Jump to content

Akcje dyplomatyczne


46 replies to this topic

#1 Sharlow

    Member

  • PipPip
  • Elite Founder
  • 45 posts
  • LocationGalway Ireland

Posted 18 July 2012 - 09:40 PM

Zolnierze!!!
Po podjeciu rozmow z naszym potencjalnym sojusznikem Gray Notonem aka WarHawk, oficerem dyplomatycznym naszych kolegow, milosnikow Mechow, przedstawicieli domu Stainer,
przedstawiam co nastepuje:
Otrzymalismy jakze mila i prawdziwie sojusznicza wrecz braterska oferte:

1) Udostepnienia dla was Kanalu Polskiego na Serwerze TS-3 z czterema pododzialami do komunikacji.
Serwer TS3 jest 24h na 7 dni czynny i ma Haslo.
Tego Serwera bedzie takze uzywac Jednostka (GCGB) we wlasnych, oddzielnych podkanalach.

2) Wspolne Forum, Kliknijcie tutaj -> http://geisterbaeren...df799b16b6d49cf
Forum bedzie podzielone dla naszych obu jednostek. bedzie mialo oddzielne Haslo dla zaregistrowanych Graczy pierwszego Grunwaldzkiego i 2 GLownych moderatorow calego Forum. Jezyk dla kazdego z tych dwoch fortum bedzie w jezyku danej nacji. ( Polski / Niemiecki).

jest jednakze takze warunek postawiony, i calkiem slusznie z reszta, iz w zaden sposob nie mozemy sugerowac, ani uzywac odnosnikow, kojarzonych z nieciekawymi latami 2 wojny swiatowej.
Jest to niezbedne i ufam ze nasze braterstwo, jakie chcemy utrzymac, nie zostanie zmacone przez jakies chamskie posuniecia.

Dlatego tez wprowadzam podpunkt dla obu stron ( wiem ze Pan Porucznik Grey Noton w 100% za)

3) Kultura, Szacunek, Braterstwo, Unia, Przyjazn, Rozszerzanie Horyzontow, Nauka Jezykow, Rozmowa i Mnostwo Dobrej Wspolnej Zabawy

Pogwalcenie punktu 3 bedzie rozpatrywane przez Sad Polowy Najwyzszej Instancji

Przed podpisaniem Ustawy prosze o oficjalna akceptacje ciala dowodzenia

W Jednosci Sila Bracia !!!

Krew I Popiol !!!


PS. prosze tylko o wpisy krotkie to nie jest dyskusja w ogrodku, ale wojsko! :P

1 Grunwaldzki Regiment "Żelazna Pięść"
Oficer Dyplamatyczny
Sharlow aka TombMaker

Edited by Sharlow, 18 July 2012 - 10:08 PM.


#2 Sephyr

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts

Posted 18 July 2012 - 10:47 PM

Swietne sformoLowanie i ciesze sie ze jestesmy jednego zdania, To wszystko sa propozycje zalerzne od tego czy macie na to "chrapke" :P


O ile sie zdecydujecie prosiLbym jeszcze o kilka danych a mianowicie:

1) Oczekiwana liczba pilotow -=1st Battlegroup Grunwald=- na TS, na forum to bedzie "rybka" ale Server TS-u ma swoje granice.
2) Nazwy dla czterech ( 4 ) KanaLow na TS
3) To samo co do wspoLnego forum : Nazwy dla "KanaLow" na Forum, chwilowo morzliwych 4.

Edited by GrayNoton, 18 July 2012 - 11:17 PM.


#3 GreenShadow

    Member

  • PipPip
  • 26 posts

Posted 19 July 2012 - 07:50 AM

No i fajnie :P

Gratulacje dla Dyplomacji!

#4 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 19 July 2012 - 08:04 AM

Jako element "ciała dowódczego" ;P popieram tą inicjatywę. Będzie to dobry zalążek dla przyszłych wspólnych działań na mapie Sfery Wewnętrznęj (klękajcie narody jak się objawimy w poważnej sile całemu uniwersum)

Edit: literówki

Edited by GoodBad, 19 July 2012 - 08:04 AM.


