Jump to content

Czasami gra tnie i ****


15 replies to this topic

#1 Blindman25

    Member

  • PipPip
  • 21 posts

Posted 31 October 2012 - 11:21 AM

Witram!

Nie wiem w czym problem. Niekiedy całą bitwe dam rady zagrać bez najmniejszego problemu, bez żadnej przycinki, wszystko ładnie i płynnie, a czasami przez całą bitwe jest zalednie kilka FPS, wszystko **** i tnie.
Ustawienia graficzne mam część na średnich, a część na niskich(gdy dam wszystkie na niskie nie da się grać - zamiast HUD'u są kolorowe prostokąty, teksty są zamazane i złączone, a zamiast normalnego widoku wszystko jest szare tak, że nic nie widać).

Czy ta gra ma tak bardzo wysokie wymagania? Bez problemu gram we wszystkie najnowsze gry na średnich lub wysokich(drobne wyjątki na niskich), a tutaj nie ma szans.

//edit: zmieniłem rozdzielczość na niższą i jest to co przy niskich ustawieniach. Wszystko szaro-niebieskie, HUD to kolorowy prostokąt, zamazany tekst itd.
//edit2: czasami zamiast dziwnej grafiki po prostu jest sam czarny ekran.

Edited by Blindman25, 31 October 2012 - 11:29 AM.


#2 Spectre999

    Member

  • PipPipPip
  • Knight Errant
  • 97 posts

Posted 01 November 2012 - 03:25 AM

Shadery się pieprzą i do tego memory leak występuje. Też tak mam dość często, ba nawet udało mi się uzyskać niebieski ekran śmierci (pierwszy raz od roku od kiedy składałem kompa).

U mnie pomaga reset klienta gry co 4-5 meczy, możesz też spróbować opróżnić cache shaderów (folder MWO\USER\Shaders

#3 Blindman25

    Member

  • PipPip
  • 21 posts

Posted 01 November 2012 - 03:38 AM

Dzięki, spróbuję :rolleyes:
Te zwiechy był raczej jak dłużej grałem niż zaraz po wejściu, więc być może reset i opróżnienie cache coś da.

#4 Spectre999

    Member

  • PipPipPip
  • Knight Errant
  • 97 posts

Posted 01 November 2012 - 04:21 AM

No, to to by było normalne zachowanie klienta. Więcej osób tak ma z tego co czytałem.
U mnie po około godzinie gry płynność idzie się czesać (nie na wszystkich mapch i zależy gdzie patrzę). Generalnie, jest to dla mnie sygnał, że czas najwyższy wykillować proces i zalogować się na nowo, potem już śmiga płynnie przez następną godzinę.

Pozostaje trzymać kciuki, żeby w końcu tego leaka załatali.

#5 Blindman25

    Member

  • PipPip
  • 21 posts

Posted 02 November 2012 - 07:43 AM

Nie wiesz może, czy obecna wydajność/płynność/wymagania gry są docelowymi, czy planują bardziej zoptymalizować grę w przyszłości?

#6 Spectre999

    Member

  • PipPipPip
  • Knight Errant
  • 97 posts

Posted 02 November 2012 - 03:06 PM

Niestety CryEngine ma już utartą reputację, że jak wychodzi nowa wersja, to czas upgradowac kompa.
Ta wersja zwłaszcza wydaje się lubić bardzo dużo ramu, co mnie bardzo smuci bo siedzę wciąż na XP.
(Nie zamierzam też tego stanu rzeczy zmieniać jeszcze przez rok następny, chyba że wyjdzie jakaś nowa gra,
która absolutnie będzie zdejmować gacie przez głowę.)


Też mam nadzieję że coś z tym zostanie zrobione, dużo osób narzeka na płynność, i z tego co ostatni raz rzucałem okiem, memory leaki są na liście spraw do załatwienia. Oby.

Pogmeraj w części angielskiej, widziałem ludzie proponowali customowe pliki cfg które pozwalają co nieco ugrać jeśli chodzi o klatki na sekundę.

#7 Blindman25

    Member

  • PipPip
  • 21 posts

Posted 03 November 2012 - 02:24 AM

Mi tam na średnio-niskich działa dobrze. Gorzej u mojego kuzyna, który dał wszystko na minimum łącznie z rozdzielczością i grę niezbyt płynnie chodzi, chociaż da się grać(ale niezbyt przyjemnie). Po 1,czy 2 bitwach kolejna ma już z 5 fps, co całkowicie uniemożliwia grę.

A te customowe zmieniały inne parametry niż te dostępne w opcjach? Bo jak nie, to raczej to sensu nie ma.

Edited by Blindman25, 03 November 2012 - 02:25 AM.


#8 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 03 November 2012 - 02:40 AM

Ja bym sugerował kontaktowanie się z supportem i via ticket system zgłaszać problemy z płynnością,spadkiem FPSów czy innymi problemami z wydajnością gry.
Ja od niedawna borykam się z problemem nagłego spadku FPSów na River City (najzabawniejsze,że tylko na tej mapie),co prawda nie zdążyłem sprawdzić czy to co mi podsunęli rozwiązało ostatecznie problem ze spadkiem fpsów.
Chcę też dodać,że devsi nie odpowiadają za zmiany w plikach .cfg dokonywanych przez graczy. Tak więc jeśli gra wam się wysypie nie miejcie pretensji do nich tylko do samych siebie :D

#9 Blindman25

    Member

  • PipPip
  • 21 posts

Posted 05 November 2012 - 10:16 AM

Można wiedzieć jaki sposób podsunął ci support?

