Jump to content

Dobre Faq


2 replies to this topic

#1 Rataxas

    Member

  • PipPip
  • Big Brother
  • 22 posts

Posted 05 May 2014 - 02:45 AM

hej mecha wojownicy ,

Przydałoby się dobre FAQ ( nie mylić z **** , chociaż to też by się pewnie każdemu przydało ;) ). Otóż te co jest w chwili obecnej jest biedne , i o tyle o ile nie mam problemu z zrozumieniem angielskiego o tyle musiałem wiele odpowiedzi latać po całym forum szperać i szukać na innych portalach ( nie tylko polskim forum ).

Tak więc moja propozycja , mod / admin czy generał kogo tam mamy niech zrobi topic pytania i odpowiedzi dla nowych. Przykleić , i edytować wstawmy tam pytania nowe / nuubskie / różne / lub nawet te bardziej PRO dotyczące samej gry. A nowi gracze dodając nowe posty dopisywali by się w temacie z pytaniami.

oto kilka pytań ( na które już chyba znam odpowiedzi lub też nie , można tak czy siak ich użyć w FAQ )

1. Czy mechy za gotówkę "MC" są lepsze niż te za kredyty ?

2. Czy jest jakaś strona , opisująca moduły ( armor , weapons systems , upgrades etc ) wraz z objaśnieniami i statystykami ?

3. Co dają frakcje ?

4.Jak dodać avatar do swojego profilu ? Jest darmowy?

5. Co daje konto premium ?

6. Czy warto brać konto premium na długi okres czy kilka krótkich ?

7. Ile dostaje się kredytów za wygrany mecz ? Ile za asysty i ile za fraga ?

8. Zabijanie swoich podczas meczu odejmie mi kredyty ?

9. Ranienie swoich podczas meczy odejmie mi kredyty ?

10. Jaki mech dla nowego gracza do w miarę dobrego grindowania ( zarabiania ) kredytów ?

11. Czym powinienem się posługiwać fitując swojego pierwszego mecha ? ( na czym wzorować ? )
12. Czym się różnią mechy trialowe od posiadanych ? ( nie chodzi mi o statystyki ? )

13. Za mecze dostaje expa , jak go inwestować ?


To i pewnie wiele więcej pytań się pojawi, można moje pytania skopiować jako pierwsze do FAQ , przykleić i innym kolorem czcionka dopisać odpowiedzi. Jeśli pojawia się nowe , zrobić tak samo. Przyda się taki temat a na pewno nie zaszkodzi, przyciągnie to pewnie nowych graczy.

#2 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 05 May 2014 - 03:56 AM

View PostRataxas, on 05 May 2014 - 02:45 AM, said:

1. Czy mechy za gotówkę "MC" są lepsze niż te za kredyty ?

Nie.

Mechy typu "champion" dają tylko premie do XP -- można kupić i skonfigurować dokładnie to samo za Cbills. Mechy typu "hero" mają indywidualny wygląd (kamuflarz, model), dodają 30% Cbills po każdym meczu i dają niedostępne w "zwykłych" mechach układy broni oraz inne modyfikatory (np. inne szybkości i zakresy ruchów). Nie są wyraźnie silniejsze w walce poza sytuacjami, gdy broń specjalistycznego mecha "hero" jest bardzo silna (np. gdy UAC5 strzelało bardzo szybko, wszyscy jeździli Ilyą, gdzie można łatwo założyć 3xUAC5).

View PostRataxas, on 05 May 2014 - 02:45 AM, said:

2. Czy jest jakaś strona , opisująca moduły ( armor , weapons systems , upgrades etc ) wraz z objaśnieniami i statystykami ?

Smurfy. Wszystkie dane są wprost z plików gry.
Wiki. Szczegółowe dane mogą nie być aktualne.

