Jump to content

Founder's Pack


65 replies to this topic

#21 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 22 June 2012 - 09:05 AM

Po wypłacie zakupię Elite, a co do mecha... nie ma żadnego laserboata (odpadłby koszt amunicji), więc pewnie CPLT-C1 coby rozpocząć drzewko rozwojowe Catapulta.

#22 Sharlow

    Member

  • PipPip
  • Elite Founder
  • 45 posts
  • LocationGalway Ireland

Posted 23 June 2012 - 09:03 AM

Zastanawiam sie jak to bedzie z tymi mechami... po kupieniu fondera, bede mial 1, a ile ich bedzie w grze, ile rodzai?
A moze jeszcze powiecie, ze kazdy bedzie mogl posiadac np.Catapulte, ale ta kupiona z "founder pack" bedzie lepsza...i dlaczego bedzie ona lepsza tez bym chcial to wiedziec?
Wytlumaczcie biednemu dzieciakow glupie pytania ale musze je zadac ;)

#23 Miron

    Member

  • PipPip
  • Survivor
  • Survivor
  • 27 posts
  • LocationBlue Marble

Posted 23 June 2012 - 09:20 AM

Wydaje mi sie ze te meche z founder beda troche lepiej zarabiac i dostarczac xp , moze tez i tansza naprawa, cos takiego jak premium tank w WoT.Reszta raczej bez zmian. Armor i dmg beda mialy te sama wartosci

Edited by Miron, 23 June 2012 - 09:20 AM.


#24 Gwynebleid

    Member

  • PipPip
  • 20 posts
  • LocationPoland

Posted 23 June 2012 - 09:32 AM

Posted Image

#25 Sharlow

    Member

  • PipPip
  • Elite Founder
  • 45 posts
  • LocationGalway Ireland

Posted 23 June 2012 - 09:48 AM

A z tymi rodzajami mechow, to sie zastanawialem ile rzuca na poczatek..
No i jeszcze pytanie, ktore samo sie rodzi " na co ten doswiadczenie?" , bron zapewne kupujemy , mechy tez, a drzewka rozwoju to raczej nie bedzie bo musialy by byc ze 20 rodzai mechow na start...
wiem wiem pan "1000 pytan do .."
ale kto pyta nie bladzi ;)

#26 Miron

    Member

  • PipPip
  • Survivor
  • Survivor
  • 27 posts
  • LocationBlue Marble

Posted 23 June 2012 - 09:57 AM

A nie bedzie mozna rozwijac umiejetnosci u pilotow?

#27 Sharlow

    Member

  • PipPip
  • Elite Founder
  • 45 posts
  • LocationGalway Ireland

Posted 23 June 2012 - 10:00 AM

wlasnie tego nie wiem...;)

Edited by Sharlow, 23 June 2012 - 10:00 AM.


#28 Telpher

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 102 posts
  • Facebook: Link
  • Locationplace near baltic sea. u know its earth , eastern europe. not mars or siberia

Posted 23 June 2012 - 11:02 AM

spokojnie juz koncze tlumaczenie i dowiecie sie troszke wiecej...
i bedzie mozna rozwijac umiejetnosci
w sumie wyglada na 3 poziomowe drzewko.
1poziom konkretna skorupa mecha,
2ogolna klasa mechow.
3umiejetnosci dowodcy/pilota

#29 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 23 June 2012 - 11:10 AM

View PostSharlow, on 23 June 2012 - 09:03 AM, said:

Zastanawiam sie jak to bedzie z tymi mechami... po kupieniu fondera, bede mial 1, a ile ich bedzie w grze, ile rodzai?
A moze jeszcze powiecie, ze kazdy bedzie mogl posiadac np.Catapulte, ale ta kupiona z "founder pack" bedzie lepsza...i dlaczego bedzie ona lepsza tez bym chcial to wiedziec?
Wytlumaczcie biednemu dzieciakow glupie pytania ale musze je zadac ;)

View PostMiron, on 23 June 2012 - 09:20 AM, said:

Wydaje mi sie ze te meche z founder beda troche lepiej zarabiac i dostarczac xp , moze tez i tansza naprawa, cos takiego jak premium tank w WoT.Reszta raczej bez zmian. Armor i dmg beda mialy te sama wartosci