#5 Jujula

    Member

  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationPoland -> Poznań

Posted 19 July 2012 - 08:16 AM

Jesteście pewni, że jest to dobry pomysł? Póki co nasza grupa nie jest zbyt liczna, ale wraz z napływem świeżej krwi nie będzie nam zbyt ciężko przypilnować wszystkich? Najgorsze co mogłoby nas spotkać to jakaś mega afera i wstyd na Europę...
Muszę przyznać, że ułatwiłoby to sprawy organizacyjne i wiadomo że łatwiej byłoby walczyć o nowe planety - "w kupie raśniej". Ja jestem za, ale uważam że trzeba walnie podjąć decyzję.
Jako skarbnik/kwatermistrz uważam, że powinniśmy uczestniczyć w kosztach utrzymania serwera i tsa, jeśli zdecydujemy się na sojusz.

#6 Sharlow

    Member

  • PipPip
  • Elite Founder
  • 45 posts
  • LocationGalway Ireland

Posted 19 July 2012 - 08:22 AM

w pelni sie zgadzam, wlasnie o tobie rozmawialismy, ze moglbys zrobic dokladny spis stanu liczbowego i umiejetnosci rozwijanych, i czego tylko zapragniesz, szczegolowo i dokladnie oraz mam linka na .... a o tym na skaypie:D

#7 Jujula

    Member

  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationPoland -> Poznań

Posted 19 July 2012 - 08:30 AM

Ok. Ja będę bardziej dostępny w przyszłym tygodniu, to wtedy to załatwię. Powiecie co i jak to się machnie co trza. :P

#8 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 19 July 2012 - 09:32 AM

I bardzo dobrze....gratulacje dla korpusu dyplomatycznego.
Układ jak najbardziej bardzo mi się podoba. Ja jestem jak najbardziej za nawiązaniem współpracy z naszymi sąsiadmi niemcami.
Jeszcze proponuje by w skład sądu polowego wchodziło przedstawicielstwo z każdej grupy bojowej

@GrayNoton na tą chwilę nie sądzę,żebyśmy przekroczyli liczbę 20-30 osób na serwer TSa.
@Jujula niech nasi sojusznicy powiedzą czy chcą byśmy dokładali się do interesu czy nie.(Ja osobiście w tej chwili nie jestem w stanie wyrzucić z siebie kasy).

A nazwy dla kanałów to proponuje:
Lanca 1
Lanca 2
Lanca 3
Lanca 4

#9 Birkow

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts
  • LocationThe island

Posted 19 July 2012 - 09:55 AM

Mam odrobinę mieszane uczucia co do współdzielenia forum (mogą wystąpić jakieś tarcia, ale chyba jesteśmy wystarczająco dorośli żeby dać sobie z tym radę). Mimo to wydaje mi się, że powinniśmy skorzystać z propozycji- w ten sposób nawiążemy współpracę która z czasem może doprowadzić do powstania solidnego sojuszu.

#10 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 19 July 2012 - 10:04 AM

Tarcia zawsze będą...ale tarcia są od tego by je rozwiązywać,więc nie martwmy się na zapas

#11 Sephyr

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts

Posted 19 July 2012 - 11:40 AM

Demonoid i Sharlow sa na bierzaco co do Forum/Strony dla 1st Grunwald,
Sharlow wLasnie otszymaL ode mnie Informacje (PM) co do TS.

Mnie osobiscie bardzo zalezyna tej wspuLpracy.

@ Sharlow: dzieki za pogawendke na TSie, co do polskiej gramatyki...staram sie ale mozliwosci praktyki sa tylko tutaj... :D

A tak mimochodem... czy macie grafika w druzynie? Pewnie w najblizszym czasie nie bedzie sie nudzil ale... ja bym miaL taka maLa prosbe bo jako dyplomat z aktualna Sygnaturka nie robie wiekszego wrazenia :P ;) ...

