Jump to content

Wybór frakcji.


96 replies to this topic

Poll: Frakcje Sfery Wewnętrznej (51 member(s) have cast votes)

Do której z frakcji chciałbyś się przyłączyć?

  1. Draconis Combine ( Kurita ) (7 votes [13.73%] - View)

    Percentage of vote: 13.73%

  2. Federated Commonwealth ( Davion ) (12 votes [23.53%] - View)

    Percentage of vote: 23.53%

  3. Federated Commonwealth ( Steiner ) (17 votes [33.33%] - View)

    Percentage of vote: 33.33%

  4. Konfederacja Kapellańska ( Liao ) (4 votes [7.84%] - View)

    Percentage of vote: 7.84%

  5. Liga Wolnych Światów ( Marik ) (3 votes [5.88%] - View)

    Percentage of vote: 5.88%

  6. Wolna Republika Rasalhague (8 votes [15.69%] - View)

    Percentage of vote: 15.69%

Najbardziej znienawidzona frakcja.

  1. Draconis Combine ( Kurita ) (4 votes [7.84%] - View)

    Percentage of vote: 7.84%

  2. Federated Commonwealth ( Davion ) (8 votes [15.69%] - View)

    Percentage of vote: 15.69%

  3. Federated Commonwealth ( Steiner ) (3 votes [5.88%] - View)

    Percentage of vote: 5.88%

  4. Konfederacja Kapellańska ( Liao ) (13 votes [25.49%] - View)

    Percentage of vote: 25.49%

  5. Liga Wolnych Światów ( Marik ) (1 votes [1.96%] - View)

    Percentage of vote: 1.96%

  6. Wolna Republika Rasalhague (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  7. Brak- nie mam żadnych uprzedzeń. (22 votes [43.14%] - View)

    Percentage of vote: 43.14%

Vote Guests cannot vote

#41 Szwolezer

    Member

  • PipPip
  • FP Veteran - Beta 1
  • FP Veteran - Beta 1
  • 30 posts
  • LocationEnniskerry Ireland

Posted 29 June 2012 - 03:12 PM

Dlaczego najlepszy bedzie Steiner?

Poniewaz wedle historii BT w 2011 podczas Drugiej Sowieckiej Wojny Domowej, Polska wystąpiła przeciw ZSRS. Jako symbolu powstańcy używali właśnie zaciśniętej pięści. Powstanie zostało stłumione, ale wywołało to reakcję NATO. Wielu żołnierzy Sojuszu, w tym pięciu Steinerów, służących w Bundeswehrze, zaczęło używać symbolu w ramach solidarności z Polakami. Steinerzy zaadoptowali symbol jako godło rodziny.

Edited by Szwolezer, 29 June 2012 - 03:17 PM.


#42 Sharlow

    Member

  • PipPip
  • Elite Founder
  • 45 posts
  • LocationGalway Ireland

Posted 29 June 2012 - 06:35 PM

Mozesz mi zrodlo takiej ciekawej informacji przedstawic przyjacielu?
Nie wiedzialem, ze historia battletecha jest taka rozlegla, a i naszych braciach rodakach w niej nie zapomniano...no no.
Moze wiesz co stalo sie z reszta powstancow?

#43 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 29 June 2012 - 11:01 PM

@up

Quote

As a sign of political revolution, the Poles adopted the upraised clenched fist as their symbol. Troops wore this on arm patches and painted it across armored vehicles of the Polish Revolutionary Army. (...) Among NATO's West German contingent were five members of the Steiner family, who took the Poles' symbol to heart, using it for business symbols, painted emblems on the sides of recreational racing vehicles, or as designer jewelry. This eventually lead to the Lyran Commonwealth's fist of today.

http://www.sarna.net...oviet_Civil_War

#44 andrzejmpl

    Member

  • Pip
  • 15 posts
  • Facebook: Link
  • LocationPoland

Posted 29 June 2012 - 11:28 PM

andrzejmpl
Rola w kompanii/metagamie-zolnierz
Rola w lancy-Szturmowiec
Preferowana klasa-
1.Szturmowiec/Ciezki
2.Sredni
Doświadczenie- wszystkie części MW, ponadto Americas Army(1 i 3), World of Tanks, Navy Field, Air Rivals (serwer amerykański pożniej na polskim grałem),Crysis wszystkie części, no i jeszcze pare ale to są te najważniejsze.

