Jump to content

Porady Dla Nowych


32 replies to this topic

#21 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 22 December 2012 - 05:05 AM

View PostPonet, on 21 December 2012 - 12:53 AM, said:

Witam,
Kupiłem sobie Atlas'a AS7-D, czy mógłby ktoś wspomóc nowego gracza, build'em, jak najefektywniejszym, a przy tym nie przegrzewającym mech'a po jednym alpha strike'u ? Oczywiście, mam świadomość, że alpha strike, nie jest sposobem, w jakim należy walczyć, ale, jako wyznacznik "przegrzewalności" mecha spisuje się, chyba nieźle? :)
Pozdrawiam i z góry dzięki.




Podam Ci moją konfiguracje AS7-D

2x Large Laser
2x Medium Laser
2x SRM 4 albo 6 (to zależy od Ciebie już jak tam to upchasz)
AC/20 albo Gauss
Double Heat Sinki
AMS opcjonalnie z 1 t amunicji.
Jak coś tam zostanie w tonażu,to dokładam tam gdzie można do pancerza

Double Heat sinki pozwalają wstawić LL w łapy i mech nie będzie się tak szybko przegrzewał,jeśli chodzi o SRMy to jest zależne czy wsadzasz AMSa czy nie,jak wsadzasz to wtedy SRM 6 nie wstawisz tylko SRM 4. Jeśli chodzi o balistykę to już wszystko zależy od Ciebie,jak Ty chcesz. Są konfiguracje AS7-D z 2x Ultra AC/5 i ta opcja również dobrze się sprawdza,ale licz się,że co chwila będzie Ci się broń zacinać przy full auto. W sumie dlatego ja biegam albo z Gaussem albo z AC/20(zależy od tego na co ja mam ochotę :D). Wybierając AC/20 pamiętaj,że masz nieco mniejszy skuteczny zasięg broni i biegasz z czymś co mimo wszystko potrafi się szybko nagrzać. Gauss waży tonę więcej,ale nie martwisz się o nagrzanie maszyny.
Podsumowując,jeśli jesteś typem gracza z ciężkim palcem na spuście to radziłbym zamontowanie gaussa,ponieważ nawet gdy pojawia Ci się heat warning to możesz bezkarnie karać ludzi gaussem i czekać jak ciepło zostanie odprowadzone. Jeśli potrafisz rozważnie używać broni tak by nie wyłączyć mecha to używaj śmiało AC/20, które jeśli dobrze pamiętam ma większy dmg od gaussa(nie dam sobie ręki uciąć,a nie chce mi się szukać statystyki broni)

#22 OGLocDogg

    Rookie

  • 5 posts
  • Facebook: Link
  • LocationPoland

Posted 23 December 2012 - 02:26 PM

Siemka.
Zrobilem sobie Hunchbacka 4P:
7xMLAS
260 Engine
AMS +1t ammo
Endo

Mogę w zasadzie prowadzic ogien ciagly bez przegrzania, jednak cos czuje, ze mam za maly wygar. Jest ktos, kto stosowal podobne rozwiazanie i moglby mi polecic co zamiast tyl laserkow zamontowac?

#23 pigofwar

    Rookie

  • 2 posts

Posted 23 December 2012 - 04:44 PM

Cześć, w MWO gram od przedwczoraj w związku z czym mam kilka noobowskich pytań.

Na początek mój mech.
Dragon DRG-5N
Gauss Rifle
2xMLAS
SSRM2
270 Engine

-Co myślicie o takiej konfiguracji? Myślałem o zamianie Gaussa na LBX AC 10, interesuje mnie walka na średni/bliski dystans. Zauważyłem, że mało osób gra Dragonem, może do tej roli lepsze coś innego? (Cataphract?)

-Heat sinks. Nie mam żadnych heat sinków wsadzonych w sloty jednak tabelka z wypozażeniem mecha mówi mi, że mam ich 10. Czy to oznacza że mech ma wbudowanych "defaultowo" 10 heat sinków? Co się stanie jak zakupie upgrade "double heat sinks"?

-Gdzie w grze mogę podejrzeć statsy broni? Jest niby tabelka ale brakuje dmg, zasięgu, czasu przeładowania..

-Co wpływa na szybkość? Czy jest to tylko rodzaj silnika i masa mecha?

-Czy warto pakować silnik XL do mecha który będzie dużo przebywał w ogniu walki, czy jest to raczej sprzęt przeznaczony dla snajperów/zwiadowców?

Edited by pigofwar, 23 December 2012 - 04:48 PM.


#24 Krzysztof z Bagien

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Giant Helper
  • 710 posts
  • LocationUć, Poland

Posted 24 December 2012 - 03:28 PM

1) Dragon mi nie podchodzi, więc w tej kwestii nie pomogę.

