Jump to content

Mechwarrior Online - dyskusja ogólna


317 replies to this topic

#181 dudeqqq

    Rookie

  • Knight Errant
  • 5 posts

Posted 10 October 2012 - 08:28 AM

Witam,

troszkę patrzyłem po forum, ale nigdzie wprost nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. A brzmi ono:
- co można robić w grze, jak się nie kupi Funder Packa? rozumiem, że można tylko wybrać z 4 trialowych mechów i robić za mięso armatnie, tak? Bez możliwości rozwoju itp. czy może tak właśnie wygląda BETA?

Pytam bo zagrałem kilka bitew... część przegrałem, ale ze 2 wygrałem... ale za nie nic nie dostałem :) ani XP, ani MC? czy to znaczy ze bez Foundera nie da się jakoś upgradeować?

Dzięki za odp.

#182 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 10 October 2012 - 09:27 AM

@dudeqqq

MechWarrior Online był do niedawna objęty NDA, czyli wszyscy beta-testerzy zawierali umowę poufności i wszelkie informacje na temat gry mogły być omawiane tylko i wyłącznie na zamkniętym forum. Dlatego tutaj nie mogłeś za wiele informacji wyszukać.

W skrócie:
Trialowe 'Mechy służą do zarabiania C-Bills, czyli waluty za którą kupisz później pierwszego 'Mecha i sprzęt do niego. Trialowe 'Mechy z racji tego, iż są trialowymi, nie otrzymują XP ani nie można ich przerabiać, ale też nie wymagają naprawy i uzupełniania amunicji. Dopiero kupione 'Mechy można modyfikować, a ich utrzymanie (naprawy i ewentualnie amunicja) kosztuje C-Bills. Zdobywają także XP i GXP na koniec bitwy. MC, zwane też MechCash to waluta, którą nabywasz za prawdziwe pieniądze. Za nią możesz kupić jakiegoś 'Mecha bez wygrywania wielu bitew, wydłużyć konto premium (+50% do XP i C-Bills), dokupić miejsce w MechLabie na kolejne 'Mechy, a prawdopodobnie w przyszłości kupić jakieś wizualne dodatki. Posiadacze Founderowych Paczek otrzymują na start trochę MC i konto premium (od 1 do 3 miesięcy). Dodatkowo Ci, którzy wybrali droższe paczki, mogli zdobywać dodatkowe C-Bills, gdyż Founderowe 'Mechy mają boost 25% do zdobywania C-Bills. Oczywiście działa on wyłącznie podczas pilotowania Founderowego Battlemecha.

Edited by Czechu NS, 10 October 2012 - 09:27 AM.


#183 Brodi

    Rookie

  • 7 posts
  • LocationPOLAND; RYKI

Posted 18 October 2012 - 12:26 AM

Moja rada kolego dudeqqq: Znajdz sobie klan z którym będziesz grał. W drużynie 8 graczy (2 lance) zawsze łatwiej jest przetrwać walkę, coś od czasu do czasu ustrzelić - nawet wersją trialową a i grać się można nauczyć w drużynie.

#184 Edward Nigma

    Rookie

  • 4 posts
  • LocationPoland

Posted 30 October 2012 - 03:08 AM

Wczoraj wieczorem, podczas logowania pojawiał się błąd... Dzisiaj loguję się i wszystko jest całkowicie wyzerowane.

Domyślam się, że gra właśnie oficjalnie wystartowała ?

Jeśli tak, to przyznam, że jest to troszkę dziwne. Social nadal prymitywnie prosty, brak możliwości wyboru klanu, usunięte statystyki... Przegapiłem coś ?

:)

#185 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 30 October 2012 - 05:15 AM

View PostEdward Nigma, on 30 October 2012 - 03:08 AM, said:

Przegapiłem coś ?

Owszem...


View PostEdward Nigma, on 30 October 2012 - 03:08 AM, said:

Domyślam się, że gra właśnie oficjalnie wystartowała ?

Strona WWW MWO nie wydaje Ci się podejrzanie... inna?



Wyzerowanie wszystkiego przy Open Becie było zapowiadane od dawna i często przypominane. Witamy w Open Becie. Dla przypomnienia: wciąż jest to BETA i nie posiada wszystkiego.

Edited by Czechu NS, 30 October 2012 - 05:16 AM.


#186 Redami

    Rookie

  • 1 posts

Posted 30 October 2012 - 01:03 PM

Witam Serdecznie.

