słoniem , serio.

Atlas szybciej się porusza może włożyć wiekszy silnik i pędzić nawet 71.3km (boars head) , DDC ma ecm i ams , a wersja K 2 ams.
Szybciej obraca torsem umożliwia mu to rozdzielenie dmg przeciwnika na boki , obkrecajac tors zmusza przeciwnika do marnowania dmg-u na rece orazL/P tors , dmg atlasa moze wyjsc niemal w sekunde i moze obrócić tors ,np. wystrzelić ac 20 i 3 x srm 6 , czyliw sekunde zadać mocny cios w pysk.

Zalety Daishi:
dosłownie góra broni jaką sobie tylko zamarzysz , używanie 4 ER PPC nie stanowi dla daishi problemu gdy dla atalsa 2 to az zadużo (problemy z nagrzewaniem się) ponieważ klanowe mechy maja znacznie wiecej heatsinków (radiatorów) , więc mogą sobie na to pozwolić , nie mósisz zmieniać całego mecha tylko jego częśći by np. wpakować LRM .

ogromne wady : tylko 1 wariant moze poruszać 1 ręką (oczywiscie mozna ja zainstalować do innych wariantów) atlas może sobie poradzic z lekkim mechem skutecznie namierzając go laserami w rękach, daishi to wolniejszy stalker i ma straszny z tym problem , daishi łatwo outmanewrować czyli tak skakać na około niego by ten nie mógł ci zadać obrażeń a ty bedziesz go drapał aż zadrapiesz , dlatego diashi bez warunkowo powinien miec support w postaci innych mechów.

klanowe lasery vs IS
+ wiekszy zasieg, dmg , mniej slotów, to samo rozgrzewanie lub mniejsze.
- w tej grze musza być one skierowane na celu dłóżej by uzyskać pełny dmg.

klanowe autocanony vs IS
no i moim zdaniem tu innersphere maskruje klanowe wersje , tak to prawda że maja wiekszy zasięg (klanowe)
ale każda klanowa wersja dzieli dmg np.:
1 nabój ac 20 zadaje 20 dmg w IS i tyle strzelasz raz koniec:
1 nacciśniecie przycisku w klanowej wersji ac 20 (nawet normalnej nie ultra) wystrzeliwuje kilka pocisków których łączny dmg wynosi 20 , np 4x5 (wystrzeliwuje wiecej niz 4 nie wiem dokładnie) chodz o to ze przeciez my ruszamy myszką wiec nawet jak przeciwnik stoi mozesz nie trafić wszystkimi nabojami w jedna strefe wrogiego mecha , przeciwnik może się poruszac i nawet czesc naboi go nie trafi wiec nei zadasz tych powiedzmy 20 obrazeń , mósisz cały czas miec skierowany przód mecha w stronę wroga by cały twój dmg został wykorzystany nie mzoesz tak jak atlas strzelic i skrecic torsu, bo częśc twoich naboi poleci w ścianę.

klanowe rakiety:
nie mamy tak dobrych jak powinny byc poniewaz poza tym ze wyrzutnie sa lżejsze to w tej grze nie ma róznic w sposobie działania, ważna uwaga lrm 20 IS wazy 10 ton , klanowe 5 ton wiec jedynie tu jest znaczna przewaga (klanowe LRM nie powinny miec minimalnego zasiegu , a maja, wiec w teorii mogły by być słąbsza wersja SRM działająca z bliska )

ok to moze tyle w assault , ogolnie kalnowe mechy nie sa tak zwinne jak inner sphere (poza timberwolfem) a klanowe lighty sa poprostu śmiesznie wolne vs inner sphere , anjlpesze light mechy w grze to firestarter, jenner, spider, moim zdaniem,

natomiast w medium i heavy ciezko mi sie wypowiedziec bo nie mam ich w tej grze a doświadczena z inych części mechwarriora poprostu się tu nie sprawdzaja, jednak zaleznosc prawdopodobnie bedzie podoba , klanowe mechy burst fire nie pin point, wolniejsze , i gorzej sie nimi prowadzi sa mneij zwinne (ogólnie takei moje odczucie)

