Jump to content

Serwer Eu


18 replies to this topic

#1 Taj

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • The God
  • The God
  • 153 posts
  • Google+: Link
  • Facebook: Link
  • Twitch: Link
  • LocationLodz, Poland

Posted 14 July 2015 - 01:35 AM

Zachęcam do udziału w testach serwera EU!




Po ## miesiącach doczekaliśmy się serwera na terytorium EU o ile dobrze pamiętam Niemiec (info nie potwierdzone).!!

Ale o co tyle krzyku Taju? - zapytacie



PING!!! może w końcu miziając Mecha laserem będziemy zadawać tyle obrażeń co w testing ground, a co ważniejsze w punkt, który chcemy ;)

Kiedy już wejdzie możliwość wyboru serwera na produkcyjną wersję MWO, będzie można wybierać serwer tak jak tryby gry, czyli np. tylko EU lub EU i NA albo tylko NA.
O ile dobrze pamiętam, CW będzie na razie NA only. Ale pożyjemy zobaczymy.

Posted Image

Kiedy można testować?

14 lipca od godziny 19:00 do 16 lipca do 24:00.

Co trzeba zrobić, aby połączyć się z testowym serwerem?




Jeżeli już macie klienta PTS (Public Test Server), to wystarczy go odpalić, ściągnąć łatki ( wielkość łatki będzie w zależności w ilu Testach braliście wcześniej udział - im więcej, tym łatka mniejsza ;-) ) max 7GB.

Jeżeli nie macie klienta PTS - należy go ściągnąć i zainstalować tak jak normalnego klienta MWO, odpalić, zaakceptować "Warunki Korzystania" i ściągnąć Pacza w tym przypadku 7GB jest gwarantowane ;-)

Klient PTS do ściągnięcia >> tutaj <<
Klient PTS to zupełnie inny klient MWO, więc nie instalujcie go w miejscu gdzie macie swojego klienta MWO. Najlepiej zainstalujcie go na innej partycji :P


Konkurs "kto będzie miał najniższy PING na skrinie" uważam za otwarty ;) - do wygrania choinka o zapachu kokosowym do auta ;)

Edited by Taj, 14 July 2015 - 01:43 AM.


#2 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 14 July 2015 - 02:05 AM

Ping z Polski nigdy nie był problemem. MWO daje radę do około 200. Do gry sieciowej najważniejsze jest stabilne połączenie. Gwarantuję, że na wioskach, w przeciążonych sieciach i bezprzewodowo nadal będą te same fikołki.

Serwery po tej stronie oceanu poprawią zapewne aktywność Rosjan i innych Tatarów, także szykujcie się na najazd. ;)

Edited by Modo44, 14 July 2015 - 02:06 AM.


#3 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 14 July 2015 - 03:44 AM

Taj zapomniał wspomnieć o najprzyjemniejszym elemencie testu, czyli 50,000 MC, 500,000,000 C-Bills, and 500,000 GXP do wydania na serwerze testowym!!!

Jeżeli zastanawiacie się, czy warto kupić mecha X, to na PTS możecie sobie go kupic, wymasterować za GXP i wypróbować !!!

Edited by Kmieciu, 14 July 2015 - 03:45 AM.


#4 Shamoth

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Little Helper
  • Little Helper
  • 141 posts
  • LocationPoland

Posted 14 July 2015 - 03:53 AM

W końcu będzie można normalnie pograć ;) Zasysam zaraz po robocie i obciążam żeby widzieli że jest zainteresowanie...

Modo44 niestety ale ping ma sporo do rozgrywki, przy 120ms z polski 40ms z kanady i 260ms z bóg wie skąd a widziałem ludzi nawet z 400ms w jednej bitwie to nie ma bata żeby nie było kwiatków przy predykcji/kompensacji.
W początkach netu i połączeń dial-up byłem bardzo szczęśliwym graczem CS'a z 200-300ms lagiem bo często miałem magicznego bufa / byłem przez serwery faworyzowany ale zdarzały się też take mecze że mnie krew zalewała.
Owszem nawet, lag 400ms jest do ogarnięcia jeśli ma się skill'a ale pod warunkiem że wszyscy mają ~400ms a nie cały przekrój od 20ms w nieskończoność i nigdy nie wiesz co tak na prawdę widzisz.
Predykcja w grach nie bierze od uwagę ukształtowania terenu czy stanu emocjonalnego lub skill'a gracza, po wielokroć dostawałem bęcki zatrzymując się przed załomem ściany bo predykcja uznała że dam krok lub dwa więcej.
W MWO jest podobnie, stojąc za rogiem w 3 osobie z wystawionym jednym ramieniem obrywam w zasłonięte ramię lub nogę a sam nie mogę oddać celnego strzału pomimo niby poprawnie działającej konwergencji bo namiętnie wszystko idzie w ścianę. O rubber bandingu czy speed shield w przypadku szybkich jednostek już nawet nie wspominam ;)

#5 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 14 July 2015 - 06:18 AM

Nie chodzi o umiejętności przewidywania, bo MWO to kompensuje. Chodzi o stabilność połączenia. Jeśli masz poważne problemy z obrażeniami, zmierz parametr "ping jitter" przy połączeniu do Kanady. Są do tego usługi internetowe.

