Jump to content

Katapult Vs. Cataphract


24 replies to this topic

#1 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 30 October 2013 - 10:33 AM

Prošel jsem těch požadovaných prvních 25 misí se zkušebním Dragonem. Teď už mám dost C-Bills, abych si mohl koupit "svůj" první 'Mech (kromě těch, za které se platí opravdovými penězi).

Lehké mě moc nebaví, střední mě nějak neoslovily (přinejmenším, pokud se jedná o ty současné typy; možná až budou ve hře Griffin a Wolverine) a Assaults jsou zase příliš pomalé a neohrabané, takže jsem výběr nakonec omezil na moje dva oblíbence z BattleTechu: CPLT-K2 Katapult a CTF-1X Cataphract (případně nejakou jeho variantu).

Nějak se ale nemohu rozhodnout. B)

Zdá se mi, že -K2 by se ani nemusel příliš upravovat, ale někdy v něm může být asi pořádně horko. Navíc jeho PPC mají minimální vzdálenost. Ale zase jsou dobře umístěné nahoře.
Cataphract má kanon, který by se dal použít, když je potřeba trochu 'Mech nechat vychladnout.
Nebo vzít CTF-3D Cataphract? Má navíc Jump Jets, a ty bývají většinou hodně užitečné. Ale XL reaktor je zase víc zranitelný.

Kdybyste byli na mém místě, jaký 'Mech ze tří zmíněných byste si vybrali? A taky proč?

(Měl bych zmínit, že bych se chtěl držet toho, jaké jsou ty stroje v BattleTechu - nechci je přestavovat na něco úplně jiného)

#2 desan476

    Member

  • PipPip
  • Fire
  • Fire
  • 47 posts
  • Facebook: Link
  • Locationunderground

Posted 31 October 2013 - 08:22 AM

Ked som si mal kupit prveho mecha, tiez som rozmyslal nad CPLT-K2 a CTF-3D. Samozrejme nemozem ti radit vseobecne, ze toto je lepsie, toto je horsie, lebo kazdemu vyhovuje nieco ine, ale mozem ti poradit to, co vyhovuje mne. Na zaciatok je urcite dobre mat mecha, ktory ma zbrane "****", teda je ti poskytnuta vyhoda, ze nemusis "vystrcit" celeho mecha spoza kopca, ked chces strielat. Na druhu stranu, CTF ma ruky, takze je obratnejsi co sa tyka boja na blizko. Jump Jets tiez poskytuju vyhodu, ale osobne pri heavy mechoch velmi nevyuzivam. XL motor treba zvazit podla toho, aky styl chces hrat.
Ja osobne by som vybral K2, bol to aj moj uplne prvy mech a stale je to mech, s ktorym dosahujem najlepsie vysledky (a to mam v labe 23 mechov :) ). Moja momentalna konfiguracia K2, ktoru uz som uz dlho nemenil, lebo nebolo treba vyzera takto:

CPLT-K2

Mala poznamka na koniec: CTF som zatial nehral, takze neviem to uplne presne porovnat. Ale CPLT-K2 fakt odporucam!
Daj potom vediet, ako si si vybral :D

#3 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 31 October 2013 - 11:08 AM

View Postdesan476, on 31 October 2013 - 08:22 AM, said:

Daj potom vediet, ako si si vybral :)



CPLT-K2 Katapult

Tak nakonec to vyhrál tenhle krasavec.

Po první misi se mi zdá mnohem lepší než ten zkušební Dragon. PPC střílí hned (nemusím čekat než se nabije Gauss Rifle), a taky nemusím myslet na to, jestli obě zbraně jsou už nad překážkou. Když je nad okrajem překážky kokpit, tak mohu střílet okamžitě.

Jediná věc, která mi na něm trochu chybí, jsou Jump Jets. No ale uvidíme, jak to půjde. Na druhou stranu mi ani nevadí, že je pomalejší než Dragon.

Možná ho někdy upgraduju na verzi CPLT-K3 nebo CPLT-K2K.
Je škoda, že ve hře nejsou Heavy PPC pro verzi CPLT-K4. Tu bych vzal hned.

