Jump to content

Porady Dla Nowych


32 replies to this topic

#1 SamurajPL

    Rookie

  • 5 posts

Posted 23 November 2012 - 12:25 AM

Witam,

ostatnio zasiadlem za sterami tych wielkich metalowych gigantow i powiem wam ze troche zglupialem, fakt ze czuc ta mase jaka sie dowodzi, ze kazda trafiona salwa sprawia ogrom przyjemnosci i wypiekow na buzi ;).

zastanawiam sie czy macie jakies porady dla nowych co dopiero zaczynaja zabawe z MWO.

Ja ostatnio zauwazylem ze :

- lepiej trzymac sie w kupie niz osobno flankowac przeciwnika
- jezeli nie masz wprawy to nie lec na leb na szybe (napewno bedziesz pierwszym ktorego trafia)
- sa dwa celowniki (krzyz + koleczko) skupiaj sie na koleczku gdyz ono ci pokaze gdzie po ruchu myszka znajdzie sie krzyzyk :rolleyes: , w niektorych wersjach lasera to KRZYZYK odpowiada za tor lotu wiazki
- bieganie w kolko oplaca sie tylko wtedy kiedy walczysz z wiekszym od siebie (nadrabianie predkoscia)
- nie uciekaja jezeli dostales 2-3 razy , inni potrzebuja wsparcia ogniowego :)

Jak macie jakies inne ciekawostki to podzielcie sie nimi ;)
ja osobiscie w panice nie kontroluje nagrzewania sie :D i czesto gesto mam system HEAT :D

#2 Blindman25

    Member

  • PipPip
  • 21 posts

Posted 23 November 2012 - 01:22 AM

-2 pierwsze porady ogólnie to ujmując się zgadzam
-Co do trzeciej, to przy liście broni, z prawej strony na dole, masz pokazane, które strzelają w kółeczko, a które w krzyżyk(odpowiednia ikonka). Bronie, które zamontowane są na przedramionach, strzelają w kółeczko(więc dają dużo większą i szybszą możliwość manewrowania na boki, czy w górę i dół), a bronie umieszczone na korpusie, czy głowie, strzelają dokładnie przed siebie(jest to oznaczone krzyżykiem)
-4,5 w ogólnym skrócie się zgodzę, chociaż to zależy od sytuacji.

No to odnośnie przegrzewania - naprawdę polecam kontrolować się. Jeśli systemy się przegrzeją jesteśmy jak na widelcu dla przeciwników, a po ponownym włączeniu znowu mamy małą ilość ciepła do wykorzystania. Radzę prawie nigdy nie doprowadzać do przegrzania(wyjątki to np: sytuacje, w których tym 1 strzałem/salwą zniszczysz przeciwnika, albo jego broń itp. ew. jeśli wiesz, że za sekundę zginiesz, to możesz jeszcze ostatnią salwę oddać)

Jeśli nie masz swojego mecha, to polecam kupić :rolleyes: Ze swoim mechem, ze swoim wyposażeniem(nawet, gdyby nie było ono silniejsze od trialowego) jest dużo przyjemniej.

#3 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 25 November 2012 - 04:00 AM

View PostSamurajPL, on 23 November 2012 - 12:25 AM, said:

Witam,

ostatnio zasiadlem za sterami tych wielkich metalowych gigantow i powiem wam ze troche zglupialem, fakt ze czuc ta mase jaka sie dowodzi, ze kazda trafiona salwa sprawia ogrom przyjemnosci i wypiekow na buzi :).

zastanawiam sie czy macie jakies porady dla nowych co dopiero zaczynaja zabawe z MWO.

Ja ostatnio zauwazylem ze :

- lepiej trzymac sie w kupie niz osobno flankowac przeciwnika
- jezeli nie masz wprawy to nie lec na leb na szybe (napewno bedziesz pierwszym ktorego trafia)
- sa dwa celowniki (krzyz + koleczko) skupiaj sie na koleczku gdyz ono ci pokaze gdzie po ruchu myszka znajdzie sie krzyzyk ;) , w niektorych wersjach lasera to KRZYZYK odpowiada za tor lotu wiazki
- bieganie w kolko oplaca sie tylko wtedy kiedy walczysz z wiekszym od siebie (nadrabianie predkoscia)
- nie uciekaja jezeli dostales 2-3 razy , inni potrzebuja wsparcia ogniowego ;)

Jak macie jakies inne ciekawostki to podzielcie sie nimi :wub:
ja osobiscie w panice nie kontroluje nagrzewania sie :D i czesto gesto mam system HEAT :D



