Jump to content

Invasion Mode


12 replies to this topic

#1 Johny Polish

    Rookie

  • The 1 Percent
  • 3 posts
  • LocationPoland

Posted 29 December 2014 - 02:41 AM

Witam!

Mam już za sobą kilka bitew w tym trybie, niestety wszystkie przegrane. Chciałbym się podzielić spostrzeżeniami i poprosić o porady na temat doboru mechów i taktyki w walce.


ATAK:
Wydaję mi się, że na pierwszy rzut powinny póść mechy posiadające bronie z dalekim zasięgiem czyli PPC, AC, ERLL ewentualnie 2-3 z LRM plus ochrona mecha z ECM. Mechy z broniami o bliskim zasięgu są tutaj wg. mnie mało potrzebne. Czy na pierwszy rzut idą heavy, assault czy medium, ewentualnie w jakiej ilości powinien być każdy rodzaj mecha?

Następnie rzut 2-3 to mechy lekkie, średnie do nieszczenia GEN-ów a następnie gółwnego rdzenia.

W jednej z walk spotkałem się z taktyką że atakujący przeciwnik w pierwszym rzucie wpadł tylko lekkimi mechami (była niezła jatka)-co sądzicie o takiej taktyce?

OBRONA:
Tutaj mam problem totalnie nie wiem jak się przygotować. Może 2-4 lekkie mechy do spotowania i reszta z lrm do niszczenia na daleki zasięg?

Czekam na Wasze opinie i dzieki za odpowiedzi ;)

#2 FiLooT

    Member

  • Pip
  • Moderate Giver
  • 15 posts

Posted 29 December 2014 - 04:01 AM

Sądzę, że najlepszą taktyką jest przede wszystkim granie w 12 osobowej ekipie. Potem trzeba się zdecydować, czy przeciwnik jest wystarczająco słaby by wygrać z nim niszcząc cele misji, czy też (paradoksalnie) najpierw zabijając obrońców. Ja również preferuje granie od dalekiego zasięgu na początku do bliskiego pod koniec, ale nie musi to być wygrywająca strategia, poza tym wiele zależy od trybu rozgrywki i mapy - frost (Boreal) faworyzuje daleki zasięg zarówno w ataku jak i obronie, natomiast sulfur jest raczej mapą preferującą Mechy na zasięg bliski i średni. Właśnie w klanie na naszym forum mamy dyskusje na ten temat i opinii jak grać CW (dowodzić, dropy składać itp. itd.) jest cała masa.

#3 Michal R

    Member

  • PipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 428 posts
  • LocationPoland

Posted 30 December 2014 - 07:17 AM

Polecam TDR 5SS, 9S, 9SE do tego FS, SDR ECM, lub RVN ECM.
Thundery mają w tej chwili najlepsze quirki. ER PPC na 9S ma większy zasięg niż CER LL, do tego małe grzanie.
Zamiast lighta można brać HBK 4J, najlepsza maszyna na LRM 10.
No i tak jak pisał Filoot, najlepiej mieć 12.

#4 Johny Polish

    Rookie

  • The 1 Percent
  • 3 posts
  • LocationPoland

Posted 31 December 2014 - 03:57 AM

Dzieki śliczne za porady. Co do 12 sosbowego teamu może być ciężko. TDR-ami trochę grałem wczesniej i nie bardzo przypadły mi do gustu więc poszły na sprzedaż - wygląda na to że będę musiał się z nimi przeprosić :)

Rozumiem że chodzi o forum 1st Grunwald Iron Fist Regiment?

Edited by Angus PL, 31 December 2014 - 03:59 AM.


#5 FiLooT

    Member

  • Pip
  • Moderate Giver
  • 15 posts

Posted 01 January 2015 - 05:35 PM

Nie, chodzi o międzynarodową gildię graczy frakcji Steiner Skye Rangers. Mamy w niej małą (ok. 15-20 graczy) Polską enklawę "The Mechanized Hussars", gramy więc zarówno w Polskim gronie, jak i po angielsku (jest tam sporo amerykanów i graczy z UE). Możesz zajrzeć na nasz wątek rekrutacyjny na forum MWO (mamy plakaty i demoty ;) ).

Edited by FiLooT, 01 January 2015 - 05:36 PM.


#6 Taj

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • The God
  • The God
  • 153 posts
  • Google+: Link
  • Facebook: Link
  • Twitch: Link
  • LocationLodz, Poland

Posted 02 January 2015 - 10:32 AM

Filoot po prostu pomyślał, że jak napisze "naszym forum" to przecież każdy wie do jakiej grupy należy ;-) Ehh ta husaria.