#6 Shamoth

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Little Helper
  • Little Helper
  • 141 posts
  • LocationPoland

Posted 14 July 2015 - 07:26 AM

Akurat z łączem do kanady nie mam problemów, Calgary 0%/157ms/2ms Sundbury 0%/140ms/2ms w trakcie ściągania PTS z prędkością 8MB/s. Przewidywanie/predykcja jest jednym z mechanizmów kompensacji w silniku sieciowym tylko tak jak pisałem, nie jest to mechanizm bezbłędny i potrafi robić niezłe kwiatki wprost proporcjonalnie do laga. Pół biedy jeśli wszyscy gracze na serwerze mają podobne opóźnienie...

#7 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 14 July 2015 - 10:50 PM

Na serwerze testowym mam ping 40... wszystko umiera tak szybko :-)

Edited by Kmieciu, 14 July 2015 - 10:50 PM.


#8 Shamoth

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Little Helper
  • Little Helper
  • 141 posts
  • LocationPoland

Posted 15 July 2015 - 12:48 AM

Ja wczoraj włączyłem, patrze że karzą używać lekkich mechów w kolejce to zapodałem pająka i czekam i czekam, zrobiłem kawę i pozwoliłem jej wystygnąć, wypiłem kawę, wyszedłem z psem, zjadłem obiad, pozmywałem po obiedzie, wróciłem do kompa a ten nadal czeka, w sumie godzinka lub więcej... wyłączyłem, dzisiaj będę próbował znowu.
Mogli by jeszcze skrócić czasy potrzebne na zapisanie konfiguracji mecha czy po każdym zatwierdzeniu skill'a, póki co odwołania do bazy trwają nad wyraz długo jak na obecne czasy i standardy.
Kmieciu, serce rośnie jak się słyszy takie nowiny :)

Oczekiwanie na bitwę trochę trwa ale warto.
Ping 36-40ms, dmg wchodzi aż miło lub nie, zależy od punktu widzenia ;)
Walki już nie są takie ślamazarne i nie dłużą się przez próby miziania laserami :D
Mam nadzieję że EU zostanie i będziemy też mieli tu walki z CW, w końcu nie rzutuje czy NA czy EU się bije o jakąś planetę. W ostateczności przy deficycie graczy na bitwę można pożenić oba kontynenty i będzie po staremu ;)
Dzisiaj będę próbował wbić się Locust'em i sprawdzić jak wygląda przemieszczanie się i speed shield względnie rubber banding.

Edited by Shamoth, 16 July 2015 - 12:56 AM.


#9 Rataxas

    Member

  • PipPip
  • Big Brother
  • 22 posts

Posted 30 July 2015 - 02:33 AM

Piękne są te pingi tutaj :D

#10 Michal R

    Member

  • PipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 428 posts
  • LocationPoland

Posted 30 July 2015 - 11:08 PM

A jak pięknie srmy wchodzą :)

#11 Taj

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • The God
  • The God
  • 153 posts
  • Google+: Link
  • Facebook: Link
  • Twitch: Link
  • LocationLodz, Poland

Posted 31 July 2015 - 08:10 AM

To teraz niech gracze PL grają wszyscy razem albo chociaż wchodzą na forum MWO i wymieniają się poglądami ;) :P i sposobami na szybkie
Ponoć jesteśmy #5 grupą graczy jeśli chodzi o ilość! :P

Posted Image

Edited by Taj, 31 July 2015 - 08:12 AM.


#12 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 02 August 2015 - 09:27 PM

Dla mnie ilość wchodzących trafień ani jakość detekcji nie zmieniła się. Różnice to to, że można skuteczniej uniknąć trafień przy szybkim obrocie/cofnięciu mecha oraz lasery wchodzą bez opóźnień (co wygląda, jakby wchodziło ich więcej).

#13 Michal R

    Member

  • PipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 428 posts
  • LocationPoland

Posted 03 August 2015 - 01:57 AM

To jesteś jednym graczem który nie zauważa różnicy ;)
SRM na EU wchodzą zawsze. Na amerykańskim serwerze jak im się chce. Na chwilę obecną nie ma już zasady czy z srmy są z artemisem, czy w jednej salwie, czy w dwóch.
Do tego lighty na EU giną szybciej niż na serwerze amerykańskim. Wynika to z braku lag shielda.