AD 1 Atak z flanki działa jak najbardziej,tylko pamiętaj by mieć kogoś ze, kto osłoni Twoje tyły ewentualnie. Analizuj to jak przeciwnik jest rozstawiony i wykorzystuj każdą możliwą lukę w ich formacji. To też wszystko zależy od mecha,którego pilotujesz. Szybkim mechem jesteś w stanie zrobić rajd na tyły i upiec tylne pancerze przeciwnika. To dekoncentruje. Strzelaj tam gdzie inni strzelają,jeśli widzisz, że dwa albo trzy(dla przykładu) mechy okładają innego, pomóż im. Focus fire jest najlepszą bronią podczas bitwy.

AD 2 Nawet mając wprawę nigdy nie leć na łeb na szyję. Chyba,że grasz Light Mechem i robisz zwiad dla LRM boat, to pamiętaj by robić jak najwięcej uników i trzymaj cel podświetlony dopóki nie usłyszysz uderzających rakiet w cel. W przypadku gdy robi się dla Ciebie za gorąco to uciekaj

AD 3 tzw. "kółeczko" odpowiada,za uzbrojenie umieszczone w rękach,a tzw. "krzyżyk" za całe uzbrojenie,jakie jest umieszczone w korpusie maszyny. W przypadku niektórych mechów masz możliwość ustawienia rąk w każdej płaszczyźnie i wykorzystuj to przy walce z szybszym przeciwnikiem albo takim którego nie sięgniesz resztą uzbrojenia z korpusu. Jednakże to nie działa w przypadku każdej maszyny. Jenner może poruszać bronią na ramionach tylko pionowo,tak samo jest w przypadku Catapulty, której wyrzutnie mogą poruszać się tylko pionowo

AD 4. Bieganie w kółko sprawdza się w prawie każdym przypadku,lepiej pozostawać w ciągłym ruchu niż stać jak głupi i przyjmować pociski

AD 5. Pogrupuj odpowiednio bronie,najlepiej według dystansu na jaki mogą zadawać skuteczny damage. Jeśli używasz dużej ilości laserów to obowiązkowo zamontuj double heat sinki. Zajmują 3 sloty,ale są wydajniejsze od pojedynczych i ważą tyle samo. Double heat sinki pozwoliły mi na Atlasie zamontować Large Lasery zamiast mediumów w rękach,a Catapulta praktycznie bez przerwy może wystrzelać cały zapas pocisków bez strachu o przegrzanie się.

Jak znajdę czas to aktualizuję poradniki znajdujące się na forum naszego regimentu i je tu powrzucam.

#4 Spectre999

    Member

  • PipPipPip
  • Knight Errant
  • 97 posts

Posted 27 November 2012 - 04:52 AM

Podstawa to odczytywać wskazania radaru i namierzać właściwe komponenty. Orientuj się w co strzelają koledzy i w których miejscach wróg nie ma już pancerza. Taka obróbka skrawaniem trwa dość długo, więc lepiej strzelać tam, gdzie jesteśmy w stanie wrogowi konkretnie zaszkodzić.

Nie ma sensu marnować czasu na przedni, nienaruszony pancerz, jeśli można szybko urwać rękę (albo jeszcze lepiej bark z ręką) która jest już na "zółtym".

Podobnie, nie ma sensu przebijać się przez pancerz tylni, jeśli ktoś już ogołocił klienta z pancerza przedniego - często odruchowo atakujemy od tyłu lub z flanki, gdy jest to po prostu niepotrzebne.


Druga sprawa, patrz co przeciwnik ma zamontowane i ogarniaj zasięgi broni. Pamiętaj, że ponizej 160m LRMy są bezużyteczne, a SSRM nie doleci poza magiczne 270 metrów. Jeśli widzisz kota napakowanego 6x SSRM2, a masz tylko MPLASy, odpuść sobie, niech się nim zajmą ludzie z właściwym sprzętem.
Ostrzał poza zasięg skuteczny zwykle nie ma sensu (wyjątkiem są bronie balistyczne), lasery pulsacyjne stają się zupełnie bezużyteczne, zwykłe lasery zadają jakieś obrażenia, ale nie licz na jakiś wstrząsajacy efekt. Trochę przeszkadza w tym obecny stan kodu sieciowego, niestety często obrażenia naliczane są z opóźnieniem, i zdarza się, że ciężko powiedzieć, czy i jaki był efekt strzału.

