Jump to content

Nowy Gracz


10 replies to this topic

#1 boteliot

    Rookie

  • 3 posts

Posted 09 February 2016 - 10:59 AM

Witam wszystkich. Zacząłem ostatnio grać w MWO.Kupiłem HBK-4SP i Zeusa.Ostatnio zakupiłem im wszystkie 4 ulepszenia z mech lab.Czy słusznie? Balistyka wymaga ammo ale po kilku meczach jej ilość dostępna w czasie gry nie spadła. Czy opłaty są pobierane automatycznie?Da się kupić dodatkowe sloty w garażu za cbills jeśli tak to gdzie?

#2 Taj

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • The God
  • The God
  • 153 posts
  • Google+: Link
  • Facebook: Link
  • Twitch: Link
  • LocationLodz, Poland

Posted 09 February 2016 - 11:35 AM

Cześć,
odpowiadając na pytania:

Ammo kupuje się raz i zawsze jest dostępne w danym mechu. Oczywiście możesz ammo zdjąć z jednego mecha i dodać je do innego.

Nie można kupić slotów za Cbils. Jedynie za MC... ale grając z CW (wojny frakcji) za odpowiednie poziomy lojalnościowe (zbierając Loyalty Points) dostaje się za darmo dodatkowe sloty.

Już na 2 poziomie (2120 punktów) dostajesz mech bay. Następnie na 6 (31800), ale możesz po prostu zrobić 2 poziom na każdej frakcji czyli robiąc 2 poziom na 10 frakcjach (6 IS i 4 Klanowe) możesz mieć za darmo dodatkowe 10 slotów.

#3 Freo19

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • CS 2020 Silver Champ
  • CS 2020 Silver Champ
  • 162 posts
  • LocationPoland

Posted 09 February 2016 - 02:21 PM

Te 4 ulepszenia to podejrzewam, że chodzi Ci o ferro fibrus, double heat sink... Nie do końca słusznie - ferro fibrus i endo dają Ci dodatkową ilość miejsca za zajęte sloty. Nie sprawiają w żaden sposób, że mech jest bardziej wytrzymały. Double heat sink zmniejsza Ci grzanie mecha, a artemis dodaje celności rakietom, ale jednocześnie sprawia, że rakiety są cięższe i zajmują więcej slotów

#4 Michal R

    Member

  • PipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 428 posts
  • LocationPoland

Posted 09 February 2016 - 11:05 PM

Po pierwsze to dzień dobry :)
Po drugie na assaultach nie zawsze się opłaca kupować ferro i endo. Zostaje ci za mało slotów na broń.
Ferro i endo zabierają 14 slotów każdy ale dają więcej tonarzu na broń.
Artemis jest opłacalny przy Srm 6. Przy srm 4 nie zawsze.

Poza tym wpadnij na TS Grunwaldu lub SROT.
Tam ci rodacy doradzą.

#5 boteliot

    Rookie

  • 3 posts

Posted 13 February 2016 - 12:31 PM

Warto kupić im anti missile system?Gdzie zamontować?

#6 Freo19

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • CS 2020 Silver Champ
  • CS 2020 Silver Champ
  • 162 posts
  • LocationPoland

Posted 13 February 2016 - 01:02 PM

Montujesz normalnie jak każdą broń jeśli mają tylko hardpointy. Czy warto? To zależy od Ciebie. Ja osobiście nie używam, ale miło jest jak ktoś w drużynie ma i zestrzeli trochę rakiet lecących w Ciebie ;)

#7 Michal R

    Member

  • PipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 428 posts
  • LocationPoland

Posted 14 February 2016 - 12:39 AM

Na początku przygody z MWO tak warto. Z czasem uznasz ze to strata miejsca; ) i niebedziesz tego używać tak jak np. LBX. AMS montujesz w specjalnych slotach do tego trzeba dodatkowej amunicji. Tona zazwyczaj starcza na 1 AMS. Są mechy bez możliwości montażu AMS a niektóre mogą mieć 2 a nawet 3.

Edited by Michal R, 14 February 2016 - 12:42 AM.


