Jump to content

Mechwarrior Online - dyskusja ogólna


317 replies to this topic

#1 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 30 May 2012 - 09:36 AM

Postanowiłem zrobić temat poświęcony ogólnie MW. Można to potraktować jako bardziej luźny temat do rozmów.

To żeby jakoś spróbować to rozkręcić,zadam pytanie (ze spojrzeniem na Timitiuma) dlaczego "klany" są znienawidzone w uniwersum gry?.

#2 Timitum

    Member

  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationPoland

Posted 30 May 2012 - 10:13 AM

Ktoś na nie patrzy, rumienie się ;)

Czemu klany są nielubiane? To może tak luźniej co to są klany.

Mamy Lige Gwiezdną. Lata 2760, rządzi dość mało popularny (wśród wielkich rodów) lord Richard Cameron. Postanowił rozwiązać prywatne armie. Wielkie rody się zeźliły (bo wtedy wszyscy wtedy mieli duuużo broni). Następnie Richard pomajstrował przy podatkach, co wywołało niepokój. Wysyła gen. Kiereńskiego do zrobienia porządku, a w międzyczasie zostaje zdradzony przez gościa który miał go bronić (Stefan Amaris). Rodzina Cameronów wymordowana, Kiereński wkur... Bardzo się zezłościł. Dalej mamy wielką wojne, Aramis kaput. Wojna domowa się kończy, z 486 dywizji zostało 113. Zniszczenia większe niż po imprezie u mnie w domu. Dodatkowo rozwalono system komunikacji gwiezdnej, a komunikacja z czymś dalekim o lata świetlne to nie takie hojo-hojo.

Kiereński ogłasza się Protektorem, i zaprasza Radę Najwyższą (ta, która niespecjalnie przepadala za Rychem Cameronem) do powrotu na Ziemię. Ta jednak ma go w pupalu, rozprasza jego armie a jemu samemu dziękuje za usługi. Kiereński nie protestuje, bo to jedyny rząd który zjednoczył ludzi pod jedną flagą. Głupio zrobił, bo każdy z czlonków rady chciał być u steru, więc wiadomo (sieka sieka sieka). W 2781 Rada się rozwiązuje, lordzi wracają do swojej piaskownicy i każdy chce zwerbować jak najwięcej pozostałości po armii Kiereńskiego. Wiadomo, komu to się nie podoba. Generał mówi "hola hola, basta!" ale ktoś bez armii jednak nie ma zbyt wiele do powiedzenia.

No to Kiereński się zeźlił. Zebrał ponad 100 dowódców dywizji, takąż liczbę niższych oficerów w walentynki 2784 roku. Zebrali dużo transporterów, i 8 lipca na rozkaz "exodus" uciekli za granice znanego świata. Warto dodać, że było to tak z 80% armii.

-Dziadziu, dziadziu, ale co to ma z klanami wspólnego?
-Cśśśś dzieciaczki, już opowiadam...

Rok 3050. Statki, które uciekly za granice znanej galaktyki wracaja. Wk***ione na maxa. Zmienił się nieco ich styl życia (sami wojskowi, część trzeba odesłać w cywil, więc zostawili najlepszych w ramach gier wojennych itp). Ogólnie to zrobiła się z nich społeczność wojowników. I do tego dysponują dobra technologią (przed całą sieką, w XXVIII w. mieli lepsza technikę niż w 3050 po tylu wojnach).

A gdyby wam nagle, tak z nikąd, zza granicy świata wleciała armia wojowników z lepszą technologią, chcących przywrócić legendarny ład sprzed stuleci poprzez podbój i eksterminację, też byście ich nie polubili :unsure:

#3 Telpher

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 102 posts
  • Facebook: Link
  • Locationplace near baltic sea. u know its earth , eastern europe. not mars or siberia

Posted 30 May 2012 - 11:54 AM

juz ich lubie niech wracaja bedzie zabawniej i bedzie wiecej do strzelania:P:)

#4 Birkow

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts
  • LocationThe island

Posted 30 May 2012 - 12:59 PM

I zapewne uda się zdobyć nieco działającego klanowego sprzętu z dymiących wraków które po nich zostaną :P

