Jump to content

Mechy według doświadczonych


42 replies to this topic

#21 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 26 February 2013 - 11:55 PM

Dragon to jeden z 2 mechów, którymi udało mi się nazbierać 7 killi w jednym meczu. Drugim była Katapulta K2 z Gaussem, ale to było w czasach zamkniętej bety gdy nie było podwójnych heat sinków i trafień krytycznych.

Kawaleria

Siła ognia nie ma znaczenia, jeśli nie można jej precyzyjnie zaaplikować. Dragon jest na tyle szybki, że wszędzie go pełno, a do tego jest w stanie używać najefektywniejszych broni w grze: Gauss, SRM6, Medium laser

#22 josel

    Rookie

  • Giant Helper
  • 6 posts

Posted 01 March 2013 - 06:22 AM

Witam mam male pytanko,czy to dobry pomysł aby wsadzić do ctf-2x działko Ac/20 i dwa Srm 6,czy to Ac/20 jest takie skuteczne?.No i jescze czy te Artemis jest naprawde takie dobre,odpowiedzcie bo to by mi dało 2 tony wiecej na amunicję.

Edited by josel, 01 March 2013 - 06:53 AM.


#23 Ellenai

    Member

  • PipPipPip
  • Big Brother
  • 54 posts
  • LocationPoland

Posted 04 March 2013 - 09:03 AM

szkoda ton z artemisa na 2 sztuki SRM, 2x - 2 medium 20 i 2 srm 4/6 to fajny build :)

#24 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 06 March 2013 - 04:18 AM

W przypadku CTF-2X działko AC/20 to moim zdaniem najlepsza broń. Drugą najlepszą są 2xSRM6. Artemis jest niepotrzebny, gdyż wyrzutna w ręce i tak ma tylko 4 rury więc skupienie jest lepsze niż z 6-rurowej (za to wypluwa rakiety w dwóch salwach). Dodaj do tego 2 lub 3 medium lasery i masz, w mojej opinii, najlepszy build na tego mecha.

Trzeba tylko pamiętać, że po ostatnim patchu nie trzeba już celować z wyprzedzeniem strzelając z laserów. Natomiast SRM6 i AC20 nadal wymagają strzelania z wyprzedzeniem ze względu na lag. Dlatego ten build wymaga wysokich umiejętności i na chwilę obecną CTF-1X z czterema Large Laserami może być skuteczniejszy.

#25 jarson

    Rookie

  • 2 posts

Posted 23 June 2013 - 11:35 AM

O tu mam film omawiający doskonale podstawy gry.
Niestety nie ja jestem autorem , warto obejrzeć!!


#26 l2ene

    Rookie

  • 4 posts

Posted 24 June 2013 - 05:37 AM

Jako, że jest to mój pierwszy post - cześć :P

Grałem w Mechwarrior'a 4 ale ta gra jest zupełnie inna. Z tego powodu mam kilka pytań ^_^
1. Jak skonfigurować Cicadę CDA-2A, by się tym grało znośnie? Ja coś z nią namodziłem ale cóż... Efekt jest tragiczny :(
2. Którego mecha wybrać, jeśli będę chciał polegać na dużej sile ognia na dystansach 300-700m i polegać bardziej na pancerzu niż prędkości?
3. Który mech będzie dobry, jeśli będę chciał grać bronią balistyczną (obojętnie jaki dystans)?


W przypadku Cicady proszę o dokładną konfigurację, co do reszty to wystarczy mi wskazanie konkretnego modelu.
Wierzę, że mi dobrze doradzicie, bo używam Hunchback'a HBK-4SP i jestem z niego bardzo zadowolony :P Oczywiście stylem gry różni się od konfiguracji o których wspominałem wyżej ale lubie próbować wszystkiego po trochu :D

Edited by l2ene, 24 June 2013 - 06:06 AM.