Battlemechy z Founder's Pack mają tylko i wyłącznie dopalacz gotówki (25% przyrostu). Któryś z Devs'ów powiedział, że są to podstawowe warianty, jak te dostępne na początku w grze, mają mieć tylko inne uzbrojenie (inne, co nie znaczy, że lepsze). 'Mechy te nie będą zajmować miejsca w hangarze, a oprócz tego (tak jak wszyscy) wybieramy jednego darmowego 'Mecha na start. Nabywcy Elite będą mieć w sumie dwa 'Mechy, nabywcy Legendary pięć 'Mechów.

View PostSharlow, on 23 June 2012 - 09:48 AM, said:

A z tymi rodzajami mechow, to sie zastanawialem ile rzuca na poczatek..
No i jeszcze pytanie, ktore samo sie rodzi " na co ten doswiadczenie?" , bron zapewne kupujemy , mechy tez, a drzewka rozwoju to raczej nie bedzie bo musialy by byc ze 20 rodzai mechow na start...
wiem wiem pan "1000 pytan do .."
ale kto pyta nie bladzi :D

View PostMiron, on 23 June 2012 - 09:57 AM, said:

A nie bedzie mozna rozwijac umiejetnosci u pilotow?

Powiem w jednym wielkim skrócie: 'Mechy będą zdobywać xp (każdy wariant będzie miał swoją własną, zdobytą pulę xp), będą odblokowywać nowe szczeble z różnymi bonusami (np. szybszy start reaktora). Zdobywając kolejne szczeble Mechawojownicy będą otrzymywać punkty pilota, które przeznaczą na odblokowywanie modułów. Te moduły reprezentują umiejętności, specjalne zdolności. Będziemy je po kolei odblokowywać od tych podstawowych, do tych lepszych (wygląda jak drzewko rozwoju umiejętności). Dany 'Mech będzie posiadał określoną liczbę miejsc na moduły, więc np. dowódca nie będzie mógł spamować artylerią, skanować terenu i wielu wielu innych rzeczy naraz - będzie musiał wybrać które umiejętności zabierze na bitwę. To samo tyczy się dwóch pozostałych ról: Zwiadowców i Szturmowców/Obrońców. Jeśli chodzi o warianty 'Mechów, to będą prawdopodobnie odblokowywane (po osiągnięciu czegoś...) i będzie można je następnie kupić w sklepie (inny wariant danego 'Mecha to osobny 'Mech). Każdy wariant danego 'Mecha musimy rozwinąć do poziomu Elite 1, żeby móc dalej rozwijać dany wariant. Kiedy już wszystkie warianty jednego podwozia rozpracujemy na maksa, osiągniemy szczebel Elite 2, będziemy mogli sobie pogratulować, że nasz pilot opanował w stu procentach dane podwozie i wszystkie jego warianty, wtedy możemy przystąpić do osiągania nowych szczebli w innym 'Mechu i pozostałych jego wariantach.

Oczywiście wszystko może ulec zmianie podczas beta-testów.

@Telpher
Ogólna klasa 'Mechów? Czy mogę prosić oryginalne źródło? Nie natrafiłem na informację o tym.

Edited by Czechu NS, 23 June 2012 - 11:15 AM.


#30 Miron

    Member

  • PipPip
  • Survivor
  • Survivor
  • 27 posts
  • LocationBlue Marble

Posted 23 June 2012 - 12:50 PM

View PostCzechu NS, on 23 June 2012 - 11:10 AM, said:

a oprócz tego (tak jak wszyscy) wybieramy jednego darmowego 'Mecha na start. Nabywcy Elite będą mieć w sumie dwa 'Mechy, nabywcy Legendary pięć 'Mechów.

To znaczy ze na start bedzie mozna miec 2x Atlas?
Czy ten darmowy to bedzie najnizszy w hierarch np light mech lub jakis odpowiednik tego?