Dopiero dziś spotkałem się z tą grą i mam kilka pytań jednak nie są one na tyle istotne by tworzyć nowego tematu więc jeśli można, to spytam tutaj.
Czy jest sens kupić mecha klasy Light jeśli i tak na obecną chwilę moim docelowym będzie klasa medium/assult?. Chodzi o to że kupić lighta i szkolić się na nim czy dalej walczyć na Trialach i zbierać na np. Centuriona.
Zaóważyłem też, zresztą nie raz, że potrafie w przeciwnika władować nie jedną serie nie robiąc mu wiekszej krzywdy zaś (przynajmiej moim zdaniem) podobna seria niszczy mojego mecha.
Czy może są tu dobre dusze gotowe podszkolić młodego pilota, który jest chłonny wiedzy, a gdy osiągnie odpowiednie umiejętność z przyjemnością odda się pod rozkacy doświadczonego kapitana?

Pozdrawiam.

#187 Czechu_NS

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Legendary Founder
  • Legendary Founder
  • 182 posts
  • LocationPoland

Posted 31 October 2012 - 12:52 AM

View PostRedami, on 30 October 2012 - 01:03 PM, said:


Czy jest sens kupić mecha klasy Light jeśli i tak na obecną chwilę moim docelowym będzie klasa medium/assult?. Chodzi o to że kupić lighta i szkolić się na nim czy dalej walczyć na Trialach i zbierać na np. Centuriona.
Pozdrawiam.
Nie. Od razu zbieraj na 'Mecha tej klasy, którą preferujesz. Nie nauczysz się grania szturmową maszyną na tej, stworzonej do zwiadu. W przypadku MWO to się bardzo dobrze da odczuć.


View PostRedami, on 30 October 2012 - 01:03 PM, said:

Zaóważyłem też, zresztą nie raz, że potrafie w przeciwnika władować nie jedną serie nie robiąc mu wiekszej krzywdy zaś (przynajmiej moim zdaniem) podobna seria niszczy mojego mecha.
Już parę osób miało ten sam przypadek. Możliwe, że to kolejny bug, jaki mógł się pojawić po ostatnim patchu. Z resztą, jesteśmy w fazie beta testów, nie takie cuda się zdarzały.
Inna sprawa kiedy my stoimy w miejscu, a przeciwnik porusza się, kolejna kiedy celuje w jedną/krytyczną część danego Battlemecha, a jeszcze inna, gdy wybuchnie nam amunicja, a nie mamy C.A.S.E.. Battlemechy składają się z oddzielnych sekcji, które mają własną ilość pancerza. Wystarczy celować w kokpit, by w krótkim czasie powalić nawet największą maszynę, bicie po bokach może pozbawić nas połowy uzbrojenia, a ostatecznie 'Mech zostaje zniszczony, gdy uszkodzeniu ulegnie właśnie kokpit, center torso bądź obie nogi. Lasery mają to do siebie, że trzeba koncentrować ogień, w przeciwnym wypadku uszkodzenia przejdą na inną niż docelowa sekcja wrogiego 'Mecha i przez to będziemy musieli więcej strzałów oddać.


View PostRedami, on 30 October 2012 - 01:03 PM, said:

Czy może są tu dobre dusze gotowe podszkolić młodego pilota, który jest chłonny wiedzy, a gdy osiągnie odpowiednie umiejętność z przyjemnością odda się pod rozkacy doświadczonego kapitana?
http://1stgrunwald.enjin.com/home - możesz skorzystać z publicznego kanału, gramy wieczorami. A najlepiej to od razu złożyć podanie i grać z doświadczonymi. Na pewno szybciej zarobisz na upragnionego 'Mecha z nami, jak z losowo dobranymi członkami drużyny.

Edited by Czechu NS, 31 October 2012 - 12:53 AM.


#188 Michal R

    Member

  • PipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 428 posts
  • LocationPoland

Posted 15 December 2013 - 05:12 AM

Co się ostatnio dzieje że gra mniej ludzi?
Święta?

#189 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 16 December 2013 - 12:51 AM

Pracują na dwie zmiany żeby zarobić na mechy za $500 :
http://mwomercs.com/clans

#190 Michal R

    Member

  • PipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 428 posts
  • LocationPoland

Posted 16 December 2013 - 05:17 AM

Ceny kosmos jak na Polskę.
Nawet pakiet THOR boli.
Będzie trzeba poczekać jak powiedzą coś więcej o hardpointach i poszczególnych mechach.

