Jump to content

Joy czy klawiatura?


44 replies to this topic

Poll: Joystick czy klawiatura (61 member(s) have cast votes)

Joystick czy klawiatura

  1. Na 100% joystick (12 votes [19.67%])

    Percentage of vote: 19.67%

  2. Zobaczymy po tym gdy gra wyjdzie (17 votes [27.87%])

    Percentage of vote: 27.87%

  3. Ewidentnie klawiatura (32 votes [52.46%])

    Percentage of vote: 52.46%

Vote Guests cannot vote

#1 GreenShadow

    Member

  • PipPip
  • 26 posts

Posted 07 July 2012 - 07:10 AM

Tak z czystej ciekawości: jak planujecie sterować mechem?

Joystick jak w czasach MW 2/3, czy może klawiatura + mysz?

Edited by GreenShadow, 07 July 2012 - 07:11 AM.


#2 Birkow

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts
  • LocationThe island

Posted 07 July 2012 - 07:16 AM

Joystick w lewej ręce do kierowania ruchem mecha (oś y podmienię z przepustnicą) i mysz w prawej do celowania.

#3 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 07 July 2012 - 08:03 AM

swego czasu prezentowano zestaw specjalnie do MW:O. Generalnie ja będę sterował klawiatura + myszka.

#4 GreenShadow

    Member

  • PipPip
  • 26 posts

Posted 07 July 2012 - 08:59 AM

Ten zestaw Razera wygląda super, ale założę się że będzie zabijać ceną, tak jak zestawy Saiteka do MS Flight :P

#5 Vasylito

    Rookie

  • 6 posts
  • LocationCracow; Poland

Posted 07 July 2012 - 11:11 AM

Zapewne mysz + klawiatura. Wszystko wyjaśni się gdy nareszcie odpalę MWO :) Jeżeli będzie ciężko to przesiądę się na joystick + mysz.

#6 Miron

    Member

  • PipPip
  • Survivor
  • Survivor
  • 27 posts
  • LocationBlue Marble

Posted 07 July 2012 - 11:23 AM

Najprawdopodobniej bedzie to joystick,dokladnie okresle sie ja dostane sie do bety :)

#7 G4S

    Rookie

  • 1 posts

Posted 07 July 2012 - 11:31 AM

Joystick. Niestety jest to o wiele trudniejsze niż gra myszką i klawiaturą i jak ktoś nie grał przez pół życia na joysticku to po przesiadce z dnia na dzień nie ma żadnych szans na przeżycie w mechu. Zacząłem grać w MW z rok temu głównie przez świetny feeling śmigania mechem z obiema rękami na sticku i przepustnicy. Mimo, że nie idzie mi najlepiej nie wyobrażam sobie grania w MW jak w kolejne Call Of Duty. Pozdro.

Edited by G4S, 07 July 2012 - 11:34 AM.


#8 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 07 July 2012 - 02:21 PM

Posted Image
Któregoś pięknego dnia spróbuję jeszcze raz pobawić się ze sterownikami pod Windows 7...

#9 Szwolezer

    Member

  • PipPip
  • FP Veteran - Beta 1
  • FP Veteran - Beta 1
  • 30 posts
  • LocationEnniskerry Ireland

Posted 07 July 2012 - 02:32 PM

Widze Czechu ze jakiegos Lostecha wygrzebales :) ladnie sie prezentuje pozazdroscic ;)

#10 Miron

    Member

  • PipPip
  • Survivor
  • Survivor
  • 27 posts
  • LocationBlue Marble

Posted 07 July 2012 - 03:48 PM

Czechu, tylko pozazdroscic tobie takiego sprzetu .
Ciekawe czy sterowanie kierownica+joystick da jakies pozytywne efekty ;)

#11 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 07 July 2012 - 03:48 PM

Fotka zapożyczona, bo nie chce mi się tego z pudła wyciągać - połączenie wszystkich elementów też zajmuje parę minut. Mój egzemplarz różni się kolorem przycisków (niebieskie) no i nie ma kilku nadruków. Świetnie się grało w Steel Battalion, nawet dobrze było z MW3 i MW4, bo na poprzedniej Windzie sterowniki działały prawidłowo (oczywiście przejściówka by to monstrum podłączyć pod PieCa i zabawa w przypisywanie funkcji do przycisków). Są już działające sterowniki, ale ponoć skonfigurowanie tego może doprowadzić do gorączki.

Artemis jest genialny, ale cenowo rzeczywiście może być drogi, natomiast coś pokroju kontrolera do Steel Battalion szykuje konkurencja Mechwarriora: Mek-Fu (który ma współpracować z Hawken i kosztować $250).

Edited by Czechu NS, 07 July 2012 - 03:53 PM.


#12 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 08 July 2012 - 05:46 AM

Heheh niezłe :(

Ja myślę, że klawiatura i dobra, wieloprzyciskowa mysz wystarczy. to nie jest flight sim ze 120 kontrolkami, a przy obecnej "casualizacji" gier wątpię, żeby kiedykolwiek była potrzeba naciśnięcia większej ilości niż 4 przycisków na raz. ;)

Edited by Sky walker, 08 July 2012 - 05:46 AM.


