Jump to content

Horší A Horší, Bude Hůř


26 replies to this topic

#1 Titan398

    Rookie

  • Giant Helper
  • 2 posts

Posted 19 April 2013 - 12:04 PM

Zdravím všechny zoufalce, kteří ještě dokáží a přinutí se hrát tuto hru, která i přes tvrzení pánů z podpory se stává hratelná jen pro několik vyvolených. Každý si asi všiml, že každý patch, který vyjde, přináší něco zajímavého a nového, ale stále snižuje již tak bídné FPS, které u této hry je tolik důležité. Delší čas věnuji zkoumání co vede vývojáře této beta hry k tomu, že pokud vylepší (vylepší bych dal spíše do uvozovek) hru o nějakou funkci (která tu už mimochodem byla, takže nejde vždy o něco převratného) je hra hratelnější - zde narážím na to, že za koupené MC body se sice můžete kochat HULA-HULA barbie ale fakt, že se tak děje při 8FPS je dost smutné. Upřímě, pokud bych se chtěl kochat HULAHULA panenkou, tak si raději pustím film a ne hru.

Zkusme nad tím zapřemýšlet a pojďme poslat maily na support, ať o nás (hráčích) vědí !

Podle mne nejslabší prvky hry:
a) engine. Hra v roce 2012/2013 postavená na enginu pro DirectX9 je ubohost a všem přidělává vrásky na čele, protože téměř všechny novější grafick karty mají problém s některými algoritmy, které hlavně zatěžují procesor a karta nedělá nic.
:) komunikace. každá lepší multiplayerová hra má vyřešenou komunikaci s hráči v týmu přes mikrofon (hrát hru a zároveň cheatovat není moc efektivní)
c) nestabilita a padání, různé chyby - to bych snad ještě přetrpěl - jedná se o BETA verzi
d) jedná se sice o BETAverzi, ale kdo si platí, chce určitou kvalitu !!!

Pojdtě a připojete se na to to fórum

#2 Merlin Thunderchild

    Rookie

  • Survivor
  • 1 posts

Posted 24 April 2013 - 10:41 AM

No určitě tu všechny trápí, že hra jede na DX9. Naprosto zásadní problém. :D
Výrazného poklesu FPS s každým novým patchem jsem si také nevšiml a to má můj počítač k "vyvolenému" pěkně daleko.
Naprostý souhlas s in-game komunikací
V hromadě bugů máš pravdu, ale je to BETA od nijak zvlášť zkušené firmy. :D
A k placení: Kdo si platí, dělá tak naprosto dobrovolně a s možností si tu hru předtím odzkoušet.

Edited by Merlin Thunderchild, 24 April 2013 - 10:43 AM.


#3 Titan398

    Rookie

  • Giant Helper
  • 2 posts

Posted 25 April 2013 - 09:58 AM

A co tajné patche o kterých MWO jen mlčí ? Velmi rád bych věděl co daný patch opravuje či mění. Bohužel hratelnost je čím dál horší a tento názor mi potvruuje i fakt, že jsem hru zkoušel na několika počítačích jak desktop tak notebooky, 1, 2 i 4 jádra, 2 - 8GB RAM, ATI i GeForce a musím říci, že výsledky FPS nejsou na objektivním výkonu PC závislé. Je to spíše problém nekompaktibily DirectX9 s některými HW komponenty, které pak musí řešit CPU.

#4 HohiroKurita

    Rookie

  • Giant Helper
  • 7 posts

Posted 29 April 2013 - 07:50 AM

Nazdar chlapi! Super, že tu máme lokalizované fórum :huh:
Ale bohužiaľ ako bolo spomenuté, hra ktorá je sama o sebe super sa stala nehrateľnou a v podstate už len patchujem, dám jeden test level a zas do ďalšieho patchu vypnem. Škoda. Ešte začiatkom roka to bola pecka a tešil som sa na voľné chvíle, že zadrtím.
Neviem ako vy, ale môj problém nespočíva v FPS. To mám kupodivu slušné počas celej hry, ALE! Tá celá hra znamená, že jeden level (aj to len snežná mapa) a koniec. Vypíše my len koľko pamäte ostalo "visieť vo vzduchu" a padne. Voľakedy som dal aj 5 hier kým to padlo....teraz MAXIMÁLNE jedna hra a dovi. Je to fakt škoda.

#5 Adridos

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bridesmaid
  • 10,635 posts
  • LocationHiding in a cake, left in green city called New A... something.

Posted 29 April 2013 - 08:56 AM

Koľko máš pamäte v PC?

Ale hlavne, skúsil si už preinštalovať celú hru?

