Jump to content

Luna Moon Warriors

LMW

112 replies to this topic

#41 Freo19

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • CS 2020 Silver Champ
  • CS 2020 Silver Champ
  • 162 posts
  • LocationPoland

Posted 20 July 2016 - 08:43 AM

Gratulacje dla Viscaera oraz Vraela ;)

Posted Image
Posted Image

#42 Shibusen20

    Rookie

  • Staff Sergeant
  • Staff Sergeant
  • 9 posts
  • LocationPoland

Posted 19 August 2016 - 10:53 AM

Nadal rekrutujecie? i cyz jestescie aktywni bo mam ochote skopac pare tylkow na CW :P

#43 Freo19

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • CS 2020 Silver Champ
  • CS 2020 Silver Champ
  • 162 posts
  • LocationPoland

Posted 19 August 2016 - 10:07 PM

Oczywiście ;) z aktywnością ostatnio trochę słabiej, ale zawsze ktoś tam się znajdzie. Z CW tylko pewnie będziesz musiał poczekać, bo podejrzewam, że Ci najbardziej aktywni będą próbowali atakować leaderboardy w najnowszym evencie. W assultach 3 graczy od nas załapało się na 4,9 i 55 miejsce :)


#44 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 20 August 2016 - 06:49 AM

Problem w tym że tryb CW zwany obecnie jako Faction Warfare jest po prostu słaby.
Mapy do Inwazji są tak zaprojektowane że każdy mecz wygląda identycznie. To kto zwycięży można przewidzieć już w dropshipie patrząc do jakich ekip należą gracze. Nie ma matchmakingu. Po jednej stonie może być dwunastu z jednego unitu po drugiej niemyte pugi bez szkoły :) Przeciwnicy mają Long Toma : przegrałeś. Satelite sweep? To jak gra w karty gdy przeciwnik widzi twoje.
Podsumowując: Jeżeli w dzieciństwie lubiłeś wyrywać owadom nóżki a w szkole zabierałeś kolegom drugie śniadanie, a poza tym znasz 11 osób z podobnymi zainteresowaniami to możesz się dobrze bawić w trybie Invasion. W przeciwnym razie polecam Quick Play.
Ps. Tryb scouting jest nawet ciekawy jeśli ktoś lubi brawl, szkoda że tak słabo się zarabia za scoutowanie...


#45 Michal R

    Member

  • PipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 428 posts
  • LocationPoland

Posted 20 August 2016 - 11:36 PM

Kmieciu podałeś opis Quick play jak dla mnie:) Nuda ci sami ludzie, brak taktyki, te same mapy. Po ludziach i tym jakie pozyjce zajmują wiesz czy wygrasz. Quick play w MWO jest słaby.
W CW za każdym razem grasz inny mecz a jak już masz po drugiej stronie 228, Evils, KCom to zaczyna się naprawdę dobra gra.
Shibusen jak widzisz każdy z nas ma inne doświadczenia. Kmieciu większość czasu gra solo quick play wiec je lubi bo tłucze tam PUGI. Ja wolę CW nawet jak przegrywam. W CW musisz grać jak team inaczej szybko umierasz.
Pytanie czy interesuje się gra solo czy jako team?
Jak jako team to wejdź na steiner hub, FFR hub. Tam zawsze są ludzie którzy zbierają grupy do CW i grają tylko CW.

#46 Freo19

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • CS 2020 Silver Champ
  • CS 2020 Silver Champ
  • 162 posts
  • LocationPoland

Posted 21 August 2016 - 02:15 AM

Ja też się nie zgodzę z opinią Kmiecia. Ja tam lubię oba tryby i w każdym można znaleźć coś fajnego. Do CW tylko nie ma sensu się pchać jak słabo Ci idzie i jesteś początkujący, bo wtedy zbiera się konkretny łomot, ale jak jakoś tam grasz to swoje zawsze można ugrać

#47 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 23 August 2016 - 12:26 AM

View PostFreo19, on 21 August 2016 - 02:15 AM, said:

Ja też się nie zgodzę z opinią Kmiecia. Ja tam lubię oba tryby i w każdym można znaleźć coś fajnego. Do CW tylko nie ma sensu się pchać jak słabo Ci idzie i jesteś początkujący, bo wtedy zbiera się konkretny łomot, ale jak jakoś tam grasz to swoje zawsze można ugrać

W Quick Play ( solo queue) gdy twoja ekipa jest słaba to gra się może skończyć w 4 minuty, trochę zaboli i lecisz kolejną.
Skład drużyn jest mniej więcej losowy, więc jak byś nie lamił, to mniej więcej połowę gier wygrasz. Osobiście mój współczynnik W/L to 1.37 czyli więcej wygrywam niż przegrywam.