#5 Telpher

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 102 posts
  • Facebook: Link
  • Locationplace near baltic sea. u know its earth , eastern europe. not mars or siberia

Posted 30 May 2012 - 01:33 PM

mysle ze tu mozesz sie zawiesc. jak narazie z tego co widze w opisach Devsow niema wzmianki o loocie. a raczej o odkrywaniu i opracowywaniu na wlasna reke..zreszta do tego mamy dwa lata wiec moze sie zmieni

#6 Birkow

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts
  • LocationThe island

Posted 30 May 2012 - 01:46 PM

Jeżeli będzie można zdobyć klanową technologie to raczej w sklepie jej nie kupimy jeszcze przez dłuuuuugi czas. Jedyny sensowny sposób na jej wprowadzenie widzę przez loot. No chyba ze nie będziemy mieć w ogóle dostępu do klanowej technologi jako mieszkańcy IS. I wydaje mi się, że nie 2 lata a rok i to nie cały. Walki na obrzeżach zaczną się we wrześniu tego roku, a pierwsza fala ataku na systemy wewnętrzne rozpocznie się w marcu przyszłego roku.

#7 Telpher

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 102 posts
  • Facebook: Link
  • Locationplace near baltic sea. u know its earth , eastern europe. not mars or siberia

Posted 30 May 2012 - 01:49 PM

tzn bazujac na wypowiedziach devsow i histori IS to za dwa lata bedzie najazd clanow .wg devsow kazdy dzien w realu ma swoj odpowiednik w Is a jako ze mamy rok 48 to... :P

a i jeszcze jedno uzupelnienie i wg tego co pisali to walki powinny sie chyba zaczac od reki na obrzezach miedzy najemnikami glownie a pozostale terytoria miedzy domami. wiec zobaczymy

Edited by Telpher, 30 May 2012 - 01:52 PM.


#8 Birkow

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts
  • LocationThe island

Posted 30 May 2012 - 01:57 PM

Jestem pewien że mamy teraz 3049 :P
Zobacz na stronie głównej są wiadomości ISN, w nich jest obecna data.

#9 Telpher

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 102 posts
  • Facebook: Link
  • Locationplace near baltic sea. u know its earth , eastern europe. not mars or siberia

Posted 30 May 2012 - 02:04 PM

fakt bazowalem na liczynku z wiadomosci devsow tam byl 48 a wiadomosc byla z grudnia czyli no mamy mniej wiecej rok na wizyte gosci

Edited by Telpher, 30 May 2012 - 02:04 PM.


#10 Reod

    Member

  • PipPipPip
  • The Widow Maker
  • The Widow Maker
  • 57 posts
  • LocationPoland

Posted 30 May 2012 - 02:24 PM

Nienawisc/nielubienie clanow bierze sie juz z battletecha kiedy to klany zostaly przedstawione a raczej ich technologia ktora byla o wiele bardziej zaawansowana i jak to sie mowi za bardzo "OP" (overpowered) i naruszylo to rownowage jako ze clany zostaly w niezbyt dobry sposob wprowadzone , reszta z technologia podciagnela troche pozniej , a co do nielubienia graczy klanowych to juz inny temat i moze ja sie nie bede wypowiadal jako ze kazdy czlowiek jest inny.


Co prawda probowano technologiczna przewage clanow znerfic kodeksem honorowym clanow ale kto zmusi graczy do przestrzegania go... graczy rpgujacych jest naprawde malo wiekszosc poprostu wykorzysta zabawki jakie im dano w lapki.

Edited by Reod, 30 May 2012 - 02:28 PM.


#11 Timitum

    Member

  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationPoland

Posted 31 May 2012 - 05:22 AM

Ja tam mam nadzieje, że niepredko zobaczymy klanerski sprzęt. Za bardzo mi zalatują modelem płać-by-wygrać.

#12 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 31 May 2012 - 07:25 AM

Skoro technologia klanów jest tak bardzo OP, to pewnie devsi tak postarają się ją wprowadzić by była cholernie ciężka do zdobycia+plus do tego jeszcze jakieś haczyki, które sprawią, że posiadanie tego będzie na granicy opłacalności. Jeszcze jest opcja wprowadzenia do rozgrywki mecha prowadzonego dla przykładu przez kogoś z administracji i by to wyglądało coś na zasadzie "wszyscy na jednego, a międzyczasie bądźcie świniami i wyeliminujcie rywali, którzy chcą dorwać tą technologie.