#4 Dreamor

    Rookie

  • Overlord
  • Overlord
  • 4 posts

Posted 01 November 2013 - 12:44 AM

View Postmartian, on 31 October 2013 - 11:08 AM, said:

CPLT-K2 Katapult

Tak nakonec to vyhrál tenhle krasavec.


Dle mého správná volba, když se vybírá mezi CTPL a CTF. K2 je prostě skvělý se svými vysoko postavenými zbraněmi a balistické sloty jsou pěknou případnou zálohou na přezbrojení, i když ty dva machineguny nejsou v základu taky k zahození.

CTF bych spíše viděl jako pozdější mech pro zkušenější hráče. Začátečníka v něm většinou rozstřílejí na kusy, ale pokud už má někdo za sebou pár stovek zápasu, tak je to skoro jako extrémně opevněná chodící smrt.

Edited by Dreamor, 01 November 2013 - 12:45 AM.


#5 desan476

    Member

  • PipPip
  • Fire
  • Fire
  • 47 posts
  • Facebook: Link
  • Locationunderground

Posted 01 November 2013 - 11:09 AM

View Postmartian, on 31 October 2013 - 11:08 AM, said:

CPLT-K2 Katapult
Tak nakonec to vyhrál tenhle krasavec.

Dobry vyber :huh: Gratulujem

#6 DrSlamastika

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 702 posts
  • LocationSlovakia

Posted 01 November 2013 - 03:41 PM

Veru tak K2 bol aj moj prvy mech. Dobra volba.
Co si mu nalozil?

Moj beha odkedy ho mam, dodnes s tym istym setupom:

STD 260
2x ER PPC
2x ML
2x MG
AMS
18x DBL HS

#7 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 02 November 2013 - 02:53 PM

View PostDrSlamastika, on 01 November 2013 - 03:41 PM, said:

Veru tak K2 bol aj moj prvy mech. Dobra volba.
Co si mu nalozil?

Moj beha odkedy ho mam, dodnes s tym istym setupom:

STD 260
2x ER PPC
2x ML
2x MG
AMS
18x DBL HS


Je to dost podobné, ale pro obranu jsem zvolil pár MPLs. Taky mám o jeden DHS víc.

Docela se to osvědčuje:

:D

Posted Image

#8 DrSlamastika

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 702 posts
  • LocationSlovakia

Posted 02 November 2013 - 04:49 PM

no keds tam mas miesto ML, MPL tak by sa zislo aj viac tych heat sinkov ;) Ale to tam nenapchas . . .

#9 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 02 November 2013 - 10:23 PM

View PostDrSlamastika, on 02 November 2013 - 04:49 PM, said:

no keds tam mas miesto ML, MPL tak by sa zislo aj viac tych heat sinkov ;) Ale to tam nenapchas . . .

No právě. Normálně bych věděl, jak na to, ale hardpointy představují docela významné omezení. Musel jsem udělat kompromis mezi DHS a chlazením, a potřebou mít nějaké založní zbraně.

Jsem sám, komu se zdá ten "oficiální" Mechlab dost pitomý a nepřehledný? Nechápu, proč to museli udělat takhle hloupě, když i starší MechWarrior 2 nebo MechWarrior 3 měly lepší rozvržení. Určitě to šlo udělat lépe.
Nemluvě o programech jako SSW nebo MML ...

#10 Dreamor

    Rookie

  • Overlord
  • Overlord
  • 4 posts

Posted 03 November 2013 - 12:54 AM

View Postmartian, on 02 November 2013 - 10:23 PM, said:

Jsem sám, komu se zdá ten "oficiální" Mechlab dost pitomý a nepřehledný?