W CW jak masz słabą ekipę to czeka cię 15-20 minut męki. Prędzej czy później wrogowie zaczną spawn-kampienie, a jest to najgorsze uczucie jakie można wywołać w grach multilplayer. Po dropie czeka na ciebie wrogi komitet powitalny i nie masz absolutnie żadnych szans. W kolejnej grze znów w twojej drużynie są pugi i walczysz z tym samym wrogim premadem.

W Quick Play (solo) zdarza się że umiejętności jednego gracza decydują o wygranej. Jest szansa, że jeden gracz pokona nawet 4-5 uszkodzonych przeciwników. Czyli de facto można wyrobić normę za 4-5 graczy z ekipy. W CW jeden słaby gracz w ekipie oznacza że sam musisz nadrobić za 4 mechy. Każdy disconect liczy się poczwórnie.

Osobny akapit dla Long Toma. Tylko osoba chora na umyśle mogła wymyślić coś takiego. Taktyczna głowica atomowa losowo uderzająca w graczy. Jeżeli RNG-esus wylosuje ciebie, to nie uciekniesz. Pamiętam przypadek, gdy moja drużyna była całkowicie rozproszona LT wybrał akurat mnie. Pilotowałem BJ-1X i poruszałem się z pełną prędkością (114.2 kph) gdy nagle po prostu zginąłem. A co powiecie na losowe zgony gdy akurat kilka graczy spawnuje się w jednym dropshipie?
Gdy mam LT po swojej stronie to też jest źle: nie po to gram żeby AI odbierało mi kille i DMG.

Odnośnie strategii: Quick play to także gra w grupie a mapy i tryby gry są na tyle otwarte, że możliwe jest wykonywanie manewrów taktycznych. Nie ma nic przyjemniejszego niż uczucie gdy twoja lanca zajdzie wroga od tyłu i w kilka sekund wytnie liczniejszego wroga w pień. (w tym miejscu propsy dla Taja za wczorajszy Mauler&King Crab 8xUAC5 action :-) ).

Mapy w CW są robione na wzór gier MOBA: 2 spawny i 2-3 wąskie korytarze. W RTSach może to jest fajne, ale na pewno nie w grach FPP. Zwłaszcza gdy aktywny jest satelite sweep czyli anti-fog of war i widać dokładnie, którędy idą. Z resztą ani razu nie widziałem, żeby atakujący zaatakowali jednocześnie na 2 frontach i udało im się przebić obronę. Flankowanie nie ma najmniejszego sensu: nawet jeśli zyskasz przewagę kolejny drop wroga cię wykończy. Jedyna strategia to utrzymywanie linii frontu: jeżeli idzie ci dobrze to przesuwasz ją do przodu, gdy wrogowie mają przewagę liczebną to wycofujesz się i czekasz na posiłki. Czyli taki młynek do mielenia mechów.

Z resztą o czym my w ogóle rozmawiamy? Sam szef Russ Bullock powiedział, że CW (FW) to "end game content" dla graczy w unitach którzy zdobyli już wszystko co jest do zdobycia, mają idealne drop-decki, c-billsów już nie potrzebują a chcą wykazać, że ich unit jest najlepszy bo ma najwięcej planet (które zdobyli na PUGach). Wg oficjalnych danych w CW aktywnych 7-8% graczy ( a to było zanim pojawił się Long Dong).

Edited by Kmieciu, 23 August 2016 - 12:55 AM.


#48 butotlenek piperonylu

    Member

  • Pip
  • Hero of Smoke Jaguar
  • 10 posts

Posted 05 September 2016 - 09:55 PM

Siema,

wracając do tematu, świeży gracz jestem a wy czekacie na takich
Prośbę mam, przygarnijcie rodacy

I pytania:
-co to jest TS
-prawie 400 meczów trialowymi i 250MC uzbierałem -> jak zarabiać, ile wydać na początek, jaki/jakie mechy kupić(tonaż, jumpjety inner sphere-clans, paczka mechów- paczka MC),
-jak się nazywa w tej grze mech SHA'YU z gry MechCommander 2
- no i jak do was dołączyć

pozdro

#49 Freo19

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • CS 2020 Silver Champ
  • CS 2020 Silver Champ
  • 162 posts
  • LocationPoland