#6 JuiceKeeper

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • The Territorial
  • The Territorial
  • 172 posts

Posted 30 April 2013 - 12:13 AM

skusal si beta drivre posledne ku karte?

edit: minuly tyzden daky developer od nich sem jebol repair tool co je ako samostnatny program tak to skus ci daco pomoze. ja som to snim prebehol vymazal dake dva subory co boli navyse a mozno o 15% menej hud bugov. minimalne to za pokus stoji. Ale davaj bacha lebo ze obcas ten repair tool vymaze user.cfg i keby by nemal

Edited by JuiceKeeper, 30 April 2013 - 12:15 AM.


#7 HohiroKurita

    Rookie

  • Giant Helper
  • 7 posts

Posted 01 May 2013 - 03:40 AM

Pamäť mám 4GB, repair tool som už skúšal - dokonca aj ten padol keď som dal fixnúť nájdené súbory (nemal som ho v hernom adresári takže sa nepokúsil vymazať sám seba). Ovládače na grafiku mám najnovšie a preinštalovať som skúšal pred pár mesiacmi, ale môžem skúsiť ešte raz. V každom prípade tento problém sa mi objavuje od spustenia bety. Najskôr to bolo len River city (deň aj noc) alebo ak som hral už dlho tak to niekde seklo. Teraz dám nanajvýš jednu hru a aj to musí byť "snežná" lebo každá iná padne hneď po vylodení. Skúsim teda ten reinstall, ale pochybujem

#8 DemonRaziel

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Survivor
  • 646 posts

Posted 01 May 2013 - 11:17 PM

FPS mi problem nerobi, mne to bezi v pohode s 30-40 FPS. Pocas pamatneho "najhorsieho patchu v historii", co vysiel pred par tyzdnami sa objavoval tzv. FPS bug, kde FPS kleslo na ~5 a hra bola nehratelna, restart to opat fixol na 10-20 hier. Ale to sa uz (aspon u mna) nestava.

Ten najnovsi patch vsak priniesol krasny crash to desktop bez varovania, bez chybovej hlasky, len sa zrazu objavi desktop a hra je prec. Nahodne, niekedy aj 3x po sebe, inokedy hodiny hrania bez problemov. A samozrejme su tu este krajsie HUD bugy, z ktorych minimalne 2 su game-breaking, hlavne ak hram solo a nemam nikoho na TS (no IFF a no HUD).

#9 JudgeDeathCZ

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • The Defiant
  • The Defiant
  • 1,929 posts

Posted 02 May 2013 - 08:24 AM

View PostHohiroKurita, on 01 May 2013 - 03:40 AM, said:

Pamäť mám 4GB, repair tool som už skúšal - dokonca aj ten padol keď som dal fixnúť nájdené súbory (nemal som ho v hernom adresári takže sa nepokúsil vymazať sám seba). Ovládače na grafiku mám najnovšie a preinštalovať som skúšal pred pár mesiacmi, ale môžem skúsiť ešte raz. V každom prípade tento problém sa mi objavuje od spustenia bety. Najskôr to bolo len River city (deň aj noc) alebo ak som hral už dlho tak to niekde seklo. Teraz dám nanajvýš jednu hru a aj to musí byť "snežná" lebo každá iná padne hneď po vylodení. Skúsim teda ten reinstall, ale pochybujem

Jo reinstall ti pomůže.Já reinstaluju po každým patchi a problémy nemám krom tech reportovanych což je momentálně CTD a občas(tak 1 z 50ti her) bez mapy.IFF bug jsem neměl už dlouho a stejně tak yellow/black screen of death.
To samé s FPS jsem od 4 fps bugu neměl problémy.
Co odpovídali v posledních ATD tak vydavaj vždy 4 major patche. a právě každý 4ty je ten co opravuje minor aj major bugy(ty major se hotfixujou pokud ví co je způsobuje).

Lidi jako já ví jak to vypadalo v CB kde byla hratelna každá druhá hra a to pro mne tak s 15-20 fps s dropama někam k 5ti a zbytek byl jeden velkej bug.Teď jedu na stejný detaily s 40-60 fps a nedropuje mi to.A ten zbytek lidí nadává jak chce kompletní hru...

Jinak repair tool musí byt ve složce s hrou.A sám sebe mi fakt nevymazal...

Edited by JudgeDeathCZ, 03 May 2013 - 04:43 AM.


#10 JuiceKeeper

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • The Territorial
  • The Territorial
  • 172 posts

Posted 03 May 2013 - 01:55 AM

hm, mne to relativne drzi zatial po tom repair toole ako mal som strasne vela hud bugov ako blikajuci hud ziadne iff preskakujuca mapa(tento je fakt otravny:D) ale teraz z nicoho nic je to lepsie obcas daco ale iff mi nezmizlo uz dost dlho a osobne co som si vsimol ze mne to vzdy padne do desktopu ked mam na pozadi otvoreny chrome(iny prehliadac nemam tak neviem povedat ci to robia aj ine) ako vtedy mi to urcite padne skor ci neskor. Tak teraz vacsinou ked to mam zapate tak okrem ts3 nemam nic na pozadi a drzi sa to. Vcera som zapol mediaplayer prask ani som sa nepohol po starte hry.

