Jump to content

Technická Podpora


21 replies to this topic

#1 Perak67

    Member

  • Pip
  • The Jaws
  • 13 posts

Posted 26 December 2016 - 08:25 AM

Ahoj
nenašel jsem tady diskuzi k tomuto tématu, tak se zeptám takto, prosím.
Těch dotazů bude víc , hraju to asi měsíc a tak se tím prokousávám. Všem děkuji za názory.

Běhá mi takový čtvereček na pozici 1 shora dolů, který spouští zbraně s určitým zpožděním.
Nevíte jak to vypnout ? Jde o to , že potřebuji mecha napálit rovnou 2 lasery A né jedním a po chvíli druhým - to už tam většinou není.
A přitom to nějak musí jít přece.
Viděl jsem mechy , kterým to neběhalo vůbec ( a některé mám ) nebo to běhalo ve sloupci 4 ( kde by mi to nevadilo ).
Zkoušel jsem nějaký trik s tím ctrl + šipka, ale tím se jen mění aktivní tlačítka na zbraně
díky

#2 Jurosik

    Member

  • PipPipPip
  • The Jaws
  • The Jaws
  • 57 posts

Posted 30 December 2016 - 05:40 AM

Ahoj

Ten behajuci stvorec znamená že maš zbrane v pozicii jedna prepnute do chainfire modu to znamená že zbrane strielaju po jednom tak rýchlo ako stihaš stláčať tlačítko ak nemaju práve cooldown. Ten mod zapneš/vypneš tlačitkom Backspace (ak to nefunguje najprv sa prepni cez CTRL+ šipky na pozíciu 1) hodí sa len ked si skoro prehriatý ale ešte potrebuješ niekoho doraziť ale salva viacerých zbraní by ťa prehriala.

#3 Perak67

    Member

  • Pip
  • The Jaws
  • 13 posts

Posted 31 December 2016 - 02:35 PM

Ahoj
díííky !!
to je přesně ono , co jsem potřeboval.

Další otázka: nad některými mechy se objevuje takový ovál a v něm puntík - co to znamená ??

#4 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 04 January 2017 - 12:14 PM

View PostPerak67, on 31 December 2016 - 02:35 PM, said:

Ahoj
díííky !!
to je přesně ono , co jsem potřeboval.

Další otázka: nad některými mechy se objevuje takový ovál a v něm puntík - co to znamená ??

Ten ovál s puntíkem označuje vliv ECM (elektronická protiopatření). Modrá barva označuje vlastní tým, červená nepřátelský tým.

Takže 'Mech vybavený ECM z tvého týmu bude mít modrý ovál s označením ECM a několik vlastních 'Mechů, které jsou poblíž, budou mít jen modrý ovál označující, že jsou v dosahu vlastního ECM.

Bude to vypadat nějak takhle:
Posted Image
Vlevo je náš Shadow Cat, který nese Guardian ECM, a kus od něj jsou Ryoken a a Daishi (pořád ješte chráněné ECM).


Nepřátelské stroje to budou mít stejně, ale červeně.

Třeba tady je skupina nepřátelských 'Mechů chráněných ECM v infra:
Posted Image


Všimni si, že někdy je ten ovál s písmeny ECM (ať už vlastní, nebo nepřátelský) škrtnutý. To znamená, že zařízení ECM v té chvíli něco ruší. To vybavení není zničené a až ten rušivý vliv pomine, ochrana ECM se vrátí.

Tady vidíš nepřátelský AS7-D-DC Atlas (za kopcem Posted Image ) se zarušeným ECM:
Posted Image

#5 Perak67

    Member

  • Pip
  • The Jaws
  • 13 posts

Posted 06 January 2017 - 02:01 PM

Ahoj - díky.

Další otázka : nepřítel je označen červeným čtvercem ( obdélníkem ) ale všiml jsem si, že se tam občas objevuje v pravé části nad ním takový čtverec rozdělený přesahujícími příčkami na 4 menší čtverečky . Co to znamená ?

Edited by Perak67, 06 January 2017 - 02:08 PM.


#6 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 06 January 2017 - 11:59 PM

View PostPerak67, on 06 January 2017 - 02:01 PM, said:

Ahoj - díky.