#45 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 30 June 2012 - 12:04 AM

Szczerze mówiąc też byłbym za Lyranami. Po pierwsze to jedna z najbardziej charakterystycznych frakcji w BT a przy tym mająca jakiekolwiek konotacje z Polską, po drugie nie są to Stany Zjednoczone (Davion), po trzecie nie mają słoneczka w herbie (zawsze jak to widzę, to słyszę piosenkę "domowe przedszkole...") i po ostatnie Lyranie potrafią pójść na żywioł nie martwiąc się o logistykę operacji, a po prostu robiąc rozwałkę tym co mają (o ile się nie mylę to zaliczyli kilka pięknych porażek podczas Third Succession War dzięki takiemu podejściu) co całkiem nieźle zgadza się z polskim duchem :P

Cała historia obrania symbolu i walki Lyr.anów (cenzura?!) opiera się o Second Soviet Civil War 2011-2014 http://www.sarna.net...oviet_Civil_War

W BT jest dosyć sporo nawiązań do Polski. Między innymi planeta "Poznań" http://www.sarna.net/wiki/Poznan która znalazła swoje miejsce w kilku publikacjach. Czy Gauss Rifle "Poland Main Model A" do C będące w powszechnym użytku zarówno na Mechach jak i pojazdach czy śmigłowcach (Yellow Jacket).

Edited by Sky walker, 30 June 2012 - 12:20 AM.


#46 Eject

    Member

  • PipPipPip
  • 51 posts
  • Locationcanteen

Posted 30 June 2012 - 12:30 AM

Wspaniale historyczne fakty tu przytaczacie.
Jestem w szoku.
Takie rewelacje dobrze by było dopisać w prezentacji domów.
Od dzisiaj bliski sercu jest jeden ród STEINER! i zaciśnięta pancerna pięść.


Właśnie przeglądam plansze z erpega i uważam że mają najfajniejsze symbole stopni wojskowych i mundury.

Rodziny Steiner z Davion są w sojuszu od 3022 potwierdzonym ślubem Księcia Hanse Davion i Archont Katriny Steiner,
więc sympatycy Daivion mogą zmienić swoje zapatrywania na Steiner frakcje bliższą Polakowi za sprawą historii.
Federated Commonwealth łącznie ma 10 głosów.

Co do oddziałów istniejących proponował bym jakiś gwardyjski

Gwardia Lyriańska
12 regimentów
3 elitarne: szósty, jedenasty, piętnasty
5 weteranów: trzeci, dziesiąty, czternasty, dziewiętnasty, dwudziesty szósty
2 regularne: trzydziesty, trzydziesty szósty
2 poborowe: dwudziesty czwarty, trzydziesty drugi

Albo sformujemy siły obrone planety Poznan.

Edited by Eject, 30 June 2012 - 03:27 AM.


#47 Sharlow

    Member

  • PipPip
  • Elite Founder
  • 45 posts
  • LocationGalway Ireland

Posted 30 June 2012 - 04:21 AM

Jako osoba, nadal nie wtajemniczona w arcana, jak Wy starzy wyjadacze, wycofuje moj glos na Kurita i czekam, na obranie sensownej frakcji, ktora zostanie historycznie i rozsadnie podpisana do naszej nacji. Jestesmy na tyle doroslymi graczami, by miec obok gry, cos w co mozna wirtualnie wierzyc i o co dbac. Stac sie jej czescia, jak powiedzial Franc Mauer "do samego konca...mojego lub Jej"
Jest to bardzo wazny watek, ktorego nie mozna zlekcewazyc, wiec dojdzmy do jakiegos porozumienia jak medrcy uzbrojeni w ksiazki i tablice genealogiczne.
I moze warto zalozyc jakas "Deathline" na wybor frakcji, wybrac takze dowodce i zastepcow oraz przydzielic zadania i stopnie do osob juz zadeklarowanych. Lance stworzymy pozniej, tak samo i kompanie bo na to jeszcze nie jest czas.
tym samym dobrze by bylo obrac godlo, odpowiednie do obranego domu i otoczki historycznej (moze jakis konkurs?).
A wiec kto Marszalkiem, kto pulkownikiem i kto podoficerem, gdyz osobiscie uwazam ze kazdy z founderow zasluguje na jakis minimum podoficerski tytul.
Ktos sie deklarowal na organizatora? :)

Edited by Sharlow, 30 June 2012 - 04:24 AM.