#8 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 03 July 2014 - 10:40 PM

Najlepsze są klanowe heavy i medium.
Timber Wolf - 75 tonowy mech porusza się z prędkością niemal 90 kmh (speed tweak) i dzięki endo/ferro może przenosić dokładnie 39,5 ton na broni i pancerza. Najbardziej przegięta jest możliwość użycia jump jetów - dzięki nim ten mech zastępuje Summonera.
Nova - genialny mech dzięki ER Small Laserom. Widziałem na własne oczy jak gracze wygręcali 1400+ obrażeń używając 12 ERSL. Na szczęście trochę obniżyli ich obrażenia w ostatnim patchu (dokładnie o 25% z 5 do 4). 2 ERSL są lepsze niże IS Medium Laser (8 obrażeń 4 ciepła VS 5 obrażeń 4 ciepła). Jednak nadal ERSL to najlepszy laser na dystansie 200 metrów a Nova to najlepszy mech do ich używania.

#9 ryoken3050

    Rookie

  • Bad Company
  • 9 posts
  • LocationOutreach

Posted 04 July 2014 - 03:35 PM

View PostMechWarriorBK, on 02 July 2014 - 02:34 AM, said:

W oryginalnym battetech klanowe mechy ich budowa oraz technologia była dużó bardziej rozwinieta i nowocześniejsza przypominam że mamy rok 3049 (w grze) wtedy właśnie rozpoczyna się inwazja klanó (mniej wiecej 3050)
Inner sphere ma przestarzała ponad 300 letnia technologię od 2700roku w grze czyli 300lat temu do teraz w inner sphere niewiele sie zmieniło , klanowe mechy w fabule masakrowały te z inner sphere , no ale tyle spójrzmy bardziej na grę


Nie do końca prawda. Helm Memory Core wiele zmienił, a przez 15 lat od jego odkrycia ilość upgrade'ów w armiach IS znacznie wzrosła (uruchomiono masową produkcję nowych zabawek). Aczkolwiek Klany też poszły do przodu i starligowy sprzęt także udoskonalili. Ale armie IS nie były na straconej pozycji. W końcu odparli Inwazję nie? :)

Siła klanowych maszyn to przede wszystkim zasięg broni oraz możliwość ich wychłodzenia.

W MWO niestety to drugie kuleje, bo wiemy jak łatwo się grzeją. Ale zachowano balans. Gdyby chciano odzwierciedlić prawdziwą naturę klanerów to potrzeba by osobnego MatchMakera dla Klan vs Klan (zellbrigen :D ) oraz Klan vs IS (5 vs 8).

A tak i wilk syty i owca cała.

Edited by ryoken3050, 04 July 2014 - 03:36 PM.


#10 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 04 July 2014 - 08:23 PM

2xLL (IS): 10 ton, 18 uszkodzeń. 3xCERML (Clan): 3 tony, 21 uszkodzeń. Ten sam zasięg, minimalnie dłuższy czas strzału. Inny sprzęt ma podobne zalety. Do tego zawsze bezpieczne silniki XL i mniejsze chłodzenie (24 i więcej DHS da się zrobić na wielu klanowych mechach). Wystarczy przestawić sposób budowania mecha tak, aby podstawą była broń energetyczna, i nie przeginać z wypełnianiem (nie trzeba mieć wszystkich slotów wypełnionych zawsze). Trzeba mieć niezłe problemy z głową, aby mówić, że jest tu jakakolwiek równowaga.

#11 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 07 July 2014 - 11:27 PM

Akurat lasery klanowe to najmniejszy problem, bo czas strzału mają tak długi że de facto w walce obrażenia zadają niższe niż IS. Podobnie ultra ac. Co z tego, że DPS dwukrotnie większy niż IS AC, jeśli pół serii idzie w glebę, a drugie pół rozkłada się po całym wrogu? LRMy niby dwa razy lżejsze ale strzelają salwą, więc również łatwiej rozkładać obrażenia, a ponadto od czasu wprowadzenia modułu "radar deprivation" trzeba na prawdę postarać, żeby nas trafiły LRMy.

Groźne są natomiast klanowe SRMy bo działają tak samo jak IS, są minimalnie słabsze ale 2x lżejsze, oraz kombo 2xPPC+Gauss lub 2xPPC+2XGauss (Daishi).