Další otázka : nepřítel je označen červeným čtvercem ( obdélníkem ) ale všiml jsem si, že se tam občas objevuje v pravé části nad ním takový čtverec rozdělený přesahujícími příčkami na 4 menší čtverečky . Co to znamená ?


Ten velký čtverec kolem celého 'Mecha ukazuje, že ho máš zaměřeného. Kolem tebe jich může být spousta dalších, ale zaměřit můžeš v jednom okamžiku vždycky jen jeden stroj.

Posted Image


Ty malé čtverečky označují, do jaké váhové třídy ten který 'Mech patří.


Prázdný čtvereček: Lehký 'Mech (20-35 tun)

COM-2D Commando (25 tun)
Posted Image


Svisle přeškrtnutý čtvereček: Střední 'Mech (40-55 tun)

CDA-2A Cicada (40 tun)
Posted Image


Vodorovně přeškrtnutý čtvereček: Těžký 'Mech (60-75 tun)

CPLT-C1 Catapult (65 tun)
Posted Image


Čtvereček vyplněný mřížkou: Útočný 'Mech (80-100 tun)

AS7-D Atlas (100 tun)
Posted Image

#7 Perak67

    Member

  • Pip
  • The Jaws
  • 13 posts

Posted 07 January 2017 - 10:00 AM

Ahoj
děkuji
tohle mi taky pomohlo,

ale to není to co jsem měl na mysli.
Jak bych to popsal...

Prostě ještě nad tím čtvercem kolem mecha je takový malý čtvereček rozdělený napříč příčkami

Už nevím kdy jsem to viděl, jestli to není něco spojeného se zaměřováním nebo tak nějak
Někdy se mi to objevuje na mém displeji vpravo

Edited by Perak67, 07 January 2017 - 10:14 AM.


#8 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 07 January 2017 - 11:31 AM

View PostPerak67, on 07 January 2017 - 10:00 AM, said:

Ahoj
děkuji
tohle mi taky pomohlo,

ale to není to co jsem měl na mysli.
Jak bych to popsal...

Prostě ještě nad tím čtvercem kolem mecha je takový malý čtvereček rozdělený napříč příčkami

Už nevím kdy jsem to viděl, jestli to není něco spojeného se zaměřováním nebo tak nějak
Někdy se mi to objevuje na mém displeji vpravo


Á, už asi vím, o co jde.

Vypadá to takhle?
Posted Image

Je to TAG - Target Acquisition Gear.

Je to laser, který slouží k označování cíle pro LRM. Vlastní 'Mechove rychleji zaměří rakety a taky víc jejich raket zasáhne cíl.
Působí i proti ECM, pokud jsi dost daleko.

Nevýhoda je jasná: Ten naváděcí paprsek je viditelný pro všechny na bojišti, takže všem kolem prozrazuje tvoji polohu.

#9 Perak67

    Member

  • Pip
  • The Jaws
  • 13 posts

Posted 09 January 2017 - 01:11 PM

Ahoj
joooo to je ONO
díííky
pomalu se mi ta skládačka ""neznámých"" začíná díky vám plnit.

Takže další dotaz
jak se dá poznat informace o spoluhráčích na bojišti ? Byl jsem překvapen , že mi někdo hlásí jak mám vybavenýho mecha a jaký mám TIER. Musí tedy nějak jít zjistit info o vlastních hráčích.
Znám jen použití "Q" , to jsem ale nevěděl, že se dá zjistit víc

děkuji
Petr

#10 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 09 January 2017 - 10:00 PM

View PostPerak67, on 09 January 2017 - 01:11 PM, said:

Ahoj
joooo to je ONO
díííky
pomalu se mi ta skládačka ""neznámých"" začíná díky vám plnit.

Takže další dotaz
jak se dá poznat informace o spoluhráčích na bojišti ? Byl jsem překvapen , že mi někdo hlásí jak mám vybavenýho mecha a jaký mám TIER. Musí tedy nějak jít zjistit info o vlastních hráčích.
Znám jen použití "Q" , to jsem ale nevěděl, že se dá zjistit víc

děkuji
Petr


Informace o spoluhráčích se poznat nedá. Je to ironické, protože nepřátele můžeš skenovat, ale o spoluhráčích nic nezjistíš. Přitom v předchozích MechWarriorech to šlo, ale tady se na to PGI prostě vykašlala.