To rozhodně nejsi, větší přehlednost to potřebuje, ale ta naštěstí přijde brzy s UI 2.0 (snad ještě tento rok). Na druhou stranu tam ještě před půl rokem neměli ani dostřel u zbraní a další statistiky ;)

#11 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 03 November 2013 - 01:18 AM

Aha, chápu. Takže přestože oficiálně už ve Betě nejsme skoro dva měsíce, prakticky v ní pořád ještě jsme. ;)

#12 JudgeDeathCZ

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • The Defiant
  • The Defiant
  • 1,929 posts

Posted 03 November 2013 - 09:57 AM

View PostDreamor, on 03 November 2013 - 12:54 AM, said:


To rozhodně nejsi, větší přehlednost to potřebuje, ale ta naštěstí přijde brzy s UI 2.0 (snad ještě tento rok). Na druhou stranu tam ještě před půl rokem neměli ani dostřel u zbraní a další statistiky :P

Ty jsi na tom testu nebyl co? :)
Jinak K2 je skvelej mech.Ja jsem katapuly kupoval jako první protože mám rád LRMs a K2 stačilo trochu upravit na K3 variantu bez Machine gunu,ale zato s AMS a hned je to lepší.

#13 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 07 November 2013 - 11:32 AM

Advanced Zoom Module

1) Chtěl bych ho koupit pro svůj -K2. Ze všech nabízených modulů se mi zdá nejpraktičtější, přinejmenším pro mech se dvěma ER PPC. Co si o tom myslíte? Nepřehlédl jsem něco?

2) Trochu mě plete, že vlastně musím koupit tři věci v jednu chvíli, ale na třech různých místech:

a) Advanced Zoom v MechLabu

b ) Module Slot v Mech Tree

c) Advanced Zoom v Pilot Tree



Opravdu je tohle všechno potřeba?

#14 M4jk

    Member

  • PipPipPip
  • Overlord
  • Overlord
  • 51 posts
  • LocationCZ

Posted 07 November 2013 - 03:32 PM

View Postmartian, on 07 November 2013 - 11:32 AM, said:

Advanced Zoom Module

1) Chtěl bych ho koupit pro svůj -K2. Ze všech nabízených modulů se mi zdá nejpraktičtější, přinejmenším pro mech se dvěma ER PPC. Co si o tom myslíte? Nepřehlédl jsem něco?

2) Trochu mě plete, že vlastně musím koupit tři věci v jednu chvíli, ale na třech různých místech:

a) Advanced Zoom v MechLabu

b ) Module Slot v Mech Tree

c) Advanced Zoom v Pilot Tree





Opravdu je tohle všechno potřeba?

Občas AZM používám, teď už to není špatné (dříve to byla hrůza), ale pořád to ještě není ono - díky technickému omezení je obraz v advanced zoomu pořád celkem kostkovaný. ad ;) tohle se nekupuje. V základu má každý mech minimálně 2 module sloty. Můžeš dosáhnout úrovně master v Mech tree a získat jeden module slot navíc, abys toho dosáhl musíš hrát a získávat XP pro daného mecha.

Edited by M4jk, 07 November 2013 - 03:34 PM.


#15 JudgeDeathCZ

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • The Defiant
  • The Defiant
  • 1,929 posts

Posted 07 November 2013 - 09:34 PM

Až na to že K2 má jen 1 module slot +1 při masteru.
A jo musíš koupit vše krom toho master slotu,ale vyplatí se i ten protože můžeš mít v mechovi 2 moduly ;) .

#16 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 07 November 2013 - 11:24 PM

View PostM4jk, on 07 November 2013 - 03:32 PM, said:

Občas AZM používám, teď už to není špatné (dříve to byla hrůza), ale pořád to ještě není ono - díky technickému omezení je obraz v advanced zoomu pořád celkem kostkovaný. ad :rolleyes: tohle se nekupuje. V základu má každý mech minimálně 2 module sloty. Můžeš dosáhnout úrovně master v Mech tree a získat jeden module slot navíc, abys toho dosáhl musíš hrát a získávat XP pro daného mecha.

Já už mám dost C-Bills, MXP i GXP. Spíše mě zajímalo, zda ten Advanced Zoom stojí za to, abych nespotřeboval zdroje na něco, co z nějakého důvodu nefunguje nebo je neužitečné.