Ponadto klanowe mechy cierpią na syndrom Stalkera - czyli można zamontować więcej broni niż pozwala na to chłodzenie. Zaletą tego rozwiązania jest, że możemy zrobić mecha dobrego na bliski i daleki zasięg jednocześnie, co jest dobre w PUGowaniu bo nigdy nie wiadomo jak się gra potoczy. Natomiast robiąc mecha IS nastawiam się na dany dystans i rolę (np. Brawler 270m) i trzeba postarać się, aby wróg walczył na naszych warunkach (trudne gdy gramy w pojedynkę, ale w grze drużynowej jest to podstawą).

#12 Jedi87

    Member

  • PipPip
  • 27 posts
  • LocationInowrocław

Posted 11 July 2014 - 09:46 PM

Nie mam aż tak szczegółowej wiedzy o klanowej technologii, lecz jeśli mowa o odczuciach to odczuwam ,że Mechy Klanerów są mocno OP. Wszelkie wady ich broni są z nadmiarem niwelowane przez ilość jaką można jej zamontować na Mechach do tego skuteczne chłodzenie dzięki któremu użytkownik Klanowca może odpalić taką ilość uzbrojenia naraz ,że błyskawicznie zeskrobuje pancerz z napotkanych IS. Jak na dzień dzisiejszy to MWO stał się Pay to Win. Niestety jak na polskie warunki to cena jest niestety zaporowa (w każdym razie dla mnie).

#13 MechWarrior Black Knight

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • The Crimson Sentinel
  • The Crimson Sentinel
  • 164 posts
  • LocationPoland

Posted 12 July 2014 - 10:56 AM

Niedługo wszystkie klanowe mechy beda dostepne za wirtualna walute , nie ma tu nic pay to win , tylko wcześniejszy dostęp , daishi wypuszczaja chyba za miesiac za cbillsy wiec nie ma tragedii , odrazu wyprzedzę temat ze te mechy sa drogie.

Według sarna.net strona o battle tech daishi za 1 mecha kosztuje prawie 30milionow cbills ta cena jest faktycznei zaporowa ALE w tej grze cena ta zostanie ZMNIEJSZONA do około 13-16 milionow jezeli uwazasz ze to drogo to jetes w GŁĘBOKIM błędzie.
Porównajmy cene atlasa powiedzmy D-DC
Standardowa cena 10,5miliona + dodajmy silnik XL 300 (taki jak w daishi) +4.9miliona daje nam to juz cene 15.4kk dodajmy uograde na double heatsink +1.5kk to juz mamy 16.9 miliona BEZ ZADNEJ BRONI , wiec jezeli daishi bedzie nawet za 18milionow jest to nadal dobra cena biorac pod uwage ze dostajemy mecha z kupa broni , drogim xl silnikiem.

nei pamietam czy to jest za miesiac czy za dwa wypuszczenie dasihi ale jezeli komus zalezy to da rade uzbierac przynajmniej na 1-2 daishi na luzie

#14 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 12 July 2014 - 11:37 AM

View PostMechWarriorBK, on 12 July 2014 - 10:56 AM, said:

Niedługo wszystkie klanowe mechy beda dostepne za wirtualna walute

TW dopiero w listopadzie, a TW jest najsilniejszym mechem klanowym. Jak już pisałem, do listopada pay to win.

#15 Shamoth

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Little Helper
  • Little Helper
  • 141 posts
  • LocationPoland