2) Musisz mieć co najmniej 10 heat sinków (HS), żeby móc grać - inaczej wyskoczy Ci informacja, że ich brakuje i nie możesz zacząć meczu. Każdy silnik ma wbudowane HS, ich liczba zależy od "numeru" silnika, podziel go przez 25 i zaokrąglij w dół i masz ilość HS w silniku, bez względu na to, czy to silnik zwykły (Std), czy XL. Silniki 100 - 120 mają 4 HS, 125 - 145 mają 5 HS itd. Pozostałe wymagane HS musisz dołożyć gdzieś w wolne miejsca w mechu. Silnik 250 - 270 mają wbudowane 10 HS, więc nie musisz nic dokładać, od 275 mają dodatkowe miejsca na HS w silniku - możesz (ale nie musisz) włożyć tam HS - nie zmarnujesz na nie miejsca, które można przeznaczyć na uzbrojenie czy amunicję, szczególnie przydatne jest to w przypadku DHS.
Double Heat Sinks (DHS) - nazwa jest troszkę myląca bo nic w nich nie jest podwójne :ph34r: Te HS zajmują 3 sloty (zamiast jednego, jak w przypadku zwykłych) i ważą tyle samo co zwykłe (1t). Są one 1,4 raza bardziej efektywne od standardowych (z tym, że te WBUDOWANE w silnik są 2 razy bardziej efektywne) - trochę to zagmatwane, ale tak to już jest i nic z tym nie zrobisz.
Czy warto w ten upgrade inwestować? To zależy od konkretnego mecha i konfiguracji, ale w ogromnej większości przypadków warto. Jeśli chcesz używać dużej ilości laserów czy PPC to właściwie mus.

3) Nie możesz, kiedyś pewnie to wprowadzą, ale póki co obczaj http://mwo.smurfy-net.de/

4) Tak jak mówisz. Ważne: nie liczy się rzeczywista masa mecha, tylko ta maksymalna (czyli jak zdejmiesz z mecha np pancerz czy uzbrojenie i będzie on faktycznie lżejszy to i tak nie wpłynie na prędkość).

5) Zależy od mecha. Np Katapulta ma dość małe boki i z mojego doświadczenia wynika, że łatwiej zniszczyć Center Torso czy walnąć headshota niż zniszczyć bok. Jeśli jednak budujesz brawlera to można spokojnie założyć, że lepszy będzie silnik standardowy, pomimo większej masy.

#25 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 25 December 2012 - 10:06 AM

View Postpigofwar, on 23 December 2012 - 04:44 PM, said:

Cześć, w MWO gram od przedwczoraj w związku z czym mam kilka noobowskich pytań.

Na początek mój mech.
Dragon DRG-5N
Gauss Rifle
2xMLAS
SSRM2
270 Engine

-Co myślicie o takiej konfiguracji? Myślałem o zamianie Gaussa na LBX AC 10, interesuje mnie walka na średni/bliski dystans. Zauważyłem, że mało osób gra Dragonem, może do tej roli lepsze coś innego? (Cataphract?)

-Heat sinks. Nie mam żadnych heat sinków wsadzonych w sloty jednak tabelka z wypozażeniem mecha mówi mi, że mam ich 10. Czy to oznacza że mech ma wbudowanych "defaultowo" 10 heat sinków? Co się stanie jak zakupie upgrade "double heat sinks"?

-Gdzie w grze mogę podejrzeć statsy broni? Jest niby tabelka ale brakuje dmg, zasięgu, czasu przeładowania..

-Co wpływa na szybkość? Czy jest to tylko rodzaj silnika i masa mecha?

-Czy warto pakować silnik XL do mecha który będzie dużo przebywał w ogniu walki, czy jest to raczej sprzęt przeznaczony dla snajperów/zwiadowców?



Odnośnie konfiga,to sugeruje zamontowanie silnika XL do Dragona,te osoby z którymi gram twierdzą,że dragon musi mieć silnik XL. Cataphract jest dużo łatwiejszy do zdjęcia chociaż ma większe pole manewru przy uzbrajaniu.



View PostKrzysztof z Bagien, on 24 December 2012 - 03:28 PM, said:

5) Zależy od mecha. Np Katapulta ma dość małe boki i z mojego doświadczenia wynika, że łatwiej zniszczyć Center Torso czy walnąć headshota niż zniszczyć bok. Jeśli jednak budujesz brawlera to można spokojnie założyć, że lepszy będzie silnik standardowy, pomimo większej masy.


Catapult ma właśnie duży bok,w postaci uszu. Czasami wysadzenie jednego ucha w powietrze powoduje wysadzenie pozostałej części mecha, co w przypadku posiadania silnika XL jest już wyrokiem śmierci :(

#26 Krzysztof z Bagien

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Giant Helper
  • 710 posts
  • LocationUć, Poland

Posted 25 December 2012 - 01:56 PM

Uszy to zupełnie inna bajka, no, chyba, że masz tam wpakowaną amunicję. Ja akurat mam K2 z PPC, więc amunicja mnie nie interesuje :D i tak jak pisałem - dużo częściej rozwalają mi środek niż boki. Ale w sumie w "rakietowych" Katapultach pewnie inaczej to wygląda, bo każde wolne miejsce trzeba zapychać rakietami.

