Jump to content

Nawiązania do Polski w BattleTech (Mechwarrior)


44 replies to this topic

#21 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 12 July 2012 - 12:41 PM

Hmm, jednak czołgowa szachownica wygląda lepiej.

#22 Nessus

    Member

  • PipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 71 posts
  • LocationNew Ivaarsen

Posted 12 July 2012 - 12:42 PM

Czechu - bardzo mi sie podobaja Twoje prace. Mi osobiscie bardziej podoba sie grafika z szachownica.
Ja bym osobiscie usunal tylko slowo Poland z gaussa (bo juz sama sachownica stanowi symbol narodowy, ale to szczegol).

#23 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 12 July 2012 - 12:57 PM

@Nessus
Jasne! Przygotuję również wersję bez napisu. Dzięki Wam za opinie.

EDIT: Bez napisu:
Posted Image
Pełny rozmiar: http://i.imgur.com/SYxNc.jpg


Poprzednia wersja (z napisem POLAND) TUTAJ.

Edited by Czechu NS, 12 July 2012 - 02:02 PM.


#24 Sephyr

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts

Posted 12 July 2012 - 01:19 PM

Szahownica miaLa to w sobie ze jest uzywana w Polskich jednostkach lotniczych.

Posted Image



http://pl.wikipedia....%82y_Powietrzne

Edited by GrayNoton, 12 July 2012 - 01:19 PM.


#25 Birkow

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts
  • LocationThe island

Posted 12 July 2012 - 01:20 PM

Jeszcze dorzucę własne 5 groszy. Szachownica pancerna jest o 90 stopni obró**** w stosunku do tej przedstawionej przez Ciebie. Niczego nie zarzucam, tylko informuję. Pomysł jak najbardziej mi się podoba :)
http://en.wikipedia...._pancernych.svg
Posted Image

Edited by Birkow, 12 July 2012 - 01:44 PM.


#26 Sephyr

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts

Posted 12 July 2012 - 02:16 PM

Czuje sie "podbity" :)
DokLadnie to nawiazanie miaLem na mysli

#27 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 13 July 2012 - 01:08 PM

Nowa szachownica (wersja Hussar):
Posted Image
EDIT: Byłbym zapomniał... Pełny rozmiar: http://i.imgur.com/E6qqy.jpg

Edited by Czechu NS, 13 July 2012 - 01:20 PM.


#28 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 17 July 2012 - 01:16 AM

Hussar od przodu przypomina mi jakoś krewetkę o_O
Jak dla mnie - wersja z Gaussami bez napisów jest najlepsza :ph34r:

View PostGrayNoton, on 11 July 2012 - 04:59 AM, said:

Swietny spis, po 10 Latach BattleTech nie zwrociłem na jakiekolwiek Powiazania Uwagi...dotychczas.

:ph34r: Dzięki. Pomysł był taki, żeby nowi gracze poczuli jakiś związek z BTU, bo w Polsce to uniwersum było bardzo mało popularne. Ale miło zobaczyć, że i starzy wyjadacze zdobyli kilka ciekawych informacji :ph34r:

#29 Sharlow

    Member

  • PipPip
  • Elite Founder
  • 45 posts
  • LocationGalway Ireland

Posted 18 July 2012 - 05:53 AM

a moze piesc wmalowac z 2 mieczami?

#30 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 19 July 2012 - 12:26 AM

View PostSky walker, on 17 July 2012 - 01:16 AM, said:

Hussar od przodu przypomina mi jakoś krewetkę o_O
Cóż... taki niestety jest ten 'Mech. Jak znajdę trochę czasu, to przysiądę do tych moich projektów 'Mechów i wtedy bym też przygotował nową szachownicę z Hussarem, ale już nie od przodu, tylko z innej perspektywy.



View PostSky walker, on 17 July 2012 - 01:16 AM, said:

Jak dla mnie - wersja z Gaussami bez napisów jest najlepsza :P
A dzięki, dzięki! Przyznam szczerze, że napis POLAND miał za zadanie niewtajemniczonym (zwłaszcza ludziom z zagranicy) ułatwić zrozumienie tego obrazka.