View PostRataxas, on 05 May 2014 - 02:45 AM, said:

3. Co dają frakcje ?
4.Jak dodać avatar do swojego profilu ? Jest darmowy?

Aktualnie tylko ikonkę przy nazwie gracza. Ludzi do wspólnego grania, jeśli korzystasz z TS i się aktywnie zapiszesz. O ile wiem, nie da się wybrać awatara. Zmieniasz frakcję co najwyżej.

View PostRataxas, on 05 May 2014 - 02:45 AM, said:

5. Co daje konto premium ?

+50% XP i Cbills po każdym meczu. Możliwość tworzenia meczy prywatnych z opcjami specjalnymi (mniej niż 24 graczy, różne ograniczenia, wybór trybu), gdy dwie osoby mają aktywne premium.

View PostRataxas, on 05 May 2014 - 02:45 AM, said:

6. Czy warto brać konto premium na długi okres czy kilka krótkich ?

A jak dużo grasz? ;)

View PostRataxas, on 05 May 2014 - 02:45 AM, said:

7. Ile dostaje się kredytów za wygrany mecz ? Ile za asysty i ile za fraga ?

Lista. Wartości sugerują, że Conquest to "nieopłacalny" tryb, ale krótsze mecze wyrównują statystyki, a nawet mogą wychodzić na korzyść. To się bardzo różni zależnie od stylu gry.

View PostRataxas, on 05 May 2014 - 02:45 AM, said:

8. Zabijanie swoich podczas meczu odejmie mi kredyty ?

Tak, jeśli osobiście dokończysz dzieła.

Celowe strzelanie do swoich może zostać zgłoszone do mistrzów gry i ukarane niezależnie od działań automatycznych.

View PostRataxas, on 05 May 2014 - 02:45 AM, said:

9. Ranienie swoich podczas meczy odejmie mi kredyty ?

Nie.

View PostRataxas, on 05 May 2014 - 02:45 AM, said:

12. Czym się różnią mechy trialowe od posiadanych ? ( nie chodzi mi o statystyki ? )

Są za darmo, nie można ich zmieniać, nie działają na nich zdolności pilotów (drzewo Mech Trees). Można zbudować dokładnie takie same mechy samodzielnie za Cbills. Triale zbierają doświadczenie dla swoich wariantów. Można go użyć do odblokowania zdolności po kupieniu tego samego wariantu mecha.

View PostRataxas, on 05 May 2014 - 02:45 AM, said:

10. Jaki mech dla nowego gracza do w miarę dobrego grindowania ( zarabiania ) kredytów ?
11. Czym powinienem się posługiwać fitując swojego pierwszego mecha ? ( na czym wzorować ? )
13. Za mecze dostaje expa , jak go inwestować ?

O tym są całe poradniki. To nie pytania do FAQ.

Zacznij od zapoznania się z darmowymi. Gdy już wybierzesz ulubioną klasę wagową: Jenner F, Shadow Hawk 2D, Jagermech DD, Victor 9S. Jeśli chcesz kupić hero (stałe plus 30%): to Ilya lub Dragon Slayer.

Zwykłe XP odblokowuje zdolności dotyczące konkretnych wariantów mechów. GXP odblokowuje moduły i ulepszenia modułów. Można za GXP odblokować zdolności wariantu mecha, ale nie warto tego robić przed odblokowaniem wszystkich modułów. GXP przychodzi bardzo wolno.

Dla większości mechów prawie zawsze zaczyna się od poprawienia chłodzenia (Heat Containment, Cool Run) i obrotów korpusu (Twist X, Twist Speed), a na poziomie Elite bierze się turbo (Speed Tweak). Moduły to kwestia indywidualna, znowu nie do FAQ. Aktualnie Seismic Sensor i artyleria/nalot są bardzo silne.

Edited by Modo44, 05 May 2014 - 03:58 AM.


#3 Rataxas

    Member

  • PipPip
  • Big Brother
  • 22 posts

Posted 05 May 2014 - 05:16 AM

no i git tylko pewnie tych pytan bedzie wiecej wiec sugerowalbym teraz wyciac , przykleic nowy temat i neich nowi gracze czytaja i pytają





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users