Jump to content

Kilka Pytań Początkującego


13 replies to this topic

#1 Gretos

    Member

  • Pip
  • 12 posts

Posted 24 February 2013 - 10:26 PM

Na dobry początek chciałem się przywitać z wszystkimi.

W MechWarrioir jest świeżakiem. Jak na razie pograłem jeden dzień. Gra bardzo przypasowała do mojego gustu, ale niestety nie obyło się bez kilku zgrzytów.

Po kilkunastu rozgrywkach trialami zdecydowałem się na HBK-4SP.

Uzbrojenie to:
Głowa - lekki laser (w planach usunięcie)
Łapy - w każdej medium laser i medium pulsar laser.
Barki - prawy SSRM2
lewy SSRM2, AMS i amunicja do AMS
Reszta puki co standardowa.

Ogólnie takim zestawem jak na początkującego gra mi się całkiem przyjemnie.
Zbieram sporo asyst a i czasami uda się kogoś ubić tak, że nie jest źle.

Plany na najbliższą przyszłość to ulepszenie struktury do endo-steel, lepszy silnik, i double heat sink.

I tutaj zaczynają się problemy :rolleyes: Trochę naczytałem się po forach ale nie ogarniam pewnie nawet połowy.

1. Czy ma sens pakować do HBK-4SP endo-steel i double heat?
2. Czy dobrym pomysłem jest umieszczenie amunicji w prawym barku razem z AMS. Czy w związku z tym powinienem zwiększyć pancerz w tym miejscu?
3. Jak ulepsza się strukturę i double heat sinks? Mam odpowiednio kredytów a w opcjach zaznaczone są na zielone a mimo to nie mogę ich zakupić.
4. Jak najefektywniej odchudzić mecha żebym mógł zainstalować lepszy silnik? Czy potrzebuję aż 19 heat sinków?
5. Jak z waszego doświadczenie najlepiej ustawić pancerz? Zostawić standardowo czy może opłaca się powiększyć pancerz niektórych elementów kosztem innych?
6. Czy zostawić ustawienie medium laser i medium pulsar laser w każdej z łap czy praktyczniej będzie ustawić w jednej łapie 2 x medium laser a w drugiej 2 x medium pulsar laser? Czy zwiększyć w łapach pancerz?

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Edited by Gretos, 24 February 2013 - 10:28 PM.


#2 MasterBLB

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 637 posts
  • LocationWarsaw,Poland

Posted 24 February 2013 - 11:52 PM

Witaj kadecie

Na początek wiedz,że doskonale wybrałeś swojego pierwszego mcha,ciężko o lepszy wybór.Sam razem z kumplem Spectre999 zaczynaliśmy na serio od tego właśnie modelu,i po dziś dzień jesteśmy bardzo zadowoleni z niego.
Teraz,co do projektu,to tu masz 2 mechlaby online do eksperymentów:
http://mechromancer.wordoflowtax.com
http://mwo.smurfy-net.de
Btw,tak wygląda mój pierwszy mech HBK-4SP
Co do uzbrojenia,po paru miesiącach gry w mwo dochodzę do wniosku,że medium pulse laser nie jest wart używania-ma coś skopsane z ciepłem,generuje go więcej niż wynikałoby z różnych spisów.Zatem uzbrojenie zmieniłbym na 5x medium laser 2x Streak SRM2;pogrupowałbym lasery z lewej łapy pod lpm,z prawej pod ppm,co umożliwi ci łatwe wykorzystywanie osłon.
Bardzo ważną rzeczą podczas grania czymkolwiek mogącym zadawać obrażenia punktowo jest wyrobienie sobie nawyku oznaczania wrażych mchów i patrzenia na podglądzie,który komponent ma najbardziej zepsuty i to w niego właśnie strzelać.