#5 SamurajPL

    Rookie

  • 5 posts

Posted 28 November 2012 - 12:34 AM

Zakupiłem wczoraj własnego mecha :huh: (Huchback) i zastanawiam się jaką strategie na niego przyjąć (Aktualnie posiadam 4x Medium Laser + 2x 5 SRM) a moze lepiej go sprzedac i kupic cos z Heavy ? co o tym sadzicie?

Osobiscie preferuje walke na dystans (poczatek gry) by potem przejsc w walke kontaktowa (lecz nie jako pierwszy w szeregu).

Jakie uzbrojenie byscie polecili :P

#6 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 28 November 2012 - 02:07 AM

Moje zdanie jest takie, że najważniejsza jest specjalizacja. Jeśli masz w Hunchbacku LRMy i medium lasery, to prędzej czy później spotkasz hunchbacka, który ma wyłącznie medium lasery, heat sinki i czai się za budynkiem. LRMami go nie trafisz a gdy podejdziesz na zwarcie to przegrzejesz się szybciej od niego.

Oczywiście całkowita specjalizacja to miecz obosieczny, gdyż jako LRM boat jesteś bezbronny na bliskim dystansie i potrzebujesz zgranej drużyny która cię obroni. Jednocześnie posiadając tylko LRMy jesteś w stanie lepiej wesprzeć drużynę niż posiadając mix lasery+LRM.

Wracając do przykładu Hunchbacka na chwilę obecną bardzo skuteczna konstrukcja to 4xMedium laser + 2xSSRM2. Prosty w użyciu, skuteczny na lekkie szybkie mechy. W starciu z cięższymi streaków używa się w trybie chain fire aby utrudnić przeciwnikowi celowanie, jednocześnie prowadząc celny ogień laserami.
Ścieżka rozwoju jest następująca: Endo, DHS, silnik STD250, zamiana 2 ML na MPL.

Natomiast jeżeli wolisz koncetrować się na walce z innymi mediumami oraz cięższymi mechami to zamiast SSRM polecam SRM4, ew. SRM4+artemis. SRM4 są bardziej efektywne na dystansie 100+ metrów niż SRM6. SRM6 są mają zbyt duży rozrzut aby wykorzystać ich zasięg maksymalny 270m.

#7 Spectre999

    Member

  • PipPipPip
  • Knight Errant
  • 97 posts

Posted 28 November 2012 - 06:33 AM

Hunchback powinien dobrze ci służyć, przede wszystkim dzięki temu, że wprost bajecznie zarabia się na nim pieniądze. Ciężkie mchy wymagają dużych nakładów na naprawy, większość z nich dopiero rozwija skrzydła przy zastosowaniu silnika XL.

Build 4x MLAS i 2x SSRM jest całkiem sympatyczny, czwórka MLASów pozwala ustawić je na chain fire i prowadzić ogień ciągły (nie zapomnij ustawić je też w osobnej grupie aby uzyskać niezwykle mocne uderzenie, gdy pozwala na to poziom ciepła i nieruchawy przeciwnik).

Osobiscie proponuję pokombinować też z różnymi kombinacjami MPLAS i MLAS, na przykład 2 x 2. JA osobiscie bardzo długo praktykowałem 4x MPLAS.

Ale, mówisz że preferujesz dalszy dystans, w takim razie polecam zostawić 4x MLAS na łapach w trybie chain fire. W przeciwieństwie do laseró pulsacyjnych, nie tracą aż tak dramatycznie na efektywności poza optymalnym zasięgiem strzału. SRMy podmień na 2x LRM 10, jeśli wejdzie z Artemidą. Pamiętaj, że rakiety pozostają efektywne na dystansach do 180m, więc dobrze współgrają z MLASami.


Kolejny patent podpatrzony u Mastera BLB to wsadzenie samotnego medium lasera w slot kokpitowy. Można za jego pomocą wychylać głowę zza skał i zgarniać z daleka asysty. Miło jest też mieć się czym odgryzać, gdy w końcu urwą obydwie łapy.

Generalnie, musisz eksperymentować, aż znajdziesz broń, która ci najbardziej pasuje, do walki na dystansach które preferujesz, tego za Ciebie nie zrobi nikt. Może akurat najbardziej do gustu przypadnie ci np. kombinacja 3x Large Laser strzelajaca ogniem ciągłym na chain fire?

