Jump to content

Insygnia Steiner


45 replies to this topic

#1 Eject

    Member

  • PipPipPip
  • 51 posts
  • Locationcanteen

Posted 02 July 2012 - 01:51 PM

Odtwarzam pagony Steiner i Davion zacząłem od oficerskich jeżeli macie ochotę wklejajcie je do sygnatury.


Posted Image

LAAF/LCAF Military Rank Insignia & Armed Forces of the Federated Commonwealt (AFFC)

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image
Oficerskie szewrony

Źródło
http://www.sarna.net...y_Rank_Insignia
http://www.sarna.net...ed_Commonwealth

SALUT
Posted Image

Posted Image



SYMBOLE TAG I ICH FUNKCJE

DOWÓDCY SZTABOWI


Posted Image
OFICEROWIE ŁĄCZNOŚCI I KADROWI

DOWÓDCA KOMPANII C
Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image




Posted Image
OFICEROWIE ŁĄCZNOŚCI BEZPOŚREDNIEJ
DOWÓDCA 2 LANCY [ SZTURMOWEJ ] KOMPANII A
Posted Image





Posted Image
OFICEROWIE KORPUSU DYPLOMATYCZNEGO

Posted Image

Posted Image




Posted Image
OFICEROWIE WSPARCIA TECHNICZNEGO I KWATERMISTRZ

Posted Image

DOWÓDCA KOMPANII B
Posted Image



DOWÓDCY POLOWI


DOWÓDCA KOMPANII A
Posted Image
DOWÓDCA KOMPANII B
Posted Image
DOWÓDCA KOMPANII C
Posted Image




DOWÓDCA 2 LANCY [ SZTURMOWEJ ] KOMPANII A
Posted Image
DOWÓDCA 3 LANCY [ ZWIADOWCZEJ ] KOMPANII A
Posted Image



Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Edited by Eject, 21 November 2012 - 02:54 AM.


#2 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 02 July 2012 - 02:24 PM

A zamówienia specjalne przyjmujesz? :P

#3 Eject

    Member

  • PipPipPip
  • 51 posts
  • Locationcanteen

Posted 02 July 2012 - 02:35 PM

Moderatorowi się nie odmawia :P
Dla naszej ekipy będę działać.

#4 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 02 July 2012 - 02:45 PM

To ja poproszę tylko z dopiską "Polish Moderator" i starczy :P

#5 Sharlow

    Member

  • PipPip
  • Elite Founder
  • 45 posts
  • LocationGalway Ireland

Posted 03 July 2012 - 02:25 AM

Dziekuje Bardzo juz doszyte

#6 Gwynebleid

    Member

  • PipPip
  • 20 posts
  • LocationPoland

Posted 03 July 2012 - 03:51 AM

Tranclator Gwyn poproszę :huh:

#7 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 03 July 2012 - 07:06 AM

Dziękować :huh:

#8 kimorsen

    Member

  • PipPipPip
  • 57 posts
  • LocationStrana Mechty

Posted 03 July 2012 - 11:19 AM

Też się piszę, Eject, jeśli dasz radę :)

#9 Miscatonic

    Member

  • PipPip
  • 20 posts

Posted 08 July 2012 - 04:59 AM

Ostatnio nie miałem czasu przeglądać tego forum i wypadłem kompletnie z tematu, więc tutaj się wypowiem, bo te obrazki z pagonami rzuciły mi się w oczy. Fajnie, że wybraliście nazwę klanu. Mam nadzieję, że kiedyś się będę mógł zapisać i aktywnie uczestniczyć w grze(teraz niestety nie mam czasu, bo przygotowuję się do egzaminów na studia doktoranckie). Mam nadzieję, że autor tematu nie uzna tego za złośliwość, bo fajnie, że komuś się chce robić te belki, ale one kompletnie do uniwersum nie pasują. Same pagony, są trochę za duże i odwracają uwagę od treści forum. (Widzę też, że jak na razie macie samych kapitanów i poruczników :( ) Czcionka jest w miarę ok. Najmniej pasują tam te miecze. Ja wiem, że mają się odnosić do bitwy i słynnej sceny, ale kompletnie nie kojarzą się z Mechwarriorem, zresztą jak i całość sygnaturki. Mam nadzieję, że to nie jest logo klanu. To wszystko powinno byś trochę bardziej nowoczesne i w klimatach sf., oraz przydały by się proste odniesienia do mechów.

#10 Birkow

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts
  • LocationThe island

Posted 08 July 2012 - 05:41 AM

View PostMiscatonic, on 08 July 2012 - 04:59 AM, said:

Ja wiem, że mają się odnosić do bitwy i słynnej sceny, ale kompletnie nie kojarzą się z Mechwarriorem.


