Jump to content

Mechwarrior Online - dyskusja ogólna


317 replies to this topic

#41 Gwynebleid

    Member

  • PipPip
  • 20 posts
  • LocationPoland

Posted 20 June 2012 - 10:37 AM

Bywa, trzeba się czasem naczekać. Straszą że gra zostanie "wydana" 3 sierpnia tego roku, więc jeszcze ten miesiąc można poczekać, świat się nie zawali.

BTW. ciekawskich odsyłam do adresu --> http://www.benchmark...-ujawnione.html

#42 kimorsen

    Member

  • PipPipPip
  • 57 posts
  • LocationStrana Mechty

Posted 20 June 2012 - 12:30 PM

Z tego co się orientuję gra ma być wydana 7 sierpnia, choć te 4 dni różnicy to nie aż tak wiele. Powracając do pytania z wcześniejszego postu - any clanners up there?

#43 Jujula

    Member

  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationPoland -> Poznań

Posted 21 June 2012 - 11:29 AM

Na klanowców trzeba będzie jeszcze poczekać. Puki co trzeba będzie nacieszyć się mechami z IS. Sam bym pobiegał Daishi czy jak tam klanowcy na niego mówią ;) Sam mam już straszną chęć pograć ale dochodzę do wniosku, że czasem trzeba poczekać i dać twórcom czas na doszlifowanie gry.

#44 Birkow

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 119 posts
  • LocationThe island

Posted 21 June 2012 - 11:45 AM

Dire Wolf nie Daishi. Co do klanów wcale nie jestem pewny czy na dobre wyjdzie wprowadzenie ich. Klanowa technologia jest lepsza praktycznie pod każdym względem od tego czym dysponuje sfera wewnętrzna po latach regresu technologicznego. Zachowanie równowagi pomiędzy klanami a IS będzie dosyć trudne. Btw Timber Wolf (aka Mad Cat) jest jednym z mechów które najmniej lubię ;)

#45 Telpher

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • 102 posts
  • Facebook: Link
  • Locationplace near baltic sea. u know its earth , eastern europe. not mars or siberia

Posted 21 June 2012 - 02:07 PM

@Birkow zasadniczo sie z toba zgadzam..ale..
1 ma minac rok czasu to wazne bo ludzie sie zgraja nawet w Domach utworza wlasne kompanie lance i niewielu raczej zmieni przynaleznosc na klany
2 beda wycwiczeni poznaja swoje mechy poprosu co do srubki i zadrapania na lakierze
3 beda zdeterminowani zeby udowodnic ze "klanowcy" wcale nie sa tacy uber a oni niesa takim foodem.
to moze naprawde duuzo zmienic.
4 wg mojego wraznia na chwile obecna wiekszosc klanowcow to beda samotne wilki ludzie ktorzy czekaja na technologie i mechy klanow.
reszta poprostu albo zostanie albo jesli beda przechodzic to grupami. w tej chwili maja zawsze opcje najemnikow wiec... nie sa tak bardzo pokrzywdzeni

#46 kimorsen

    Member

  • PipPipPip
  • 57 posts
  • LocationStrana Mechty

Posted 21 June 2012 - 02:13 PM

@ Birkow Z jednej strony masz rację - co w uniwersum BT było łatwiejsze do "zbilansowania" sytuacji (przewaga technologiczna po stronie Klanów kontra ograniczające ich jednak zasady prowadzenia konfliktu - w dużym uproszczeniu, dla zorientowanych - chodzi o Zellbrigen) i doprowadziło w końcu do powstrzymania Inwazji, w grze będzie dużo trudniejsze.
Myślę jednak, że Devsi myślą i będą myśleć nad tym intensywnie i mam nadzieję, że wprowadzą jakiś satysfakcjonujący pomysł. Osobiście jestem całym sercem z Klanami i jeśli tylko będzie możliwość przyłączenia się do nich, to jak najchętniej skorzystam.
Zgadzam się też z Telpherem co do integracji społeczności wewnątrz Domów przez najbliższy rok i związanej z tym niechęci do zmiany otoczenia i kumpli z lancy (a bycie klanowcem generalnie nie jest takie znowu popularne, nie wiedzieć czemu...). Cóż poczekamy rok i zobaczymy zarówno jak sytuacja się rozwinie i jak zareagują na to gracze. Sam nie mogę wykluczyć, że jeśli wypali pomysł z polską kompanią - http://mwomercs.com/...pic/9984-lanca/ i będziemy mieli zgraną ekipę, która gremialnie odmówi przejścia na stronę Klanów, to zrewiduje swój pogląd na swoje miejsce na mapie wszechświata (choć w tej chwili uważam to za mało prawdopodobne).

#47 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 23 June 2012 - 03:14 AM

Klany lubię jako Mistrz Gry w erpegu (połaczonym z bitewniakiem oczywiscie). Graczom z jednej strony slinka cieknie na myśl o salvage'u, z drugiej mają mokro w gaciach wiedząc, że sami mogą stać się złomem :blink:

#48 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 23 June 2012 - 11:48 AM

A gdyby tak pominąć najazd Klanów jako linię czasową, a stworzyć osobną grę (serwery, profile graczy)? Tak jak w Mechwarriorze 2, gracze będą mogli dołączyć do Klanów i prowadzić między sobą/Klanami Triale. Dotychczasowi piloci otrzymaliby nową ścieżkę rozwoju, odpowiadającą stylowi gry w Klanach. To rozwiązałoby problem nierównowagi technologicznej i pozwoliłoby graczom od razu zasiąść za sterami klanowych 'Mechów. Bo powiedzmy sobie szczerze, kiedy pierwsze OmniMechy były pilotowane przez Mechawojowników Sfery? W końcu podczas inwazji to była obca i nieznana technologia. Dziwne by to było dla mnie, gdyby po zaledwie roku od najazdu całe armie najemników i Domów były wyposażone w klanową technologię...