#12 Sharlow

    Member

  • PipPip
  • Elite Founder
  • 45 posts
  • LocationGalway Ireland

Posted 19 July 2012 - 11:48 AM

przyjemnosc po mojej stronie przyjacielu :P a grame sie nie martw, sie sama nadrobi... sam jestem w niej mierny wiec pisze i pisze:D

#13 Eject

    Member

  • PipPipPip
  • 51 posts
  • Locationcanteen

Posted 19 July 2012 - 12:28 PM

Bardzo dobra wiadomość i świetna dyplomacja gratulacje.
Miło ze strony niemieckich kolegów że podzielili się forum i tsem ze swojej strony jako grafika oferuje pomoc
w fajnym wyglądzie naszego sojuszu (stronka, forum, sygnatury i inne)
Właśnie skonczyłem stare insygnia Steiner.
Jestem gotowy do robienia wyznaczonych przez Was elementów wewnątrz sojuszu piszcie bez krępachy :huh:
pyt 1 Na początek jakie stopnie używamy do sygnatur stare steinery czy żółte koalicji z Davionem?

Właśnie a propos przez to że dla Daviona zrobiłem szewrony http://mwomercs.com/...avion-chevrons/
to mamy z kilkoma oddziałami Daviona sztame.
pyt 2 Jaki znak oddziału mają nasi sprzymierzeńcy z Niemiec
pyt 3 Czy jest możliwość zmiany nazwy wspólnego forum bo na razie to forum niedźwiedzi.
Nic nie mam do niedźwiedzi ale miśki to za rok przylecą.Tymczasem coś ze Steinerem powinno się kojarzyć.
Serdecznie pozdrawiam
Krew i popiół!

Edited by Eject, 19 July 2012 - 12:34 PM.


#14 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 19 July 2012 - 12:37 PM

Gratulacje :huh: miło widzieć, że już coś się kręci :D

View PostBirkow, on 19 July 2012 - 09:55 AM, said:

Mam odrobinę mieszane uczucia co do współdzielenia forum (mogą wystąpić jakieś tarcia, ale chyba jesteśmy wystarczająco dorośli żeby dać sobie z tym radę).


ja też.
Tym bardziej, że możemy mieć forum i stronę www za free (jeśli ktoś to przegapił w poprzednim topicu), więc nie jesteśmy zmuszeni siedzieć na cudzych papierach.
Raz się w takie gówno wpakowałem w innej grze - nigdy więcej. Sojusze są super tak długo jak wszystko gra, a z tym bardzo różnie bywa i ostatnią rzeczą jaką chcemy jest wylądowanie na bruku bez dokumentacji, strony, forum i właściwie: wszystkiego, tylko dlatego, że się połakomiliśmy na pierwszy lepszy sojusz z prezentami.

Jeśli chodzi o mnie to głosuję za własną infrastrukturą.

Edited by Sky walker, 19 July 2012 - 12:41 PM.


#15 Szuster

    Member

  • Pip
  • Veteran Founder
  • Veteran Founder
  • 12 posts
  • LocationGrassland

Posted 19 July 2012 - 12:53 PM

Chwalić akcje dyplomatyczne, aż czuje się te dochodzenie do wspólnego konsensusu. :huh:
Dzielenie jednak forum jest niepokojące nie mówiąc już o darmowym kanale TS. Jestem za przejęciem części ciężaru kosztów utrzymania. Nic nie powinno być za darmo.
Nie przeczuwam jakichkolwiek afer, ponieważ mam nadzieję, że jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi. Podchodżmy do wszystkiego z dystansem, szczególnie do samych siebie.
Prosiłbym także, aby stworzono dział dyplomatyczny na forum, w którym obowiązywałby język angielski ( Niemieckiego nigdy się nie nauczę, po prostu szare komórki odmawiają wtedy współpracy :D ). Byłby to odpowiedni dział jeśli decyzja dyplomatyczna wymagałaby udziału obydwu stron.
Jest jeszcze sporo czasu dla naszych dyplomatów, aby wszystko zapięli na ostatni guzik.