#31 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 23 June 2012 - 01:31 PM

@Miron
Każdy gracz (czy to nabywca któregokolwiek zestawu z Founder's Program, czy też reszta) na start dostanie jednego darmowego 'Mecha. Tego 'Mecha wybierzemy sobie z czterech kategorii wagowych: Lekki, Średni, Ciężki i Szturmowy. Najbardziej prawdopodobne typy to właśnie Jenner, Hunchback, Catapult i Atlas (ale kto wie? Może będzie więcej do wyboru, a może zupełnie inne). Battlemecha najlepiej dobrać pod rolę, jaką zamierzamy wykonywać w walce - zwiadowcy najlepiej będą sprawować się w lekkich 'Mechach (ale to nie jest reguła, możesz być zwiadowcą w swoim Atlasie, ale dobry zwiadowca, to ten szybki jednak). Jeśli wybrałeś już sobie Atlasa przy zakupie Elite, to dla urozmaicenia wybierz sobie innego 'Mecha (przynajmniej ja bym tak zrobił, bo zamierzam rozwijać wszystkie role, a do niektórych najlepiej mieć innej kategorii wagowej 'Mecha). Nie sugeruj się WoT - tutaj każdy 'Mech będzie miał swoje pole do popisu.

Żeby trzymać się tematu, mam pytanie do nabywców. Płaciliście za pomocą PayPal? Jaki jest przelicznik - ile Wam wyszło w PLN dokładnie za Veteran/Elite/Legendary?

Edited by Czechu NS, 23 June 2012 - 01:33 PM.


#32 sevae

    Rookie

  • 6 posts
  • LocationPoland

Posted 23 June 2012 - 04:04 PM

Czyli rozumiem, że kupując Founders Pack i wybierając Catapult dostanę Catapult zarabiającego trochę więcej i trochę się różniącego może. Ale nie kupując Founders Pack pewnie też będę mógł wybrać sobie Catapult na start tylko będzie mniej zarabiać. I teraz pytanie, czy zdobywając doświadczenie i maxując ten z Founder Pack będzie ustępował w czymś takiemu zwykłemu Catapultowi? Czy wogóle będzie można rozwijać takie kupione mechy? W wot czołgów premium rozwijać nie można, są takie jakie się kupiło, i są słabsze ale lepiej zarabiają.

Edited by sevae, 23 June 2012 - 04:06 PM.


#33 Vasylito

    Rookie

  • 6 posts
  • LocationCracow; Poland

Posted 23 June 2012 - 11:41 PM

@Czechu NS
Na dzień dzisiejszy, płacąc za pośrednictwem PayPal wychodzi: 105 zł za Veteran Founder's Pack, 210 zł za Elite i
419 zł za Legendary.

Edited by Vasylito, 23 June 2012 - 11:42 PM.


#34 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 24 June 2012 - 12:03 AM

View Postsevae, on 23 June 2012 - 04:04 PM, said:

Czyli rozumiem, że kupując Founders Pack i wybierając Catapult dostanę Catapult zarabiającego trochę więcej i trochę się różniącego może. Ale nie kupując Founders Pack pewnie też będę mógł wybrać sobie Catapult na start tylko będzie mniej zarabiać. I teraz pytanie, czy zdobywając doświadczenie i maxując ten z Founder Pack będzie ustępował w czymś takiemu zwykłemu Catapultowi? Czy wogóle będzie można rozwijać takie kupione mechy? W wot czołgów premium rozwijać nie można, są takie jakie się kupiło, i są słabsze ale lepiej zarabiają.

Jeżeli po zakupie Elite wybierzesz sobie Catapulta, to i tak wciąż wszyscy dostaną na start jednego 'Mecha do wyboru. Oczywiście, że możesz sobie wybrać drugiego Catapulta, tylko po co, skoro oba to warianty podstawowe? Jeżeli różnić się mają tylko uzbrojeniem, to można Founderowego Catapulta trochę poużywać i zarobić kasy na daną broń. Raczej kolejne warianty danego 'Mecha (np. Katapult, czyli wariant z dwoma PPC) będą w miarę czasu odblokowywane dla gracza. Nie wiem jakie cechy w drzewku rozwoju efektywności będzie miał Founderowy 'Mech (kto wie, może trochę inne od nie-Founderowego?), ale oba podstawowe trzeba będzie tak samo rozwijać, tzn. osiągać kolejne szczeble.