Co do dalszych zakupów, na pewno odkładaj pieniądz na Endo Steel Structure, 2,5 tony dodatkowe zawsze cieszą. Ferro Fibrous Armor odpuść, zysk będzie minimalny. W dalszej kolekności godne polecenai będą podwójne chłodnice i jakiś upgrade silnika. Tu mądrych nie ma, musisz obadać, który daje ci optymalną prędkość biegu żrąc jednocześnie jak najmniej ton. Mi osobiście pasuje 245, możesz też pojechać po bandzie z 260.
Jeśli jak mówisz preferujesz walkę dystansową, warto inwestować w silniki, żeby móc utrzymać taki dystans, jaki chcesz.

Silniki są ogólnie drogim sprzętem, ale będziesz mógł je wykorzystać też na innych modelach (a prędzej czy później będziesz chciał kupić więcej HBK), więc jest to dobra inwestycja na przyszłość.
Zdecydowanie nie warto iść w silniki XL na hunchbacku, wszyscy z uporem godnym lepszej sprawy walą HBKi po garbie - co przy stosowaniu silników XL oznacza szybszy zgon.

Edited by Spectre999, 28 November 2012 - 06:34 AM.


#8 Jedi87

    Member

  • PipPip
  • 27 posts
  • LocationInowrocław

Posted 03 December 2012 - 11:03 PM

Witam. Wczoraj nabyłem swoją pierwszą maszynę, jednak niezbyt pojmuję zasady pakowania go uzbrojeniem, zakupiłem Cataphract-a chciałem go upakować large laserami i medium laserami jednak nie mogę za dużo włożyć pomimo wolnego tonażu.
Chciałbym wiedzieć z czym to się wiąże.

Edited by Jedi87, 03 December 2012 - 11:09 PM.


#9 Blindman25

    Member

  • PipPip
  • 21 posts

Posted 04 December 2012 - 09:15 AM

Możliwości jest kilka:
-brak wolnych slotów na broń(Weapon Hardpoints). Możesz sprawdzić ich liczbę np. tutaj: http://www.mwowiki.o...hract_CTF-1X (na samym dole strony, zależnie od modelu).
-brak wolnych slotów(slots). Każdy element danego mecha(ręka, głowa itd.) ma określoną liczbę slotów w które możesz wkładać broń(zajmują od 1 do nawet 10 slotów, możesz sprawdzić np. tutaj: http://www.mwowiki.o...le=Medium_Laser w tabelce na dole), amunicję itd.
-brak credytów
-błąd klienta(najlepiej wtedy go zrestartować i jeszcze raz spróbować).

Edited by Blindman25, 04 December 2012 - 09:16 AM.


#10 Jedi87

    Member

  • PipPip
  • 27 posts
  • LocationInowrocław

Posted 04 December 2012 - 10:51 PM

Ok już wiem , że mój model to Cataphract CTF-2X. I wiem czemu tej broni nie mogłem na nim umieścić. :)
Mam jednak kolejne pytanie jakie uzbrojenie na nim byście preferowali? Chciałbym żeby był jak najbardziej efektywny na bliskim i średnim dystansie i czy da się w jakiś sposób zwiększyć ilość slotów na broń?
Grałem kiedyś w Earth Siege 2 (wspaniały) :) i poprzedniego mechwarriora i obsługa mechlaba była znacznie prostsza i bardziej przejrzysta :ph34r: w MWO troszke się gubię ;)

#11 Spectre999

    Member

  • PipPipPip
  • Knight Errant
  • 97 posts

Posted 05 December 2012 - 02:13 AM

Nie da się zwiekszyć liczby slotów, musisz się bawić tym co masz.
Owszem, poprzednie mechwarriory były pod tym względem o wiele bardziej liberalne, ale szybko się przestawisz.
Jakby co, zawsze przed zakupem sprawdzaj konfigurację slotów:
http://mwo.smurfy-net.de/

Co do wyboru broni, masz 2 sloty rakietowe w łapie, 2 energetyczne na klacie, 1 energetyczny w łapie i jeden balistyczny.

Osobiście polecałbym zestaw startowy 2x SSRM do ręki i 2x Pulse Laser na klatę, to chyba najlepiej wykorzystane 8 ton. Reszta według uznania, potestuj i zobacz, które bronie najbardziej ci "leżą", godne uwagi są średnie lasery i duże lasery, Large Pulsy sobie od razu odpuść.

Broni balistycznych ogółem nie polecam, żrą dużo miejsca i dużo ważą (aczkolwiek prawda jest taka, że oszczędza się na chłodnicach), do tego na naszych pingach ciężko się celuje w cele poruszające się z jakąkolwiek prędkością. Możesz potestować LBX, ewentualnie gaussa, ale nie zdziw się, jeśli zabraknie potem miejsca na inne rzeczy.