Posted 16 July 2014 - 03:36 AM

Z tymi CL mechami to tak nie do końca jest że są OP, owszem jak trafisz na cały team MadCat'ów to jest pozamiatane. W sumie tylko MadCat przypadł mi do gustu i "nadaje" się do grania, bardzo dobrze zbalansowana i uniwersalna konstrukcja choć nie bez wad (coś jak IS-3 w WoT). CL mechy mimo pozornej elastyczności w konfiguracji są średnie i dostają coś kosztem czegoś, czyli można się pokusić o stwierdzenie że mimo przegięcia z uzbrojeniem balans został zachowany bo uzbrojenie ma inny charakter. CL na pewno wymagają innego podejścia do gry,większej kontroli i opanowania/wyczucia (pierwszy raz, jak gram w MWO, popełniłem natychmiastowe samobójstwo przez alpha strike w novie), inaczej się je konfiguruje i inaczej (z)nimi walczy. Ze względu na "manewrowość" są stosunkowo miękkie i łatwe do "przeżucia" przez co wymagają wsparcia/osłony/dobrego TP, Samotny Dashi jest do przeżucia nawet przez średniego pilota w jakimkolwiek lekkim mechu IS. CL są nastawione na stały napływ dmg/duży dps (bez kolokwialnego pierdolnięcia, coś a'la DoT tylko muszą być cały czas wystawione na ostrzał), czyli de facto są mniej elastyczne od IS które mogą walnąć i się re-lokować/osłaniać.
Także jak ktoś nie lubi się specjalizować, nie gra schematycznie, potrafi się szybko przestawić/przystosować do nowej sytuacji, innymi słowy gra (pozornie) chaotycznie to chyba jedynym sensownym zakupem jest Timber Wolf.

Swoją droga zastanawiam się kiedy wprowadzą maszyny powyżej 100 ton, LAM, cięższą i lżejszą wersję Mad Cat'a, Mad Dog'a czy Bushwacker'a... no i najważniejsze coś więcej poza naparzankami na małych mapach, przydało by się całe uniwersum i jednak możliwość skonfigurowania mecha pod wiadome warunki panujące na planecie przed lądowaniem...

#16 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 17 July 2014 - 12:06 AM

Tak na prawdę jedyne przegięcie to klanowy Gauss (parametry takie jak IS Gauss ale 3 tony lżejszy i o 1 slot mniejszy) oraz ERPPC (tyle samo ciepła co IS ERPPC ale zadaje 2x2.5 dodatkowych obrażeń.

Timber Wolf wyposażony w 2xPPC+Gauss jest niezwykle trudnym przeciwnikiem, gdyż może zamontować wszystkie bronie z jednej strony. W zależności od tego, czy jesteśmy prawo, czy leworęczni możemy sobie wstawić giwery tam, gdzie nam wygodnie. Dzięki klanowej XL przyjmujemy obrażenia na jeden bok, a walczymy drugim. A gdy go zniszczą to włącza się redukcja obrażeń, gdyż strzelanie w zniszczony komponent transferuje tylko 50% obrażeń do następnego.

Cataphract z XL tego nie potrafi, a wersja na silniku STD jest o 20 kmh wolniejsza od TimberWolfa. TW jest szybszy od wszystkich mechów posiadających większą od niego siłę ognia a także dysponuje większą przeżywalnością i siłą ognia od wszystkich mechów, które mogłyby go dogonić. Innymi słowy nie ma na niego bata.

View PostMechWarriorBK, on 12 July 2014 - 10:56 AM, said:

Niedługo wszystkie klanowe mechy beda dostepne za wirtualna walute , nie ma tu nic pay to win , tylko wcześniejszy dostęp.

Wcześniejszy dostęp za gotówkę do mechów lepszych niż darmowe to P2W pełną gębą. Można jedynie powiedzieć, że od listopada gra nie będzie już P2W. Oczywiście jak znam życie po wejściu TW za C-Bills gracze rzucą się na niego jak Reksio na kość i zostanie znerfiony tak, aby nie był lepszy od mechów IS.

Mnie cieszy jedna rzecz: gdy już Timber Wolf będzie dostępny za darmo dla wszystkich to trudno sobie wyobrazić że będą w stanie wprowadzić coś jeszcze lepszego za prawdziwe pieniądze. Nawet jeśli wprowadzą wersję hero z 10 hardpointami w każdym omnipodzie to i tak nikt tego nie kupi. TW ma już teraz tak bogate możliwości konfiguracji, że zastępuje wszystkie ciężkie i średnie mechy IS. Wolę 75-tonowca biegającego 90 kmh niż 100-tonowego skaczącego mecha.

Edited by Kmieciu, 17 July 2014 - 12:21 AM.