Reasumując: Founderowe Battlemechy będą podstawowymi wariantami, tylko ze zmienionym skinem, dopalaczem gotówki i może trochę innym uzbrojeniem, ponadto będzie je można rozwijać tak jak każ**** innego 'Mecha w grze oraz zmienić uzbrojenie wedle własnych preferencji.

Aha! Źródło, z którego korzystam (z wyszczególnionym postem #508): http://mwomercs.com/...397#entry405397

View PostVasylito, on 23 June 2012 - 11:41 PM, said:

@Czechu NS
Na dzień dzisiejszy, płacąc za pośrednictwem PayPal wychodzi: 105 zł za Veteran Founder's Pack, 210 zł za Elite i
419 zł za Legendary.

Dzięki wielkie za tę cenną informację!

#35 Birkow

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts
  • LocationThe island

Posted 24 June 2012 - 12:17 AM

Z tego co ja zrozumiałem Foundermech będzie się różnić od zwykłego jedynie wyglądem i bonusem 25% zarobków. Oba mechy pod względem zdolności bojowych i innych charakterystyk mają być identyczne.


Edit:
http://mwomercs.com/...ch-a-short-faq/

Quote


Q: What are these "special Founder 'Mechs"?
A: If you buy the Elite Pack for 60$ you will be able to choose from one of four Founder 'Mechs: An Atlas, a Catapult, a Hunchback or a Jenner. Those are the prime variants but are fully customizable and have a special paint job. Additionally they will have a lifetime boost to your received C-Bills (ingame Money) of 25% after a match if you played that match with this founder 'Mech. If you buy a legendary pack you will get all four of those 'Mechs.
The Founder 'Mechs do not take up Garage Slots. So, when you buy a 'Mech or all four you get additional Garage slots, so to say.
You will also need to choose your 'Mech for the Elite Package before buying the pack. At the moment there is no possibility to switch this, but maybe there will be in the Future.

Edited by Birkow, 24 June 2012 - 01:20 AM.


#36 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 24 June 2012 - 01:00 AM

View PostBirkow, on 24 June 2012 - 12:17 AM, said:

Z tego co ja zrozumiałem Foundermech będzie się różnić od zwykłego jedynie wyglądem i bonusem 25% zarobków. Oba mechy pod względem zdolności bojowych i innych charakterystyk mają być identyczne.


Właśnie coś nie mogę odszukać źródła, z którego wyciągam moje wnioski. Było to mniej więcej coś takiego: jakiś użytkownik zasugerował, że 'Mechy z Founder's Packów będą lepsze pod względem uzbrojenia, ale któryś z Twórców odpowiedział, że będą inne, a inne wcale nie oznacza lepsze, tylko po prostu inne.

Ale żeby nie robić faktycznie dezinformacji (skoro nie mam źródła) to proponuję wszystkim mieć na uwadze to, co napisał Birkow.

#37 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 27 June 2012 - 06:39 AM

W cytacie zaprezentowanym przez Birkowa jest wyraźnie powiedziane, że będą to prime variants - Czyli Catapult C1, Hunchie 4G, Jenner 7D i Atlas 7D. Dodatkowo informacja - fully customizable - czyli będzie można przezbrajać jak każ**** innego mecha (z zachowaniem slotów - jak to było w video o mechlabie).

P.S. Info dla graczy WoT słabo lub nie znających Battletecha
Rozwój mecha niekoniecznie musi oznaczać większe działa :) Każda, nawet najmniejsza broń, w Battletechu zadaje obrazenia dla każ****, niezależnie od wagi czy poziomu technologicznego... Inna juz kwestią jest trafianie czy też wejście w zasięg uzbrojenia ;)
P.P.S.
Ewentualnie zapraszam na mojego dawno nieaktualizowanego bloga... Choć w związku z MWO i powrotem do gry figurkami znów zacznę go aktualizować :P
http://gbh1138-battl...h.blogspot.com/

Edited by GoodBad, 27 June 2012 - 06:45 AM.