#48 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 30 June 2012 - 04:53 AM

No dobrze, to jak się bawimy, ot jeszcze ja dodam swój wpis:

Sky_walker
Rola w kompanii/metagamie: Mechwarrior - freelancer
Rola w lancy: Crowd Controling Support / Brawler / Guerrilla warfare
Preferowana klasa: Assault (choć nie mam nic przeciwko graniu innymi klasami - ćwiczony byłem na uniwersalność)
Doświadczenie: seria MW, MWLL, Earthsiege, sporo innych gier gdzie zazwyczaj wcielałem się w pilota czołgów / tym podobnych. Rozległe doświadczenie w strategiach (to jest główny gatunek w jaki gram)
Przeżyję wszystko z wyjątkiem psychopatów. Najchętniej: Lyranie. Osobista preferencje - Freelancer / Mercenary unit.

Edited by Sky walker, 30 June 2012 - 04:54 AM.


#49 Szwolezer

    Member

  • PipPip
  • FP Veteran - Beta 1
  • FP Veteran - Beta 1
  • 30 posts
  • LocationEnniskerry Ireland

Posted 30 June 2012 - 10:47 AM

Szwolezer

Rola w kompanii : zobaczymy

Rola w lancy: Juggernaut

Preferowana klasa : Assault chyba ze bedzie dostepna Collosal -[135 ton -3 osoby zalogi] a i jako zwiadowca gdy ma to byc zwiad bojem huraaa sie rozpedzielm :(
Doswiadczenie:od 14stego roku zycia w rpg i grach utknolem czyli juz 20 lat bedzie liznolem wiekszosci tego co wyszlo z swiata Battletecha pomijajac tylko to co wyszlo na konsole .Poza tym to wow whonline wot nawet lol [ xinem z skinnem hussara fajnie sie gra]
Rpg jako gracz czesciej mistrz gry zaczynalem na krysztalach czasu skonczylem na gasnacych sloncach.
Preferowana frakcja Lyran

#50 kimorsen

    Member

  • PipPipPip
  • 57 posts
  • LocationStrana Mechty

Posted 30 June 2012 - 10:50 AM

Deadline na wybór frakcji mija dzisiaj. Poczekam zatem do jutra i spróbuję podsumować Wasze dotychczasowe wybory i wypowiedzi w tym temacie (a może jak dam radę to zajmę się tym już dziś w nocy).
Na razie zasadniczo można przyjąć, że uznaliśmy przyłączenie się do jednego z WIelkich Domów, z uwagi na bogatsze wsparcie ze strony gry, większe nawiązanie do klimatu BT niż w przypadku jednostek najemników (w szzególności chodzio o zdobywanie punktów lojalności). Osobiście, jako zdeklarowany clanner, wolałbym w okresie przed Inwazją grać jako najemnik, żeby łatwiej przyłączyć się do Klanów, jeśli devsi taką możliwość przewidzą. Ale Telpher przekonał mnie, że walka na rzecz Domów będzie ciekawsza - stąd też pomysł niniejszego wątku.
Osoby bardziej kompetenetne w zakresie historii BTU poproszę o wsparcie historyczne - im więcej wiemy, tym bardzie świadomy będzie nasz wybór, co potem spowoduje, że lepiej będziemy mogli zidentyfikować się z frakcją, do której się przyłączymy.

#51 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 30 June 2012 - 11:07 AM

Na początek organizacyjnych spraw:
Posted Image
Zwiadowcy z Domu Steiner, pamiętajcie.

#52 Telpher

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 102 posts
  • Facebook: Link
  • Locationplace near baltic sea. u know its earth , eastern europe. not mars or siberia

Posted 30 June 2012 - 12:55 PM

moze byc i Stainer ja tam sie nie bede klocil..byle sie zebrala ekipa i to bylo poukladane z sensem...... ale Panowie jestem w podziwie jak sie nagle wszyscy obudzili i jak to sie zaczelo rozwijac...