#191 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 16 December 2013 - 06:07 AM

U mnie fundusze się znajdą, ale jak zobaczę duże elementy gry -- UI2.0, DX11 i CW -- w działających wersjach, a nie wg oficjalnej propagandy. Przez brak tych rzeczy nie kupiłem Phoenixa. To jest też powód, dla którego część ludzi przestała grać -- niby wszystkiego coraz więcej i ładniejsze, ale sama gra mało się rozwija.

500 USD za jednego mecha jest dla kolekcjonerów. Zastanawiam się, czy nie przesadzili celowo, aby gdzieś w jakichś mediach się pojawić za free.

#192 Michal R

    Member

  • PipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 428 posts
  • LocationPoland

Posted 16 December 2013 - 10:50 PM

http://mwomercs.com/...gn-perspective/

#193 ssm

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 574 posts
  • LocationPoland

Posted 17 December 2013 - 12:01 AM

View PostMichal R, on 16 December 2013 - 10:50 PM, said:


Cóż, mogło być gorzej - nie za bardzo jestem sobie w stanie wyobrazić optymalną implementację klanów, ale kombinują w dobrym kierunku (z wyjątkem zahintowanej gdzieś tam abawy tonażem/criticalami)

#194 Michal R

    Member

  • PipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • Bad Company
  • 428 posts
  • LocationPoland

Posted 18 December 2013 - 07:35 AM

Nowa mapa super:) dźwięki hipnotyzuja:)

#195 Kidler

    Member

  • PipPipPip
  • Philanthropist
  • 79 posts
  • LocationOST, Poland

Posted 05 November 2014 - 02:00 PM

Hej. Mam pytanie: grę da się ściągnąć tylko przez launchera czy są jakieś alternatywy np.: torrent? Mam dzienne limity i na raz nie dam rady ściągnąć całej gry a z tego co zauważyłem to ten launcher jest trochę ułomny i nie potrafi wznowić ściągania (wcięło gdzieś 2GB z jednego dnia, gdy włączyłem drugiego dnia).

#196 Modo44

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Bad Company
  • 3,559 posts

Posted 05 November 2014 - 10:24 PM

Nie ma torrentów. Możesz spróbować po instalacji uruchomić Repair Tool (koło zębate w prawym górnym rogu launchera). To narzędzie ściąga brakujące pliki gry i być może umie robić to po kawałku.

#197 Kidler

    Member

  • PipPipPip
  • Philanthropist
  • 79 posts
  • LocationOST, Poland

Posted 07 November 2014 - 05:05 AM

Z tym Repair Toolem to dobry pomysł. Ściąga pliki pojedynczo, ale widać progres. Dzięki.

#198 YANtheeman

    Rookie

  • Giant Helper
  • 3 posts

Posted 25 March 2015 - 02:03 PM

Witam , mam pytanie czy jest jakaś różnica w wyborze Frakcji ? I czy np. 2 graczy z różnych frakcji może grać w jednym klanie (jednostce) ?
Dziekuje za odpowiedź.

#199 Kmieciu

    Member

  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Urban Commando
  • Urban Commando
  • 3,437 posts
  • LocationPoland

Posted 26 March 2015 - 12:41 AM

Jednostka ma przypisaną frakcję - wybiera ją dowódca. Jeżeli będziesz chciał dołączyć do takiej jednostki, a będziesz w innej frakcji, to będziesz musiał zerwać swój kontrakt, zapłacić karę C-bills i odczekać 2 doby.

Frakcja ma znaczenie tylko w CW. W PUGach możesz utworzyć grupę publiczną i grać ze znajomymi z dowolnej frakcji.

#200 Shamoth

    Member

  • PipPipPipPipPip
  • Little Helper
  • Little Helper
  • 141 posts
  • LocationPoland

Posted 03 April 2015 - 02:54 AM

Pytanko jak pozbyć się, najlepiej sprzedać, unikalne mechy, które nie są wykazywane na liście mechów w inventory?
Mam po dwie sztuki centuriona, atlasa i king crab'a w wersji gangsta ze złotymi łańcuchami i nie wiem czy jest sens je trzymać bo tylko zajmują mb a kaska zawsze się przyda na kolejnego customa ;)

Edited by Shamoth, 03 April 2015 - 02:55 AM.






2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users