Jump to content

Kantyna


259 replies to this topic

#21 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 21 July 2012 - 11:27 PM

Ja tam bez TB twardego bym długo nie wytrzymał. Zreszta: nawet teraz musze sobie dokupic twardziela, bo juz swoje 1,5 TB wyczerpalem w ciagu roku od kupna aktualnego PC.

Nessus - z czystej ciekawosci, bo sam szukalem nowej myszki niedawno - jakiego szczura wybrales?
U mnie padlo na R.A.T. 7 - rewelacyjna, super-wygodna mysz, czasem chcialoby sie, zeby przyciski po lewej latwiej chodzily, ale i tak jest bardzo fajna. Tylko ona jest wylacznie dla praworecznych o ile sie nie myle.

Edited by Sky walker, 22 July 2012 - 03:14 AM.


#22 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 22 July 2012 - 02:05 AM

Sky walker gratuluje :D bo ja mam 1 TB i zajmuje najwyżej 50 %. Za to muszę dokupić ramu bo 4 gb jest trochę za mało.

#23 Szuster

    Member

  • Pip
  • Veteran Founder
  • Veteran Founder
  • 12 posts
  • LocationGrassland

Posted 22 July 2012 - 08:24 AM

Jestem zdruzgocony możliwościami waszych maszyn. Nie mam co wspominać o moim skromnym lapku z Core 2Duo, 4GB ramu oraz Radeonem HD 3650, nie mówiąc o tym, że zajmuje skromną jedną trzecią mojego 300GB dysku. Moja myszka za 20zł chyli przyciski (aż 3) przed R.A.T. 7 :o

#24 Birkow

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts
  • LocationThe island

Posted 22 July 2012 - 10:03 AM

Wygląda na to, że dzisiaj kolejne 1000 zaproszeń, ciekawe czy uda mi się je uniknąć kolejny raz :o

#25 Sephyr

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts

Posted 22 July 2012 - 10:28 AM

View PostNessus, on 21 July 2012 - 10:30 AM, said:


Z istotniejszych komponentow:

Płyta Socket LGA1155 MSI Z77A-G45
Procesor Intel Core i5 3570K
Radeon HD 7850 2GB DVI&HDMI 2xMini DisplayPort OC Gigabyte
Wentylator CPU SilentiumPC Fortis HE1225
SSD Agility 3 OCZ Technology 120 GB
Zasilacz ATX 600W Thermaltake TR2 Bronze
Obudowa Fractal Design Define R3 USB 3.0 Arctic White

Mam nadzieje, ze ten zestaw pociagnie MWO w Full HD.
I mam jeszcze nadzieje, ze da mi mozliwosc grania w 3D w wiekszosc w miare nowych gier.
Tym bardziej ze mam monitor 3d passive z polaryzacja od LG - czyli to beda generowane 2 obrazy 1920/0.5*1080 na klatke.

Z ta nadzieja obkupilem sie w nascie gier na wyprzedazy Steama o ktorej pisal Czechu :P


@ Nessus: wedLug Devsow i System requirements pociagnie :D ,
rozumie sie ze twoj comp leci na win7?

Poza tym mozna by pszepuscic jakiegos benchmarka. MWO idzie naCryENGINE®3 wiec benchmark z n.p.: Crysis 2 albo jakiejs innej gierki na tej podstawie.

Tu jest Lista FramesPerSecond na podstawie Benchmarka Crysis2 na Systemie: Intel Core i7-960 3,2 GHz, 6 GB-Ram Win7-64bit

Posted Image


Ja bym polecaL 3DMark06 -> http://www.chip.de/d...6_12995482.html

#26 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 22 July 2012 - 11:54 AM

Mój skill w unikaniu zaproszeń jest całkiem niezły... nadal "Pending".

#27 Nessus

    Member

  • PipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 71 posts
  • LocationNew Ivaarsen

Posted 22 July 2012 - 12:19 PM

View PostNaito, on 21 July 2012 - 03:29 PM, said:

Dysk twardy daje rade, sam takiego używam i z czystym sumieniem polecam ;)


No ja mysle z SSD daje rade :P Sam uzywam w pracy developerskiej (czeste kompilacje ipt) laptopa z SSD i slabym CPU i jest to zestaw o niebo wydajniejszy od laptopow z duzo lepszym CPU i HDD ktorzy maja moi pracownicy. Jedyne co mnie boli to rozmiar dysku. Ale doloze 512 GB/1TB w zaleznosci od potrzeb (mam takie dyski nieuzywane w domu).