Jediná možnost, jak během hry můžeš zjistit, co kdo má, je, když se buď přímo zeptáš v team chatu nebo když se přímo podíváš na jejich 'Mech a pokusíš se to uhodnout podle zbraní, které na něm vidíš nebo které střílí. Jinak to nejde.

Tier hráče během hry prostě nezjistíš. Nanejvýš ho můžeš znát z fóra a vědět, v jakém Tieru je.

#11 Perak67

    Member

  • Pip
  • The Jaws
  • 13 posts

Posted 11 January 2017 - 11:18 AM

Aha
takže on se asi postavil přede mne a koukal se na moje vybavení..... :-)


Tak a teď velmi důležitá , ale pro mne těžká otázka. Těžká proto , jelikož jsem pc analfabet ( prostě blbec)
Chtěl bych taky komunikovat s ostatními hráči. Prostě se zozsvítí ten reproduktor zeleně a slyšíš , že někdo něco říká. Chtěl bych to taky. Co k tomu potřebuju ? stačí sluchátka s mikrákem ? a jak se to dělá ? Musí se něco nainstalovat ? Nějaký software ?
Vysvětlil by to někdo prosím i takovému blbci, jako já, step by step ?
dííky

#12 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 11 January 2017 - 12:46 PM

View PostPerak67, on 11 January 2017 - 11:18 AM, said:

Aha
takže on se asi postavil přede mne a koukal se na moje vybavení..... :-)

Není to taková záhada - často se to dá rozeznat celkem snadno. A navíc, většina 'Mechů má dvě nebo tři hodně používané buildy, takže se nemusíš ani moc přiblížit, abys odhadl, jakou výzbroj ten 'Mech asi má.

Ale samozřejmě, věřit mi nemusíš.

View PostPerak67, on 11 January 2017 - 11:18 AM, said:

Tak a teď velmi důležitá , ale pro mne těžká otázka. Těžká proto , jelikož jsem pc analfabet ( prostě blbec)
Chtěl bych taky komunikovat s ostatními hráči. Prostě se zozsvítí ten reproduktor zeleně a slyšíš , že někdo něco říká. Chtěl bych to taky. Co k tomu potřebuju ? stačí sluchátka s mikrákem ? a jak se to dělá ? Musí se něco nainstalovat ? Nějaký software ?
Vysvětlil by to někdo prosím i takovému blbci, jako já, step by step ?
dííky

Jednodušší verze:
1) Koupíš si headset (to jsou sluchátka s mikrofonem v jednom). Dnes už se jich většina připojuje přes USB port, takže zapojení do počítače je velmi jednoduché. Zpravidla se nic nemusí instalovat, protože headset většinou funguje na principu plug-and-play. Počítač ho pak během pár vteřin najde a oznámí ti nově připojené zařízení.
2) V MWO jdeš do nastavení Settings - Audio, zaškrtneš "Enable VoIP", no a pak už si jen pohraješ s nastavením hlasitosti, poměru hlasitosti hry a VoIP a podobně. Během jedné nebo dvou her pak zjistíš, jestli slyšíš ostatní a oni tebe. Jestli ne, tak zpátky do nastavení ...
3) Tohle přirozeně funguje, jen když jsi ve hře, a jen s hráči, které máš v misi ...

Složitější verze:
1) Koupíš si headset a připojíš ho.
2) Stáhneš (vetšinou zdarma) samostatný VoIP program - hodně oblíbený je třeba Teamspeak. Program instaluješ (jako obvykle bez čtení pětkrát klikneš na "Ano").
3) Skupina hráčů má buď svůj teamspeakový server nebo používá nějaký veřejný velký server pro spoustu lidí. Tak nebo tak, dostaneš dva nebo tři údaje, které nastavíš v tom svém teamspeakovém programu.
4) Pak už jen stačí dvakrát kliknout na ikonu na ploše a ťuknout "Připojit" a to je všechno.
5) Výhodou samostatného programu je, že funguje i když jsi mimo MWO a chceš si prostě jen pokecat.

Než začneš utrácet za headset, dobře si to rozmysli.

#13 Perak67

    Member

  • Pip
  • The Jaws
  • 13 posts

Posted 13 January 2017 - 09:07 AM

Ahoj
díky

a proč myslíš, že bych si to měl dobře rozmyslet ?
chtěl jsem si koupit něco kolem 700Kč

Edited by Perak67, 13 January 2017 - 09:08 AM.


