Jump to content

Propozycje malowania Battlemechów polskich mechawojowników.


15 replies to this topic

#1 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 22 July 2012 - 11:43 PM

W tym wątku będę wrzucał różne propozycje dotyczące malowania i znakowania 'Mechów. Dyskutujcie, proponujcie. Oficjalne malowania jednostek w Uniwersum Battletecha znajdziecie na CamoSpecs.

Propozycja nr 1 to w sumie taki random na szybko:
Posted Image


Propozycja nr 2 (z dołączonym przy okazji symbolem Żelaznej Pięści):
Posted Image



I taka ciekawostka, czyli jak prezentuje się szachownica z gaussami na (powiedzmy...) oteksturowanym 'Mechu:
Posted Image



Wnet oczyszczę i przygotuję wzorzec Oriona, który będziecie mogli sami sobie pobrać i pomalować w MS Paint. Oczywiście nie musi to być mój Orion - w sieci jest pełno czarnobiałych rysunków nadających się idealnie do zabawy w kolorowanie.

Have fun!

#2 Miscatonic

    Member

  • PipPip
  • 20 posts

Posted 25 July 2012 - 04:13 AM

Podłącze się do tematu i pozwolę sobie zaproponować nieco inne malowanie:

Posted Image

#3 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 25 July 2012 - 06:42 AM

Jedną lancę zapewne pomaluję na biało czerwono (szachownica). Swego czasu męczyłem się z płynnym przechodzeniem czerwieni w biel, ale czerwone farby mają to do siebie, że rozjaśniane bielą dają róż, rozjasniane żółcią w końcu dają pomarańcz... i nie wychodzi to tak jak bym chciał :( Mowa o figurkach oczywiście :rolleyes: Ciekawe czy Fighting Piranha zrobiliby arkusz kalkomanii takich jak widać na trzecim rysunku Czecha?

#4 Jujula

    Member

  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationPoland -> Poznań

Posted 25 July 2012 - 01:32 PM

Tak sobie myślę czy nie lepiej odpuścić sobie malowania Mecha w stylu "Tutaj jestem! Walcie do mnie ze wszystkiego co macie na pokładzie, bo widać mnie z 3 km!" To też jest kwestia do przemyślenia wewnątrz jednostki. Jeśli będzie wiadomo na jakiej planecie będzie toczył się pojedynek, byłbym za tym żeby stosować odpowiedni wzór maskujący. :)
Ten szary jest całkiem stonowany, Mech - szachownica za bardzo przypomina wzory malowania Kosmicznych Marines :P

Edited by Jujula, 25 July 2012 - 01:33 PM.


#5 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 25 July 2012 - 11:20 PM

Ja jestem za tym aby malowanie polskiej grupy bojowej posiadało jedynie dwa wspólne znaki (flaga oraz godło grupy bojowej),nie narzucajmy graczom tego. Jak ktoś chce namalować sobie krowę na Atlasie niech to zrobi,jak ktoś chce pomalować Jennera na różowo z napisem "ugryź mnie" to niech to zrobi ;)

#6 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 26 July 2012 - 05:45 AM

@up
No ale wiesz szefie... immersja. Wczuwanie się. "Rolplej". Każda jednostka bojowa w świecie Battletecha ma swoje charakterystyczne malowanie, stąd "propozycja" malowania, co oczywiście nie jest musem, ani narzucaniem. Kto zechce, skorzysta, nie to nie. Nawet nie wiemy ile wolności w przemalowywaniu 'Mechów będzie w grze, dlatego na razie temat powinien być traktowany na luzie, dla zabawy.

Poza tym nie wszyscy gracze przyłączą się do grania w zorganizowanej grupie, inni też będą chcieli własne grupy utworzyć, a ponieważ tutejsze forum jest dla wszystkich graczy, to chcę się wszystkim przysłużyć.

@Miscatonic
Ciekawy pomysł, skromnie, a wciąż charakterystycznie.

@Jujula
No jak będzie wiadomo przed startem meczu, na jakiej planecie się odbędzie, to oczywiście można dostosowywać. Ale raczej ciężko ukryć kilkunastometrowego 'Mecha, który i tak wydziela temperaturę, co go demaskuje. Wystarczy obejrzeć oficjalny filmik z prezentacją zimowej mapy i jak tam wygląda termowizja. Jeszcze jak wprowadzą te wszystkie umiejętności dowódcy z wykrywaniem sygnatur wroga, to kamuflaż okaże się zupełnie zbędny. Poza tym... czerwone 'Mechy poruszają się szybciej hahahaha. A tak serio, jest to na razie wątek-ciekawostka. Oczywiście Twoja uwaga jest słuszna i cenna, ale wszystko okaże się w praniu z tym malowaniem. Na razie zachęcam do zabawy i dalszego dyskutowania.