View PostSky walker, on 21 July 2012 - 11:27 PM, said:

Ja tam bez TB twardego bym długo nie wytrzymał. Zreszta: nawet teraz musze sobie dokupic twardziela, bo juz swoje 1,5 TB wyczerpalem w ciagu roku od kupna aktualnego PC.

Nessus - z czystej ciekawosci, bo sam szukalem nowej myszki niedawno - jakiego szczura wybrales?
U mnie padlo na R.A.T. 7 - rewelacyjna, super-wygodna mysz, czasem chcialoby sie, zeby przyciski po lewej latwiej chodzily, ale i tak jest bardzo fajna. Tylko ona jest wylacznie dla praworecznych o ile sie nie myle.


Zazdroszcze praworecznosci i myszy :D Niestety leworeczni sa w bardzo trudnej sytuacji - bierze sie to co jest a nie to co sie lubi. Ta Twoja mysz nie ma wersji dla leworecznych. Tak jak wiekszosc sensownych. Ja zrobilem maly research i wybralem Razer DeathAdder
http://store.razerzo...uctID.182251700
Jednyna alternatywa jaka znalazlem to Steelseries Sensei - ale byl jeszcze drozszy :(

@Warhawk - wiem ze zestaw pociagnie :ph34r: Przy wyborze GPU korzystalem z bencharkow na Crysis 2. A mam nadzieje, ze bedzie lepiej niz na benchmarkach, bo wydaje mi sie, ze grafika MWO bedzie prostsza od Crysis 2.

#28 kimorsen

    Member

  • PipPipPip
  • 57 posts
  • LocationStrana Mechty

Posted 22 July 2012 - 01:04 PM

Ja się póki co za składanie kompa sam nie biorę, na zbyt długo wypadłem z obiegu jeśli chodzi o hardware. A wydatek będzie pewnie niezgorszy, bo wypadnie mi nabyć na pewno co najmniej kartę graficzną, płytę główną, procesor i pamięć Ale udałem się po prośbie do znajomego informatyka i mam nadzieję, że coś ciekawego zapoda. Wrzucę to na forum i poproszę Was o recenzję. Skoro już wydawać kasę, to z głową :P

#29 Naito

    Member

  • PipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 21 posts
  • LocationPoland

Posted 22 July 2012 - 09:45 PM

Nie słuchajcie informatyków, bo oni za przeproszeniem g.. wiedzą. Ja się radziłem jakiś czas temu jednego i powiedział mi, że na chwilę obecną zestaw karta od ATI + procek od AMD nie różnią się tak jak kiedyś od Intela i Nvidii, natomiast różnica w cenie jest spora. Sam nie byłem wówczas w temacie, więc głupi posłuchałem. Okazało się, że musiałem zmienić sprzęt na nowy po 3 miesiącach bo nie dało się wytrzymać myśli, że mam nowy komputer a taki syf chociaż syfem teoretycznie nie był, bo niby Radeon HD 6970 i procek podkręcony AMD Phenom XII 6 rdzeni po 4 GHZ.

Teraz wiem, że już nigdy więcej nie kupię nic co wyjdzie z pod rąk ATI i AMD i jestem szczęśliwym, aczkolwiek dobrze oskubanym przez pierwszy głupi zakup posiadaczem kolejnego nowego komputera z kartą Nvidia GeForce GTX 680 i prockiem Intel Core i7

Krótko mówiąc ATI + AMD fajnie wygląda i wychodzi na papierze, natomiast w praniu wygląda to zupełnie inaczej. Jeśli ktoś chce kupować jakikolwiek sprzęt to kupcie nawet słabszy jeżeli chodzi osiągi w testach, ale niech to będzie Nvidia i Intel.

#30 Jujula

    Member

  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationPoland -> Poznań

Posted 23 July 2012 - 12:12 AM

Ekhmm... Ja jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu AMD Phenom II X4 965 3,4Ghz + stary ale jary Radeon 5870 i wszystko śmiga aż miło i to od grubo ponad roku. Na wydajność zestawu wpływa również: płyta główna, ram (i ich taktowanie), dyski, dodatkowe kraty, świeże sterowniki, porządek w systemie operacyjnym. Jeśli cokolwiek się zaniedba to mamy "wąskie gardło" i spadek wydajności.

Quote

Jeśli ktoś chce kupować jakikolwiek sprzęt to kupcie nawet słabszy jeżeli chodzi osiągi w testach, ale niech to będzie Nvidia i Intel.