#11 Kitane

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bridesmaid
  • 1,009 posts
  • LocationPrague, Czech Republic

Posted 03 May 2013 - 03:31 AM

Mam 1-2 crashe za vecer (pri startu bitvy ,obvykle), obcas se objevi nejaky UI bug (nahodny vyber), ale fps se drzi kolem 60 na max detaily uz od lonskeho leta, kdy jsem upgradoval na 670ku. Budu se povazovat za stastneho.

Hra mi prijde podobne stabilni/zabugovana jako pred rokem v CB. Nehral jsem od zacatku OB a vratil jsem se pred nekolika tydny, takze nevim co bylo mezi tim.

#12 NEJKA

    Rookie

  • 1 posts
  • Locationcz

Posted 06 May 2013 - 11:59 PM

Zdravím, nemohu si vůbec stěžovat. S fps problémy nemám a hra mi ani jednou nespadla, a to to hraji od poloviny listopadu minulého roku. Bugy jako nefunkční hud a mapu mám občas. Jistě s tím do vydání hry něco udělají. Občas se mi nenačte rozhraní mechlabu, ale to je jen opravdu výjimečně. Pařím na dva a půl roku starém nb. Na dodělanou hru , která si udrží hráčovu pozornost minimálně do dalšího patche, tak na tu si ještě budeme muset nějaký ten pátek počkat :/

#13 HohiroKurita

    Rookie

  • Giant Helper
  • 7 posts

Posted 10 May 2013 - 12:18 PM

no tak môžem povedať, že po preinštalovaní (do defaultného adresára na C: - pred tým bola inštalovaná inde) a znížení detailov na medium hra šlape ako hodinky. Neviem čo reálne pomohlo, či len samotné preinštalovanie, ale fakt je, že konečne môžem s mojím 5xPPC stalkerom trhať na kusy :P

#14 Geont

    Rookie

  • 1 posts
  • LocationChrastava, Czech Republic

Posted 22 May 2013 - 05:15 AM

Mám poměrně slabou sestavu (C2D E8400, HD4850 512MB, 4GB DDR3) a také nemám žádné problémy posledních několik patchů. Jo, občas mi klesne FPS pod 30, ale to je vždy jen okamžik. Průměrně mám těch 40fps. Ale osobně pociťuji, že nějaké problémy tam jsou, protože se mi už párkrát stalo, že hra sama od sebe spadla.

#15 Simoneza

    Rookie

  • The 1 Percent
  • The 1 Percent
  • 5 posts

Posted 27 July 2013 - 11:39 PM

View PostTitan398, on 19 April 2013 - 12:04 PM, said:

Zdravím všechny zoufalce, kteří ještě dokáží a přinutí se hrát tuto hru, která i přes tvrzení pánů z podpory se stává hratelná jen pro několik vyvolených. Každý si asi všiml, že každý patch, který vyjde, přináší něco zajímavého a nového, ale stále snižuje již tak bídné FPS, které u této hry je tolik důležité. Delší čas věnuji zkoumání co vede vývojáře této beta hry k tomu, že pokud vylepší (vylepší bych dal spíše do uvozovek) hru o nějakou funkci (která tu už mimochodem byla, takže nejde vždy o něco převratného) je hra hratelnější - zde narážím na to, že za koupené MC body se sice můžete kochat HULA-HULA barbie ale fakt, že se tak děje při 8FPS je dost smutné. Upřímě, pokud bych se chtěl kochat HULAHULA panenkou, tak si raději pustím film a ne hru.

Zkusme nad tím zapřemýšlet a pojďme poslat maily na support, ať o nás (hráčích) vědí !

Podle mne nejslabší prvky hry:
a) engine. Hra v roce 2012/2013 postavená na enginu pro DirectX9 je ubohost a všem přidělává vrásky na čele, protože téměř všechny novější grafick karty mají problém s některými algoritmy, které hlavně zatěžují procesor a karta nedělá nic.
;) komunikace. každá lepší multiplayerová hra má vyřešenou komunikaci s hráči v týmu přes mikrofon (hrát hru a zároveň cheatovat není moc efektivní)
c) nestabilita a padání, různé chyby - to bych snad ještě přetrpěl - jedná se o BETA verzi
d) jedná se sice o BETAverzi, ale kdo si platí, chce určitou kvalitu !!!