#17 MasterBLB

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 637 posts
  • LocationWarsaw,Poland

Posted 17 July 2014 - 12:40 AM

View PostKmieciu, on 17 July 2014 - 12:06 AM, said:

Mnie cieszy jedna rzecz: gdy już Timber Wolf będzie dostępny za darmo dla wszystkich to trudno sobie wyobrazić że będą w stanie wprowadzić coś jeszcze lepszego za prawdziwe pieniądze. Nawet jeśli wprowadzą wersję hero z 10 hardpointami w każdym omnipodzie to i tak nikt tego nie kupi. TW ma już teraz tak bogate możliwości konfiguracji, że zastępuje wszystkie ciężkie i średnie mechy IS. Wolę 75-tonowca biegającego 90 kmh niż 100-tonowego skaczącego mecha.

Ojj Kmieciu,widać że nie masz klanowego Kota...
Z miejsca kupiłbym wariant mający mniejszy silnik,najlepiej 280,ostatecznie 300.Obecne warianty nie pozwalają mi odtworzyć znanych i sprawdzonych konfiguracji z mechów IS,np 2xGauss+2xML,4x ML+2xAC10/LB-10X,ani 3xUAC5+3xML - co potrafią z łatwością ISowe Kot K2 oraz Katafrakty dlatego,że są w stanie zmniejszyć silnik zyskując potrzebny tonaż.

Szalona Kicia jest bardzo sympatycznym mechem,pozwala wymyślać różne skuteczne konfigi i mieć nieziemską frajdę z tego,ale najlepszym mechem ever to bym go nie nazwał.

#18 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 17 July 2014 - 01:41 AM

View PostMasterBLB, on 17 July 2014 - 12:40 AM, said:

Obecne warianty nie pozwalają mi odtworzyć znanych i sprawdzonych konfiguracji z mechów IS,np 2xGauss+2xML,4x ML+2xAC10/LB-10X,ani 3xUAC5+3xML - co potrafią z łatwością ISowe Kot K2 oraz Katafrakty dlatego,że są w stanie zmniejszyć silnik zyskując potrzebny tonaż.

Bo nie chodzi o to, żeby powielać stare configi, ale żeby wymyślać lepsze. Zacznijmy od tego, że wszystkie wymienione przez ciebie configi wykorzystują IS XL więc są ponad dwukrotnie mniej żywotne od dowolnego TW. Gdyby TW miał dwukrotnie mniejszy DPS, to i tak miałby przewagę, bo ma więcej pancerza niż mechy 65/70 tonowe. Ale TW może mieć więcej DPS a co ważniejsze więcej punktowych obrażeń:
K2/ Jager 2x Gauss = 30 punktowych (Stałe DPS 6.3) vs TW 35 punktowych (+10 rozproszonych) 4.16 - 10.66 DPS. Jeżeli będą stali naprzeciw siebie i strzelali w centralny tors, to rzeczywiście TW pierwszy się zacznie grzać. Ale TW jest szybszy i może skakać i nie ginie od strzału w bok. Ile razy TW musi trafić? 3 razy.
3xUAC5+3xML - Ilya lub Jager: mechy wolniejsze, słabsze a dzięki 2xcUAC5+ERML Timberwolf ma lepszy DPS. Poza tym pomysł, żeby z klanami wojować DPSem jest zdeczko samobójczy :-) Catapult ma gigantyczny central, Jager ma wielkie boki. CTF na XL też jest łatwy do wyjęcia.
Jeżeli mamy porównywać Timberwolfa do IS to przeżywalność i siłę ognia ma porównywalną z Highlanderem na silniku STD. Tylko że HGN ma 90 ton i biega maksymalnie 64kmh.

#19 MasterBLB

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 637 posts
  • LocationWarsaw,Poland

Posted 17 July 2014 - 02:34 AM

Nadejdzie w końcu listopad,kupisz sobie swojego TW to zobaczysz,że w praktyce klanowy kot nie dominuje tak jak to przedstawiasz.Jest to dobry,a nawet bardzo dobry mech,ale w żadym razie nie powoduje,że inne nadają się tylko na ozdobę garażu.

#20 Shamoth

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Little Helper
  • Little Helper
  • 141 posts
  • LocationPoland

Posted 17 July 2014 - 05:21 AM

Dokładnie, kicia fajna jest bo inna i żwawa ale nic poza tym. Solo nie przewyższa IS a nawet czasem im ustępuje ze względu na brak "kopa" i rozwleczony w czasie dps... ale uwielbiam ją, taki sentyment z MW2 ;]





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users