#16 Jujula

    Member

  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationPoland -> Poznań

Posted 19 July 2012 - 12:58 PM

Quote

Sojusze są super tak długo jak wszystko gra, a z tym bardzo różnie bywa i ostatnią rzeczą jaką chcemy jest wylądowanie na bruku bez dokumentacji, strony, forum i właściwie: wszystkiego, tylko dlatego, że się połakomiliśmy na pierwszy lepszy sojusz z prezentami[color="#959595"].[/color]

Jednak w tym co pisze Sky jest sporo prawdy. Czy nie lepiej z tego względu mieć własne niezależne od nikogo forum? Bo co do słuszności zawarcia sojuszu nie mam wątpliwości.

#17 Eject

    Member

  • PipPipPip
  • 51 posts
  • Locationcanteen

Posted 19 July 2012 - 01:12 PM

Jeżeli mamy mieć własne forum to kto je założy?
Tsem zajmę się jutro.

#18 Nessus

    Member

  • PipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 71 posts
  • LocationNew Ivaarsen

Posted 19 July 2012 - 01:25 PM

Dla mnie wlasne forum oraz wlasny serwer TS jest dosc oczywista sprawa.
A co jesli stwierdzimy ze aktualny sojusz nam nie pasuje. Wyniesiemy sie z biezacego forum z wszystkimi postami do innego sojusznika?
Nie oznacza to oczywiscie obecnosci na forum sojuszniczym - ale tylko w ramach potrzeb kontaktow z sojusznikami.

Natomiast dla mnie istostna jest inna kwestia - na czym nam zalezy.
Czy celem jest skupienie polskiej spolecznosci niezaleznie od tego gdzie kto gra?
Czy celem jest wspolna gra w ramach okreslonej przynaleznosci w swiecie BT niezaleznie od nacji?

Z tego co widze, to celem jest polaczenie tych dwoch celow (i ma nadzieje, ze to wyjdzie) ale po pierwsze jest jeszcze bardzo wczesnie i nie wiadomo ilu ludzi bedzie gralo w MWO oraz jakie beda preferencje docelowej grupy grajacej.

Dlatego z wszelkimi daleko idacymi deklaracjami bym sie lepiej troche jeszcze wstrzymal dopok niei bedzie wiadomo ilu nas jest i jaki mamy potencjal.

Edited by Nessus, 19 July 2012 - 01:26 PM.


#19 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 19 July 2012 - 07:28 PM

View PostEject, on 19 July 2012 - 01:12 PM, said:

Jeżeli mamy mieć własne forum to kto je założy?
Tsem zajmę się jutro.

Ja się deklarowałem, że mam hosting i mogę załatwić domenę (po pierwszym roku jednak trzeba będzie robić zrzutę na domenę, ale do 2013 wszystko jest za free) - deklaracja nadal aktualna :D
Ale jak pisałem - jestem na urlopie, więc do przyszłego tygodnia nawet nie mogę ruszyć tematu (i też nie ma mnie na Skypie).

Podobno jednak pośpiechu nie było???

#20 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 19 July 2012 - 11:52 PM

Teamspeak stoi ponieważ Telpher porozmawiał z Goliatem i mamy miejsce na serwerze klanu BD z WoT, z którego wielu nas pochodzi ;), kiedy zaczną schodzić się ludzie to wtedy rozpocznie się rozmowy z Goliatem o dokładaniu się do serwera bo chwilowo jest na 200 slotów,z czego większość zajmuje BD. Moje założenio-przypuszczenia zakładają,że na początek nie przekroczymy 20-30 ludzi w składzie. Forum zostało postawione przez Graya i wczoraj z Gwynebleidem siedzieliśmy nad rozpracowaniem co i gdzie,zostało stworzonych parę działów (kolejne będą dochodzić z czasem)





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users