A teraz,odpowiadając na pytania:
1.Podwójne chłodnice przydadzą się praktycznie zawsze i wszędzie.Endo Steel tak samo,za wyjątkiem assault mchów,które jednak bardzo lubią mieć niepozajmowane sloty.
2.Nie.Najlepsze miejsce na amunicję w hunchbacku to nogi,następnie kokpit.
3.Powinno się dać bez problemów,jedynie z Endosteelem może być kłopot jeśli masz wnętrze mecha pozajmowane.Coś jest skopane,nie wiem czy nie jest to sprawa dla supportu bo pachnie grubym bugiem.
4.Endosteelem właśnie.Następnie zdejmując pancerz z nóg,acz nie przesadzaj i nie schodź poniżej 32 punktów.Co do chłodnic,tak potrzebujesz,chłodnic nigdy za wiele.
5.Na hunchbacku dobrze jest przerzucić nieco pancerza na tył,tak żeby było tam 16-20 punktów.Oczywiście,po zwiększeniu go do maksimum w danej sekcji.
6.Na to pytanie masz już odpowiedź ;]

#3 Gretos

    Member

  • Pip
  • 12 posts

Posted 25 February 2013 - 12:53 AM

Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnie Endosteela i DHS napisze do supportu bo niby wszystko jest ok ale nie moge ich zakupić.
Środek mecha cały zajęty. Można jakoś bezkosztowo przenieść 2 skrzynie ammo z środka w nogi? U mnie niestety jedyna opcja to sprzedać dany komponet i kupić nowy - chyba, że coś przegapiłem :D
Linki do mechalbów na pewnie się przydadzą.
Czy wystarczy jedna skrzynia ammo do SSRM2? Amunicja uzupełniana jest na bierzącą co rozegrany mecz?
Jak wygląda sprawa AMS? Przydaje się w dłuższym rozrachunku czy zrezygnować?

#4 MasterBLB

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 637 posts
  • LocationWarsaw,Poland

Posted 25 February 2013 - 01:45 AM

Zakupione rzeczy zostają już na wieki wieków,ten sklep robi jednocześnie za magazyn.Stąd po prostu wyrzuć skrzynkę amunicji na sklep,zobaczysz wtedy,że dostępna ilość amunicji ci się zwiększyła,po czym przeciągnij na docelową lokację tak,jakbyś chciał kupić - przedmiot pojawi się w danej lokacji,ale nie będzie potrzeby za niego płacić.

1 skrzynia amunicji do 2 streaków to może być mało,ale (przynajmniej ja) nie dałem rady wcisnąć drugiej.

AMS nie jest zły,ale montuj go dopiero wtedy,jak już naprawdę nie będziesz wiedział,co z nadmiarowym tonażem zrobić.Do obrony przed LRMami dużo lepiej się sprawdzi silnik pozwalający szybciej zwiać za jakąś osłonę.

#5 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 25 February 2013 - 04:15 AM

Rozbierz mecha z wszystkich komponentów przeciągając je z mecha na listę części po prawej stronie. Żeby zainstalować endo steel potrzebujesz 14 wolnych slotów.

Streaki są bardzo przyjazne dla nowych graczy, ale jeśli wróg ma ECM to nawet nie wystrzelisz. Proponuję wziąć wyrzutnie niekierowanych SRM i nauczyć się z nich korzystać, bo to najefektywniejsza broń w zwarciu.

Oto sprawdzona konstrukcja dobra zarówno dla początkującego, a w rękach dobrego gracza prawdziwy postrach pola walki.
Classic Brawler
1 grupa broni to 4 Lasery w rękach, 2 grupa to 2xSRM6, trzecia to wszystkie 5 laserów.
Jeżeli uda ci się zajść kogoś od tyłu ( a przy prędkości 81-89kmh to nie takie trudne) to 2-3 salwy po 55 obrażeń z przyłożenia zabiją każ****. Właśnie do tego służą SRMy.

Do walki na 200 metrów używasz 4 laserów w rekach. Piąty laser przydaje się, gdy stracisz którąś z rąk. Tajemnica sukcesu polega na tym, że jeśli zaczynasz się przegrzewać i nie jesteś w stanie "odskoczyć" od wroga, to przestajesz strzelać z laserów, skracasz dystans i ładujesz z SRMów z przyłożenia.