Quote

Mamy w niej małą (ok. 15-20 graczy)


Jak to 15-20? znaczy 5 osób raz jest z Polski, a raz nie? Rozumiem, że w zależności kto zapyta :D :P
Taki noworoczny żarcik ;)

Edited by Taj, 02 January 2015 - 10:34 AM.


#7 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 02 January 2015 - 04:17 PM

Thunderbolt 9S jest tak dobry, że klanowcy od dawna płaczą o nerfa. Na Boreal Vault można wykręcić 2500 obrażeń na mecz, używając jedynie 2xERPPC. Niektórzy wolą 3xERPPC ale wtedy mniejszy silnik i większa dyscyplina ognia aby w krytycznym momencie przypadkiem nie strzelić z 3 naraz.
Tak naprawdę to na zimnej mapie cała drużyna mogłaby składać się z samych TDR-9S i byłby to skład niezwykle trudny do pokonania. Oczywiście są mechy lepsze na bliski dystans ale ilu wrogów zdoła się zbliżyć do takiego teamu? My w Grunwaldzie na razie próbowaliśmy max 5x TDR-9S w pierwszym dropie, ale tylko dlatego że nie wszyscy mają ten wariant, gdyż przed quirkami był słabiutki.
Natomiast ci, którzy go wypróbowali i potrafią trafić do celu z odległości 800 metrów, teraz kupują drugi egzemplarz, bo trudno o mecha IS lepszego na daleki dystans.

Edited by Kmieciu, 02 January 2015 - 04:19 PM.


#8 Michal R

    Member

  • PipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 428 posts
  • LocationPoland

Posted 03 January 2015 - 07:29 AM

Czyżbyś kupił drugą 9S?
Ja o tym myślałem. Ale poczekam na nerfa ;) I zobaczę czy warto.

#9 FiLooT

    Member

  • Pip
  • Moderate Giver
  • 15 posts

Posted 05 January 2015 - 05:11 PM

View PostTaj, on 02 January 2015 - 10:32 AM, said:

Filoot po prostu pomyślał, że jak napisze "naszym forum" to przecież każdy wie do jakiej grupy należy ;-) Ehh ta husaria.







Jak to 15-20? znaczy 5 osób raz jest z Polski, a raz nie? Rozumiem, że w zależności kto zapyta :D :P
Taki noworoczny żarcik ;)


Ha! Ha! Ha! Napisałem tak bo różnie to bywa z ilością aktywnych graczy u nas...

Dziękuję za trafne spostrzeżenie - wrzuciłem sygnaturkę, żeby sobie nikt nie pomyślał, że gram u was Taju.

Edited by FiLooT, 05 January 2015 - 05:12 PM.


#10 13th Shaman

    Member

  • PipPip
  • Overlord
  • Overlord
  • 42 posts

Posted 06 January 2015 - 03:38 AM

Wpełni rozumiem twoją konsternację Taju, ja też nie chciałbym by ktoś kojarzył Filoota z Grunwaldem:)

#11 Taj

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • The God
  • The God
  • 153 posts
  • Google+: Link
  • Facebook: Link
  • Twitch: Link
  • LocationLodz, Poland

Posted 06 January 2015 - 02:33 PM

View PostThe13, on 06 January 2015 - 03:38 AM, said:

Wpełni rozumiem twoją konsternację Taju, ja też nie chciałbym by ktoś kojarzył Filoota z Grunwaldem:)


Ja również :)

#12 JeTpL

    Rookie

  • Death Star
  • Death Star
  • 5 posts

Posted 24 March 2015 - 05:10 PM

View PostJeTpL, on 24 March 2015 - 05:10 PM, said:

Ciezko cos ugrac na cw po stronie is zazwyczaj trafia sie na zorganizowane clan ekipy i pozamiatane . Ja najczesciej na drop daje raven 3l, tunderbolt 9s,stalker 4n ,jager s lub tunder ss .Przydal by sie po stronie is havy mech z ecm odpowiednik helbringera


Ciezko cos ugrac na cw po stronie is zazwyczaj trafia sie na zorganizowane ekipy i pozamiatane . Ja najczesciej na drop daje raven 3l, tunderbolt 9s,stalker 4n ,jager s lub tunder ss .Przydal by sie po stronie is havy mech z ecm odpowiednik helbringera

Edited by JeTpL, 24 March 2015 - 05:13 PM.


#13 MarcusMC

    Member

  • PipPip
  • The 1 Percent
  • The 1 Percent
  • 27 posts
  • LocationPoland

Posted 25 March 2015 - 02:42 AM

Patrząc na wasze sygnaturki FiLooT teraz rozumiem te żarty, że sami dowódcy i tylko jeden szeregowy na kanale :) Company Commander, Regiment Commander - same Generały Panie ;)





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users