PS: Miałem przygotować czysty rysunek do zabawy w Paincie, ale ten tydzień mam wyjątkowo zajęty. Cierpliwości.

EDIT: Jak ktoś nie widział, to polecam ten wątek http://mwomercs.com/...ed-concept-art/, gdzie ludziska przemalowują oficjalne grafiki koncepcyjne. Niektóre prace to majstersztyki!

Edited by Czechu NS, 26 July 2012 - 05:50 AM.


#7 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 26 July 2012 - 06:59 AM

View PostCzechu NS, on 26 July 2012 - 05:45 AM, said:

@up
No ale wiesz szefie... immersja. Wczuwanie się. "Rolplej". Każda jednostka bojowa w świecie Battletecha ma swoje charakterystyczne malowanie, stąd "propozycja" malowania, co oczywiście nie jest musem, ani narzucaniem. Kto zechce, skorzysta, nie to nie.

No i właśnie :)

Co mi się podoba w tych pomysłach to przede wszystkim fakt, że nie jest to żadne wybijające się malowanie przez co Mechy widać na kilometr - w świecie BT jest wprost niezliczona liczba jednostek w absurdalnych kolorach które chyba maskują się tylko na tle bannerów z reklamami słodyczy dla dzieci. I co gorsze - niektórzy ludzie planują podtrzymać ten trend. No, ale dobra: ich wybór, dla nas to tylko na plus: polowania będą łatwiejsze :D

Edited by Sky walker, 26 July 2012 - 07:04 AM.


#8 Jujula

    Member

  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationPoland -> Poznań

Posted 26 July 2012 - 11:15 PM

Quote

Poza tym... czerwone 'Mechy poruszają się szybciej hahahaha.

Nieee!!! Powinno być "Czerwone jadom szypciej!" WAAAAAAAAAAGH! :rolleyes:

#9 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 27 July 2012 - 02:15 AM

Wiedzcie jedno...moja catapulta będzie różowa a każda rakieta będzie miała napis "say hello to little pink kitty" :rolleyes:

#10 GreenShadow

    Member

  • PipPip
  • 26 posts

Posted 29 July 2012 - 02:17 PM

Ciekawe kiedy wprowadzą możliwość malowania? I czy na pewno wprowadzą?

#11 Majer

    Member

  • PipPipPip
  • 79 posts
  • LocationWroclaw, Poland

Posted 30 July 2012 - 02:10 AM

Całe malowanie może być problematyczne, ze względu na wagę takich grafik. Wierzę, że wprowadzą własny detal, czyli insygnia jednostki i może drugi mały obrazek do personalizacji. W Knight Online gracze mogli posiadać własną ikonę naszytą na płaszczu (jednak aby tą pelerynkę posiadać, trzeba było jako klan coś osiągnąć). W Operation Flashpoint/ArmA/Arma2, już grze nie MMO, gracze mogli w profilu wklejać link do pliku xml z dodatkowymi informacjami o nich, w tym link url do grafiki, która wyświetlała się na ramieniu jako naszywka, oraz gdy wsiadali do pojazdów na boku wieży w przypadku czołgów. Sprawdzało się rewelacyjnie.

Całe kamuflaże to już coś co waży nie mało - reteksturowanie całych mechów też jest wymagające i gdyby wręczyć wszystkim taką opcję, gra wyglądałaby co najmniej nieestetycznie. Gdyby ograniczyć to tak, by tylko lider danej kompanii czy jak tam zwał miał możliwość zuploadowania jednej tekstury, którą gracze mogą, ale nie muszą używać.

Całkiem fajnie zreazlizowane jest to w innym MMO, Pirates of the Burning Sea. Tam gracze mogą uploadować własne tekstury żagli, ale wymagania są konkretne i trzeba spełnić szereg wymogów odnośnie grafiki. Pierw jest etap selekcji - wszystkie prace są porównywane między sobą, te które osiągną pewną ilość głosów na tak, zostają przepchnięte do komitetu złożonego z graczy, który pracę odrzuca mówiąc co jest do poprawki, albo akceptuje i wówczas gracz ma w swoim hangarze wzór, który może nakładać na swoje żagle. W ten sposób jest tam na prawdę mało brzydkich okrętów, a charakterystyczne floty prezentują się świetnie. Ale to też są lekkie pliki, w niewielkiej rozdzielczości.