No i oczywiście trywialne, ale jakże prawdziwe rady: korzystasz z tego że jesteś szybszy od ciężkich mechów i nie atakujesz ich frontalnie. Nie zatrzymujesz się przed nimi, zmuszasz do ciągłego obracania się.

Natomiast na szybszego, ale lżejszego wroga trzeba iść frontalnie. Jeśli wyczujesz moment gdy Raven biegnie prosto na ciebie i walniesz mu z rakiet, to możesz brutalnie zakończyć jego występ w tym meczu.

Edited by Kmieciu, 25 February 2013 - 04:17 AM.


#6 Gretos

    Member

  • Pip
  • 12 posts

Posted 25 February 2013 - 05:01 AM

Dzięki za rady i cenne wskazówki.
Potestuję gra zarówno z SRM6 jak i z strekami.
Z tego co widzę to niepotrzebnie kupiłem ACM ale na dobry początek dobrze się sprawuje.
Jak sprawdzić, która część wroga jest już uszkodzona? Za pomocą termowicji czy nauczyć się rozpoznawać w normalnym widoku?

Postrzelałem troche ze Streaków i dosyć często nie trafiam nawet pomimo dosyć niewielkiego dystansu.
Pewnie robię coś nie tak w związku z czym proszę o wprowadzenie w "tajniki" strzelania Streakami i ze zwykłych SRM6. Jak narazie to podchodzę na odległość <270m wcześniej oznaczając cel za pomocą przyciksu "R" i ładuję salwę ale dosyć często nie trawiam, zwłaszcza w małe ruchome cele.

Czy zaznaczanie celu ma sens w przypadku SRM6?

Edited by Gretos, 25 February 2013 - 10:17 PM.


#7 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 26 February 2013 - 01:29 AM

Zaznaczenie celu zawsze ma sens, żebyś widział która cześć ma wróg uszkodzoną :-)

Posted Image

Po kilku sekundach od namierzenia w prawym górnym rogu (2) pojawią się informacje o celu: lista broni oraz schemat wrogiego mecha. Po lewej stronie przód wroga, po prawej tył. Obwódki wokół komponentów oznaczają pancerz, wypełnienie to struktura wewnętrzna. Zmiana koloru oznacza uszkodzenie: żółty -> pomarańczowy->czerwony-> czarny (zniszczony).

Centralny korpus, oraz boczne korpusy mają przedni i tylni pancerz. Z tyłu najczęściej jest 3x mniej pancerza niż z przodu, jednak gracze używający własnych mechów mogą dowolnie rozdzielać punkty pancerza na przód i tył (mechów trialowych nie można edytować). Zazwyczaj najcieńszy jest tylny boczny pancerz.

Ręce, nogi i kokpit mecha mają wspólny pancerz dla przodu i tyłu. Zauważ, że w sytuacji na obrazku wróg ma uszkodzoną prawą nogę (R - right) i jest do nas odwrócony plecami, więc prawa noga jest po prawej stronie. Natomiast gdyby był odwrócony frontem do nas, jego prawa noga byłaby po naszej lewej stronie :-)

W nogi warto strzelać z laserów, SRMy mają zbyt duży rozrzut. Po zniszczeniu nogi prędkość spada o 50%, podobnie jak szybkość zakręcania. Nie dość że nie ucieknie, to jeszcze nie nadąży obracać się gdy będziesz chodził dookoła niego. Zniszczenie drugiej nogi niszczy mecha (nie ma opcji czołgania się:-) )

Z doświadczenia wiem, że nie opłaca koncentrować się na niszczeniu nóg, jednak gdy zobaczymy że przypadkowo trafiona noga od razu świeci się na czerwono to znaczy że wróg zdjął z nich pancerz i wtedy warto go ukarać za lekkomyślność.
W przypadku lekkich mechów natomiast można zacząć od nogi, gdyż strzelając w korpus często obrażenia rozkładają się na 5 komponentach, co daje wrażenie że lekkie mechy są bardzo wytrzymałe.