View PostJudgeDeathCZ, on 07 November 2013 - 09:34 PM, said:

Až na to že K2 má jen 1 module slot +1 při masteru.
A jo musíš koupit vše krom toho master slotu,ale vyplatí se i ten protože můžeš mít v mechovi 2 moduly :) .

Pořád ještě mi to není úplně jasné. Mám tři Catapulty - K2, C1 a C4. Ty první dva používám, ten třetí je jen kvůli tomu, abych splnil tu podmínku tří variant jednoho šasi pro odemčení vyšší úrovně.

Takže když "koupím" ty tři věci (zmínil jsem je nahoře), tak ten AZM bude jen na K2? Nebo na všech Catapultech?

#17 JudgeDeathCZ

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • The Defiant
  • The Defiant
  • 1,929 posts

Posted 08 November 2013 - 06:59 AM

AZM bude jen na tom mechovi kam ho koupis,ale da se prehazovat z mecha na mecha.

#18 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 08 November 2013 - 10:02 AM

View PostJudgeDeathCZ, on 08 November 2013 - 06:59 AM, said:

AZM bude jen na tom mechovi kam ho koupis,ale da se prehazovat z mecha na mecha.

Jak se to dělá?

#19 MechBojovnik

    Rookie

  • Bad Company
  • Bad Company
  • 5 posts

Posted 08 November 2013 - 03:43 PM

Zdar. AZM je modul, staci ti jeden, no musis ho za kazdym vymenit ked ho chces pouzit na ineho mecha.

Mechlab ---> modules

Ak ho uz mas na mechovi, len si ho daj z neho dole, "save mech" a potom ho mozes vlozit do dalsieho mecha tym istym postupom v 'modules' pod vision modules.

Edit:

Adv zoom module sa oplati v porovnani z jeho predchodcom. Urcite odporucam, ak mas srdce pre Extended range (ER Large Lasers/ER PPCs)

Edit nr2:

Martian@

Tebe staci aby si mal odomknute ich vlastnosti, ale vsetky varianty nemusis mat zakupene. Ak mas mecha ktoreho nechces, len si odomkni jeho vlastnosti (aby si mal do trojice) a potom kludne predaj

Edited by MechBojovnik, 08 November 2013 - 03:48 PM.


#20 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 09 November 2013 - 02:14 AM

View PostMechBojovnik, on 08 November 2013 - 03:43 PM, said:

Zdar. AZM je modul, staci ti jeden, no musis ho za kazdym vymenit ked ho chces pouzit na ineho mecha.

Mechlab ---> modules

Ak ho uz mas na mechovi, len si ho daj z neho dole, "save mech" a potom ho mozes vlozit do dalsieho mecha tym istym postupom v 'modules' pod vision modules.

Edit:

Adv zoom module sa oplati v porovnani z jeho predchodcom. Urcite odporucam, ak mas srdce pre Extended range (ER Large Lasers/ER PPCs)

Aha, díky. Já jsem se bál, abych ten modul neztratil úplně, když už jsem do něj investoval tu námahu.

To UI je tak zoufale blbý, že se mi chce brečet. Jak krásně přehledné to bylo třeba v MechWarrior 3. Přehledně zobrazený celý 'Mech a všechny sloty, a hlavně možnost prohlížet si celý inventář v MFB, takže člověk vždy věděl, co má v zásobě ...

Tohle nedomyšlené UI mě ničí. :)

View PostMechBojovnik, on 08 November 2013 - 03:43 PM, said:

Edit nr2:

Martian@

Tebe staci aby si mal odomknute ich vlastnosti, ale vsetky varianty nemusis mat zakupene. Ak mas mecha ktoreho nechces, len si odomkni jeho vlastnosti (aby si mal do trojice) a potom kludne predaj


Kdybych chtěl prodat tu nepotřebnou -C4, je možné ten 'Mech úplně nebo částečně odstrojit? Že bych prodal šasi, ale nechal si například LRM-20 a lasery?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users