#49 Szwolezer

    Member

  • PipPip
  • FP Veteran - Beta 1
  • FP Veteran - Beta 1
  • 30 posts
  • LocationEnniskerry Ireland

Posted 25 June 2012 - 01:12 PM

No jezeli mial by byc najazd Klanów to jedyna szansa to namieszac w 3028 gdy GDL odnajduje rdzen pamieci na Helm jakis extra kop do technologii wewnetrznych zeby zrownowazyc stary zlom do potyczek z Omni.

#50 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 28 June 2012 - 07:59 AM

Własciwie to wiele "nowoczesnych" technologii datuje się na okres przed najazdem klanów. Czytajac starego Mechawojownik 2ed mozna dojść do wniosku, że nowe technologie to efekt spotkania z klanami - sam tak kiedys myslałem - jednak wczystując się w różne TRO (zwłaszcza reedycje wydane przez Catalysta) widac ramy czasowe. Choćby taki Raven 1X, który pierwsze prototypy ECM oraz działający NARC nosił już w 3039. Nie chce mi się teraz grzebać (zmęczony po pracy jestem), ale jest i więcej takich. Wg mnie wygląda to tak, że sprzet znany z wydanego w Polsce Kompendium jest już znany i w dużym stopniu używany przed spotkaniem klanów.
Natomiast sama technologia Klanów, hmm... Na stole równowazy ją system bv. Ciekawe zresztą jak tutaj w ogóle będzie matchmaker rozwiązany. W przeciwieństwie do WoT nie ma tu broni, które odbiją się od kogoś - więc bv też może być w uzyciu (lub jakaś jego zmodyfikowana forma).

@Kimorsen
Gdybym miał wybierać klan to tylko jeden z dwóch: Wolf lub Jade Falcon :D

#51 kimorsen

    Member

  • PipPipPip
  • 57 posts
  • LocationStrana Mechty

Posted 28 June 2012 - 10:22 AM

Nie można też zapominać o lostechu - może tu twórcy mają jakiś pomysł na zbalansowanie przewagi klanów. A swoją drogą czy znany z MechCommandera 1 railgun pojawił się jeszcze w którejś z gier serii?

@ GoodBad
Jestem za, ze wskazaniem na Wolf

#52 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 28 June 2012 - 11:00 AM

Railguna nie widziałem później...
A Wolf lub Jade Falcon, poniewaz na starym serwerze MekWars: Clan Homeworlds zostałem wybrany khname Sokołów..., zeby potem przegrać epicką bitwę z Krynnem, khanem Wilków, przez co stałem się członkiem Klanu Wilka. Duzo postów na forum opisywało to erpegowo :(

#53 kimorsen

    Member

  • PipPipPip
  • 57 posts
  • LocationStrana Mechty

Posted 28 June 2012 - 02:12 PM

Fajna historia - chętnie bym poczytał te erpegowe opisy - podrzucisz linka? Szkoda, że podobne przygody do tej pory nie stały się moim udziałem. Ale będzie za to co nadrabiać w MWO, mam nadzieję, że w Waszym towarzystwie :)

#54 Loken73

    Member

  • PipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 88 posts
  • LocationPoland

Posted 28 June 2012 - 02:41 PM

Niestety linka nie podrzucę, bo forum już nie istnieje... a szkoda, bo w szczytowym momencie bawiło się tam około 100 graczy. Oczywiście to był tylkko dodatek do bitew rozgrywanych w megameku. I o ile mi wiadomo, byl to jedyny serwwer z tak rozbudowanym backgroundem i warstwą fabularną.
Link do strony głównej... fora niestety chyba nie działają (no i to było około 5 lat temu).
http://chw.clanhomeworlds.net/

#55 Szwolezer

    Member

  • PipPip
  • FP Veteran - Beta 1
  • FP Veteran - Beta 1
  • 30 posts
  • LocationEnniskerry Ireland

Posted 29 June 2012 - 01:26 PM

Wygrzebalem odcinek w ktorym pojawiaja sie klany :] http://www.veoh.com/...4211464ZntE5tsS

#56 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 29 June 2012 - 01:40 PM

Ja mam lepszy pomysł:
M. A. Stackpole: "Lethal Heritage"
:D

#57 Szwolezer

    Member

  • PipPip
  • FP Veteran - Beta 1
  • FP Veteran - Beta 1
  • 30 posts
  • LocationEnniskerry Ireland

Posted 30 June 2012 - 01:47 AM

No ja jestem w stanie przeczytac ksiazke po angielsku tylko jak mam audio booka i ksiazke to odpalam wtedy 1 i zaczynam czytac i jakos to tam wtedy idzie powoli a tak z innej beczki orientuje sie ktos czy w grze bedzie mozliwe D.F.A ?

#58 Sky walker

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 800 posts
  • LocationUK

Posted 30 June 2012 - 01:52 AM

Ponoć tak.

Edited by Sky walker, 30 June 2012 - 01:59 AM.


#59 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 04 July 2012 - 02:01 PM

Death From Above oraz Charging są potwierdzone (choćby umiejętności Szturmowców/Obrońców redukujące odnoszone obrażenia podczas wykonywania jednej z tych czynności wskazują na to): http://mwomercs.com/...e-warfare-cont/

#60 GreenShadow

    Member

  • PipPip
  • 26 posts

Posted 04 July 2012 - 02:07 PM

O D.F.A. jest mowa nawet w filmiku z Catapultem w roli głównej - albo coś źle zrozumiałem





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users