Aha. :)

#31 Sephyr

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts

Posted 23 July 2012 - 02:15 AM

Grajac na NorthAmerica Serverze interesowaLby mnie lag / Ping bo pszez Ocean to jest kawaLek... :)

Edited by GrayNoton, 23 July 2012 - 02:16 AM.


#32 Naito

    Member

  • PipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 21 posts
  • LocationPoland

Posted 23 July 2012 - 05:19 AM

View PostJujula, on 23 July 2012 - 12:12 AM, said:

Ekhmm... Ja jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu AMD Phenom II X4 965 3,4Ghz + stary ale jary Radeon 5870 i wszystko śmiga aż miło i to od grubo ponad roku.


Wejdź z tym sprzętem do Lineage 2 na Castle Siege gdzie jest 400-500 osób w jednym miejscu to przekonasz się ile warty jest twój zestaw w porównaniu ze sprzętem Nvidii i Intela. Ludzie ze zdecydowanie słabszą konfiguracją będą mogli jakoś grać, a ty się zatniesz.

No, ale jak kto woli. Ja posiadam obecnie oba zestawy i porównując je wiem, że to co napisałem jest prawdziwe.

#33 Jujula

    Member

  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationPoland -> Poznań

Posted 23 July 2012 - 07:25 AM

Quote

No, ale jak kto woli. Ja posiadam obecnie oba zestawy i porównując je wiem, że to co napisałem jest prawdziwe.

No widzisz i to jest piękno wolnego rynku. Ty wolisz producenta X, a ja Y - wszyscy są szczęśliwi. Tyle, że dla mnie argumentacja w stylu: "Uuuu to jest do d...., bo to syf jest." w żaden sposób mnie nie przekonuje. Ok jako argument przytoczyłeś L2, to ja jako kontrę mogę powiedzieć, że gry takie jak BF3, Wh40k: Space Marine, WoW, SW:Tor, Wot, WoWp idą na wysokich detalach w 1920x1080.

#34 Naito

    Member

  • PipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 21 posts
  • LocationPoland

Posted 23 July 2012 - 07:50 AM

View PostJujula, on 23 July 2012 - 07:25 AM, said:

No widzisz i to jest piękno wolnego rynku. Ty wolisz producenta X, a ja Y - wszyscy są szczęśliwi.


Mój pierwszy sprzęt w życiu był właśnie od ATI i AMD stąd też dałem się namówić właśnie na takowe zestawienie po zapewnieniu, że dzisiaj te firmy się od siebie nie różnią. Okazało się, zupełnie co innego więc na chwilę obecną mam takie zdanie a nie inne. Nie jest to kwestia tego kogo wolę, czy lubię natomiast praktyczna, ponieważ sam aktualnie mam oba zestawy. Pisałem o Lineage 2, ale ta gra to nie wszystko ponieważ Diablo 3 również potrafiło się dobrze zaciąć, czego nie mam przy konfiguracji Nvidia + Intel.

Jakby to inaczej powiedzieć można by gdybać na ten temat długo, a i tak dojdziemy do jednego. Mianowicie CENA/JAKOŚĆ za grafikę od ATI dałem 1300 zł natomiast tę od Nvidii 2200 zł

Dla mnie w chwili kupna nowego komputera nie liczyła się cena, natomiast wydajność i późniejsze zadowolenie. Jak już mówiłem informatyk zapewnił, że dzisiaj wydajnościowo firmy X od Y nie różnią się tak jak kiedyś, więc ze względów sentymentalnych wybrałem co wybrałem i okazało się to porażką.

Jeżeli ktoś nie zamierza grać w MMO, to jak najbardziej może kupić sobie sprzęt od ATI + AMD, który będzie zdecydowanie tańszy a pozwoli grać w gry które wymieniłeś. Ja potrzebowałem sprzętu do MMO właśnie i takowe rozwiązanie w tym przypadku się nie sprawdziło.

Coby więcej nie ciągnąc tego tematu zgodzę się z tobą w jednym. Ok lekko przesadziłem używając określenia "syf" Zestaw który tak nazwałem osobiście uważam za słabszy, ale nie taki, że nie da się na nim grać :)

#35 Jujula

    Member

  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationPoland -> Poznań

Posted 23 July 2012 - 09:43 AM

I gites! Kolejka dla wszystkich! :)

#36 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 23 July 2012 - 11:06 AM

View PostGoodBad, on 22 July 2012 - 11:54 AM, said:

Mój skill w unikaniu zaproszeń jest całkiem niezły... nadal "Pending".