#53 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 30 June 2012 - 02:01 PM

W sumie dzielnica Steinerów w Solaris City nazywa się Silesia (Śląsk)... Oficjalnie zmieniam awatara z łapki Liao na piastkę Steinerów.

Edited by GoodBad, 30 June 2012 - 02:01 PM.


#54 PatRosher

    Rookie

  • 8 posts

Posted 30 June 2012 - 02:40 PM

Zwróćmy stare długi a potem się zobaczy.

#55 Sharlow

    Member

  • PipPip
  • Elite Founder
  • 45 posts
  • LocationGalway Ireland

Posted 30 June 2012 - 06:18 PM

Moj glos na Stainera
@ Szwolezer
Ja tez mam na karku ze 20 lat RPG, a zaczynalo sie z krysztalami czasu, z Magii i Miecza (ciekawe, czy ta gazetke jeszcze wydaja), ktora zbieralem z lat 5 i do tej pory w domciu gdzies elegancko poukladana lezy. Ech to byly czasy.
Warhammer, KCety, AD&D,Call of Cthulu, Cyberpunk,Dzikie Pola etc etc... Moja mlodosc

Edited by Sharlow, 30 June 2012 - 06:23 PM.


#56 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 30 June 2012 - 08:38 PM

Magia i Miecz skończyła się 12 lat temu (też od pierwszego nru kupowałem), a RPG się od prawie już 20 lat interesuję :lol: Czyli zbiera nam się tu ekipa nie do końca młodych graczy ;)

#57 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 30 June 2012 - 11:41 PM

View PostSzwolezer, on 30 June 2012 - 10:47 AM, said:

Preferowana klasa : Assault chyba ze bedzie dostepna Collosal -[135 ton -3 osoby zalogi] a i jako zwiadowca gdy ma to byc zwiad bojem huraaa sie rozpedzielm ;)

Collosal - a konkretnie: Ares, bo o ile wiem był tylko jeden przedstawiciel tej klasy - wszedł w 3132 i ja oficjalnie zaprzeczam jego istnieniu podobnie jak i większości bzdur z Dark Age.
W skrócie: Nie zobaczysz "tego czegoś" w MWO.

Edited by Sky walker, 30 June 2012 - 11:41 PM.


#58 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 01 July 2012 - 12:11 AM

W podręczniku "Jihad: Final Reckoning" znalazły się m.in. zasady dla klasy colossal. Pojawia się 150-tonowy Omega, jako prototypowy twór Słowa Blake'a (taka organizacja... fanatyczna). Artysta David White wykonał ilustrację do niego, a nie tak dawno pojawiło się kilka miniaturek przedstawiających Omegę. Wiele osób nie uznaje świata przedstawionego przez Wizkids, nie mniejszą niechęcią darzą też erę Jihadu. Przyznać jednak muszę, że jak w Battletecha nie miałem z kim zagrać, tak do Dark Age/Age of Destruction prędzej znalazłem chętnych.

#59 Jujula

    Member

  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationPoland -> Poznań

Posted 01 July 2012 - 03:30 AM

Ale Steiner ?
Dobra nic sensownego tu nie napisze, poczekajmy do ujawnienia bonusów przyznawanych każdej z frakcji...
Ps. Skoro powstanie upadło to chyba Steiner za bardzo nam nie pomógł :D
Pps. Ja się będę musiał dłuuugo zastanowić czy chcę walczyć dla Krzyżaków ;)
PPC. Ludzie trzymajcie się tematu, bo robi się tutaj niezły bałagan.

#60 Sharlow

    Member

  • PipPip
  • Elite Founder
  • 45 posts
  • LocationGalway Ireland

Posted 01 July 2012 - 03:36 AM

Nie mieszajmy Bardzo Starych Krzyzakow ze Starym Nato.
I trzeba wspomiec, ze jedna planeta nazywa sie Grunwald, a watpie czy ktos nazwal ja tak, poniewaz dostal tam wciry.
Powidzmy, ze mowimy o pakcie antykominternowskim ;)

Edited by Sharlow, 01 July 2012 - 03:37 AM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users