#14 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 13 January 2017 - 10:58 AM

View PostPerak67, on 13 January 2017 - 09:07 AM, said:

Ahoj
díky

a proč myslíš, že bych si to měl dobře rozmyslet ?
chtěl jsem si koupit něco kolem 700Kč


No, jsou tu dva technické důvody a jeden ... řekněme ... osobní.

1) MWO není příliš vyladěná hra a bere si dost výkonu počítače (jak moc závísí na nastavení).
To znamená, že pokud se počítač musí starat o další VoIP program (ať už ten integrovaný v MWO nebo samostatný TS, Mumble nebo Ventrilo), tím méně výkonu má k dispozici pro MWO.

Dnes už to není tak kritické, ale pro úplnost to zmiňuji.

2) Dobře vybraný headset.
Tak například já jsem si kdysi koupil tenhle headset Logitech 960:
Posted Image
Stál tehdy 659 Kč, takže asi tolik, kolik chceš utratit ty.

Velmi brzy jsem pochopil, jaká to byla chyba, a jak jsem zhýčkaný díky sluchátkům Koss.

Sluchátka Koss totiž rozkládají svoji hmotnost pře celou hlavu, zatímco ten headset má klasickou konstrukci, která soustřeďuje veškerou hmotnost do náhlavního mostu a tedy na temeno hlavy. Za chvíli je ten headset nesnesitelný.

Ten plast je tvrdý, nepoddajný a nepřizpůsobí se.

Navíc mi ten headset klouzal z hlavy. Zjistil jsem, že i při hraní počítačové hry člověk hýbe hlavou mnohem víc, než by čekal. A zase: Koss drží na hlavě perfektně, ať dělám, co dělám (jsou to totiž původně sportovní sluchátka).

Navíc celková kvalita zvuku toho Logitechu byla dost bídná.

3) Ostatní hráči.
Kdysi jsem hrál ve skupině s několika českými a slovenskými hráči. S většinou z nich nebyl problém, někteří z nich byli skvělí osobně i herně.

Jenže pak tam byl taky hráč typu, kterému se anglicky říká "attention *****". To je idiot, který touží po pozornosti a vynucuje si ji dost nevhodným způsobem.

Teamkiller, kterému se zdálo jako bezva vtip trefovat - a zabíjet - vlastní spoluhráče.

Další dva nebo tři troubové si museli neustále vyjasňovat, kdo je větší debil a kdo vůbec, ale vůbec neumí hrát.

Vůl, který se vždycky zavázal dodržovat týmovou taktiku, ale nikdy ji nedodržel - a pak se ještě po porážce pokoušel vysvětlovat, jak je skvělý hráč, když nás použil jako živé štíty, aby si narýžoval co nejvyšší osobní skóre.

No a samozřejmě se vždycky našel nějaký chytrák, který se jeden den přidal a druhý den už nás všechny poučoval, jak všechno děláme špatně. Navíc si přitom připadal úžasně geniálně a vtipně. Vždycky, když jsem ho slyšel, jsem se už jen díval k nebi a myslel si, že někdo "tam nahoře" mě asi chce opravdu hodně vytrestat.

No a pak si jednoho dne pomyslíš: "Proč, vlastně? Mám dost debilů v práci, tak proč bych je měl poslouchat ještě ve svém volném čase?"

Headset jsem uklidil zpátky do krabice a odepsal ty peníze jako ztrátu.

#15 Perak67

    Member

  • Pip
  • The Jaws
  • 13 posts

Posted 15 January 2017 - 03:08 AM

tak to jsou zajisté cenné zkušenosti - rady
díky

když pominu tu pasáž ( srážky s blbcem )

jaký používáš tedy spojení teď ?

#16 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 15 January 2017 - 04:03 AM

View PostPerak67, on 15 January 2017 - 03:08 AM, said:

tak to jsou zajisté cenné zkušenosti - rady
díky

když pominu tu pasáž ( srážky s blbcem )

To jsou přirozeně jen osobní zkušenosti - co mně vadilo, tak tobě vadit nemusí.

View PostPerak67, on 15 January 2017 - 03:08 AM, said:

jaký používáš tedy spojení teď ?