Pojdtě a připojete se na to to fórum


#16 Demon Spawn

    Member

  • PipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 20 posts
  • LocationPrague

Posted 29 July 2013 - 04:18 AM

View PostGeont, on 22 May 2013 - 05:15 AM, said:

Mám poměrně slabou sestavu (C2D E8400, HD4850 512MB, 4GB DDR3) a také nemám žádné problémy posledních několik patchů. Jo, občas mi klesne FPS pod 30, ale to je vždy jen okamžik. Průměrně mám těch 40fps. Ale osobně pociťuji, že nějaké problémy tam jsou, protože se mi už párkrát stalo, že hra sama od sebe spadla.


Mám podobnou sestavu jen trochu silnější grafárnu HD4890 a musím říci, že posledních pár patchů to u mě hodně zlepšilo, nicméně na jaké jedeš detaily? Já mám kvůli FPS a viditelnosti vše na low...momentálně se mě FPSka držej kolem 25-50 už jen málokdy to spadne na míň...
Semtam mě to taky spadne bez varování, ale jinak výrazné problémy nemám a to jedu furt na první instalaci z Closed Bety...možná vyzkouším reinstall, jestli to nebude mít vliv...

#17 PictusCZ

    Rookie

  • 2 posts

Posted 13 August 2013 - 08:33 AM

Stručně - na mém dnes už možná podprůměrném stroji (Core i5 2400, HD6790), starém přes dva roky v tehdejší pořizovačce kolem 12k (upgrade) hra běží s naprosto v pohodě hratelnými FPS. Kolik přesně nevím - neškube to, problém jsou spíš lagy, občas, ale 8 FPS fakt nemám...

K jednotlivým bodům:

a) Moje čelo je tedy co se týče použití DX9 naprosto v klidu
;) Kdo chce komunikovat, může využít x různých možností, mumble, teamspeak (jsou i free servery), aby se s kamarády při hře domluvil. A poslouchat 11 dalších PUGerů, po tom nijak extra neprahnu. Čili za mě tohle má prioritu nula nula prd. Ať radši řeší důležitější věci než voice, který se dá v pohodě zařídit jinak
c) Jak jsi sám správně poznamenal - je to beta
d) Jak jsi sám správně poznamenal - je to beta, a je jen na tobě, jestli do té hry už v beta fázi chceš solit peníze. Nikdo tě nenutí. Pokud "požaduješ určitou kvalitu", počkej si na ostrou...

#18 desan476

    Member

  • PipPip
  • Fire
  • Fire
  • 47 posts
  • Facebook: Link
  • Locationunderground

Posted 18 October 2013 - 08:52 AM

nepamatam sa, ci mi hra dakedy crashla viac ako 1x za den. mne to crashne tak raz za 3 dni (samozrejme neratam dni, ked som mwo nezapal). je pravda, ze vacsinou to crashne niekedy v prvych 5 hrach dakedy pri zaciatku (prva minuta cca). vtedy ostane obraz zaseknuty, ale vzdy staci ked dam ctrl+alt+del, spustim task manager a prekopnem sa spat do hry a pokracujem dalej. neviem ci mate na mysli tento typ crashu, alebo vam hra pada tak, ze sa to uz neobnovi. taky crash, ze to hra nerozdychala a musel som restartovat celu aplikaciu som mal len raz... mozno dva krat.
generalny problem s FPS nemam, neklesam pod 60FPS. aj ked je pravda ze asi dva mesiace dozadu som mal parkrat (5?) problem, ze hra isla len cca na 5-10 FPS a nepomohlo ani vypnut / zapnut hru. po restarte PC to bezproblemov nabehlo bez straty FPS (ale to nemusela byt nutne chyba hry, ale ze som mal zasratu ramku z renderingu a z photoshopu). predpokladam ale, ze developeri nieco fixli, lebo uz ten problem nemam

#19 Dallman

    Rookie

  • 6 posts

Posted 09 November 2013 - 03:03 PM

Hra mi pravidelně padala s win alarmem:
*** Memory allocation for 44698328 bytes failed ****

Stáhnul jsem všechny detily na minimum a ztjistitl, že hra nepadla ani jednou z 10 her. Předtím i 2x za hodinu. Postupně jsem přidával detaily a zjistil, že problém dělalo nastavení textur. Teď mám vše na max a textury na mediu. Hra je stabilní.

Moje sestava:
4 jádro Intel i5 3,3ghz
4gb RAM
Radeon HD 7700

Snad to někomu pomůže;)

#20 MechBojovnik

    Rookie

  • Bad Company
  • Bad Company
  • 5 posts

Posted 09 November 2013 - 04:32 PM

Edit:

Lol som zle precital. Tak nic.

Edited by MechBojovnik, 10 November 2013 - 09:21 AM.






2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users