Dlaczego nie kojarzą się z mechwarriorem ? W tym uniwersum jest pełno insygni które zawierają miecze, halabardy czy inne bronie białe. np:

Avalon Hussars
Posted Image

Arcturan Guards
Posted Image

Crucis March Militia
Posted Image

I wiele wiele innych. To dosyć często stosowany motyw.

Co do nazwy klanu jeszcze do końca nie jest wybrana.

Edited by Birkow, 08 July 2012 - 05:42 AM.


#11 Miscatonic

    Member

  • PipPip
  • 20 posts

Posted 08 July 2012 - 06:04 AM

No dobrze. Miecz, tarcza i topór są powszechnie wykorzystywane. Popatrz teraz na te obrazki i powiedz co widzisz? Wielkie, opancerzone i uzbrojone w lasery roboty? Mnie się raczej kojarzy z rycerzami i Zbyszkiem z Bogdańca. A chyba nie taka powinna być wymowa loga?

#12 Birkow

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts
  • LocationThe island

Posted 08 July 2012 - 06:16 AM

A czy musi się logo jednostki kojarzyć z mechami ? Widziałem naprawdę sporo insygni różnych jednostek wykorzystujących mechy w tym uniwersum i ani jedna z nich nie ma tam mecha. Co najmniej połowa z nich wykorzystuje elementy kojarzące się ze średniowieczem ponieważ takie są realia panujące w wewnętrznej sferze. Prawie wszystkie państwa wewnętrznej sfery są rządzone poprzez szlacheckie rody od setek lat. Feudalizm jest powszechnie stosowanym ustrojem. Piloci mechów pełnią role rycerzy no chyba że mówimy o najemnikach. Jeżeli nie widzisz powiązania pomiędzy symbolikom średniowieczną a battletechem widocznie nie znasz tego uniwersum wystarczająco dobrze.
Polecam serwis http://www.sarna.net/wiki/Main_Page można na mim znaleźć naprawdę sporo informacji.

Edited by Birkow, 08 July 2012 - 06:19 AM.


#13 GreenShadow

    Member

  • PipPip
  • 26 posts

Posted 08 July 2012 - 06:30 AM

Quote

Mnie się raczej kojarzy z rycerzami i Zbyszkiem z Bogdańca


I tak się to powinno kojarzyć :( poczytaj lore battletecha ;)

Wystarczy grzebnąć w sarna.net i co mamy:
Posted Image
oficera Steinerów w mundurze galowym

Moim skromnym zdaniem do takiego munduru zdecydowanie pasują insygnia z mieczami, tarczami itp

Edited by GreenShadow, 08 July 2012 - 06:31 AM.


#14 PatRosher

    Rookie

  • 8 posts

Posted 08 July 2012 - 08:38 AM

"Mieczy ci u nas ich dostatek, ale i te przyjmiemy jako wróżbę zwycięstwa"
to MA się jak najbardziej kojażyć ze Zbyszkiem z Bogdańca, Janem Matejko, Henrykiem Sienkiewiczem, filmem Aleksandra Forda czy też insygniami królów Rzeczpospolitej Obojga Narodów. To jest nasza tożsamość i świadomość narodowa, mitologia.

Edited by PatRosher, 08 July 2012 - 08:42 AM.


#15 Eject

    Member

  • PipPipPip
  • 51 posts
  • Locationcanteen

Posted 08 July 2012 - 03:29 PM

View PostMiscatonic, on 08 July 2012 - 04:59 AM, said:

Ostatnio nie miałem czasu przeglądać tego forum i wypadłem kompletnie z tematu, więc tutaj się wypowiem, bo te obrazki z pagonami rzuciły mi się w oczy. Fajnie, że wybraliście nazwę klanu. Mam nadzieję, że kiedyś się będę mógł zapisać i aktywnie uczestniczyć w grze(teraz niestety nie mam czasu, bo przygotowuję się do egzaminów na studia doktoranckie). Mam nadzieję, że autor tematu nie uzna tego za złośliwość, bo fajnie, że komuś się chce robić te belki, ale one kompletnie do uniwersum nie pasują. Same pagony, są trochę za duże i odwracają uwagę od treści forum. (Widzę też, że jak na razie macie samych kapitanów i poruczników ;) ) Czcionka jest w miarę ok. Najmniej pasują tam te miecze. Ja wiem, że mają się odnosić do bitwy i słynnej sceny, ale kompletnie nie kojarzą się z Mechwarriorem, zresztą jak i całość sygnaturki. Mam nadzieję, że to nie jest logo klanu. To wszystko powinno byś trochę bardziej nowoczesne i w klimatach sf., oraz przydały by się proste odniesienia do mechów.


