Jump to content

Nowy Interfejs Tuż Tuż


12 replies to this topic

#1 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 23 October 2013 - 09:52 AM

Bray Ekman pokazał prawie gotową wersję nowego interfejsu klienta -- obsługę mechów i inne takie. Widać ułatwioną nawigację i mnóstwo informacji, których aktualnie trzeba szukać na forum. Nawet jest muzyka: http://www.twitch.tv...man/b/472237522

#2 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 23 October 2013 - 10:09 PM

Obawiam się ilości bugów które niesie ze sobą taka zmiana. Jeśli przyjrzymy się dokładnie co robi Eckman, to kilkukrotnie musiał się wylogować, gdyż coś się zacięło i przestawało działać...

#3 ssm

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 574 posts
  • LocationPoland

Posted 24 October 2013 - 03:03 AM

Eckman pracował na jakimś developerskim buildzie, może musiał się wylogować żeby coś w nim przestawić albo coś. Mnie bardziej martwi mechlab - obecny, umiarkowanie intuicyjny chcą zastąpić jakimś potworem w którym trzeba klikać od Annasza do Kajfasza, coby sobie laser wymienić.

Edited by ssm, 24 October 2013 - 03:04 AM.


#4 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 24 October 2013 - 03:41 AM

W lewym górnym rogu są przyciski lista/obrazki, czyli możesz sobie włączyć widok "wszystko na jednym ekranie". Mechy możesz filtrować, a nie szukać na długachnych listach. Lista lokacji mecha i wyboru sprzętu jest łatwiejsza i bardziej intuicyjna do klikania niż aktualny model z małymi kółkami do wyboru lokacji po lewej i wyborem rodzaju sprzętu po prawej. Jak dla mnie obsługa tego wygląda prościej niż dotąd. Szczególnie zauważ, jak szybko możesz wybrać lokalizację mecha i typ sprzętu, a potem jak blisko tego kliknięcia pojawi się lista sprzętu do dwukrotnego kliknięcia.

#5 ssm

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 574 posts
  • LocationPoland

Posted 24 October 2013 - 04:39 AM

Ok, jeżeli rzeczywiście jest tam opcja zrobienia całego loadoutu na jednym ekranie to wszystko ok (bo cała reszta - kolorystyka, rozkład okien itd. wygląda dużo lepiej)

#6 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 24 October 2013 - 05:03 AM

Niedługo powinien być tego test, to sobie poklikamy na żywo. :)

Info o teście/prezentacji UI2.0. Już dzisiaj: http://mwomercs.com/...-ui-20-preview/

Edited by Modo44, 29 October 2013 - 02:59 AM.


#7 Shamoth

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Little Helper
  • Little Helper
  • 141 posts
  • LocationPoland

Posted 05 February 2014 - 04:12 AM

I jak wam się podoba?
IMHO dużo szybsza w obsłudze i bardziej intuicyjna była stara wersja z paperdoll'em, przynajmniej było wiadomo gdzie, ile i jakie są sloty a teraz nawet nie wiadomo jaką powierzchnię tułowia mają boczki żeby na oko AP rozłożyć...
Wystarczyło by dolny panel z mechami zrobić rozwijany i przewijalny w pionie z opcją grupowania/sortowania/filtrowania mechów i było by pozamiatane.
Jedyne co mi się podoba z nowości to wykresy zasięgów broni, choć mogli by użyć w każdym identycznej skali, i podane parametry mechaniczne/dynamiczne maszyn...

#8 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 05 February 2014 - 04:18 AM

Widać ulepszenia techniczne, np. szybkie ładowanie i zapisywanie danych przy wielu mechach. Pełny ekran wygląda zajefajnie.

Od strony praktycznej jednak słabo. Ewidentnie PGI nie ma dobrego speca od interfejsu i z pół roku zajmie im doprowadzenie tego do naprawdę funkcjonalnej postaci. Na razie mamy podobny poziom (nie)wygody co w poprzednim interfejsie.

#9 Shamoth

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Little Helper
  • Little Helper
  • 141 posts
  • LocationPoland

Posted 05 February 2014 - 05:33 AM

Szybkim bym nie nazwał ale fakt w kwestii aktualizacji danych i wodotrysków graficznych jest postęp.
Pełny ekran działał też w starym UI tylko wymagał natywnej proporcji monitora 16:9 żeby to jakoś wyglądało ;]

A praktycznie, tak jak wspomniałeś... cyce opadają i jaja więdną, dawno nie przeklikiwałem się przez tyle poziomów, pokonywałem tyle kilometrów myszką i oczami nie rzucałem z krawędzi na krawędź co teraz. Także pod względem wygody IMHO stare UI było bardziej dopieszczone/przyjazne i szacuje że zamiast zająć się konkretami będą przez rok dopieszczać międzymordzie...

#10 Tahuti

    Member

  • PipPipPip
  • Ace Of Spades
  • 58 posts

Posted 05 February 2014 - 10:50 AM

Jak dla mnie kompletna porażka. Montowanie mecha jest teraz udręką z porównaniem do poprzedniego interfejsu. To że "fajnie" wygląda to mnie mało interesuje. Jest po prostu niewydajne.

#11 Shamoth

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Little Helper
  • Little Helper
  • 141 posts
  • LocationPoland

Posted 06 February 2014 - 03:51 AM

View PostTahuti, on 05 February 2014 - 10:50 AM, said:

Jak dla mnie kompletna porażka. Montowanie mecha jest teraz udręką z porównaniem do poprzedniego interfejsu. To że "fajnie" wygląda to mnie mało interesuje. Jest po prostu niewydajne.

Dokładnie...

#12 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 25 February 2014 - 01:32 AM

Gdy się porówna mechlab, który zrobiła jedna osoba za darmo (http://mwo.smurfy-net.de/mechlab) z produktem "poważnej" firmy to aż chce się płakać.
Przebudowa mecha to istna mordęga, nawet nie chcę wspominać o szukaniu modułów i uzupełnianiu UAV i airstrike.

#13 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 25 February 2014 - 01:38 AM

Tak to jest, gdy zatrudniasz programistów, a zapominasz o projektantach. Jedna osoba z zaliczonym jakimś wstępem do projektowania UI... Do końca roku się uwiną, tylko nie wiem, którego roku.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users