Przy naszych europejskich pingach nawet z laserów trzeba strzelać z wyprzedzeniem. Jeśli wrogi lekki mech biegnie z prędkością ok 150 km/h, to trzeba prowadzić laser nawet 1-2 długości mecha przed nim. Jeśli celownik świeci się na czerwono, to znaczy że na serwerze go trafiasz. Na razie musimy zagryźć zęby i czekać aż to poprawią...

Streaki strzelają tylko w przypadku, gdy namierzysz cel. Gwarantują 100% trafienie, o ile wróg nie schowa się za osłonę, tudzież na drodze do celu nie trafią w plecy sojusznika (uważaj, żeby nie wkurzać kolegów z drużyny bo mogą się zrewanżować). Istnieje też możliwość, że wróg ucieknie poza zasięg 270 metrów, po których wszystkie SRMy ulegają autodestrukcji.

TL:DR: Masz linię strzału. 200 metrów do wroga. Namierzasz Streaki. Trafiasz.

W porównaniu do Streaków, SRM6 mają 3x większą siłę ognia, a ważą tylko 2x więcej. Do tego lecą 50% szybciej, ale są niekierowane. Kiedyś polecił bym ci streaki na lekkie, szybkie mechy. Obecnie większość lekkich szybkich mechów ma ECM. Jeśli ty nie masz własnego ECM lub TAGa, nie namierzysz ich, więc nie strzelisz.

Natomiast SRM6 ignoruje ECM i jedna salwa z 12 rakiet potrafi zdjąć lekkiemu pancerz. Moja rada: trenować SRMy, Streaki zostawić dla mechów z ECM.

SRM4 mają lepsze skupienie, ale wystrzeliwuje odpowiednio mniej rakiet. Mniej nagrzewa mecha i szybciej przeładowuje, więc do treningu jak znalazł. SRM4+Artemis waży tyle co SRM6, ale ma jeszcze lepsze skupienie. Mój sposób to używać SRM6 i strzelać z 50 metrów w plecy :-)

Edited by Kmieciu, 26 February 2013 - 01:31 AM.


#8 Gretos

    Member

  • Pip
  • 12 posts

Posted 26 February 2013 - 10:09 PM

Dzięki za pomoc Panowie.

Ostatecznie zostałem przy konfiguracji 4xmedium laser i 2xSRM6 od czasu do czasu testując inne konfiguracje.
Niestety musiałem zrezygnować z AMS i uszczuplić trochę pancerz ale po paru godzinach gry efekty są bardziej niż zadowalające.
Prawie każdy mecz to co najmniej jeden ustrzelony mech + kila asyst i spore zadane obrażenia.

Bardzo pomocna okazała się też wskazówka odnośnie strzelania z wyprzedzeniem jak i edycja user.cfg w celu zmniejszenia czułości myszki i zwiększenia pola widzenia :)

#9 Gretos

    Member

  • Pip
  • 12 posts

Posted 13 March 2013 - 01:56 AM

No to po 2 tygodniach lekkiego grania (około 100 meczy) narodziły się kolejne pytanie :)

Początki były trudne ale od paru dni jest coraz lepiej (nawet kilka razy udało mi się ustrzelić 4 wrogie mechy podczas jednej walki a zadane obrażenia nierzadko podchodzą pod 800 pkt.).

Jestem teraz na etapie robienia elit na moich hbk. Bardzo dobrze gra mi się zwłaszcza HBK 4SP uzbrojonym w 4 medium lasery i 2xSRM6 oraz hbk 4j uzbrojonym w 2 medium lasery i 2x LRM10 + artemis (walka na dystansie 300-500m).

Czy jak sprzedam mecha to straci on bezpowrotnie zdobyte doświadczenie?
Dokładnie chodzi mi o to czy jest możliwe zrobienie 4 różnych mechów na master. Na przykład robię 2 hbk na master. Po czym sprzedaję jednego z nich. Wtedy mam 3 wolne sloty na zrobienie innych mechów na master. Sprzedaję mechy i znowu robię kolejne 3 itd. Na koniec odkupuję sprzedane wcześniej mechy i mam 4 różne mechy wyrobione na mester bez wykupywanie dodatkowych slotów.