View PostBirkow, on 12 July 2012 - 01:20 PM, said:

Jeszcze dorzucę własne 5 groszy. Szachownica pancerna jest o 90 stopni obró**** w stosunku do tej przedstawionej przez Ciebie. Niczego nie zarzucam, tylko informuję. Pomysł jak najbardziej mi się podoba :D
http://en.wikipedia...._pancernych.svg
OBRAZEK
Powiedzmy, że w trzydziestym pierwszym stuleciu 'Mechy to inna kategoria pojazdów, dlatego oficjalnie ogłaszam, iż moje szachownice dla Społeczności Battletechowej będą przedstawiane białymi krawędziami pionowo, a czerwonymi horyzontalnie, hehe.

#31 kimorsen

    Member

  • PipPipPip
  • 57 posts
  • LocationStrana Mechty

Posted 20 July 2012 - 03:10 PM

Szachownica to świetny pomysł. Wersja z Gaussami podoba mi się bardziej, Hussar w wersji zaprezentowanej nie do końca mnie przekonuje (bez urazy Czechu, osobiście jestem kompletnym beztalenciem graficznym i wielce sobie cenię Twoją pracę, nie tylko zaprezentowaną w tym wątku), aczkolwiek ciekaw jestem kolejnej/kolejnych wersji.

Ale w związku z tym oraz wątkiem poświęconym insygniom Steiner (http://mwomercs.com/...er/page__st__20), a w szczególności zaprezentowanej tamże "Żelaznej Pięści" autorstwa Ejecta, chciałem zapodać następujące pytanie - czy mamy już koncepcję oznaczenia (o ile będzie taka możliwość już na starcie closed bety 2) naszych, w sensie Grunwaldzkich, mechów? Który emblemat wrzucamy, i w które miejsce? Czy przewidujemy jakieś dodatkowe oznaczenia (stopień, lanca itp.) - myślę, że o ile devsi to umożliwią, to byłby to fajny dodatek.

#32 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 20 July 2012 - 03:43 PM

View Postkimorsen, on 20 July 2012 - 03:10 PM, said:


Szachownica to świetny pomysł. Wersja z Gaussami podoba mi się bardziej, Hussar w wersji zaprezentowanej nie do końca mnie przekonuje (bez urazy Czechu, osobiście jestem kompletnym beztalenciem graficznym i wielce sobie cenię Twoją pracę, nie tylko zaprezentowaną w tym wątku), aczkolwiek ciekaw jestem kolejnej/kolejnych wersji.
Aj tam, żadnej urazy nie czuję, bo Hussar to z wyglądu dziwny 'Mech, zwłaszcza od przodu. Nawet ośmielę się powiedzieć, że gdyby w uniwersum Battletecha istniała obca cywilizacja z własnymi 'Mechami, to on byłby jednym z nich, haha. Póki co mam ważniejsze sprawy na głowie, moje rysunki muszą poczekać, ale jak już znajdę trochę czasu, to zacznę od kończenia mojej wersji Hussara. W głowie wiele pomysłów, a tak mało czasu, perfekcjonistą jestem i dlatego zdarza mi się czasem czegoś nie skończyć ("albo będzie idealne, albo niech nie będzie wcale", hehe). Tak w ogóle to dzięki za uznanie.


View Postkimorsen, on 20 July 2012 - 03:10 PM, said:

Ale w związku z tym oraz wątkiem poświęconym insygniom Steiner (http://mwomercs.com/...er/page__st__20), a w szczególności zaprezentowanej tamże "Żelaznej Pięści" autorstwa Ejecta, chciałem zapodać następujące pytanie - czy mamy już koncepcję oznaczenia (o ile będzie taka możliwość już na starcie closed bety 2) naszych, w sensie Grunwaldzkich, mechów? Który emblemat wrzucamy, i w które miejsce? Czy przewidujemy jakieś dodatkowe oznaczenia (stopień, lanca itp.) - myślę, że o ile devsi to umożliwią, to byłby to fajny dodatek.
To się jeszcze ustali, bo nie wiadomo jakie będą możliwości dekorowania 'Mechów w grze. Eject sprawnie i fachowo to wszystko robi, więc w mgnieniu oka uraczy nas czymś świetnym.

Zastanawiam się nad malowaniem 'Mechów. Mam w głowie parę pomysłów, ale zanim je zrealizuję, to trzeba będzie przejrzeć tę o to stronkę: http://camospecs.com/. Nie chciałbym palnąć gafy z zastosowaniem już istniejącego malowania.

#33 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 22 July 2012 - 09:08 AM

Malowanie Battlemechów polskich graczy - pomysł pierwszy:
Posted Image
Pomysł pierwszy przewiduje: Ogólne malowanie pojazdów na kolor popielaty, w przypadku 'Mechów zdobienie za pomocą pasków w formie szachownic biało-czerwonych wzdłuż lewej nogi i prawej ręki.