#13 GreenShadow

    Member

  • PipPip
  • 26 posts

Posted 08 July 2012 - 05:54 AM

Z jednej strony to racja - a z drugiej Freespace też nie wymagał wielkiej liczby przycisków, a bez joy'a grać się po prostu nie dało (no niby dało, ale pod warunkiem że ktoś chciał robić za niezbyt ruchomy cel dla myśliwców wroga)

Zobaczymy jak to będzie :(

#14 Szuster

    Member

  • Pip
  • Veteran Founder
  • Veteran Founder
  • 12 posts
  • LocationGrassland

Posted 08 July 2012 - 09:33 AM

Tylko podziwiać takiego sprzętu Czechu. Przykułem się jednak do kombinacji klawiatura + mysz i raczej nie zmienie już tego. Jednak jako stary wyjadacz klawiaturowych klawiszy nie zgodzę się, że we Freespace bez joy`a grać się nie dało. Wystarczyło trochę czasu i samozaparcia w wymyśleniu jak te wszystkie klawisze sensownie przypisać. W MW:O nie przewiduje jakichkolwiek problemów ze sterowaniem.

#15 grabczas

    Member

  • Pip
  • 18 posts
  • LocationPoland

Posted 08 July 2012 - 01:30 PM

Póki co pożyczę od kolegi Joya i zobaczę na przykładzie Assault Techa jak będzie mi się grało Joyem, jeżeli od początku będzie bardzo ciężko to nie będę się zmuszał do nauki i zostanę przy klawie z myszką

#16 Nessus

    Member

  • PipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 71 posts
  • LocationNew Ivaarsen

Posted 10 July 2012 - 04:59 AM

Ja chyba zostane przy klawiaturze i myszy.
Wczoraj kupilem joya z silnym postanowieniem nauczenia sie sterowania tymze w MW4 ale po godzinie prob
omalo co nie wywalilem go za okno.
Dla mnie sledzenie mecha przeciwnika za pomoca joya jest prawie niemozliwe - chyba ze to bedzie joystick, ktory bedzie minimalny skok od pozycji pionowej do wychylenia.
No moze dam sobie jeszcze jednen dzien na probe...

#17 Jujula

    Member

  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationPoland -> Poznań

Posted 10 July 2012 - 05:27 AM

Grunt to dobra konfiguracja. Joystick ma to do siebie, że pozwala mieć wszystkie funkcję pod ręką. W MW4 w moim przypadku sprawdziło się ustawienie w którym oś Z (twist) odpowiadał za kontrole nóg, a pozostałe dwie osie za tors (korzystając z myszki też się dało grać). Nie muszę dodawać że przepustnica (nawet taka wbudowana) jest OGROMNĄ zaletą. Mimo wszystko wstrzymam się z podjęciem ostatecznej decyzji do premiery, bo nigdy nie wiadomo jak zaimplementują obsługę joya.

#18 Nessus

    Member

  • PipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 71 posts
  • LocationNew Ivaarsen

Posted 10 July 2012 - 02:33 PM

Pogralem dzisiaj jeszcze troche na joyu w MW4 i faktycznie przepustnica daje daje duzo lepsza kontrole w podczas walki w zblizeniu, kiedy trzeba kontrolowac predkosc, obrot torsa oraz kierunek ruchu mecha. Wszystkie te 3 rzeczy da sie zrobic za pomoca joysticka dosc precyzyjnie.
Natomiast celowanie przy pomocy joysticka w oddaleniu, a szczegolnie 'zakladanie' locka kiedy i ja sie poruszam, i wrogi mech sie rusza to cos, co dla.mnie jest duzo trudniejsze niz w przypadku myszy.
Faktycznie jesli chodzi o MWO to trzeba czekac na to jak zaimplementuja sterowanie.

#19 Sephyr

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts

Posted 10 July 2012 - 02:59 PM

Czesc, wziolem Joja na podstawie popszedniej gry MW4.

A tak miendzy innymi, czesc Nessus, pamientasz z popszedniej ( wyzej wzmienionej ) ery Warhawk´a, czasem zgryzliwie i zbytecznie nazywanego "WarhoLkiem" jesli nie dochodziliscie psze zemnie do "killow" ;-) ...?


Mam nadzieje ze ( jesli egzystuja) te wspomnienia nie sa pszykre poniewasz w tym czasie wprawiaLem sie w degustacje wywaru noszacego imie pierwszego demokratycznie wybranego pol. prezydenta :blink:

Pozdrowienia do NIC_ i Next´a, ...kopa lat...

Jesli eventualnie masz... sypnij mi PM´a z waszymi namiarami / stronka.

Gray aka WarHawk

p.s a sprubuj takie combo : Joy i mycha...

Edited by GrayNoton, 10 July 2012 - 03:01 PM.


#20 Nessus

    Member

  • PipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 71 posts
  • LocationNew Ivaarsen

Posted 11 July 2012 - 12:12 AM

Warhawk, pewnie ze pamietam :D
Kontakty niestety sie pourywaly, forum juz dawno nie dziala - ktos sie kiedys wlamal i skasowal baze danych tak wiec nawet sladu po forum nie ma. Ale sprobuje sie s
To tyle, zeby nie zasmiecac watku o strerowaniu.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users