#13 Telpher

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 102 posts
  • Facebook: Link
  • Locationplace near baltic sea. u know its earth , eastern europe. not mars or siberia

Posted 31 May 2012 - 07:44 AM

swoja droga jesli mamy jakos sensownie grac to musimy podjac kilka decyzji Kompania Najemnikow czy ktorys z domow jesli tak to ktory.. trzeba bedzie zorientowac sie nad jakism sprawnym i dostepnym dla wszystkich sposobem komunikacji glosowej (ventrilo,ts,mumble) chyba ze w grze bedzie cos juz zaladowane....a potem zrobimy z ciebie Demonoid prosiaczka dostaniesz jablko w dziub i na rozen:P:)

#14 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 31 May 2012 - 11:23 AM

Telpher ale ja jestem niesmaczny :(

Warto żeby w jednym domu zgromadzić jak największą ilość polskich graczy,kwestia komunikatora to jest coś co można załatwić na samym końcu....bo to jest chwila moment by załatwić jakiś kanał na serwerze(Telpher pomyślałem by pogadać z Goliatem o tym,może zrobi nam jakiś kącik :)).

@Timitum,a jesteś w stanie przybliżyć trochę tematykę kapeli? (tak to się piszę?) bo z tego co widziałem, to oni też należą do tych nielubianych.

#15 Eject

    Member

  • PipPipPip
  • 51 posts
  • Locationcanteen

Posted 31 May 2012 - 10:53 PM

Kapelanski byłby fajny taki totalitarny klimacik jak podkręcony PRL.
Jestem jak najbardziej za ważne żeby sporo nas było.
Pewnie troche ruskich też tam będzie.
Jak Chińczycy zaczną grać bo nie będzie gdzie lufy wetknąć.

#16 Telpher

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 102 posts
  • Facebook: Link
  • Locationplace near baltic sea. u know its earth , eastern europe. not mars or siberia

Posted 01 June 2012 - 02:20 AM

no ja jakos mam obiekcje do "draconis combine " - dorobic sie etykietki najwiekszych masowych mordercow w historii to sztuka uwzgledniajac ze Domy naparzaja sie juz dosc dlugo

#17 Reod

    Member

  • PipPipPip
  • The Widow Maker
  • The Widow Maker
  • 57 posts
  • LocationPoland

Posted 02 June 2012 - 11:26 AM

Z ustalaniem lancy/kompani/regimentu polskiego jest za wczesnie o wiele za wczesnie - nie bierzecie pod uwage nastepujacych czynnikow :

-preferencje graczy co do fakcji
-charakterow ludzkich
-skila graczy
-aktywnosci
-i tak dalej i tak dalej

Po za tym jestem bezsprzecznym przeciwnikiem masowek i wszelakich zrywów typu pospolite ruszenie polskiej braci...kreuje to nadmierne niepotrzebne dramy... najlepiej miec wlasna lance/kompanie/regiment ktora bedzie zgrana pod wzgledem charakterow klimatu etc etc...bez nadmiernej ilosci graczy

Osobiscie bede probowal cos zdzialac pod bandera domu steiner chyba ze system frakcji bedzie ch... rozwiazany wtedy pobawie sie w najemnika :>

Edited by Reod, 02 June 2012 - 12:16 PM.


#18 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 07 June 2012 - 01:35 AM

Zastanawiam się,czy ktoś uzyskał dostęp do Close Bety?

#19 emcoL

    Member

  • Pip
  • 11 posts
  • LocationChrzanow, PL

Posted 07 June 2012 - 06:12 AM

Posted Image



#20 Reod

    Member

  • PipPipPip
  • The Widow Maker
  • The Widow Maker
  • 57 posts
  • LocationPoland

Posted 07 June 2012 - 01:04 PM

99.9% beta graczy jest z US 0.01% z Australi ...graczy aplikujacych do bety jest 130k+ wydanych kluczy do bety 3k...troche malo ...

Edited by Reod, 07 June 2012 - 03:15 PM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users