PS: Szybki szkic Oriona na potrzeby przedstawienia schematu malowania, dlatego taki niestaranny momentami.

EDIT: Swoją drogą... Chyba powinienem utworzyć nowy wątek dla takich rzeczy. Jak myślicie?

Edited by Czechu NS, 22 July 2012 - 09:11 AM.


#34 Nessus

    Member

  • PipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 71 posts
  • LocationNew Ivaarsen

Posted 22 July 2012 - 12:27 PM

@Czechu - a czemu paski? Nie lepiej symbol bez jego paskowania? Jak symbol bedzie zawieral np. gaussy to wogole stanie sie to nieczytelne. Ale ja sie tam nie znam - nie jestem grafikiem :P
A co do wydzielenia osobnego watku - jestem za. Na razie watki zaczynaja miec mala wspolnego z ich nazwami.

#35 kimorsen

    Member

  • PipPipPip
  • 57 posts
  • LocationStrana Mechty

Posted 22 July 2012 - 12:56 PM

W obu kwestiach zgadzam sie z Nessusem. Na mechu jeden symbol narodowy, za to większy + symbol jednostki, ewentualnie callsign i stopień pilota. Nie do końca przekonuje mnie też kolor popielaty... Ale to pewnie trzeba by zobaczyć jak w grze będzie wyglądać.
Nowy wątek dla kwestii graficznych koniecznie, za dużo zbaczamy na boki póki co.

@Czechu - keep up the good work! Czekamy na więcej :P .

#36 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 22 July 2012 - 11:30 PM

@Nessus, kimorsen
Już śpieszę tłumaczyć (się). Paski w kratkę oczywiście nie są symbolem, ale częścią ogólnego malowania. Symbole to osobna sprawa. Wzorowałem się na czymś takim, takim, takim, takim i jeszcze coś by się znalazło. Chciałem być trochę bardziej oryginalny i zamiast całej jednej strony pojazdu malowanej w kratkę wymyśliłem taki o to schemat z paskami o zabarwieniu biało-czerwonym. Inną kwestią jest, że to tylko propozycja (do tego na szybko zrobiona), kolorystyka może być dowolna w Battletechu (ot choćby podane wzorce). Kolor popielaty to w sumie losowy wybór, ale też taki niekolidujący z kolorystyką pasków.

Zaraz utworzę wątek, gdzie będą propozycje malowania. Mało tego! Przygotuję wersję Oriona tak, żeby można było sobie pobrać i łatwo w MS Paint malować całe obszary i sami będziecie też coś proponować, hehe.

PS: Nessus, ja też nie jestem grafikiem, hehe. Bardziej rysownikiem, który od niedawna idzie na łatwiznę bawiąc się programem do obróbki zdjęć, haha.

#37 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 23 July 2012 - 06:41 AM

Czachu, ale czy Ty wiesz ile to roboty taki pasek na figurce?? (zwłaszcza z moim kiepskim wzrokiem i brakiem najmniejszego pędzla ostatnio). :)

#38 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 23 July 2012 - 09:20 AM

View PostGoodBad, on 23 July 2012 - 06:41 AM, said:

Czachu, ale czy Ty wiesz ile to roboty taki pasek na figurce?? (zwłaszcza z moim kiepskim wzrokiem i brakiem najmniejszego pędzla ostatnio). :)

Oj no tak, zapomniałem o bitewniakowej braci! Wybacz! Swoją drogą dobry pomysł! Gracze wybiorą najlepsze malowanie, a ja także przemaluję wszystkie figurki na wybrany kolor.

#39 Majer

    Member

  • PipPipPip
  • 79 posts
  • LocationWroclaw, Poland

Posted 29 July 2012 - 06:56 AM

Czechu, kratka wygląda rewelacyjnie, ale to kojarzy się typowo z Chorwacją. Jednolite wąskie pasy bardziej kojarzą się z Polskim narodem.
Posted ImagePosted Image

Edited by Majer, 29 July 2012 - 07:01 AM.


#40 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 31 July 2012 - 08:08 AM

View PostMajer, on 29 July 2012 - 06:56 AM, said:

Czechu, kratka wygląda rewelacyjnie, ale to kojarzy się typowo z Chorwacją. Jednolite wąskie pasy bardziej kojarzą się z Polskim narodem.
OBRAZEK
OBRAZEK

Bingo! Jak zwykle najprostsze rozwiązania są najlepsze!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users