Mam nadzieję, że przełoży się na unikanie pocisków :ph34r:

View PostNessus, on 22 July 2012 - 12:19 PM, said:

Zazdroszcze praworecznosci i myszy :huh: Niestety leworeczni sa w bardzo trudnej sytuacji - bierze sie to co jest a nie to co sie lubi. Ta Twoja mysz nie ma wersji dla leworecznych. Tak jak wiekszosc sensownych. Ja zrobilem maly research i wybralem Razer DeathAdder
http://store.razerzo...uctID.182251700
Jednyna alternatywa jaka znalazlem to Steelseries Sensei - ale byl jeszcze drozszy :(

Hehe, dzięki ;) Ale Death Adder to też bardzo przyjemna mysz - bawiłem się przez moment i od razu wygodnie leżała mi w ręku - co bardzo rzadko się zdarza (dlatego właśnie zmuszony byłem kupić mysz którą można sobie w pełni dostosować do dłoni). Niestety: jak dla mnie ma za mało przycisków - nie, żeby w mojej była jakaś rewelacja w tej kwestii, ale można się szybko przełączać między trybami, co bardzo pomaga. <_<

[edit] jeśli chodzi o nVidia vs ATI - najpierw długo miałem nVidię - z prockami intela, ATI, nawet VIA. Bez problemów. Potem, na etapie DX 9.0 kupiłem radka - cała seria problemów - od driverów do gier, artefaktów, braku kompatybilności. Potem kupiłem znowu nVidię - i nagle, z tym samym kompem, wszystko zaczęło działać idealnie. Od tej pory jestem zrażony do Radeonów. :ph34r:

Edited by Sky walker, 23 July 2012 - 11:21 AM.


#37 Nessus

    Member

  • PipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 71 posts
  • LocationNew Ivaarsen

Posted 23 July 2012 - 12:01 PM

@Sky walker
Dla mnie ilosc przyciskow tez byla jednym z wyznacznikow - w tej co wzialem mam 2 ektra na kciuku ale brakuje mi czegos ekstra na gorze myszy. Ale jak napisalem - rynek dla reworecznych graczy praktycznie nie isnieje. Firma, co mi ma ta mysz sprowadzic nawet sie do mnie nie odzwywa mimo prosb o kontakt, tak wiec nie wiem kiedy sie doczekam.

Podobnie z kompem - mialem miec w sobote, mialem dzisiaj, ma byc w srode - juz mnie to do szalo doprowadza, bo czekam juz tydzien na zlozenie.
Podobno karta Ati im sie podczas weryfikacji komponentow wylozyla (to apropos dyskusji nVidia vs ATI).
Ja mam na to swoja inna teorie.

#38 Miron

    Member

  • PipPip
  • Survivor
  • Survivor
  • 27 posts
  • LocationBlue Marble

Posted 23 July 2012 - 12:39 PM

View PostGrayNoton, on 23 July 2012 - 02:15 AM, said:

Grajac na NorthAmerica Serverze interesowaLby mnie lag / Ping bo pszez Ocean to jest kawaLek... :(

Ja powiem tak,ja lacze sie przez atlantyk z serwerami europejskimi, SWTOR, Rift, i ping nie przekraczal 100 wiec tragedi zadnej niema
Laczac sie z WoT z serwerem europejskim ping mam 100-120 tez nie jest zle, na serwerze testowym jest to 130-150 Tu co niektorzy pewnie by powiedzieli ze grac sie nieda,grac sie da i to komfortowo.

#39 Naito

    Member

  • PipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 21 posts
  • LocationPoland

Posted 23 July 2012 - 07:37 PM

View PostNessus, on 23 July 2012 - 12:01 PM, said:

Podobno karta Ati im sie podczas weryfikacji komponentow wylozyla (to apropos dyskusji nVidia vs ATI).
Ja mam na to swoja inna teorie.


"Im" tzn komu ? Może coś więcej na ten temat ? :P

#40 andrzejmpl

    Member

  • Pip
  • 15 posts
  • Facebook: Link
  • LocationPoland

Posted 23 July 2012 - 08:48 PM

z doswiadczenia wiem ze odleglosc to nie ma jakiejs szczegolnej wartosci w przelozeniu na ping, grajac w kilka gier (nie 2d :P) spokojnie mam 90 - 110 pingow i nie przekracza tej wartosci. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale ja uzywam internetu bezprzewodowego...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users