#38 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 27 June 2012 - 08:22 AM

View PostGoodBad, on 27 June 2012 - 06:39 AM, said:

W cytacie zaprezentowanym przez Birkowa jest wyraźnie powiedziane, że będą to prime variants - Czyli Catapult C1, Hunchie 4G, Jenner 7D i Atlas 7D. Dodatkowo informacja - fully customizable - czyli będzie można przezbrajać jak każ**** innego mecha (z zachowaniem slotów - jak to było w video o mechlabie).

Ależ ja to wiem wszystko, tzn. o wariantach i że można je przerabiać tak jak normalne 'Mechy w grze (z resztą nigdzie nie napisałem, że będzie inaczej). Kiedyś gdzieś po prostu przeczytałem (i wydaje mi się, że to było świeżo po ogłoszeniu programu Operation Inception - wtedy nawet nikt nie przypuszczał, że będzie Legendary do kupienia), że te warianty (podstawowe, przypominam) będą trochę przezbrojone na start (mniej więcej znaczenie tej rozmowy Devs'a z jakimś użytkownikiem przedstawiłem w moim poprzednim poście). Oczywiście to było już jakiś czas temu, a wszystko w czasie ulega zmianie, informacje również, a do tego nie mogę już odnaleźć strony z tą rozmową. Szkoda tylko, że ta informacja się we mnie tak niepotrzebnie zaszczepiła. Ażeby nie drążyć już tego tematu (tj. tematu związanego z moją nieaktualną informacją) wszyscy trzymamy się postu #35.


View PostGoodBad, on 27 June 2012 - 06:39 AM, said:

Ewentualnie zapraszam na mojego dawno nieaktualizowanego bloga... Choć w związku z MWO i powrotem do gry figurkami znów zacznę go aktualizować ;)
http://gbh1138-battl...h.blogspot.com/

Fajna podstawka Shadow Hawka! Też próbowałem kilka razy przedstawić zimową scenerię, ale niestety wychodziło mi z tego wapno, a nie śnieg.

#39 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 27 June 2012 - 02:45 PM

To akurat figurka kolegi. Ma facet talent do takich drobiazgów ogólnie, jak przesle mi zdjęcia to będę nadal mechy opisywał (bo moje z 25th Anniversary Box Set jeszcze nie pomalowane), a nie chcę opisywać z rysunkiem z TRO czy też z niepomalowaną figurką. Udało mi sie zarazić kilku chłopaków w okolicy Battletechem, ale jeden szczególnie polubił malowanie (Pomi - właściciel Shadowhawka i Battlemastera niebieskiego).

#40 kimorsen

    Member

  • PipPipPip
  • 57 posts
  • LocationStrana Mechty

Posted 28 June 2012 - 02:10 PM

Wracając do pierwotnego tematu tego wątku - ewentualny dylemat związany z wyborem Mecha rozwiązałem wykosztowując się jednak na Legendary (tak tak, nie mogłem się oprzeć). Ale przy okazji zastanowiła mnie znowu mała popularność Hunchbacka - czy ktoś bardziej obyty z BT mógłby mi przybliżyć prawdopodobne jej powody? Hunchiego wykorzystywałem właściwie tylko w MechCommanderze i dosyć go polubiłem. Odpowiada mi zasadniczo bardziej niż Catapulta - może z powodu do mojego upodobania do starć na bliższe dystanse, jednak generalnie ludzie nie chcą go wybierać. Jak myślicie - dlaczego?

Wracając do pierwotnego tematu - ewentualny dylemat związany z wyborem Mecha rozwiązałem wykosztowując się jednak na Legendary (tak tak, nie mogłem się oprzeć). Przy okazji zastanowiła mnie mała popularność Hunchbacka - czy któryś z Was, bardziej może niż ja obyty z BT, mógłby przybliżyć mi potencjalne przyczyny tego stanu rzeczy? Hunchiego wykorzystywałem właściwie tylko w MechCommanderze i w miarę przypadł mi do gustu. Zasadniczo odpowiada mi badziej niż Catapulta (być może ma tu znaczenie moje upodobanie o walki raczej na bliski dystans), ludzie jednak bardzo niechętnie wskazują na niego jako swój wybór przy zakupie wariantu Elite. Jak myślicie - dlaczego?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users