#14 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 03 August 2015 - 04:21 AM

View PostMichal R, on 03 August 2015 - 01:57 AM, said:

To jesteś jednym graczem który nie zauważa różnicy ;)

Bardzo mi przykro, że macie takie niestabilne łącza i/lub brak świadomości, że w MWO bardzo dużo obrażeń wchodzi z wyraźnym opóźnieniem, a nie wcale.

#15 Michal R

    Member

  • PipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 428 posts
  • LocationPoland

Posted 03 August 2015 - 06:03 AM

Oj to muszę ci coś wyjaśnić. Widzisz mam mega stabilne łącze. Używam nawet programów które taką stabilność wymuszają.
A mimo to srm na amerykańskich serwerach nie działają. Przyznaje to PGI. Problem był rozwiązany pod koniec 2014 roku, gdzie serwery były ustawione tak że srm po trafieniu zawsze dostawał full dmg od serwera.
Prowadziło to do sytuacji gdzie strzelając w przeciwnika z srmów, ten potrafi biegać jeszcze 1-2 sekundy a dopiero potem padać. Zepsuło się to po którymś patchu. W między czasie było pełno informacji że srm nie wchodzą np. pełną salwą, ale wchodzą z artemisem itd.
Co do opóźnienia dmg, to widzisz co innego opóźnieni a co innego gdy pełne salwy nie wchodzą, nawet się nic nie zaświeci.
Najlepszym przykładem jest gdy znalazłem kiedyś AFK i przez całe 30 sekund gdy do niego strzelałem zdążyłem się przegrzać. Wiesz ile dmg weszło? Całe 0. I co niestabilne łącze? Opóźnienie?
Nie przekonasz nikogo tym co piszesz. Problem jest od strony serwera a nie użytkownika.

#16 Taj

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • The God
  • The God
  • 153 posts
  • Google+: Link
  • Facebook: Link
  • Twitch: Link
  • LocationLodz, Poland

Posted 03 August 2015 - 06:21 AM

Ale teraz na szczęście mamy już EU i tak czy inaczej jest tak jak powinno być zawsze.
Zresztą nie wyobrażałbym sobie innego rozwiązania jak lokalne serwery, kiedy w planach jest wejście na Steam! :-)

Ciekawe, czy będą karty Steam za wydane $$$ na w grze? Na pewno za "darmo" Steam tego nie robi i za wszystko pewnie sobie jakąś dolę odpala, również za "zainstalowanie" przez użytkownika ale ja tam liczę na duży skok graczy, również z Polski :-)

#17 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 03 August 2015 - 03:47 PM

Nie wchodzą obrażenia, ale mam takie same wyniki na koniec meczu niezależnie od serwera. Taka magia, nie?

Steam bierze 30% od każ**** zakupu przez Steam.

#18 Michal R

    Member

  • PipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 428 posts
  • LocationPoland

Posted 03 August 2015 - 11:05 PM

A u mnie jest wręcz odwrotnie, na EU mam często gorsze wyniki, bo szybciej ginę, ponieważ wchodzi dmg ot taka przypadłość serwera EU.

#19 Shamoth

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Little Helper
  • Little Helper
  • 141 posts
  • LocationPoland

Posted 04 August 2015 - 01:40 AM

View PostMichal R, on 03 August 2015 - 11:05 PM, said:

A u mnie jest wręcz odwrotnie, na EU mam często gorsze wyniki, bo szybciej ginę, ponieważ wchodzi dmg ot taka przypadłość serwera EU.


I o to chodzi, wymusza na graczu podniesienie "skill'a" ;) tudzież przestawienie się na rozgrywkę bez laga, bo zupełnie inaczej się gra kiedy nie ma laga a inaczej kiedy wiesz że takowy jest i wszyscy mają podobny. Na koktajl 40-400ms między klientami w jednej rozgrywce niestety nie ma bata ani skill'a...
Dla mnie, odkąd pamiętam, granie na lagu to była loteria. W tej rozgrywce jestem chroniony lagiem i zanim padnę, w związku z późniejszym naliczeniem dmg lub wcale nie padnę, zdążę dobić 2 przeciwników a w kolejnej rozgrywce nic nie wchodzi i momentalnie padam, ot taka uroda laga, kompensacji i predykcji. Dopiero granie po sieci lokalnej bez kompensacji i predykcji ujawnia co tak na prawdę umiemy...

Edited by Shamoth, 04 August 2015 - 01:43 AM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users