Jump to content

Founder's Pack


65 replies to this topic

#41 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 28 June 2012 - 02:52 PM

W Battletechu problemem hunchiego sa jego plecy i mobilność. Lokacje w których ma AC20 i ammo chroni pancerz nie wystarczajacy nawet do zatrzymania pojedynczego strzału ze sredniego lasera. W większości wypadków kończy się to albo eksplozją amunicji (zgon) albo uszkodzeniem głównej broni (nagle mamy powolną puszkę ze słabym uzbrojeniem). No a mobilność... żeby skutecznie używać AC20 trzeba być blisko, żeby utrzymać dobry dystans trzeba być szybszym od przeciwnika, ewentualnie trzeba być twardszym żeby wejść w zasięg strzału.
Innym powodem może być możliwość modyfikacji. Choć o tym akurat nic nie wiem (poza filmikiem z mechlaba, w którym rolę główną gra hunchie właśnie).
Kolejna sprawa: główna broń w boku - czyli mniejsze pole ostrzału (z tego co zorientowałem się z opublikowanych filmów, lokacja broni ma znaczenie) niż gdyby była w ramieniu (jak w Centurionie).
Gdyby zamiast Hunchbacka do wyboru był Centurion to bym się nawet nie zastanawiał :)

#42 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 29 June 2012 - 02:11 AM

W MWO na pewno Hunchback będzie bardzo tani do nabycia, by zrekompensować jego wady.

#43 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 29 June 2012 - 09:30 AM

W Battletechu też drogi nie jest tak właściwie - główny element ceny to silnik, a ten w hunchiem jest słaby.Raptem 200 standard, nie daje to jakichś wielkich kwot.

#44 kimorsen

    Member

  • PipPipPip
  • 57 posts
  • LocationStrana Mechty

Posted 30 June 2012 - 11:20 AM

@GoodBad Potwierdzasz moje przypuszczenia. Po wyeliminowaniu AC20 Hunchie jest prawie bezbronny, co powoduje, że przy bardziej rozgarniętym przeciwniku potrafiącym prowadzić precyzyjny ostrzał szybko można zostać zredukowanym do roli niemogącego się za bardzo odryzać, ruchomego, choć niezbyt mnobilnego celu. Podobny problem miał z tego co pamiętam Hollander, z tym że Gauss ma jednak lepszy zasięg i na odległość może jeszcze przeciwnika uszkodzić. A co Hunchbacka - wygląda na to, że pozostanie popracować w mechlabie. Może Swayback będzie jakimś rozwiązaniem przy wyeliminowaniu problemu przegrzania.

#45 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 30 June 2012 - 02:06 PM

Hunchiego kupie jako regular mecha, dla trzech wariantów - 4P (laser boat), 4SP (potwór w zwarciu), 4J (LRM10x 2 plus średnie lasery) - mam nadzieję, ze będzie można przynajmniej dwa z nich wynaleźć.

#46 Birkow

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts
  • LocationThe island

Posted 04 July 2012 - 12:38 AM

Jak by ktoś chciał wymienić swojego fundatorskiego mecha na inny model można już to zrobić. Pod linkiem http://mwomercs.com/founders klikamy na "choice of 1 founder`s mech" i wybieramy.

#47 Sharlow

    Member

  • PipPip
  • Elite Founder
  • 45 posts
  • LocationGalway Ireland

Posted 04 July 2012 - 02:51 AM

Zrobilem. wiem ze atlas jest niezlym Mechem.

#48 Birkow

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts
  • LocationThe island

Posted 04 July 2012 - 03:16 AM

Czy jest niezły to się dopiero okaże. Na pewno jest mocno opancerzony, wolny i ma stosunkowo dobre uzbrojenie. Chociaż wydaje mi się, że przydało by się trochę dodatkowych hardpointów energetycznych na średnie lub małe lasery, ale nie można mieć wszystkiego :D
Mam tylko nadzieje, że mapy w grze nie urosną do takich rozmiarów w których prędkość mecha będzie miała decydujące znaczenie.Nie mówię, że nie powinna mieć znaczenia, ale nie chciał bym widzieć bitew które by się kończyły przejęciem jakiegoś punktu w momencie gdy atlasy znajdują się dopiero w połowie drogi do niego .

Edited by Birkow, 04 July 2012 - 03:17 AM.


#49 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 04 July 2012 - 03:32 AM

Atlas może i jest groźny...ale ogarniający pilot lekkiego mecha zajedzie biedaka błyskawicznie.

#50 GreenShadow

    Member

  • PipPip
  • 26 posts

Posted 04 July 2012 - 03:38 AM

Cóż, pozostaje miec nadzieję ze devsi spiszą się z balansem i dopasowaniem maszyn do ich zadań...

Z resztą... często jest tak że trzeba jakiegoś punktu bronić - a tu już Atlas spisze się idealnie

#51 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 04 July 2012 - 04:13 AM

O dziwo - do obrony najlepiej nadają się ciężkie Mechy. Assaulty są do ataku i przebijania przez obronę jako trzon armii.