Jak uzbieram trochę więcej funduszy to chciałbym spróbować sił w klasie ciężkiej. I tutaj pytanie odnośnie Dragona. Dlaczego jest ich tak mało? Czy da się nim w miarę rozsądnie pograć? Najbardziej odpowiadała by mi katapulta jeśli chodzi o rozkład hardpointów ale po prostu nie podoba mi się ten mech :)

No i ostanie pytanie: gdzie sprawdzić na jakiej odległości dana broń zadaje swoje maksymalne obrażenia? AC20 niby pisze, że max zasięg to 800m ale zauważyłem że nawet przy 500m obrażenia są znacznie niższe niż w bliskim kontakcie? Jak sprawa ma się z gaussem i ERPPC?

#10 Pazuz

    Rookie

  • 2 posts

Posted 14 March 2013 - 04:44 AM

View PostGretos, on 13 March 2013 - 01:56 AM, said:

No i ostanie pytanie: gdzie sprawdzić na jakiej odległości dana broń zadaje swoje maksymalne obrażenia? AC20 niby pisze, że max zasięg to 800m ale zauważyłem że nawet przy 500m obrażenia są znacznie niższe niż w bliskim kontakcie? Jak sprawa ma się z gaussem i ERPPC?


polecam stronkę
http://mwo.smurfy-net.de/

masz wszystkie mechy, bronie itp

AC 20 zadaje maksymalny dmg do 270m natomiast zasieg maksymalny to 810m.

#11 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 14 March 2013 - 06:08 AM

View PostGretos, on 13 March 2013 - 01:56 AM, said:

No i ostanie pytanie: gdzie sprawdzić na jakiej odległości dana broń zadaje swoje maksymalne obrażenia? AC20 niby pisze, że max zasięg to 800m ale zauważyłem że nawet przy 500m obrażenia są znacznie niższe niż w bliskim kontakcie? Jak sprawa ma się z gaussem i ERPPC?

Bezpośrednio podczas gry na liście broni masz napisany zasięg optymalny, czyli do którego broń zadaje maksymalne obrażenia. Dla AC20 wynosi 270 metrów. Natomiast powyżej tej odległości obrażenia spadają liniowo aż do 0 przy maksymalnym zasięgu (dla AC20 810m.) Możesz więc sobie obliczyć obrażenia zadawane z 500 metrów: (810-500)/(810-270)*20 = 11,5.
Natomiast broń na liście podświetla się, jeśli wróg jest odległości mniejszej niż maksymalny zasięg broni. Każdy ma swój styl gry ale ja osobiście nie marnuję naboi do AC20 jeśli wróg jest dalej niż 400 metrów.

Reguła jest taka, że broń balistyczna ma 3x większy niż optymalny, energetyczna ma zasięg maksymalny 2x większy niż optymalny, a rakietowa ma zasięg maksymalny równy optymalnemu (pociski ulegają autodestrukcji).

Stronka http://mwo.smurfy-net.de/ jest bardzo przydatna, ale od kilku patchów te informacje dostępne są już w grze w mechlabie.

Edited by Kmieciu, 14 March 2013 - 06:11 AM.


#12 Budor

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2,565 posts

Posted 17 March 2013 - 07:25 PM

View PostGretos, on 13 March 2013 - 01:56 AM, said:

Czy jak sprzedam mecha to straci on bezpowrotnie zdobyte doświadczenie?


Nie straci. Morzesz spokojnie sprzedac i zakupic ponownie w przyszlosci.
(Jedyne co nie dziala jesli sprzedasz to zamiana mechXP danego modelu w generalXP przy uzytku MC, mechXP nie znika ale da sie zamieniac tylko jesli masz go daley w mechbay.)