Team Chat.

#17 Perak67

    Member

  • Pip
  • The Jaws
  • 13 posts

Posted 21 January 2017 - 02:04 AM

Ahoj stáhnul jsem si Teamspeak 3 , a to je co říct , jelikož nejsem IT vzdělaný

rád bych se k někomu přidal , jak to mám udělat ?

nevím, jak nastavit program, ale zadal jsem coursed a někam mně to připojilo


Jak sem vkládáš obrázky ? printscreen mi nějak nejde ...

Edited by Perak67, 21 January 2017 - 02:07 AM.


#18 martian

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Ace Of Spades
  • Ace Of Spades
  • 7,577 posts

Posted 22 January 2017 - 04:48 AM

View PostPerak67, on 21 January 2017 - 02:04 AM, said:

Ahoj stáhnul jsem si Teamspeak 3 , a to je co říct , jelikož nejsem IT vzdělaný

rád bych se k někomu přidal , jak to mám udělat ?

nevím, jak nastavit program, ale zadal jsem coursed a někam mně to připojilo

Postup:
1. Klikni na "Connections" a pak na "Connect".
2. Server je "cursed.cz, přezdívku si vymysli. Heslo tam snad žádné není.
Posted Image

3. Objevíš se v základním kanálu, ať už se jmenuje "Entry Zone", "Default" nebo nějak jinak.
Posted Image

4. Pravým tlačítkem myši klikneš na skupinu, do které chceš přejít, a klikneš "Switch to Channel"
Posted Image

5. Jsi přesunut do nové skupiny:
Posted Image

View PostPerak67, on 21 January 2017 - 02:04 AM, said:

Jak sem vkládáš obrázky ? printscreen mi nějak nejde ...


"Print Screen" sejme snímek obrazovky v tvém počítači. To ale nestačí, potřebuješ ještě místo na internetu, kde ten svůj snímek vystavíš. Takové službě se říká "Image Hosting". Většina je jich zadarmo. Oblíbený je třeba Imgur.com, Imageshack a spousta dalších - internetový vyhledávač ti jich nabídne desítky.

Já používám Mediafire.To je webhostingová služba, která mimo obrázků umožňuje sdílet i jiné typy souborů jako .doc, .pdf, RAR, ZIP a podobně. Není to čistý imagehosting, ale celkem mi vyhovuje.

Takže ty vezmeš obrázek ze svého počítače, uploaduješ ho na nějaký imagehosting, a sem dáš už jen odkaz na ten obrázek.

#19 Perak67

    Member

  • Pip
  • The Jaws
  • 13 posts

Posted 28 January 2017 - 06:15 AM

Ahoj chtěl jsem tě zeptat
1)
přece jen jsem pořídil sluchátka s mikrofonem Creative za cenu cca 780,-.
Na Teamspeku je to v pohodě a s klukama se slyším a oni slyší mě. Ale ve hře jsem udělal to, co jsi mi poradil, zaškrtl "enable voice" a zkoušel různé stupně s těmi posuvnými teploměry. Ale ať dělám co dělám - nikdo mne neslyší a neodpovídá. V čem by mohla být chyba ? Nehodil bys mi obrazovku, jak to má vypadat ?

2) prý existuje způsob , jak odemknout ruce od torza. V určitých bojích je to výhoda. Rychleji se otáčíš s rukama - nemusíš otáčet celým mechem.
Zkoušel jsem různé klávesy - ale nic. Pořád je mám u těla napevno.

díky za rady

#20 Jurosik

    Member

  • PipPipPip
  • The Jaws
  • The Jaws
  • 57 posts

Posted 31 January 2017 - 04:56 AM

Ahoj

1, Musis si este v hre nastavit jedno tlacitko na klavesnici ktore musis drzat aby ta niekto pocul.

2, Je to vyhoda ked potrebujes zostrelit UAV alebo zasiahnut ciel hlboko pod tebou ale aj nevyhoda pretoze zbrane (kruhovy zameriavac) v ruke mieria potom inde ako tie v torze (krizik). Normalne je to nastavene tak ze mas locknute a drzis lavy SHIFT na unlocknutie ale mozes si to nastavit aj tak ze mas unlocknute furt a locknes to drzanim laveho SHIFTU. Zalezi ako ti to vyhovuje.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users