Odnośnie customowych plików, to znalazłem jakiś:
Spoiler


i zmodyfikowałem go na:
Spoiler


Jest troszkę lepiej, ale nadal za mało(po 2 bitwach nie da się grać). Nie wie ktoś może, jak dalej zmodyfikować? Niestety nie wiem za bardzo co oznaczają wartości 'VH' oraz które z opcji można dać na off. Jeśli opcja VH nie jest najniższą z możliwych dla tych parametrów, to zmniejszenie jej mogłoby dać dosyć dużo(czyżby to było very high?)

#10 josel

    Rookie

  • Giant Helper
  • 6 posts

Posted 24 December 2012 - 04:34 AM

Witam mam taki sam problem.Komputer 2g ram karta 512m i po 3,4 rundkach w MWO gra mi tak tnie,że nie idzie grać.Czasami wyskakuje mi tylko czarny ekran i słyszę dzwieki z gry tak jakby działała,ale niestety nic nie widzę więc grać nie ma jak.Na początku wyskakiwał mi także niebieski ekran błędu po kilku grach.Ten problem rozwiązałem ściągając nowe sterowniki do karty(nvidia gf9600gt).Mój brat ma 4giga ram wiec gra troszkę dłużej nim mu się gra zwiesza,ale też ma ten kłopot.Mam nadzieję,że te problemy będą tylko w wersji beta.

#11 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 25 December 2012 - 09:59 AM

http://mwomercs.com/...72#entry1653772

Z tego co napisali tutaj,przyczyna spadku FPSów leży gdzieś głęboko i na razie nie umieją tego rozwiązać. Zapewne potrzebują zebrać więcej danych,informacji itp itd. aby ten problem rozwiązać definitywnie. To dotyczy znanego niektórym błędu z alokacją zasobów (czy jak on się nazywał), który powodował wywalanie z gry.

#12 Spectre999

    Member

  • PipPipPip
  • Knight Errant
  • 97 posts

Posted 26 December 2012 - 04:11 PM

Quote

Witam mam taki sam problem.Komputer 2g ram karta 512m i po 3,4 rundkach w MWO gra mi tak tnie,że nie idzie grać.Czasami wyskakuje mi tylko czarny ekran i słyszę dzwieki z gry tak jakby działała,ale niestety nic nie widzę więc grać nie ma jak.


Wiele osób też tak ma. Popularne rozwiązanie to reset gry prewencyjnie co 2-3 mecze.

#13 AThousandD

    Member

  • PipPipPip
  • 89 posts

Posted 01 January 2013 - 08:55 AM

Potwierdzam. Póki co, koniecznością jest zamknięcie klienta i ponowne jego uruchomienie co N meczy (gdzie N jest wartością różną dla różnych konfiguracji; u mnie, np., to było 3 mecze).

#14 josel

    Rookie

  • Giant Helper
  • 6 posts

Posted 23 January 2013 - 06:00 PM

Witam,zdaje mi się,że usunieto wreszcie problem z "Memory leak" bo gralem jakąs godzinkę i zero przycięcia no i po wczorajszym "patchu" widzę,że dodali fajną sekwencję startową naszej maszyny.

#15 moochaPL

    Rookie

  • Philanthropist
  • 3 posts
  • LocationPoland

Posted 18 April 2013 - 07:51 AM

Chyba czas odświżyć wątek...

Od patcha z 9 kwietnia ilość fps'ów (wartość odczytana dzięki zaimplementowanej, domyślnie pod klawiszem F9, funkcji w grze) spadła z przyzwoitych 20-25 do poziomu 8-10, a to już pokaz slajdów a nie gra.
Swoją drogą pytanie czy to nie lag, ale z drugiej strony spust na laserze działa bez zająknięcia...

Czy u Was Panowie również występuje ten problem, a jeśli tak to czy jest na to lekarstwo?

#16 Qurin

    Member

  • Pip
  • Caladbolg
  • Caladbolg
  • 11 posts
  • LocationEverywhere and yet nowhere

Posted 26 April 2013 - 03:24 PM

Czasem się człowiek tuła i znajdzie cos ciekawego...
Grało się od bety i jakoś nie było jakiś szczególnych przypadków... ot standardy typu brak minimapy (btw. dalej przypadłość instnieje), brakujące tekstury, pasy przez ekran niczym spalona karta... itp. Raz zdarzył się spadek wydajnośći typu gra = pokaz slaidów ale wystarczyło zakonczyć mecz i po kłopocie bez restartu. PRWD nastąpił konflikt z jakimś programem działającym w tle a tyczącym grafiki (ot jak np. program ASUSa do optymalizacji gry "smart doctor" u mnie powodował 3 sec opuznienie podczas gry Syndicate).

4 GB RAM i nie powinno być problemy (testowałem na początku bety kingstony HyperX 1600 MHz) reaszta to karta graficzna plus OS i sterowniki. Z trego co wyczytałem to minimum to 4 GB, a nie 2 GB RAMu. Przy dobrej optyamlizacji kodu pewnie 2 wystarczy, ale to i tak przy optymalizacji systemu do minimum (czyt. wywal wszystko co niepotrzebne do gry ...).

Sądze żę konfiguracja: CPU 2,7 GHz, 4 GB RAM, plus GPU 1 GB RAM dzwignie gierke "na teraz" (bez wodotrysków których i tak ciutke brak ;)) reaszta zalezy od upiększeń i dalszych updatów.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users