Reasumując, 2x SSRM + LBX + 2x MPLAS - powinien być pan zadowolony. Jeśli zostaną wolne tony, w pierwszej kolejności dorzuć dodatkowe chłodnice, w drugiej dodatkową amunicję, a dopiero gdy będziesz czuł się komfortowo na tyle, że przestanie ci braknąć amunicji w środku meczu i, za przeproszeniem, "stawać w nieodpowiednim momencie, wtedy zacznij dodawać więcej środków argumentacji.

SSRM można wymienić na SRM 4 albo 6, ale tym już trzeba umieć strzelać. Jeśli zabraknie paru ton, można rozważyć wymianę MPLAS na MLAS, popróbuj co ci bardziej pasuje.

Jeśli chodzi o slot laserowy w ręce, tam warto wsadzić Medium Laser (można też i Large Laser, ale to wymaga dodatkowych chłodnic, no i waży swoje) do prowadzenia precyzyjnego ognia i zgarniania asyst. Niestety, masz tam tylko jedno wolne miejsce, wiec trzebaby go przypisać do zupełnie oddzielnej grupy.

Generalnie, póki nie dorobisz się silnika XL, będzie problem z wolnym tonażem i nie da się naprawde zaszaleć.
Warto w pierwszej kolejności zainwestować w podwójne chłodnice i strukturę endo steel żeby urwać kilka dodatkowych ton i poprawić nieco heat efficiency.

Edited by Spectre999, 05 December 2012 - 02:22 AM.


#12 MasterBLB

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 637 posts
  • LocationWarsaw,Poland

Posted 05 December 2012 - 11:46 AM

Widzę Jedi87,że marzy Ci się build zwany napierdalaczem (brawler).Dobrze się składa,że akurat i ja z Spectre takimi właśnie buildami najczęściej gramy,chociaż mamy je oparte na Hunchbackach.

1 i arcyważna zasada dla takiego mecha - potrzebujesz te 70-80 km szybkości i basta.Chcesz mieć możliwość szybkiego skracania dystansu do kanonierek LRM albo podbiegania do osłon chroniących przed ich ogniem,chcesz mieć możliwość szybkiego odwrotu strategicznego do swoich jak wróg przeważa,chcesz móc nie pozwolić mocno nadryzionemu celowi zwiać w bezpieczne miejsce,chcesz móc reagować szybko na sytuację na polu bitwy,chcesz móc włączać się do bijatyk toczących się na różnych krańcach linii frontu i na końcu chcesz mieć dobrą prędkość skrętu podczas walk kołowych.No i nie pogardzisz możliwością awaryjnego zasuwania do bazy przejmowanej przez jakiegoś przeciwnika.
Na szczęście,w taką Kataraktę jak masz idzie wsadzić silnik to umożliwiający.

Uzbrojenie
Tutaj na dzień dobry musisz sobie zadać pytanie,na co głównie chcesz polować.Czy zamierzasz być łowcą grubego zwierza,czy niszczycielem małych,wnerwiających ustrojstw?Bo od tego zależy dobór broni.
W linku od Spectre'a znajdziesz też statystyki broni.

1)Rakiety
Dobrze radzi Ci Spectre,sami używamy zestawu 2x SSRM2 i jesteśmy zadowoleni,a to dzięki ich uniwersalności oraz faktowi,że znakomicie sprawdzają się do likwidowania mchów zwiadowczych które potrafią być mocno upierdliwe dla ciężkich,powolych maszyn.Na wszystko inne też swoje robią,w koncu gwarantowane 10 obrażeń prosto w ciacho piechotą nie chodzi.A,i w sumie wystarczy do nich 1 skrzynka amunicji,a już w zupełności jak dasz radę wsadzić 2.Wiedz też,że po zablokowaniu na cel potrafią polecieć dalej niż wspomniane 270m,zauważałem,że trafiały cel odległy o ok 325-350m.
Jednakże jeśli uznasz,że małe i szybkie ustrojstwa olewasz i chcesz rozwalać cięższe mchy to polecam zainteresować się SRM4/SRM6 z Artemistem.Twoja Kataraka ma miejsce na rakiety w łapie co umożliwi Ci dokładnie wycelowanie Twojej śmiercionośnej salwy - a co by nie mówić potencjał na 20-30 obrażeń z 2 wyrzutni to nie w kija dmuchał.To tak,jakby mieć 2 działa gaussa ^^.Niestety,SRM4/6 dość szybko żrą amunicję,imo bez 4 skrzynek się nie obędzie co daje 10 ton przy 2x SRM6 i amunicji do nich.W dodatku będziesz musiał nauczyć się nimi celować tak,żeby trafiać jako że naprowadzania wersji Streak nie posiadają.