#27 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 24 June 2013 - 06:24 AM

View Postl2ene, on 24 June 2013 - 05:37 AM, said:

1. Jak skonfigurować Cicadę CDA-2A, by się tym grało znośnie? Ja coś z nią namodziłem ale cóż... Efekt jest tragiczny :P

ES, FF i DHS, a do tego silnik co najmniej XL325. Osobiście wziąłbym po prostu mnóstwo średnich laserów. Można się też bawić w większe lasery albo 1xERPPC wsparte średnimi laserami. Ludzie robią też wersję ze zredukowanym silnikiem i pancerzem, do której pakują 2xERPPC, ale to wymaga uwagi, bo nie zwieje łatwo średnim/ciężkim mechom. Niezależnie od konfiguracji koniecznie trzeba umieć celować w biegu -- albo walisz z daleka i znikasz, albo dobiegasz i walisz 30 alphastrike w plecy/nogi/dziury w pancerzu.

View Postl2ene, on 24 June 2013 - 05:37 AM, said:

2. Którego mecha wybrać, jeśli będę chciał polegać na dużej sile ognia na dystansach 300-700m i polegać bardziej na pancerzu niż prędkości?

To by był Stalker z dużymi laserami. Zależnie od modelu i upodobań pakujesz albo same lasery i ile wlezie chłodnic, albo lasery razem z LRM. (LRM + Artemis + Tag to bardzo bolesny zestaw przy strzelaniu do widocznego celu. Niestety zabiera miejsce na chłodnice).

View Postl2ene, on 24 June 2013 - 05:37 AM, said:

3. Który mech będzie dobry, jeśli będę chciał grać bronią balistyczną (obojętnie jaki dystans)?

Catapult K2, Cataphract 4X (plus płatny model Ilya) oraz praktycznie dowolny Jagermech.

#28 l2ene

    Rookie

  • 4 posts

Posted 24 June 2013 - 09:00 AM

Jak ocenisz takie ustawienie Cicady?

Edit: Hmm, niepotrzebnie ustawiałem od nowa, bo twój link mi się nie ładował od razu, musiałem chwilę poczekać. Tak czy inaczej różni się tylko rozłożeniem pancerza i jednym laserem i DHS'em, więc jak już zdobędę odpowiednio dużo kasy to oba ustawienia wypróbuję :)

Chyba w końcu zaczynam łapać o co chodzi w konfigurowaniu mecha :P

No i jeszcze doszło jedne pytanie :lol: Rozumiem, że z wyjątkiem zainstalowanych modułów i ulepszeń mechy (ogólnie rzeczy które można zmieniać) różnią się tylko ilością i rozmieszczeniem hardpointów, tak?

Edited by l2ene, 24 June 2013 - 09:37 AM.


#29 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 24 June 2013 - 10:06 AM

Różnice między wariantami są w dostępnych broniach, maksymalnych silnikach, wyposażeniu (ECM itp.) i zakresach ruchu tułowia/ramion. Aha, niektóre mechy mają istotnie różne sylwetki -- patrz różne wersje Catapult i Hunchback.

Moim zdaniem 60% to aż za dobre chłodzenie, szczególnie dla lekkiego mecha. Masz "wbudowane" przerwy na uniki, a dodatkowo możesz się łatwo schować na chwilę do ostudzenia.

Edited by Modo44, 24 June 2013 - 10:10 AM.


#30 l2ene

    Rookie

  • 4 posts

Posted 24 June 2013 - 10:23 AM

Ok, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Jak na razie nie mam więcej pytań :)

#31 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 24 June 2013 - 02:04 PM

Jeżeli chcesz poczuć moc, zainwestuj w Stalkera 4xPPC lub Highlandera 3xPPC+Gauss.
Tym grali ludziska z pierwszej piętnastki ostatniego turnieju, a oni wiedzą jak wykręcić najwyższy wynik.

#32 l2ene

    Rookie

  • 4 posts

Posted 25 June 2013 - 02:17 AM

Mam jeszcze pytanie co do tylnego pancerza. Rozumiem, że nie powinienem go zmniejszać poniżej 10 punktów ale tutaj pojawia się pytanie - w jakich mechach powinienem się zastanowić nad zwiększeniem go i o ile?