W Test Drive Unlimited (2), gracz może edytować malowanie auta, ale może to zrobić tylko narzędziami w grze - ma garaż, w którym ma paletę kolorów i gotowe kształty. Na pierwszy rzut oka strasznie ogranicza to jakąkolwiek kreatywność, ale zaawansowani "dłubacze" szybko rozgryźli podstawowe szablony i tak układali kształtki by tworzyć małe dzieła sztuki. Ale to jest strasznie pracochłonne i męczące. Szczególnie, że wszelkie poprawki są niemożliwe bez straty jakości - po zapisaniu zmian gra przetwarza to na teksturę.

W iRacing gracze stworzyli osobną aplikację we współpracy z twórcami - aby inni widzieli malowania, sami muszą zainstalować aplikacje do pobierania malowań aut konkurentów. Ponadto posiada też mechanizm podobny do tego z TDU2, gdzie gracze nie muszą nic ściągać - przez to jest mały bałagan w tej kwestii - zaawansowani graficznie użytkownicy tworzą na platformie, gdzie mało kto to ogląda, a amatorskie bohomazy widzą wszyscy :D

Nota bene, popielaty kolor będzie się wyróżniał, bo większość terenów jest jasna (zima, piasek), ale samemu też się nie wybiera gdzie gracz został zdesantowany (może tylko na razie?) i zresztą przy takim interfejsie gry raczej niewielkie znaczenie ma kolor malowania - gracze będą i tak widoczni, nawet bez termowizji. Przed czerwonym trójkątem się nie ucieknie.

#12 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 30 July 2012 - 02:59 AM

Tutaj pewnie będzie tylko możliwość wyboru z gotowych grafik + dobór odcieni. I do tego ewentualnie insygnia klanu.
Mi tam pasuje, bo o ile część osób tworzy świetnie wyglądające pojazdy to spora część jednak kończy z czymś tragicznym co całkiem rozwala immersję w grze.

#13 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 31 July 2012 - 03:14 AM

Żeby rozwiać niektóre wątpliwości, polecam ten link (wreszcie go odnalazłem, ale fakt, że obrazki na forach nie są wyświetlane utrudniał mi to): http://mwomercs.com/...blog-6-mechlab/

Zacytowałbym, lecz tekst się trochę psuje, ale wygląda (ma wyglądać) to mniej więcej tak: Będzie można zmienić wygląd 'Mecha poprzez malowanie za pomocą standardowych kolorów (specjalne, egzotyczne kolory do kupienia będą), wybór i malowanie kamuflażu, wybór gotowych "skórek", a także nakładanie w ustalonych na Battlemechu miejscach decali.
Z malowaniem to wygląda tak: wybieramy z podstawowej gamy kolorów kolor dla głównej warstwy, drugiej i trzeciej. Z kamuflażem wygląda podobnie: podstawowy kolor, drugi, trzeci. Jak ktoś miał okazję pomalować swojego mecha w grach z serii Armored Core, to wiadomo już o co chodzi. Ciekawe, czy w MWO będzie można każdą partię 'Mecha osobno pokolorować, czy tylko całego. "Skórki" to te, które odblokuje się w grze (np. grając we frakcji i zdobywając jakąś rangę), bądź też zakupi za kaskę. Z dekalami jeszcze nie wiadomo, ale najprawdopodobniej będą to gotowe w grze, lub zastosują jakiś prosty system składania warstw i kolorowania ich w celu utworzenia własnej.

Dlatego powtarzam: wątek jest dla zabawy, dla wygimnastykowania swojej wyobraźni, a na poważnie kolorowaniem i dyskusją na ten temat zajmiemy się, kiedy już będzie oficjalnie wszystko wiadomo.

Edited by Czechu NS, 31 July 2012 - 03:39 AM.


#14 Majer

    Member

  • PipPipPip
  • 79 posts
  • LocationWroclaw, Poland

Posted 04 August 2012 - 08:46 AM

Wiecie, czego się najbardziej boję?

Posted Image
:(

#15 Jujula

    Member

  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationPoland -> Poznań

Posted 05 August 2012 - 01:16 PM

Majer a to jest Indonezyjski Atlas ? ;)

#16 Majer

    Member

  • PipPipPip
  • 79 posts
  • LocationWroclaw, Poland

Posted 05 August 2012 - 05:30 PM

Swego czasu było głośno o tym.

http://knowyourmeme....emes/polandball





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users