#8 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 16 February 2016 - 07:07 AM

Tutaj możesz się pobawić w konfigurowanie mechów bez wydawania Cbills w grze. Są tam też dane na temat sprzętu do łatwego porównania. Naprawdę warto sprawdzić konfigurację przed zakupem (chłodzenie 40% lub lepsze, podobny zasięg wszystkich broni, wykorzystanie całego tonażu). Warto też nic nie sprzedawać, bo przy odsprzedaży tracisz 50% wartości -- to bardzo się nakłada w czasie.

AMS rzadko się przydaje. Zwykle lepiej wyjdziesz na dodatkowym chłodzeniu, laserze itp. Nawet mechy z 2 lub 3 gniazdami na AMS, którymi można dość skutecznie blokować rakiety, częściej są używane bez AMS.

Amunicję kupujesz jako gotowe magazynki na tony/półtony. Przeładowuje się za darmo - płacisz tylko raz.

#9 boteliot

    Rookie

  • 3 posts

Posted 24 February 2016 - 07:04 AM

Wczoraj kupiłem trzeciego mecha BJ-1DC.Do tej pory w żadnym mechu nie zmieniałem broni,nie chce sprzedawać jej tylko dokupić więcej by wypełnić wszystkie hardpointy uwzględniajac ewentulne dokupienie przetwornika ciepła Powinienem ulepszyć im silnik?Mam głownie miejsca pod lasery które typy wybrac by byc wzglednie uniwersalnym, walczyć na średnie odległości?

Czuję się niepewnie, nie chcę podejmować spontanicznych / błędnych /nieprzemyślanych decyzji.

#10 Michal R

    Member

  • PipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 428 posts
  • LocationPoland

Posted 24 February 2016 - 09:46 AM

Nie staraj się wypełniać wszystkich hardpointów. Dobry mech to balans między obrażeniami, grzaniem i prędkością.
To że mech ma ich np. 9 energetycznych to nie znaczy że musi mieć wszystkie zapełnione.
W BJ-1DC spokojnie można użyć XL.
Uzbrojenie zmieniaj nie bój się tego, z czasem będziesz widział co ci bardziej leży.
Szukaj tęż już gotowych rozwiązań np. tu:
http://metamechs.com...ides/blackjack/

#11 Horseman

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • The Mercenary
  • The Mercenary
  • 4,698 posts
  • LocationPoland

Posted 25 February 2016 - 09:37 AM

View Postboteliot, on 09 February 2016 - 10:59 AM, said:

Witam wszystkich. Zacząłem ostatnio grać w MWO.Kupiłem HBK-4SP i Zeusa.Ostatnio zakupiłem im wszystkie 4 ulepszenia z mech lab.Czy słusznie?

View Postboteliot, on 24 February 2016 - 07:04 AM, said:

Wczoraj kupiłem trzeciego mecha BJ-1DC.

Pierwszy błąd, rozmieniasz się na drobne. Poczytej o wydajnościach podstawowych, elitarnych i mistrzowskich: http://mwomercs.com/...cies-explained/

Drugi błąd, te modyfikacje nie są uniwersalnymi "ulepszeniami", zawsze mają plusy i minusy.
  • Endo-Steel zmniejsza ci dostępne na wyposażenie miejsce, ale redukuje wagę struktury wewnętrznej o 50%, dostajesz do dyspozycji 1/20 wagi mecha.
  • Ferro-Fibrous Armor nieco redukuje wagę opancerzenia ale zajmuje tyle samo miejsca co Endo-Steel.
  • Double Heat Sinks podwaja wydajność chłodnic ale zwiększa ilość miejsca które zajmują na mechu.(2x w mechach Klanów, 3x w mechach Sfery)
  • Artemis IV zwiększa celność rakiet, ale zwiększa wagę i rozmiary wyrzutni.
DHS i ES to prawie zawsze dobra opcja. Artemis IV zależy. FF przydaje się lekkim mechom, gdzie pół tony może być na wagę złota.

Edited by Horseman, 25 February 2016 - 09:44 AM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users