#27 pigofwar

    Rookie

  • 2 posts

Posted 25 December 2012 - 05:07 PM

Dzięki za odpowiedź. Odstawiłem Dragona na boczny tor, nie za bardzo mi szło z bronią balistyczną (testowałem różne). Wziałem Hunchbacka HBK-4SP z laserami i 2x SSRM2 +lepszy silnik (STD215), double HS i endo steel. Teraz mam znacznie lepsze osiągi, mimo że nie przepadałem za laserami w poprzednich częściach Mechwarriora. Zastanawiam się jescze czy nie dać lepszego silnika kosztem siły ognia.

#28 Spectre999

    Member

  • PipPipPip
  • Knight Errant
  • 97 posts

Posted 26 December 2012 - 04:03 PM

Zdecydowanie polecam duży silnik na HBK. Ja osobiście lubię 245, znam takich, co lubią 250 (rzecz rozbija się o liczbe heatsinków wewnatrz silnika) a nawet 260, jak wejdzie.
Stary sobie i tak zostaw, jak cie najdzie próbować sił z AC20 na 4H, albo jak będziesz chciał wmontować 2x LRM 15 do 4SP. Przednia zabawa.

Co do Smoka, to jest niewdzięczna puszka, wiem bo długo z nima walczyłem, żeby w końcu zaczął sprawiać przyjemność.
Główny problem to ustawienie slotów, jedynie Flame ma je jakoś porządnie rozmieszczone.

Jak napisali przedmówcy, nie ma ten tegotam we wsi, silnik XL musi być i kuniec. Bez niego nie będzie wolnych ton na armaty, a zawsze to miło w końcu zmusić go do zasuwania w okolicach setki.

Widzę, nie podeszła Ci balistyka, miałem tak samo. Problem jest taki, że zamontowana jest na ramieniu, i często pocisk nie leci tam gdzie by się chciało. Jeśli nie chcesz żeby się smok kurzył, polecam wypróbować na nim LRMy i Large Lasery i grać nim jak przyciężkawym zwiadowcą - głównie robisz wsparcie na średnim i dalekim zasięgu, zgarniasz asysty i robisz rajdy na bazę/zasoby.

#29 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 27 December 2012 - 08:46 AM

View PostKrzysztof z Bagien, on 25 December 2012 - 01:56 PM, said:

Uszy to zupełnie inna bajka, no, chyba, że masz tam wpakowaną amunicję. Ja akurat mam K2 z PPC, więc amunicja mnie nie interesuje ;) i tak jak pisałem - dużo częściej rozwalają mi środek niż boki. Ale w sumie w "rakietowych" Katapultach pewnie inaczej to wygląda, bo każde wolne miejsce trzeba zapychać rakietami.



Z doświadczenia wiem,że 1440 rakiet jest wystarczającą ilością w przypadku posiadania LRM 15,do tego montujesz double heat sinki + TAG(obowiązkowo) i otrzymujemy bardzo dobrą maszynę do sypania rakietami. 1440 jest akurat idealną (według mnie) ilością rakiet jaką powinno się montować, w moim przypadku ja potrafię 95% amunicji opróżnić kiedy zaczynam strzelać rakietami :D

#30 Tahuti

    Member

  • PipPipPip
  • Ace Of Spades
  • 58 posts

Posted 27 December 2012 - 12:48 PM

"Jezu chryste! Jebnięci!"
Pvt. Tahuti, 3049

Usłyszałem mój głos wypowiadający te słowa, gdy dowiedziałem się, że to 8 ton amunicji. Dobrze, że nie mam katapulty. W razie wystrzelania całej amunicji trzeba wycofać te maszyny żeby przypadkiem wróg ich nie zniszczył.

o)_O

A tak swoją drogą ostatnio się zastanawiałem czy CASE działa na 1 tonę amunicji czy na wszystkie w danym torsie?

#31 Krzysztof z Bagien

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Giant Helper
  • 710 posts
  • LocationUć, Poland

Posted 27 December 2012 - 04:43 PM

Na wszystkie.

#32 PR4ET0RI4N

    Rookie

  • 3 posts
  • LocationPoland

Posted 13 January 2013 - 01:04 PM

Jako ze to moj pierwszy post - witam wszystkich:)
Dolacze do walki dopiero w marcu (nowy komp), ale postanowilem sie juz zalogowac - poczytac troche i towarzyszy do gry poszukac.
Fajnie ze taki temat powstal, mimo iz w MW4 wielokrotnie gralem to wielu rzeczy bede musial sie nauczyc.
Mysle grac Catapult'em a pozniej Stalkerem

#33 Adamek666

    Rookie

  • 1 posts

Posted 18 January 2013 - 07:50 AM

edyta: znalazłem odpowiedź na swoje pytanie :P

Edited by Adamek666, 18 January 2013 - 07:54 AM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users