Posted 06 September 2016 - 03:09 AM

TS to program który służy do rozmów ;) Pobiera znikome zasoby więc jest bardzo popularny
MC można kupić, albo wygrać w eventach które pojawiają się co jakiś czas. Standardowa waluta to Cbillsy. MC polecam zostawić i wydać na mechbaye gdy będzie promocja 50% taniej.
Co do mechów to to trochę zależy od Ciebie ;) Powiedz z czego Ci się dobrze strzela to Ci powiemy jakie mechy najlepiej sobie z tą bronią radzą. Tak naprawdę większość mechów jest dobra i na większości można robić dobre wyniki. Najlepsze są takie którymi Ci się dobrze gra.
Ten mech chyba tu jeszcze nie występuje ;)
Możesz napisać do mnie na priv, albo w grze dodać mnie do znajomych. Jak Cie nakierujemy na tsa to będzie Ci łatwiej wszystko wytłumaczyć

#50 butotlenek piperonylu

    Member

  • Pip
  • Hero of Smoke Jaguar
  • 10 posts

Posted 06 September 2016 - 07:03 AM

faktycznie, mój błąd,sprawdziłem, działa
chodzi mi o te mechy za c-bille, na pierwszy rzut oka wygląda to tak jakby obiema walutami naraz się płaciło
ale spoko, 45M uzbierałem, bedę wiedział jak wydać

a moja ulubiona broń to drzewo z planszówki, powinni zaimplementowac, bardzo skuteczne na bliskich dystansach

#51 Freo19

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • CS 2020 Silver Champ
  • CS 2020 Silver Champ
  • 162 posts
  • LocationPoland

Posted 06 September 2016 - 08:30 AM

Jak działa to wpadaj ;) Tam Cie pokierujemy dalej i wyślemy zaproszenie do unitu. Codziennie wieczorem ktoś powinien być. Jakbyś miał jakieś problemy to pisz śmiało :)

#52 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 07 September 2016 - 11:30 PM

View Postbutotlenek piperonylu, on 05 September 2016 - 09:55 PM, said:

-jak się nazywa w tej grze mech SHA'YU z gry MechCommander 2

W MWO nie ma na razie Sha Yu gdyż jest to model z 3063 roku a w MWO mamy oficjalnie 3051 rok.
Jeżeli chcesz dobrego 40-tonowca to polecam starą, sprawdzoną Cykadę :-)

#53 Freo19

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • CS 2020 Silver Champ
  • CS 2020 Silver Champ
  • 162 posts
  • LocationPoland

Posted 08 September 2016 - 01:57 AM

A Bushwacker z 3053 ;)

#54 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 08 September 2016 - 11:57 PM

View PostFreo19, on 08 September 2016 - 01:57 AM, said:

A Bushwacker z 3053 Posted Image

PGI leci sobie w kulki: dostaniemy mecha z 3053 ze sprzętem z 3035 roku. Problem w tym, że jest za mało wariantów ze starym uzbrojeniem, więc PGI musiało tym razem "wymyślić" 3 warianty.

#55 Freo19

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • CS 2020 Silver Champ
  • CS 2020 Silver Champ
  • 162 posts
  • LocationPoland

Posted 10 September 2016 - 06:57 AM

Gdyby ktoś chciał to zapraszamy do robienia eventu. LMW jest w FRR. Część graczy która szybko skończy event przeskoczy później do Clanów żeby zrobić część klanową i też każdy może się dołączyć

#56 Piotr5496PL

    Member

  • Pip
  • Bad Company
  • 14 posts

Posted 13 September 2016 - 11:04 AM

szukam klanu którym można razem pograć, umiejętności podnieść w graniu i znajomości chce nowych związywać mam ts3, discord,

PS: mam niestety porażenie mózgu lekkie dziecięce na serio......... prosze o zrozumiałość mnie

#57 Michal R

    Member

  • PipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 428 posts
  • LocationPoland

Posted 13 September 2016 - 02:20 PM

Wpadnij na TS NGNG wieczorami są ludzie z LMW.
I namiary na Grunwald:
http://1stgrunwald.e...rowser-type=web

#58 Piotr5496PL

    Member

  • Pip
  • Bad Company
  • 14 posts

Posted 14 September 2016 - 07:17 AM

o której wejść na ts3?

#59 Freo19

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • CS 2020 Silver Champ
  • CS 2020 Silver Champ
  • 162 posts
  • LocationPoland

Posted 14 September 2016 - 08:34 AM

O której tylko chcesz :) ludzie grają o różnych porach więc w końcu kogoś trafisz. Najwięcej osób jest wieczorem koło 20/21


Edited by Freo19, 14 September 2016 - 08:35 AM.


#60 Piotr5496PL

    Member

  • Pip
  • Bad Company
  • 14 posts

Posted 14 September 2016 - 09:31 AM

na tse gdzie są ludzie z LMW?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users