2)Lasery (bo PPC się nie liczy,straszny szrot to jest)
Cóż,tutaj podobne pytanie,z czym do ludzi,a właściwie robotów,i na jaki dystans.Na wszystko co małe i szybkie,a także blisko będące lepiej spisują się lasery pulsacyjne - zadają swoje obrażenia znacznie szybciej i bardziej punktowo,jednak ceną jaką za to się płaci jest mocno zwiększona generacja ciepła oraz ciężar(są nawet o 100% cięższe od zwykłych wersji).Z kolei lasery zwykłe mają zdecydowanie lepszy zasięg (patrz tabelki z linka od Spectre'a) i o wiele mniej grzeją nam maszynę,za to aplikowanie obrażeń trwa odczuwalnie dłużej.
Co do pulse laserów,to tutaj do rozważenia jest tylko jeden - medium pulse laser,reszta oferuje zbyt mało w porównaniu do swoich zwykłych wersji aby był sens używania ich.
Ze zwykłych laserów to dobre są medium i large laser.
Co do montowania,to na łapę polecam tego,co potrafi pizgnąć zdrowo,czyli albo medium pulse'a albo large laser,na na korpus medium lasery.Dzięki temu podczas walki kołowej będziesz mógł sięgać wroga najgroźniejszym środkiem ze swojego laserowego arsenału.

3)Broń balistyczna
W przeciwieństwie do Specte'a ja aktywnie używam broni balistycznej,i oto co zauważyłem:
  • O dziwo w przeciwieństwie do laserów lepiej montować ją w sloty w korpusie,dużo łatwiej wówczas się z niej trafia.W swojej Katarakcie ten akurat warunek masz spełniony.
  • Są to generalnie pukawki dla ludzi o stalowych nerwach.Tutaj trzeba z premedytacją wytrzymać ostrzał przeciwnika aby zasadzić mu dobrze wycelowaną pestkę,a nie grzać z armaty na pałę jak tylko cooldown zejdzie.W ten sposób narobisz tylko huku na polu bitwy i zwiększysz sobie pomeczowy rachunek za zmarnowaną amunicję.
Z testowanych przeze mnie dział najlepiej wypadły AC2,LBX10,UAC5,znośny okazuje się też być AC10

AC2 - Jego zaletą jest olbrzymi zasięg i szybkostrzelność nieosiągalna przez wszystkie inne bronie w grze,a także,że w 1 tonie amunicji mieści się 75 nabojów.No i waga tylko 6 ton.Wadą z kolei są niskie obrażenia,raptem 2 (co jednak się wyrównuje jak bierzemy pod uwagę ile obrażeń na sekundę pukawka jest w stanie zadać) oraz grzanie maszyny nie gorzej niż medium pulse laser.Używając tego działa mógłbyś atakować cele na każdym dystansie zgarniając asysty (maksymalny zasięg tego to 2160m,tyle to nie ma nawet mieniący się być snajperką Gauss Rifle),a i w zwarciu nie byłoby bezużyteczne z uwagi na swoją szybkostrzelność.
UAC5 - Wielu ludzi spuszcza się z wrażenia nad tym działem ponieważ może ono strzelać częściej niż pozwala cooldown ryzykując zacięciem się na kilka sekund.Mi osobiście do gustu nie przypadło bo lubiło się zaciąć akurat wtedy,kiedy najbardziej potrzebowałem móc nawalać z czegoś do wroga,niemniej nie jest złe.Grzeje się duużo mniej od AC2,wyciąga nawet pomimo zacięć najlepszy ze wszystkich broni balistycznych DPS 4.55 za cenę ważenia 9 ton oraz posiadania 25 pestek w 1 tonie amunicji.Nieco mniejszy zasięg od AC2,1800m.
AC10 - Kontynuuje tradycje dział,to jest większe obrażenia od jednej pestki ale mniejszy zasięg.Jak osiągniesz skautowką zdolność "celne oko artylerzysty" że większość z wystrzelonych przez Ciebie pocisków trafii to pewnie polubisz to działo (albo UAC5).Ale póki jesteś świeży,to najlepiej weź...
LB 10-X AC - ta armata strzela śrutem tak jak strzelba,zadając w sumie 10 punktów obrażeń.Ma to swoje zalety,takie jak to że duużo łatwiej z tego się celuje - inne AC to broń w stylu "it's all or nothin",a tutaj masz szansę smyrnąć wroga z powodu istnienia rozrzutu nawet jak trochę zwinklujesz strzał.W dodatku broń ta świetnie urywa łapy/nogi/części korpusu pod warunkiem,że są już one nadgryzione poprzez wcześniejszy ostrzał.No i zawsze jest o tą tonę lżejsza od AC10.Z wad należy nadmienić,że bardzo słabo spisuje się na w pełni zdrowe cele,zwłaszcza atakowane od strony przedniego,mocniejszego pancerza z powodu rozrzucania tych swoich 10 śrucin zadających po 1 obrażeniu.Ponadto z tego samego powodu nie daje to zbytnio rady przeciwko wrogom na dalszych niż 250m dystansach - owszem,nośności ma te 1600m,ale na taką odległość to może ze 3 kulki trafią jak masz farta (no ale,przynajmniej łatwo trafić,i jakby co zawsze asysta będzie).Kolejna z rzeczy jaką należy brać pod uwagę to fakt,że tego LBXa praktycznie nie daje się używać zza pleców kolegów.Nie bez znaczenia może być też cena,pieruństwo kosztuje 800 tysięcy.