Co do Dragon to wedlug mnie jeden z gorszych chassi jakie sa w grze. Jedyny ktory sie nadaje to 1C (Flame jest super bo to 1C tylko z lepiej rozmieszczonymi hardpoints). Ma bardzo durzy CT i nawet z wielkim silnikiem manewruje sie jakby na lodzie ^^
Dragon morze i wyglada ciekawie bo ma mnostwo rurznych hardpoints ale niestety nieda sie ich sensownie wypelnic. 5N ma 3x ballistic w rece, cos jak HBK-G z tym rze na hunch morzna chociasz zamontowac ac20. Tyle ballistycznych przy tej wadze nierobi sensu.

Niepolecal bym chyba rze naprawde jestes zakochany w wygladzie. Mam wszystkie na master i gram tylko Flame a reszte sprzedalem. Gdybym niemial Flame zostawil bym 1C.

Jerzeli ciekawil Dragon bo ma wszystko (lasery/rakiety/balistyczne) na raz to Cataphract-2X(mini-atlas) tesz umi i jest w sumie ciekawszy a inne varianty, oprucz 4x, sa takrze git.

Z Catapult (tesz mi sie niepodoba :( ) sie tesz da bardzo durzo zrobic i maja znakomicie ruchliwe torso. Wiele ludzi sadzi rze to najlepszy chassi w grze.

K2 morzna 4x Llas / 2x gauss / 2x ac20 /2x ppc + 2xML itd.
C1 swietnie chodzi z 2x ALRM15, 3x mlas, 1x TAG (jedyny mech co urzywam z LRM z 30).
C4/A1 super dzialaja jako platformy dla SRM6.


TLDR:
Dragon = Tylko Flame i 1C sa dobre. Wymaga XL.
Cataphract = Oprucz 4x wszystkie git. Durzo loadouts wymaga zakupu XL.
Catapult = Wszystkie super (morze sie zmienic 2 kwietnia kiedy wylacza obrazenia "splash" rakiet) ale brzydkie. Prawie wszystkie dobre loadouts wymagaja XL.

Zamiast DRG zakupil bym AS7-DDC lub CTF-2X. Obydwa maja hardpointy na wszystkie bronie i lepiej wypelniaja dana role.

Sry za bledy ale niepisalem nic po polsku chyba z 8 lat. Pewnie oczy krwawia ;)

Edited by Budor, 17 March 2013 - 07:55 PM.


#13 Gretos

    Member

  • Pip
  • 12 posts

Posted 17 March 2013 - 10:25 PM

Dzięki za pomoc. Powoli wbijam master na moich HBK no i zbieram fundusze na nowego mecha.
Tak, że mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie :wub:
Nowy mech nie musi obsługiwać wszystkich bronie na raz. Testuję różne warianty na moich HBK żeby chodź po części przymierzyć się do nowego mecha :blink:

Jeszcze raz dzięki za rozjaśnienie wątpliwości.

#14 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 18 March 2013 - 12:13 AM

Gretos - jeżeli pasuje ci Hunchback możesz sprawdzić Centuriona CN9-A. 2xML+ 3xSRM6 ma mocarne uderzenie z bliska, możesz polować tym na Atlasy, Stalkery i inne powolne mechy. Jak takiemu wejdziesz na plecy to 3 salwy i po nim. Silnik oczywiście STD260.

Atlas DC ma wielki potencjał, ale potrzebuje wsparcia drużyny. Często zdarzają się sytuacje, że PUGi uciekają a ty zostajesz sam na froncie. Do bazy nie zdążysz się wrócić gdy capują, szybkich mechów nie dogonisz. A jeśli zbudujesz "szybkiego" Atlasa, to okazuje się że Cataphract ma taką samą siłę ognia, a jest szybszy, mniejszy i przez to więcej wytrzymuje.

Budor - popularne przeglądarki internetowe (Chrome, Firefox) mają opcję sprawdzania pisowni - wystarczy zainstalować odpowiedni słownik. Przypomnisz sobie ortografię :-)





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users