Edited by l2ene, 25 June 2013 - 02:18 AM.


#33 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 25 June 2013 - 02:46 AM

Im wolniej biegasz, tym częściej czyjś wolej spotka Twoje plecy. W Atlasie warto mieć ponad 20 na plecach, przynajmniej na środku. W średnich i lekkich da się przeżyć poniżej 10.

#34 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 25 June 2013 - 07:23 AM

W obecnych czasach lekkie mechy mają bardzo ciężko: nie mogą bezkarnie biegać na tyłach wroga i strzelać mu w plecy gdyż wystarczy jedna salwa i tracą nogę lub od razu giną. Do tego seismic sensor który wykrywa wszystkie cele w promieniu 400 metrów. Osobiście zmniejszyłem z tylni pancerz do 10-12 nawet na assaultach. Wiąże się to także z faktem, że grając w trybie 4 lub 8 osobowym staramy się utrzymać formację i nie wpuszczamy wrogów na plecy.

#35 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 25 June 2013 - 07:41 AM

Ja lubię szybkim :D Atlasem rozbijać formacje, a wtedy ktoś mi coś w plecy wpakuje na bank. Jeśli masz super zespół zawsze pilnujący pleców, to może można sobie pozwolić na mniej. W grze solo takie coś nie przejdzie moim zdaniem.

#36 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 25 June 2013 - 11:24 PM

View PostModo44, on 25 June 2013 - 07:41 AM, said:

Ja lubię szybkim :) Atlasem rozbijać formacje, a wtedy ktoś mi coś w plecy wpakuje na bank. Jeśli masz super zespół zawsze pilnujący pleców, to może można sobie pozwolić na mniej. W grze solo takie coś nie przejdzie moim zdaniem.

Niestety nadal najczęściej gra się toczy na Alpine i Tourmaline i jeśli wrogie Atlasy zdołają zbliżyć na 90 metrów, to znaczy że twoja drużyna pokpiła sprawę. Na prawdę nie pamiętam, kiedy ostatni raz NIE trafiłem w Atlasa z 4xPPC

#37 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 25 June 2013 - 11:56 PM

Nic "najczęściej". Możesz mieć wrażenie przy 5 meczach na wieczór, ale gwarantuję, że działa to losowo.

Na twoim wydumanym poziomie może nie zdarzają się walki z bliska, ale naprawdę weź pod uwagę, kto pyta.

#38 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 27 June 2013 - 12:53 AM

Napisali w patch notes że zwiększyli liczbę serwerów, które hostują Alpine i Tourmaline, dlatego moje statystyki wyglądają następująco:
(mapa - czas gry w godzinach)
Forest Colony 08:30:08
Frozen City 09:34:44
Caustic Valley 08:35:32
River City 07:47:12
Forest Colony Snow 09:26:07
Frozen City Night 06:10:52
River City Night 07:37:24
Alpine Peaks 14:13:45
Tourmaline Desert 18:55:18
Canyon Network 07:58:30

Gry grasz na Alpine lub Tourmaline, idziesz lancą assault mechów i wyskoczą na was jeden czy dwa lighty, to mają na prawdę nikłe szanse was czymś zaskoczyć.

#39 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 27 June 2013 - 01:47 AM

Napisali jakiś czas temu, jak zapewne wiesz. Poza tym to są duże mapy i gry na nich automatycznie wychodzą 2x dłuższe niż na pozostałych.

#40 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 27 June 2013 - 02:39 AM

W takim razie rzuć okiem na liczbę meczy:

Map Name Matches
Forest Colony 97
Frozen City 104
Caustic Valley 83
River City 93
Forest Colony Snow 110
Frozen City Night 67
River City Night 87
Alpine Peaks 121
Tourmaline Desert 173
Canyon Network 89


Jak wytłumaczyć, że na Tourmaline grałem niemal 3 razy więcej razy niż na Frozen City Night, mimo że Tourmaline jest nowszą mapą?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users