Ciężkie dlatego, że potrafią pilnować dwóch lokalizacji jednocześnie (są na tyle szybkie, że często potrafią dobiec do punktu zanim zostanie przejęty) i są na tyle mobilne, że mogą dobrać lokalizację starcia do potrzeb, np. wpuścić Assaulty między budynki i rozstrzelać je ogniem krzyżowym. Nie zapominajmy też, że nie są tak wrażliwe na ataki ultra-szybkich Mechów tak jak 100 tonowe kolosy.
Assaultem takich sztuczek niestety nie zrobisz i szczególnie do samotnego pilnowania punktów na mapie - Atlasy są najgorsze, bo (jak zwykle) przybiegną dwa lekkie, uzbrojone po zęby Mechy i będziesz siedział patrząc jak Ci pancerz wyparowuje z pleców. :D

#52 Birkow

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts
  • LocationThe island

Posted 04 July 2012 - 05:39 AM

Heh, nie wiem dlaczego wszyscy zawsze zakładają, że taki atlas będzie działać sam. Jakikolwiek mech bez wsparcia niczego nie zdziała. Każdy pilot, bez względu na to za sterami jakiej maszyny siedzi potrzebuje kogoś kto będzie osłaniać jego plecy.
Tak przy okazji, prędkość atlasa wynosi 54 km/h a dla porównania katapulty czy garbusa 64,8 km/h. Nie jest to jakaś kolosalna różnica.

#53 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 04 July 2012 - 05:56 AM

Jak masz drużynę 6 czy 8 graczy i 4 punkty na mapie to musisz być przyzwyczajony do pracy samemu i bronienia się przed ninja :P A różnica może być większa, zależy jaki sprzęt załadujesz w MechLabie :)
Ale wiadomo - jak ktoś postanowi bronić punktów Atlasem + czymś jeszcze to mu nikt nie zabroni - tylko raczej nie liczyłbym na to, że wróg pójdzie na kilka mechów jak będzie miał do wyboru puste punkty (bo niestety - rozstawianie jednostek parami przy każdym punkcie to najlepsza metoda na przegraną więc pewnie skończy się na pustych punktach.)
Powiem tyle, że z mojego doświadczenia wynika jednak, że Assaulty to fatalne mechy defensywne w grach innych niż Tabletop/strategie. W prawdziwej walce jednak przy obronie 80t to absolutne maksimum - nawet Adder (para adderów) potrafi się lepiej spisać w obronie niż Assault (para assaultów). Mobilność i zdolność szybkiego reagowania zawsze wygrywa z podejściem na czystą siłę ognia - na to można liczyć w starciach 3vs3+ przy wszelkich uderzeniach, a i nawet wtedy do końca nic nie wiadomo (szczególnie kiedy jest więcej miejsca i czasu na manewry oraz krojenie przeciwnika)

Edited by Sky walker, 04 July 2012 - 06:01 AM.


#54 DemonoidCSE

    Com Guard

  • PipPipPipPipPipPip
  • 203 posts
  • Facebook: Link
  • LocationSomewhere in Poland

Posted 04 July 2012 - 10:12 AM

Moja wizja jest taka,że assaulty będą służyły jako trzon armii i broń na inne assaulty + heavy ( bo z tymi sobie poradzą). Prawda jest taka,że wszystko się okaże podczas rozgrywek :rolleyes:

#55 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 04 July 2012 - 01:52 PM

Atlas to idealny 'Mech dla dowódcy: zanim zbliży się do wroga, dowódca będzie miał dużo czasu na wydanie najważniejszych rozkazów, wykorzystanie umiejętności itp, bo podczas walki to raczej pilotujący skupi się na prowadzeniu ognia z niewielkimi przerwami na umiejętności dowódcy. Zastanawiam się też nad Catapultem - silniki skokowe pozwolą się dowódcy usadowić gdzieś wysoko i razić pociskami, a w między czasie przeglądać i wykorzystywać zdolności. Przeskakuję na Elite, więc muszę któregoś z nich wybrać.

#56 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 05 July 2012 - 04:06 AM

Zobaczymy w ogóle jak te zdolności będą działać, bo może sięteż okazać, że scout będzie najlepszą jednostką dowodzenia (dowódca zawsze ma fizyczny wgląd w pole walki i jak jest rozproszony dowodzeniem to nie marnuje się duża siła ognia jak w przypadku Atlasa).
Na razie za mało wiemy :P

#57 GreenShadow

    Member

  • PipPip
  • 26 posts

Posted 05 July 2012 - 06:32 AM

To się okaże - ważne czy wprowadzą jakiś "post mortem spectator mode" - wtedy nie będzie problemu

Z drugiej strony, jeśli dowódca po rozbiciu mecha nie będzie wiedział co się dzieje, albo drużyna będzie tracić ważne bonusy (załóżmy C3 Network Command Unit) może się okazać że dowódca będzie musiał korzystać z możliwie najbardziej pancernej jednostki


Zobaczymy jak to będzie :P

#58 Naito

    Member

  • PipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 21 posts
  • LocationPoland

Posted 15 July 2012 - 03:11 AM

Nie wiem czemu ktoś postanowił zamknąć pierwszy temat Founder's Pack i nie mogę tego znaleźć, ani też nie potrafię sam się domyśleć. Chcąc odpowiedzieć w obecnym temacie napotkałem się na barierę w postaci jego zamknięcia, więc mamy oto świeżo upieczoną cześć drugą.

Wie ktoś do kiedy będzie można kupić te startowe paczki ?

#59 Birkow

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts
  • LocationThe island

Posted 15 July 2012 - 03:29 AM

Wydaje mi się, że do 7 sierpnia. Być może dłużej.

#60 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 15 July 2012 - 04:00 AM

Twórcy mówili też coś o połowie lipca, ale mam nadzieję (a przynajmniej miałem, bo już mam ten problem z głowy), że poinformują wszystkich o zamiarze zakończenia tej inicjatywy.

...no ale kto by chciał się pozbywać kury znoszącej złote jajka? Chodzą nieoficjalne głosy na międzynarodowym, że łącznie zebrano ok. 2 miliony dolców z Operation Inception.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users