Te "belki" a dokładniej naramienniki niepoprawnie zwane http://pl.wikipedia....iki/Naramiennik "pagony" są z tego uniwersum więc proponuję zapoznać się z tematem zanim coś napiszesz Doc

Posted Image



Kolejna sprawa to my nie jesteśmy w klanie i ostrożnie używaj tej nazwy.
Co do stopni wojskowych to do mechów nie wpuszcza się byle kogo.
Miłego zdawania :)

Edited by Eject, 08 July 2012 - 03:59 PM.


#16 Szwolezer

    Member

  • PipPip
  • FP Veteran - Beta 1
  • FP Veteran - Beta 1
  • 30 posts
  • LocationEnniskerry Ireland

Posted 09 July 2012 - 12:38 AM

No tez mysle ze Miscatonic powinien wpierw poczytac cos o swiecie BT albo juz nawet na lenia uzyc umiejetnosci Google-FU i sprawdzic jak wygladaja pagony domow z BT zanim zacznie narzekac wogole pytanie na logike czy dzisiaj za sterami mysliwcow siedza szeregowcy oj chyba nie bo mech to nie czolg gdzie kapral moze dowodzic to machina wojenna za duzy szmal :D
A tak z innej bajki to dobra robota Eject z tymi pagonami jak dla mnie stopien majora ci sie nalezy bo zwykle w woju kolesie od zaopatrzenia , zakwaterowania i mudurow biegaja wlasnie z takimi pagonami.

#17 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 09 July 2012 - 04:06 AM

View PostMiscatonic, on 08 July 2012 - 04:59 AM, said:

Ostatnio nie miałem czasu przeglądać tego forum i wypadłem kompletnie z tematu, więc tutaj się wypowiem, bo te obrazki z pagonami rzuciły mi się w oczy. Fajnie, że wybraliście nazwę klanu. Mam nadzieję, że kiedyś się będę mógł zapisać i aktywnie uczestniczyć w grze(teraz niestety nie mam czasu, bo przygotowuję się do egzaminów na studia doktoranckie). Mam nadzieję, że autor tematu nie uzna tego za złośliwość, bo fajnie, że komuś się chce robić te belki, ale one kompletnie do uniwersum nie pasują. Same pagony, są trochę za duże i odwracają uwagę od treści forum. (Widzę też, że jak na razie macie samych kapitanów i poruczników :ph34r: ) Czcionka jest w miarę ok. Najmniej pasują tam te miecze. Ja wiem, że mają się odnosić do bitwy i słynnej sceny, ale kompletnie nie kojarzą się z Mechwarriorem, zresztą jak i całość sygnaturki. Mam nadzieję, że to nie jest logo klanu. To wszystko powinno byś trochę bardziej nowoczesne i w klimatach sf., oraz przydały by się proste odniesienia do mechów.



Pssst...nie chcę być złośliwy,ale byle szeregowca nie wpuszczają za stery samolotu. Z tego co pamiętam to w WP trzeba być majorem albo kapitanem by móc pilotować jakąkolwiek maszynę. To również można przenieść na realia MW gdzie również byle szeregowiec nie zostanie wpuszczony do mecha. Wystarczy poczytać nazwiska i stopnie postaci, które przewijają się w uniwersum BT.


a sygnatury są jak najbardziej w porządku,nie za małe i nie za duże....Bardzo czytelne i nie wypchane po brzegi....czyli takie jakie lubię :D
B)

#18 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 09 July 2012 - 07:09 AM

Pagony wyjaśniono koledze. To teraz co do mieczy, tarcz, toporów i innego żelastwa...Popatrz na insygnia współczesnych jednostek i zadaj sobie pytanie czy te jednostki walcza na miecze i jeżdżą konno? Chodzi po prostu o to, że wszysyko to są proste symbole jasno kojarzone z walką od wieków (niektóre od tysiącleci). Część z nich dodatkowo podkresla "rycerski" (czyli elitarny) charakter jednostki.
Armia brytyjska:
https://www.google.p...iw=1920&bih=950
Armia amerykańska:
https://www.google.p...iw=1920&bih=950
O dziwo najtrudniej jest znaleźć logotypy dla Wojska Polskiego...

#19 Miron

    Member

  • PipPip
  • Survivor
  • Survivor
  • 27 posts
  • LocationBlue Marble

Posted 09 July 2012 - 08:19 AM

Posted Image

#20 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 09 July 2012 - 12:04 PM

Miałem na myśli loga poszczególnych jednostek, a nie formacji. Nawet na stronie Wojska Polskiego jest to problematyczne.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users