Podsumowując,tak widziałbym buld dla Katarakty 2X
Anty lżejsze mchy to tak jak powiedział Spectre,czyli:
  • Silnik żeby było 75 km prędkości,minimum 70 km
  • 2x SSRM2 + skrzynka/dwie amunicji
  • 1 medium pulse laser do łapy,ewentualnie large laser
  • 2 medium laser w barach
  • LBX10 z 2 skrzynkami amunicji,jak dasz radę tonażowo to 3
Anty cięższe mchy,ale będziesz miał problemy z bardzo szybkimi i małymi przeciwnikami
  • 2x SRM4/6 (w jakiejś kombinacji) i 4 skrzynki amunicji
  • 1 large laser do łapy,albo medium pulse jakby tonaż był problemem
  • 2 medium laser w barach
  • LBX10 z 2 skrzynkami amunicji,jak będziesz miał celne oko to UAC5 albo AC10
  • Prędkość osiągana przez maszynę może być ciutkę mniejsza,ale wiedz,że im szybciej może biegać brawler tym jest skuteczniejszy

Edited by MasterBLB, 06 December 2012 - 11:42 AM.


#13 Jedi87

    Member

  • PipPip
  • 27 posts
  • LocationInowrocław

Posted 05 December 2012 - 10:45 PM

Panowie. Nawet nie wyobrażacie sobie jak jestem wam wdzięczny. :) Wreszcie ta maszyna nadaję się do walki. :) Prawie co walke ubijam jednego wroga. ;) Kasa płynie szerokim strumieniem ^_^ Jakbyśmy się kiedyś spotkali to macie po dużym browarku u mnie ^_^. Następnego kupuje hunchbacka, bo ponoć dobrze zarabia :).

Jeszcze jedno pytanko. Zastanawiam się nad kupnem Cataphracta tego w wersji "premium" chyba można go tak nazwać :) Tylko zastanawiam się czy warto?

Edited by Jedi87, 05 December 2012 - 10:59 PM.


#14 MasterBLB

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 637 posts
  • LocationWarsaw,Poland

Posted 06 December 2012 - 03:11 AM

To weź napisz,jak wygląda Twoja sprawdzająca się w boju Katarakta :D i przeciwko czemu oraz w jakich warunkach jest skuteczna.

Co do katarakty premium,imo nie warto.Jak koniecznie chcesz mieć hero mcha do zarobku kasy to bierz Zombie builda Wanga

#15 Jedi87

    Member

  • PipPip
  • 27 posts
  • LocationInowrocław

Posted 06 December 2012 - 04:19 AM

Po pracy napisze jak wygląda moja katarakta. :D

Mógłbyś napisać dlaczego tego wanga a nie Muromets?

#16 MasterBLB

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 637 posts
  • LocationWarsaw,Poland

Posted 06 December 2012 - 08:06 AM

Ponieważ kosztuje ok ~40 nie 75 zł i łatwo z niego zrobić Zombie (mech niezwykle tani w eksploatacji)

#17 Spectre999

    Member

  • PipPipPip
  • Knight Errant
  • 97 posts

Posted 10 December 2012 - 02:44 AM

Cóż, to nie jest tak że Ilja < Wang zawsze i wszędzie. Wszystko zależy od tego, do czego ci on będzie potrzebny.
Jeśli chcesz mieć zabawkę tylko i wyłącznie do trzepania kasy, faktycznie Wang może być lepszą opcją (chociażby dlatego, że średnie mchy są generalnie tańsze w eksploatacji, dwa że można na nim perfidnie farmować, olewając koszty naprawy i zgarniając głównie kasę za asysty i spotting).

Jeśli zaś ktoś kocha Katafrakty nad życie i chce mieć z nimi dzieci, być może lepszym wyjściem będzie właśnie Muromets, chociażby dlatego, że bedzie mógł szybko i prosto odblokować na niej upgrady pilota Elite/Master i mieć pełną radość korzystania z niej. Czy da się zrobić zombie build na niej? Pewnie tak.

Koniec końców, sprawa ma się tak - jeśli ktoś nie lubi centurionów albo ma awersję do broni balistycznych (a póki co płatne wersje baardzo lubią hardpointy balistyczne), to czy jest sens kupować zabawkę stricte do farmowania i zarabiania pieniędzy (moge się mylić, ale póki co tak Ilya jak i Wang służą głównie do tego), skoro można po prostu grać i farmować tym, czym się lubi?

No i wreszcie, czy Ilya jest warta swojej ceny? Na to w sumie każdy sobie odpowie sam patrząc na stan konta.

#18 Jedi87

    Member

  • PipPip
  • 27 posts
  • LocationInowrocław

Posted 10 December 2012 - 03:50 AM

Zakupiłem Murometsa ;). Doszedłem do wniosku, że jak mam płacić realną kasę za mecha to musi mi się on podobać troche babskie podejście ale tak mam hehe :) (wang jest paskudny). Ilya zrobie podobnie jak poprzednią katarakte na napierdalacza i odblokuję sobie upgrady pilota. :D Zarabia bardzo ładnie i daje fun z gry :) a bateria autocannonów też ładnie dziurawi wrogie pancerze. :rolleyes:

Odnośnie mojego pierwszego mecha:
3x medium pulse laser w łapie i na korpusie, lbx10 na korpusie i srm6 w drugiej łapie. Dobry fire power i w zwarciu łapki wrogich mechów odpadają aż miło. :) Tylko problemem są light mechy ale to było do przewidzenia z takim uzbrojeniem.
Zainwestowałem w endo steel i podwójne chłodnice, silnik na razie sdt 300 ale jak uzbieram to kupie jakiegoś XL-a.
Podstawowe szkolenie pilota już odblokowane w całości teraz trzeba wbić na elite.
Podziękowania dla Spectre i Master BLB, wasze rady pozwoliły mi jakoś sensownie wkroczyć w świat MWO. :)

#19 Wolvesight

    Member

  • PipPip
  • 22 posts
  • LocationNew Ivaarsen

Posted 10 December 2012 - 06:28 AM

View PostJedi87, on 10 December 2012 - 03:50 AM, said:

Zakupiłem Murometsa :D. Doszedłem do wniosku, że jak mam płacić realną kasę za mecha to musi mi się on podobać troche babskie podejście ale tak mam hehe :) (wang jest paskudny).


To nie jest Twoja indywidualna cecha, tylko podatność na mechanizm wyciągania kasy od klientów. Są dwa wyjścia:) Jesteś bardzo podatny, albo mają bardzo dobry mechanizm:)
Osobiście, dla nowych mam jedną radę, nie wydawać realnej kasy, przynajmniej do oficjalnego startu gry. Nowe mechy będą coraz potężniejsze, lub rozwiązania mechaniki gry będą się zmieniały tak by nowe mechy wydawały się atrakcyjniejsze. Takie rozwiązanie ja bym nazwał zjadaniem własnego ogona i niestety, prowadzeniem donikąd. Wystarczy sprawdzić jak "rozwijał" się WoT. Wg mnie to kalka. Innym aspektem jest podobanie się graczom. Jednemu pasuje, innemu nie.

Pozdro.

#20 Ponet

    Rookie

  • 1 posts

Posted 21 December 2012 - 12:53 AM

Witam,
Kupiłem sobie Atlas'a AS7-D, czy mógłby ktoś wspomóc nowego gracza, build'em, jak najefektywniejszym, a przy tym nie przegrzewającym mech'a po jednym alpha strike'u ? Oczywiście, mam świadomość, że alpha strike, nie jest sposobem, w jakim należy walczyć, ale, jako wyznacznik "przegrzewalności" mecha spisuje się, chyba nieźle? :)
Pozdrawiam i z góry dzięki.

Edited by Ponet, 21 December 2012 - 12:55 AM.






2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users